דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

Mesatla

כרגע הפללת את עצמך, אל תתן למוחך להישטף על ידי דוקינס (שבסה''כ ציטטת את מילותיו), אדון איתך אם טענותיך יבואו מחשיבתך החופשית ולא מתוך הטעייה מכוונת\הקניית קו מחשבה שגוי (לטעמי) מדוקינס אליך - ואל כל ציבור קוראיו.

אנא נסח את שאלותיך באופו עצמאי בעודך מסתמך על פסוקים מהתורה או מדברי הנביאים.

עכשיו לנושא אחר.

חבר'ה, האם זוהי הוכחה לוגית ראשונה לקיומו של מתכנן?.

417785923_abfcbe2c35.jpg?v=0

אני לא יודע מה אתכם, אני רואה כאן תכנון.

תשובה להסבר שיבוא על ה"פגמים" שבתכנון (למי שיתאמץ למצוא אותם) - טבע יכול ללא חיים אך חיים לא יכולים ללא טבע - מכאן שנשאלת השאלה (ולמאמינים יש תשובה עלייה) - מי התחיל הכל ומישם מייחס חשיבות לקיים כאוות נפשו?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מבין שלא יצא לך לטעום קרמבולה... לא סתם משתמשים בפרי הזה בעיקר לקישוט. דווקא חתך בצורך כוכב מחומש עושה לך את זה?

אגב, קרמבולה הוא פרי מבויית. תראה לנו איך נראתה הקרמבולה לפני שבני האדם התחילו להתעסק איתה ואז נדבר.

טבע בהחלט יכול ללא חיים. בכוכב חמה, למשל, יש יופי של טבע. גם בנפטון יש טבע. אז מה? חיים הם חלק מהטבע. זה בערך כמו לומר שאדם יכול לחיות בלי רגל אבל רגל לא יכולה לחיות בלי אדם. מה בעצם הטענה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטענה שלי פשוטה כמשמעה - טבע יכול ללא חיים אך חיים לא יכולים ללא טבע, החיים הם חלק ממנו, הם צריכים אותו, הם צריכים טעם (איזון), רגרסיה, הם צריכים קיץ וחורף, אור וחושך, אבל החיים הם חיים, הם חושבים בעצמם אינם אקראיים.

עוד חלק מקו המחשבה שלי, כמו קו המחשבה של היהדות - האלוהים התערב ברגעים מכריעים בהסטורייה, התחיל את הקיים ואחראי לו כאוות נפשו.

מי שמקבל את הטיעון מקבל.

בקשר לטעמו של הפרי - לא טעמתי קרמבולה לפני 6000 שנים וגם לא לפני 2000.. וגם לא אתה, אני לא יודע מה היה טעמה וגם לא מעניין אותי, כיום היא חמוצה, אני משאר שגם אז. אני נהנה מהפרי כמו שהוא ומתאר לעצמי שגם הייתי נהנה ממנו אז.

הפאונטה היא שבצורתה אני רואה תכנון, בנוסף - אני לא פוסל שזו הוכחה (שתתקבל על מי שתתקבל ככזו) לקיומו של מתכנן, אני רואה פה צורה בעודי טוען שישנו טבע שבעצמו תורם לקיים ולצורתו אך הוא כמובן תחתון ממתכנן העל - הוא אשר האמונה האברהמית טוענת לקיומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mesatla

כרגע הפללת את עצמך, אל תתן למוחך להשטף על ידי דוקינס (שבסה''כ ציטטת את מילותיו), אדון איתך אם טענותיך יבואו מחשיבתך החופשית ולא מתוך הטעייה מכוונת\הקניית קו מחשבה שגוי (לטעמי) מדוקינס אליך - ואל כל ציבור קוראיו.

אנא נסח את שאלותיך באופו עצמאי בעודך מסתמך על פסוקים מהתורה או מדברי הנביאים.

עכשיו לנושא אחר.

חבר'ה, האם זוהי הוכחה לוגית ראשונה לקיומו של מתכנן?.

417785923_abfcbe2c35.jpg?v=0

אני לא יודע מה אתכם, אני רואה כאן תכנון.

תשובה להסבר שיבוא על ה"פגמים" שבתכנון (למי שיתאמץ למצוא אותם) - טבע יכול ללא חיים אך חיים לא יכולים ללא טבע - מכאן שנשאלת השאלה (ולמאמינים יש תשובה עלייה) - מי התחיל הכל ומישם מייחס חשיבות לקיים כאוות נפשו?.

ודברי החוכמה שלך לא מצוטטים?

קריאטיוניסט מצחיק שכמוך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם מצוטטים אני נותן לך ת'אוטו שלי מתנה :xyxthumbs:

שים לב יא אוהב מחלוקות שכמוך - הכתוב היא פרי החשיבה החופשית שלי, אני לא מצטט אף "מנהיג רוחני", אלא מעלה על הכתב את השקפת עולמי, מה שאתה.. לא עשיתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם מצוטטים אני נותן לך ת'אוטו שלי מתנה :xyxthumbs:

שים לב יא אוהב מחלוקות שכמוך - הכתוב היא פרי החשיבה החופשית שלי, אני לא מצטט אף "מנהיג רוחני", אלא מעלה על הכתב את השקפת עולמי, מה שאתה.. לא עשיתה.

