דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

לא מסכים עם משמעות ההערה. במיוחד היות ואני עוסק גם בהדרכת השימוש ברשת

לאנשים בגילאים הרבה יותר מתקדמים משלי. אתה אמור להכיר דברי חז"ל על גיל הבינה.

נכון שיש גם אימרה "זקן חשוב כמת" אבל זה רק אם אתה מקבל דברי חכמי דת כלשונם רק

בגלל שהם הוכתרו כזקני הדת ורבותיה בלי קשר לתוכנם.

אבל הבת שלי תמיד טענה שאני זקן כי אני לא מבין למה זה בסדר שהבגדים

יכולים להיות מפוזרים על הרצפה במקום בארון או בסל הכביסה.

נכון שהילדה כבר עברה גיל 30 אבל בשביל אבא פולני היא תמיד הילדה :D.

גם שמביאים מחמאה יש לך תלונות ;D [יש פה "הרבה" בפורום שהם בגילך]

"זקן חשוב כמת"?, תוכל לציין על מקור לאימרה זאת? [כמעט בטוח שאין אימרה זאת ביהדות.]

איפה ראית שציינתי שהנך זקן? :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עיקר ההודעה :

"זקן חשוב כמת"?, תוכל לציין על מקור לאימרה זאת? [כמעט בטוח שאין אימרה זאת ביהדות.]

דווקא הזקנים הם אלו שצריך להקשיב להם על פי היהדות, באמת שאין לי מושג מאיפה הוא הביא אמרה למלמית זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם שמביאים מחמאה יש לך תלונות ;D [יש פה "הרבה" בפורום שהם בגילך]

איפה ראית שציינתי שהנך זקן? :nono:

למה כמעט בטוח? דווקא יש. אני לא בטוח עד כמה זה יהדות, שהרי גם מים קדושים וריקודי קברים אלו ספק יהדות.

כל השאר זו הציניות.

אכן, לא אתה התיחסת לגיל. סתם צירפתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כמעט בטוח? דווקא יש. אני לא בטוח עד כמה זה יהדות, שהרי גם מים קדושים וריקודי קברים אלו ספק יהדות.

כל השאר זו הציניות.

אכן, לא אתה התיחסת לגיל. סתם צירפתי.

אז תפסיק לדבר שטויות ולהטעות את ציבור קוראיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן חמש שנים למקרא;

בן עשר למשנה;

בן שלוש עשרה למצוות;

בן חמש עשרה לתלמוד;

בן שמונה עשרה לחופה;

בן עשרים לרדוף;

בן שלושים לכוח;

בן ארבעים לבינה;

בן חמישים לעצה;

בן שישים לזקנה;

בן שבעים לשיבה;

בן שמונים לגבורה;

בן תשעים לשוח;

בן מאה כאלו מת ועבר ובטל מן העולם.

אין דבר כזה זקן חשוב כמת .

יש

עני , סגי נהור ( עוור ) ומי שאין לו בנים .( חשובים כמת ) ( שם )

אבל זו דעה פרימיטיבית שאיננה מבוססת על דבר אחר מלבד רעות רוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן חמש שנים למקרא;

בן עשר למשנה;

בן שלוש עשרה למצוות;

בן חמש עשרה לתלמוד;

בן שמונה עשרה לחופה;

בן עשרים לרדוף;

בן שלושים לכוח;

בן ארבעים לבינה;

בן חמישים לעצה;

בן שישים לזקנה;

בן שבעים לשיבה;

בן שמונים לגבורה;

בן תשעים לשוח;

בן מאה כאלו מת ועבר ובטל מן העולם.

אין דבר כזה זקן חשוב כמת .

יש

עני , סגי נהור ( עוור ) ומי שאין לו בנים .( חשובים כמת ) ( שם )

אבל זו דעה פרימיטיבית שאיננה מבוססת על דבר אחר מלבד רעות רוח

אם אין פסוק בתורה שאומר את זה (ולא מוכר לי פסוק דומה בתורה בכלל), מכאן שזו דעה של בני אדם, לא משנה מיהם ובאיזה תקופה חיו - זו דעתם האישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-אני מציע לך לקרוא באינטרנט ובאינציקלופדיה על ארכאולוגיה מקראית, תסמך לגלות שלרוב הכתוב בתנ"ך (כהסטוריה) יש הוכחות ארכאולוגיות או אישושים מספקים. בלי להכנס לפרטים, אתה מטעה אנשים ומשקר להם, רוב ההוכחות דווקא מפריכות את סיפורי התנ"ך המיתיים.

אתה צודק, הרבנים סתם קובעים שטויות לפעמים, חובתם לקבוע על פי התורה והם קובעים על-פי רצונם ואז מרחיקים אנשים מהדת (מי שקבע את זה, אם רצה או לא - עשה זאת). אז למה אתה מסתמך עלייהם כמו פרה עיוורת בכל כך הרבה אופנים? האם גם גדולי הדת הם כאלה? איך תגיד לי עכשיו "ותעשה לך רב"?

התשמח לדעת שיש זרמים ביהדות כמו קראים או משיחיים שדוחים בכל תוקף טענות אלו של הרבנים (טוב המשיחיים - הרוב לא מגדירים אותם זרם אבל אני אישית כן). למיטב ידיעתי, הם ממש לא נכנסים בקטגורייה של יהודים, לפחות לא על פי הסטנדרטים של האותודוכסים.

טיילר דירדן

אמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם totah לדבריי Old Cat .

יפה לקחת אימרה או כל דבר ולהגיע למסקנות לפני שמבינים את דברי חז"ל.

אין הכוונה עני או זקן חשובים כמו מתים. חז"ל דיברו על הדרך שבה הם נחשבים בעולם..

