דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

יפה שיש בפורום כאן גיל כזה,[ Old-Cat ראה פרטי]

לא מסכים עם משמעות ההערה. במיוחד היות ואני עוסק גם בהדרכת השימוש ברשת

לאנשים בגילאים הרבה יותר מתקדמים משלי. אתה אמור להכיר דברי חז"ל על גיל הבינה.

נכון שיש גם אימרה "זקן חשוב כמת" אבל זה רק אם אתה מקבל דברי חכמי דת כלשונם רק

בגלל שהם הוכתרו כזקני הדת ורבותיה בלי קשר לתוכנם.

אבל הבת שלי תמיד טענה שאני זקן כי אני לא מבין למה זה בסדר שהבגדים

יכולים להיות מפוזרים על הרצפה במקום בארון או בסל הכביסה.

נכון שהילדה כבר עברה גיל 30 אבל בשביל אבא פולני היא תמיד הילדה :D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הנה גם זו שיטה לכתוב:

מה זה השיטה הזו שלך ? אתה משנה רק את הפונט ואתה חושב שמישהו יטרח לקרא ?

כן, גם זו דרך לכתוב במקום להעתיק כל הזמן. ראיתי זאת מתבצע כל הזמן, אם יש לך בעיה עם זה היית צריך לכתוב במפורש ובנימוס ולא בברוטליות . אם לדעתך הפונט הנבחר אינו נוח לקריאה הרי שזו הערה טכנית שיש דרך ראויה להביעה. הצבע הירוק שבחרת אינו נוח לקריאה ומקשה עליה ובכל זאת לא ניטפלתי לכך. למה בחירת צבע לא נוח טובה משינוי נטיית הפונט? האם אתה חושב שרק תשנה את צבע הפונט ואתה חושב שמישהו יטרח לקרוא? כן, בהחלט. נתתי הדעת וקראתי מה שכתבת בשינוי צבע הפונט מתוך מחשבה (שגויה כנראה) שאתה כותב כי מעונין שמישהו יקרא. אתה חושב שאם תתגולל בצורה כזו משיהו יעריך יותר את דעתך?

ואתה משתמש בנשק של העלבות כאילו מישהו באמת מחשבן לזה ?

היכן ההעלבה בדיוק?

אתה חושב שאתה יכול להבין אלוהים של מישהו אחר .

אתה חושב שאתה יכול? אם אתה כותב זאת לא הבנת כל הטיעון שלי על הסוביקטיביות של הבנת המושג.

את מי מעניין אם אתה מסכים או לא ?

דיון פירושו הצגת דעות שונות, כולל הבעת הסכמה או אי הסכמה. אתה מחפש רק הסכמה מראש - דבר עם הראי.

רוב האנשים הנורמטיביים שאני מכיר ממשיכים את הדיון בנקודות ההסכמה או מנסים טיעון מזוית שונה בנקודות חוסר ההסכמה.

מאד מוזרה גישתך השלילית הבוטה לעובדה שמישהו מסכים עם דבר מהודעתך.

מה הדעה שלך ביחס לעצמך - בלי דעה של מישהו אחר - הדעה שלך טפילית כמו הדעה של המיסיונר

אני חושב שהגזמת ברמות החוצפה וניבול הפה. עד כה התיחסתי להודעותיך בכבוד וענינית. מסתבר שהדבר קשה לך ואתה מחפש רק עם מי לריב. מצא נא בר פלוגתא אחר להשתלחויותיך. .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם נקודה מעניינת שרציתי לשפוך לדיון.

למיטב ידיעתי עד ה מאה ה 18 האמונה הרווחת בנצרות הייתה של גלגול נשמות.

בעשור אחד הנצרות החליפה את האמונה הזו באמונה בגן עדן וגהנום נצחיים, יש הסוברים שעשו זאת עקב כך שגלגול נשמות לא היה כלכלי.