מכיר את המשפט "Humanity cannot live without nature, but nature can live without humanity "?

"טבע יכול ללא חיים אך חיים לא יכולים ללא טבע " אל תגיד לי שלא זה מצוטט זה פשוט מנוסח בצורה שונה זה אומר אותו הדבר..

חוץ מזה דוד שלי השתמש בטיעון הזה פעם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה מותק שלי, אין לי שום אינטרס לשקר לך, אתה מוזמן להאמין לי אם אתה רוצה, אם לא אז לא.

ומה עכשיו תגיד?

בטח שיש לך אינטרס!!!!, אתה רוצה לגרום לי להאמין באלוהים אווע - לא, תאמין במה שאתה רוצה, זה החיים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לתיכנון אני מסכים, אבל לא על המתכנן...

אם אלוהים הוא באמת מי שהוא טוען שהוא, אני אשאל את השאלה הכי מתבקשת, איפה הוא היה

ששישה מיליון יהודים נירצחו בדם קר? אההההה אולי הם היו כופרים ולא הגיע להם לחיות :kopfpatsch:...

ועוד שאלה, למה שלמי שתיכנן את היקום הזה יהיה איכפת מעם כזה או אחר? (ביגלל הבולבול?) ולמה

צריך ברית מילה? זה לא מרמז על טעות בתיכנון? אלוהים יכול לטעות?

באחד הפסוקים בתנך כתוב שהיו עוד אלוהים אמיתיים ויהווה הוא אחד מהם, איך זה מתחבר עם זה שהוא טוען שהוא היחיד?

נראה שבעולם הזה יש שתי אפשרויות, או מן סוג של אלוהים, או לבוא מהקוף. אולי יש משהו אחר שקצת מפספסים,

כמו שכתבתי כמה הודעות קודם, יש רעיון אחר או אפשרות אחרת, בפשטות זה אומר שהחומר של היקום הוא בעצם תודעה,

והכל סוג של אשליה שאנחנו שולטים בה עם המוח שהוא המפענח של המציאות הזו. מזכיר משהו את המטריקס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשאל איפה היה המתכנן, שאל איפה היתה חכמת האנושות.

רוב הנאצים הכירו את התורה, הם היו נוצרים, חלקם אף הכירו את התורה שבכתב טוב מ"חרדי" של ימינו, זו האמת.

אותם אנשים הלכו כשה בעדר אחרי היטלר, זו לא אשמתו של אלוהים.

עשרת הדברות היו שם.

התורה היתה שם.

הלימודים של הרבי מנצרת - המשקפים אהבת חינם.. היו שם.

זה אותם בני אדם שבחרו לעשות את זה, במה אלוהים אשם בדיוק?, בזה שהאנושות סרבה לקבל ממנו מתנה?.

נ.ב

לא הזכרתי שהיה גם אחוז מכובד של אתאיסטים בנאציזם, היות ו7 שנים לא הספיקו להיטלר "לאתאסט" אוכלוסיה שלמה, אותם נאצים נוצרים שגדלו על חינוך דתי ממילא נסחפו אחרי ההמון המוסת שיצר הרע היה חלק משגרת חייו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין למה אתה חושב שתיכנון לא יכול להתבצע בחברותה קרי בקבוצה

לא מבין ( בעצם דווקא כן מבין - אבל ) אתה חושב שרק אחד יכול לתכנן וכל השאר מתוכניים קרי סבילים

נגיד אתה - כאשר אתה פועל כל המערכות שלך פועלות בהרמוניה ולא בצורה בינרית

מדוע אתה חושב שאלוהים הוא מצוי בסיפרה אחת כאילו האלוהים הוא יחידה נפרדת ? ואי לכך לוקח על עצמו את תפקיד המתכנן :kopfpatsch:

אני חושש שהעיסוק בויכוחים על אם אלוהים קיים או לא מסיתים את תשומת הלב ממהות המושג של האלוהות

בקיצור אלו ש"מאמינים" באלוהים אינם יודעים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את הפונאטה שלך ובמקרים רבים עד היום לא הבנתי.

המאמינים לא יודעים מה? - מיהו אלוהים?.

את הידע שלהם הם שואבים מהתורה, לא משום מקור אחר (המוסלמים מהקוראן שנתפס על-ידם כהתגלות נוספת ואחרונה).

מעבר לתורה, אין לנו לשער מאום על אלוהים וזאת כדי שלא נטעה את עצמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוטא

גן עדן של האחד זה הגהינום של השני

והעצות שלך לגבי הבנת האלוהות טובות לך בלבד

וזו פחות או יותר למה הדת הממוסדת איננה נכונה

וזו פחות או יותר הסיבה מדוע הם מתעקשים ונאבקים להכחיד את כל מי שאיננו חושב כמותם .

ה"אלוהים" הוא הדבר היחידי שאפשר לחקור ולא צריך להכניס את הפחדים הסוביקטיבים לתוך שאר האנשים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...