עני חשוב כמת:= זה בעיני העולם שרואים את העני כמישהו שלא יכול לשנות או להשפיע. האנשים מחשיבים רק את הדעה של העשירים והפוליטיקאים העומדים בראש. זו הכוונה.

אדם שאין לו בנים חשוב כמת:= גם כאן הכוונה בעיני העולם. כל הרואה אותו יודי שברגע שהוא מת נעלם מן העולם,אך אם יש לו בנים הם ממשיכים אותו.

זו הכוונה.

בן מאה כאלו מת ועבר ובטל מן העולם:= הכוונה אנשים מחשיבים אותו למת, כי הוא כמו שעומד לפני המוות. כל מי שרואה אותו לא יתפלא אם מחר הוא ישמע שהוא נפטר. זו הכוונה. [יש גם עוד - הביאור במאמר חז"ל באבות "בן מאה כאילו מת ועבר ובטל מן העולם", שלכאורה אינו מובן: כל העניינים הנמנים במשנה שם הם הוראות למעשה בהנהגתו של האדם "בן חמש שנים למקרא", "בן עשר שנים למשנה", "בן י"ג למצוות" כו', ומהי ההוראה בזה ש"בן מאה כאילו מת ועבר ובטל מן העולם"?!...

והביאור בזה: ענינו של "בן מאה" בעבודת האדם הוא שלימות הבירור והזיכוך בכל עשר כוחות הנפש, ובאופן פרטי דווקא, כפי שכל כוח [מעשר הכוחות]כלול מעשר, אשר על-ידי זה נעשה "בן מאה" [עשר פעמים עשר]. ואז הרי הוא "כאילו מת ועבר ובטל מן העולם", כלומר, שכבר אין לו שייכות עם ענייני העולם, ובמילא אין לו לחשוש ממציאות העולם, כאילו שאין לו יצר הרע.

ללגלג על חוסר הבנתם ,לדברי חז"ל . :nono:

totah זאת הבעיה המרכזית שלך, מי שלא לומד תורה ....[ללמוד מה זה חז"ל,להכיר מושגים,מה זה לימוד,וכו'..] לא ילך בדרך הישרה [המדויקת] לך אני כותב זאת כי אתה יודע שאיכפת לי ממך.[אם לא היית שייך להודעה הזאת,לא הייתי כותב אותה מתחילה ,בעניין עני חשוב כמת וכו....,לשאר משתתפי הפורום זה לא ישנה כלום]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היצר הרע? חחח נשמע כמו הוקוס פוקוס :screwy:

מעניין אם זה מה שניכנס ברבנים האלה שמנצלים מינית ילדים קטנים, או באריה דרעי שגנב מלא כסף ובכל אחד אחר

שחושב שזה תירוץ למשהו, לכל דבר יש סיבה וה"יצר הרע" הזה ניתן להסברה במילים מודרניות יותר (בכל זאת התקדמנו קצת...)

ומושגים פסיכולוגים.

עכביש, אני אגיד לך למי זה טוב להיות דתי, לאדם שלא מחפש רוחנית אלא מבנה מסויים בחיים שלו, נוח שאומרים מה

לעשות לחלק מהאנשים, ככה הם לא צריכים לחשוב לבד, לי אישית אין בעיה עם זה, כל אחד זכאי לעשות מה שהוא רוצה עם החיים שלו,

ואם זה מה שעושה לו טוב מי אני שאגיד משהו. אבל שמתחילים לרצות לכפות את זה עלי ואני גם קצת מרגיש מנוצל (לא לכולם יש 20 ילדים,וגם

לא כולם הולכם לצבא נכון?) זה כבר מתחיל לעבור גבולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית בוא נגיד שזה לא על דת מסויימת וספציפית

מפני שהמבנה שלהן ( דתות ) שכולן עובדות על צורך מסויים ורק הסיגנון שהן משווקות את הסחורה הוא שונה - הסיפורים וההבטחות וכמו כן המטרה , הן שוות .

נכון שהדיכוי המיני הוא גורם להתפרצות חולנית - מעניין אם יש סטטיסטיקה בקשר לאחוז הפשעים המיניים לפי אחוז באוכלוסיה ( לי אין ואישית זה לא מעניין כי פושע הוא פושע ולא חשוב אם דתי או לא )

כן , אחד הצרכים להיות דתי הוא פסיכולולוגי - ללא ספק - אמהמה - מהו הצורך הזה ?

האם הוא רק הצורך להיות נשלט ? מדוע שבן אדם חופשי ירצה להיות נשלט ?

מבנה ? יש מבנים רבים - אולי אתה מתכוון מסגרת - וזה נכון - בן מפחד מחפש להיות נשלט ע"י מסגרת ( אם תרצה להגיד - כמו ילד קטן שצריך את ההורים שלו , - מדוע הוא לא מתבגר ? איזה צרכים למעט הרגעת הפחד זה משרת ? )

יש דתות שמעודדות את החברים בהן לעבוד ( אומנם הכסף הולך למנהיג הרוחני - אבל - עובדים ) - היהדות החרדית בצורתה המיושמת בארץ היא נושא לדיון אחר ואולי טוב יהיה לפתוח תרד בנושא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ixslashix: תמשיך ללגלג בנושאים שאינך מבין.

כמו כן אדם שבאמת מחפש תשובות לא יחפש אותן כאן. זה כבר מראה על הבנאדם. [ואני לא אבזבז את זמני לריק.]

נוח לכם לדון בנושאים שאינכם מבינים [שלא למדתם אותם]

כי מכל טענה [יש אי דיוק]

עכביש,אז שלחתי לך הודעה בשבילך ולא התייחסת, לכן תמשיך לשאול ושהאתאיסטים

יתרצו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...