למה שתצשלם עבור מחילה אם גם כך תקבל עוד צאנס בגלגול הבא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה יפה

לא זוכר מי הביא את הקישור של קרלייל - על זה ש"האיש בשמיים" הוא רואה הכל ויודע הכל והתחיל את הכל רק מה תמיד צריך כסף , לברא את העולם, שום בעיה , להרוג ולהחיות - שום בעיה , גלקסיות , יקום, שום כלום - עם כסף ? משום מה הוא לא מסתדר - כי תמיד הוא צריך עוד קצת . :lol:

ברור שהדת היא מערכת נשלטת ע"י ה"מורים הרוחניים " והם בני אדם ובני אדם רוצים כסף - כך שברור שזה לא ה"אלוהים " אלא בני אדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה ציטוטים משעשעים:

"פגשתי את אלוהים מן העבר השני של שולחן העבודה שלו, עם הדיפלומות תלויות על הקיר מאחוריו, ואלוהים שאל אותי, "למה?" למה גרמתי לכל כך הרבה כאב? האם לא הבחנתי בכך שכל אחד מאיתנו הוא פתית שלג קדוש ומיוחד של ייחודיות מיוחדת? האם לא יכולתי לראות שכל אחד מאיתנו הוא ביטוי של אהבה? אני מסתכל על אלוהים מאחורי השולחן שלו, רושם הערות בפנקס, אבל אלוהים טועה בכל זה. אנחנו לא מיוחדים. אנחנו גם לא זבל או זוהמה. אנחנו פשוט קיימים. פשוט קיימים, וכל מה שקורה פשוט קורה. ואלוהים אומר, "לא, זה לא נכון". כן. טוב. שיהיה. אי-אפשר ללמד את אלוהים כלום."

"אבותינו היו המודלים שלנו לאלוהים. אם אבותינו נטשו אותנו, מה זה אומר לך על אלוהים?"

יודעים מאיפה הם לקוחים?

בובת וודו תוגרל בין המנחשים נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעשור אחד הנצרות החליפה את האמונה הזו באמונה בגן עדן וגהנום נצחיים, יש הסוברים שעשו זאת עקב כך שגלגול נשמות לא היה כלכלי.

לא יודע אם זה בעשור אחד, אבל התהליך האבולוציוני הזה בנצרות באמת מענין. ההשערה שהעלית פותחת פתח להיבט אחר, והוא ההיבט הכלכלי במעשי הלבלרים של הדת וההשפעה של זה על התפתחותה.

אבל שאלה לי: מבחינת המחילה, מה ההבדל לעומת שיטת הוידוי והמחילה המיידית? הרי זו נהוגה בעולם הקתולי ומאבני היסוןד של מנהגי הזרם הזה בנצרות. אז לא צריך לחכות לגלגול הבא, אפשר לקבל צ'אנס מיד אחרי כמה תפילות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רגע, לפי תיאוריית ההפחדה של הדת.

הדת המפחידה ביותר צריכה להיות הנפוצה ביותר, לא כך?

למה? ומה הכוונה תיאוריית ההפחדה של הדת?

כוונתך לאנשים המשתמשים בהפחדה כדי להפיץ את הדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי על דת.

1. אני לא מאמין במושג אלוהים כפי שהוא מוגדר היום. (ואולי אני לא מאמין שיש כזה דבר ה' אין לי יכולת להוכיח שיש ואין לי יכולת להוכיח שאין).

אבל אם קיים כזה דבר ה' שברא את כל העולם, ואפילו הצליח להכניס למרוקאים שכל(סתם צוחקים מה אתם עצבניים?). אפשר לחשוב שאכפת לו אם אני משחק במחשב בשבת או לא. או שחברה שלי הולכת עם מכנסיים ולא חצאית.

האמונה שה' כל שניה בוחן אותך נראית לי מטומטמת יש בעולם דברים שחשובים פי מיליון מהמכנסיים של חברה שלי.

2. המחשבה שעל כל פיפס שלא במקום תקבל מכת ברק בחורף הקרוב גם נראית לי מגוחכת, עובדה אני (לא נתחיל לספר) והנני כאן!

3.כאן אני מדבר בתור ירושלמי שיש לו קוץ(ענק) בתחת שנקרא דוסים. הם משחקים אותה מאמינים גדולים לא חוטאים במילימטר מהכלל אבל יש בינהם אחוז גבוהה מאוד של פדופילים, של עברייני מין,אלימות בתוך המשפחה... והקטע שהחברה לא תצא כנגד הפשועים ,היא תגן עליהם. למה? הרי אבא שלו היה רב גדול.

וזאת צביעות שאין כמותה הקהילה הכי מאמניה היא חוטאת לא קטנה.

