דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אתה משכנע את עצמך בדברים לא דברים.

את אלוהים צריך לחקור, אבל לא תוכל לעשות זאת באופן אמפירי\חומרי, ובנוסף, תחקור עד מחר, לגבש הגדרה למושג אלוהים זה לטעמי הדבר היחידי שלא ניתן לעשות, אם באים מהשקפת עולם מונותאיסטית (אברהמית).

ixslashix

טעיתי אחי.

באותן שניות לא הייתי מרוכז.

אדם כן יכול לשער על אלוהים (כמובן שזה צריך להתבסס על מקור אלוהי כמו התורה או לפי תפיסת המוסלמים הקוראן).

הרי אלוהים בעצמו נתן לנו את ה God given minds, הוא נתן לנו לחשוב בעצמנו והוא עצמו מכבד כל דעה, אני לא חושב שהוא צריך להתרגש מדיי מאחד שאומר שהוא אינו קיים כיוון שאותו אדם האו גרגיר אבק זמני ביקום, יש המון "אתאיסטים" שכן יודעים שאלוהים קיים אבל נשארים כאלו מסיבות פסיכולוגיות..קח את זה כדוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה עדיין לא סותר את מה שאני אמרתי

ואם אתה יודע שזו הדרך שלך - על אותו היגיון אתה יכול להיות בטוח שכשם שאתה שונה מהאדם השני כך דרכו של האדם השני צריכה להיות שונה מדרכך כלומר :

אם לך זה "לא טוב" ( או כל מילה אחרת ) לחקור את האלוהות ו / או מהותה והאדם השני הוא שונה ממך אז גם דרכו בנושא זה יכולה וצריכה להיות שונה משלך .

או בקיצור : "ההבדלים בין בני אדם הם גם במסקנות שהם מסיקים מאותה חויה " ( עכביש )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין על מה.

יש המון סיבות למה אדם נהייה מאמין, אתאיסט, חרדי, משיחי, רוחני, תוהה - אגנוסטיקן.

לכל אחד יש את סיפור חיוו.

אבל יותר נכון להגיד שזה תורם לבניית אותה השקפת עולם מאשר מקבע אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאה היא אחת ( השאלה היא למה אתה )

אבל אני בכלל דיברתי על האמת הסוביקטיבית של האדם עצמו - כלומר ברגע שאני מאמין באמת ( כל אמת ) אוטמטית היא ( האמת ) לא תהיה נכונה ( קרי שקרית ) לאדם אחר , מפני שהוא שונה ממני ואני נבדל ממנו ואי לכך ( קרי פועל יוצא ) דעתו תהיה שונה והיא זו שתהפוך את האמת הסוביקטיבית שלי לשקר ( +-) וכך אוכל למדוד את המרחק שלי מאנשים לפי השוני בדעותיהם לגבי אותה אמת ( שלי ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הנאצים הכירו את התורה, הם היו נוצרים, חלקם אף הכירו את התורה שבכתב טוב מ"חרדי" של ימינו, זו האמת. - מעניין, הייתי רוצה לשמוע על זה עוד. מאיפה אתה מביא את הדברים האלה? ומה זה בדיוק חלקם? אני בטוח שגם כיום יש "חלק" מהנוצרים, המוסלמים, ואפילו אתאיסטים שמכירים את התורה שבכתב טוב מ"חרדי" של היום. זה לא אומר כלום.

אותם אנשים הלכו כשה בעדר אחרי היטלר, זו לא אשמתו של אלוהים. - אבל הוא הכל יכול, אז למה לא הגן על עמו? לפחות קצת..

עשרת הדברות היו שם.

התורה היתה שם.

הלימודים של הרבי מנצרת - המשקפים אהבת חינם.. היו שם.

זה אותם בני אדם שבחרו לעשות את זה, במה אלוהים אשם בדיוק?, בזה שהאנושות סרבה לקבל ממנו מתנה?. זה לא העם שלו שבחר לעשות את זה. העם שלו היה בצד השני אם אתה לא זוכר. אולי פשוט אלהים כן נכח בזמן השואה, רק בצד של הגרמנים.

נ.ב

לא הזכרתי שהיה גם אחוז מכובד של אתאיסטים בנאציזם, היות ו7 שנים לא הספיקו להיטלר "לאתאסט" אוכלוסיה שלמה, אותם נאצים נוצרים שגדלו על חינוך דתי ממילא נסחפו אחרי ההמון המוסת שיצר הרע היה חלק משגרת חייו. אתה בא לנאצים בטענות שהם "התאסטתו", אבל מה הם קשורים בכלל? למה אלוהים הטוב החנון והרחום לא עזר ל6 מליון יהודים? עזוב אל תענה אני יודע.. "דרכיו נסתרות".