4.תנ"ך- תנ"ך זה אוסף של סיפורים, אני חושב שהסיפורים אכן קרו אבל הוסיפו לתוך הסיפור את ה' סתם! יש דברים שהם צירוף מקרים, יש מקרים של מיומנות.

לאו דווקא בכל קרב שישראל ניצחו ה' היה שם ובכל קרב שהפסידו ה' לא היה שם. בקרב שניצחו נערכה היטבף בקרב שהפסידו לא נערכה היטב. סוף סיפור!

בנוסף אני לא יודע למה ה' פעם דיבר כמו פטיפון ועכשיו הוא שותק. כל פסוק כתוב "ויאמר ה' אל בני ..." או משהו בסגנון. שיתן לי משפט עכשיו שיוכיח את עצמו.

זה מסביר שה' הוא פרי המצאתם של אנשים בתקופה ההיא.

את ההוכחה אפשר לראות בהבדלים שבין ספר מלכים לבין ספר דברי הימים, כל סופר כתב את פעולות ה' לפי השקפת עולמו, פעם ה' פועל בגמול דורות, פעם ה' פועל בגמול אישי. כמובן שזה לא יתכן.

5. פרשנים- אני לא מבין את כל הפרשנים, כתוב "לא בסשל גדי בחלב אמו" (או משהו כזה) סבבה אם אני לא מבשל גדי בחלב של אמא שלו, ואוכל תרנגולת בשמנת זה הרי כשר לפי התנ"ך. מי המציא את השטות הזאת שצריך לחכות 8 שעות בין בשר לחלב כאשר כתוב שחור על גבי לבן שאסור רק לבשל בשר בתוך חלב!

יש לי עוד כמב דברים לכתוב אבל נראה לי קלטתם את דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רגע, לפי תיאוריית ההפחדה של הדת.

הדת המפחידה ביותר צריכה להיות הנפוצה ביותר, לא כך?

לא ממש

הדת הנפוצה ביותר היא הדת המאזנת ביותר בין הצרכים של כל האלמנטים הפועלים במסגרת המערכת הדתית

הפחדה היא רק אחת ממכשירי השליטה וכמו כל דבר שמשתמשים בו יתר על המידה הוא עלול לאבד מיעילותו ( אל תשכח שחלק מהמאמינים דתיים גם בגלל "גן העדן " ולא רק מפחד ה "גהינום" )

דעתי על דת.

1. אני לא מאמין במושג אלוהים כפי שהוא מוגדר היום. (ואולי אני לא מאמין שיש כזה דבר ה' אין לי יכולת להוכיח שיש ואין לי יכולת להוכיח שאין).איפה ראית הגדרה ?

אבל אם קיים כזה דבר ה' ( האות הה עם מקף למעלה בראה את העולם ??? ) ( אני לא מתכוון ללעוג אבל אתה מדבר מתוך חינוך מסויים של חברה מסויימת ) שברא את כל העולם, ואפילו הצליח להכניס למרוקאים שכל(סתם צוחקים מה אתם עצבניים?). אפשר לחשוב שאכפת לו אם אני משחק במחשב בשבת או לא. או שחברה שלי הולכת עם מכנסיים ולא חצאית.

האמונה שה' כל שניה בוחן אותך נראית לי מטומטמת יש בעולם דברים שחשובים פי מיליון מהמכנסיים של חברה שלי.

2. המחשבה שעל כל פיפס שלא במקום תקבל מכת ברק בחורף הקרוב גם נראית לי מגוחכת, עובדה אני (לא נתחיל לספר) והנני כאן!

3.כאן אני מדבר בתור ירושלמי שיש לו קוץ(ענק) בתחת שנקרא דוסים. הם משחקים אותה מאמינים גדולים לא חוטאים במילימטר מהכלל אבל יש בינהם אחוז גבוהה מאוד של פדופילים, של עברייני מין,אלימות בתוך המשפחה... והקטע שהחברה לא תצא כנגד הפשועים ,היא תגן עליהם. למה? הרי אבא שלו היה רב גדול.

וזאת צביעות שאין כמותה הקהילה הכי מאמניה היא חוטאת לא קטנה.( דת הייתה לפני היהודים החרדים וכניראה תהיה אחריהם - הצורך של החברה האלו - למה ? למה הם צריכים להיות כך - "דוסים " ? )

4.תנ"ך- תנ"ך זה אוסף של סיפורים, אני חושב שהסיפורים אכן קרו אבל הוסיפו לתוך הסיפור את ה' סתם! יש דברים שהם צירוף מקרים, יש מקרים של מיומנות.

לאו דווקא בכל קרב שישראל ניצחו ה' היה שם ובכל קרב שהפסידו ה' לא היה שם. בקרב שניצחו נערכה היטבף בקרב שהפסידו לא נערכה היטב. סוף סיפור!

בנוסף אני לא יודע למה ה' פעם דיבר כמו פטיפון ועכשיו הוא שותק. כל פסוק כתוב "ויאמר ה' אל בני ..." או משהו בסגנון. שיתן לי משפט עכשיו שיוכיח את עצמו.

את ההוכחה אפשר לראות בהבדלים שבין ספר מלכים לבין ספר דברי הימים, כל סופר כתב את פעולות ה' לפי השקפת עולמו, פעם ה' פועל בגמול דורות, פעם ה' פועל בגמול אישי. כמובן שזה לא יתכן.

5. פרשנים- אני לא מבין את כל הפרשנים, כתוב "לא בסשל גדי בחלב אמו" (או משהו כזה) סבבה אם אני לא מבשל גדי בחלב של אמא שלו, ואוכל תרנגולת בשמנת זה הרי כשר לפי התנ"ך. מי המציא את השטות הזאת שצריך לחכות 8 שעות בין בשר לחלב כאשר כתוב שחור על גבי לבן שאסור רק לבשל בשר בתוך חלב! ( אם תסתכל בדיון הקודם תראה שהמחלוקות הללו דוסקסו על ימין ושמאל ושוב הדת איננה מוגבלת רק ליהדות - אתה יודע - יש הרבה דתות בעולם שהן דומות בדברים מסוימים ושונות באחרים רק דבר אחד משותף להן - והוא הצורך של המאמין להאמין )

טיילר דירדן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמיטב ידיעתי זה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי על דת.

1. אני לא מאמין במושג אלוהים כפי שהוא מוגדר היום. (ואולי אני לא מאמין שיש כזה דבר ה' אין לי יכולת להוכיח שיש ואין לי יכולת להוכיח שאין).

אבל אם קיים כזה דבר ה' שברא את כל העולם, ואפילו הצליח להכניס למרוקאים שכל(סתם צוחקים מה אתם עצבניים?). אפשר לחשוב שאכפת לו אם אני משחק במחשב בשבת או לא. או שחברה שלי הולכת עם מכנסיים ולא חצאית.

וזאת צביעות שאין כמותה הקהילה הכי מאמניה היא חוטאת לא קטנה.

5. פרשנים- אני לא מבין את כל הפרשנים, כתוב "לא בסשל גדי בחלב אמו" (או משהו כזה) סבבה אם אני לא מבשל גדי בחלב של אמא שלו, ואוכל תרנגולת בשמנת זה הרי כשר לפי התנ"ך. מי המציא את השטות הזאת שצריך לחכות 8 שעות בין בשר לחלב כאשר כתוב שחור על גבי לבן שאסור רק לבשל בשר בתוך חלב!

לאו דווקא בכל קרב שישראל ניצחו ה' היה שם ובכל קרב שהפסידו ה' לא היה שם. בקרב שניצחו נערכה היטבף בקרב שהפסידו ישראל לא נערכה היטב. סוף סיפור!

בנוסף אני לא יודע למה ה' פעם דיבר כמו פטיפון ועכשיו הוא שותק. כל פסוק כתוב "ויאמר ה' אל בני ישראל..." או משהו בסגנון. שיתן לי משפט עכשיו שיוכיח את עצמו.

-אני מציע לך לקרוא באינטרנט ובאינציקלופדיה על ארכאולוגיה מקראית, תסמך לגלות שלרוב הכתוב בתנ"ך (כהסטוריה) יש הוכחות ארכאולוגיות או אישושים מספקים.

אתה צודק, הרבנים סתם קובעים שטויות לפעמים, חובתם לקבוע על פי התורה והם קובעים על-פי רצונם ואז מרחיקים אנשים מהדת (מי שקבע את זה, אם רצה או לא - עשה זאת).

התשמח לדעת שיש זרמים ביהדות כמו קראים או משיחיים שדוחים בכל תוקף טענות אלו של הרבנים (טוב המשיחיים - הרוב לא מגדירים אותם זרם אבל אני אישית כן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...