בדיחה שאתה אפילו מנסה להשיב על שאלה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול שמעתי הרצאה על ריפוי בעיסוק

דיברו שם על אוטומניה - בין הייתר על אוטונומיה רוחנית - ומי שאין לו אוטונומיה רוחנית הוא יהיה בעייתי בנושא המוסר .

ככה אנשים שליכאורה דתיים - יכולים להיות לא מוסריים , לשקר וכו' ( חלילה לא שאנשים שאינם דתיים לא משקרים - אלא הלא דתיים צריכים להתמודד עם השקר שלהם וכו' ואילו האדם הדתי - ה"מורה הרוחני " שלו מחרר אותו מהתמודדות עם תוצאות השקר שלו ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול שמעתי הרצאה על ריפוי בעיסוק

דיברו שם על אוטומניה - בין הייתר על אוטונומיה רוחנית - ומי שאין לו אוטונומיה רוחנית הוא יהיה בעייתי בנושא המוסר .

ככה אנשים שליכאורה דתיים - יכולים להיות לא מוסריים , לשקר וכו' ( חלילה לא שאנשים שאינם דתיים לא משקרים - אלא הלא דתיים צריכים להתמודד עם השקר שלהם וכו' ואילו האדם הדתי - ה"מורה הרוחני " שלו מחרר אותו מהתמודדות עם תוצאות השקר שלו ) .

מעניין מאוד, ויש בזה הרבה אמת.

ראה את האיסלם הקיצוני. מונעים ע"י אל. ועושים מעשים לא מוסריים בעליל, שלפי ראייתם הם הנכונים ביותר.

כנ"ל לגבי היהדות במקרים שונים.

ברגע שהדת מגדירה את המוסר, המוסר שלך הוא בעצם דינמי וניתן לשינוי ע"י אנשים (רבנים, אייתולות, שייחים).

מי שמעוניין שיצפה http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=9254 [כל התשובות בפנים]

אני לעולם לא נכנס ללינקים שלך, ואל תדאג, זה לא מפחד. פשוט מאותה הסיבה שאתה לא נכנס לאתרי חופש מדת בשביל למצוא את ה"אמת".

אם יש לך טיעון ענייני, תעלה אותו פה, אל תשלח אותי לחפש במקומות אחרים. אלא אם אתה פוחד שאתה לא תשכנע טוב כמו המיסיונרים ההם, הרי הם עברו הרבה אימונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מצחיק אתה, אני מכיר את כל אתר "חופש" .אני שמתי לינק [איני רוצה להכנס לדיון מעמיק שממלא לא ישנה דבר] מי שרוצה יכול לצפות.

עברו הרבה אימונים חחח, מי שמדבר ככה זה אדם שלא שלם עם דעותיו וחושש לאבד זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הנאצים הכירו את התורה, הם היו נוצרים, חלקם אף הכירו את התורה שבכתב טוב מ"חרדי" של ימינו, זו האמת. - מעניין, הייתי רוצה לשמוע על זה עוד. מאיפה אתה מביא את הדברים האלה? ומה זה בדיוק חלקם? אני בטוח שגם כיום יש "חלק" מהנוצרים, המוסלמים, ואפילו אתאיסטים שמכירים את התורה שבכתב טוב מ"חרדי" של היום. זה לא אומר כלום.

-מה הקשר בין מה שכתתבתי למה שענית?, תמשיך לקרוא את כל השורות ותגיב אז.

אותם אנשים הלכו כשה בעדר אחרי היטלר, זו לא אשמתו של אלוהים. - אבל הוא הכל יכול, אז למה לא הגן על עמו? לפחות קצת.. - תמשיך לקרוא מטה, אל תענה שורה שורה בשביל להוציא אותי טועה בכוונה כי זה רק מצייר אותך באופן שלילי ולא רציני, תמשיך לקרוא מותק. אבל לפני שתמשיך דע את זה: הנוצרים תפסו את עצמם כעם הנבחר של אלוהים, כיוון שהם כביכול המשיכו את הברית "הישנה" אל הברית החדשה שניבאו הנביאים, בביאת המשיח, ישו לטענתם.

עשרת הדברות היו שם.

התורה היתה שם.

זה אותם בני אדם שבחרו לעשות את זה, במה אלוהים אשם בדיוק?, בזה שהאנושות סרבה לקבל ממנו מתנה?. זה לא העם שלו שבחר לעשות את זה. העם שלו היה בצד השני אם אתה לא זוכר. אולי פשוט אלהים כן נכח בזמן השואה, רק בצד של הגרמנים.

זהו?, תודה!, אני לא רואה סיבה שאלוהים יתערב בשואה, עשו אותה מכירי תורה למכירי תורה, נכון שדרכם של הנוצרים לטעמי היתה מעוותת ולא נכונה ממדרגה ראשונה אבל קרה מה שקרה, אלוהים לא אשם בזה שאותם נוצרים; או שהלכו שבי אחרי היטלר והאידיאולוגיה האתאיסטית שלו או שבחרו לא לציית לתורה הפעם ולכן רצחו, אנסו, בזזו ועשו דברים מזוויעים.

נ.ב

לא הזכרתי שהיה גם אחוז מכובד של אתאיסטים בנאציזם, היות ו7 שנים לא הספיקו להיטלר "לאתאסט" אוכלוסיה שלמה, אותם נאצים נוצרים שגדלו על חינוך דתי ממילא נסחפו אחרי ההמון המוסת שיצר הרע היה חלק משגרת חייו. אתה בא לנאצים בטענות שהם "התאסטתו", אבל מה הם קשורים בכלל? למה אלוהים הטוב החנון והרחום לא עזר ל6 מליון יהודים? עזוב אל תענה אני יודע.. "דרכיו נסתרות".

אתה עוד אחד המפליל את עצמו.

וזאת בעקשנותך.

לא רק שעיוותת את דבריי עם התשובות שלך כאמור לפי שורה ולא לפי פסקאות, אתה גם חוזר כמנטרה על אותה טענה בכל ה"שורות".

אני נתתי כאן הסברים, אתה התחמקת מלענות לעניין ואף ניסית להעניק תשובה בשאילת שאלה, זו לא הדרך!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-מה הקשר בין מה שכתתבתי למה שענית?, תמשיך לקרוא את כל השורות ותגיב אז.

אותם אנשים הלכו כשה בעדר אחרי היטלר, זו לא אשמתו של אלוהים. - אבל הוא הכל יכול, אז למה לא הגן על עמו? לפחות קצת.. - תמשיך לקרוא מטה, אל תענה שורה שורה בשביל להוציא אותי טועה בכוונה כי זה רק מצייר אותך באופן שלילי ולא רציני, תמשיך לקרוא מותק. אבל לפני שתמשיך דע את זה: הנוצרים תפסו את עצמם כעם הנבחר של אלוהים, כיוון שהם כביכול המשיכו את הברית "הישנה" אל הברית החדשה שניבאו הנביאים, בביאת המשיח, ישו לטענתם.

עשרת הדברות היו שם.

התורה היתה שם.

זהו?, תודה!, אני לא רואה סיבה שאלוהים יתערב בשואה, עשו אותה מכירי תורה למכירי תורה, נכון שדרכם של הנוצרים לטעמי היתה מעוותת ולא נכונה ממדרגה ראשונה אבל קרה מה שקרה, אלוהים לא אשם בזה שאותם נוצרים; או שהלכו שבי אחרי היטלר והאידיאולוגיה האתאיסטית שלו או שבחרו לא לציית לתורה הפעם ולכן רצחו, אנסו, בזזו ועשו דברים מזוויעים.

נ.ב

אתה עוד אחד המפליל את עצמו.

וזאת בעקשנותך.

לא רק שעיוותת את דבריי עם התשובות שלך כאמור לפי שורה ולא לפי פסקאות, אתה גם חוזר כמנטרה על אותה טענה בכל ה"שורות".

אני נתתי כאן הסברים, אתה התחמקת מלענות לעניין ואף ניסית להעניק תשובה בשאילת שאלה, זו לא הדרך!.

WTF?

על מה אתה מדבר?

אתה כתבת שהנאצים הכירו את התורה שבכתב טוב מאוד -

תן הוכחה. אני רוצה לדעת מאיפה אתה מביא את המידע הזה. כנ"ל לגבי כמות האתאיסטים בנאציזם. אני פשוט לא מאמין לך. (מסיבות ברורות).

ובכלל, אתה אומר שאלוהים לא התערב כי הנאצים היו נוצרים מאמינים? אתה אמיתי? כי אם זה נכון, אני מסרב בתוקף להאמין באל כזה.

הוא כנראה נוצרי. או אתאיסט בעצמו.

אתה לא רואה סיבה שאלוהים שלך יתערב ברצח של העם שלו? רוצה תקדימים מהתנ"ך שהוא כן התערב? יש המון. אולי אנחנו פשוט כבר לא "העם הנבחר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח

"או שהלכו שבי אחרי היטלר והאידיאולוגיה האתאיסטית שלו או שבחרו לא לציית לתורה הפעם ולכן רצחו, אנסו, בזזו ועשו דברים מזוויעים."

אידיאולגיה אתאיסטית?על מה למען זאוס אתה מדבר? איפה בנאומיו הוא אומר "וכיוון שאין ה' בלה בלה בלה". הקשר בין אתאיזם לנאציזם נעשה רק ע"י מסיונרים כמוך. הנאצים לא עשו דבר בשם האתאיזם. אם לדעתך כן עשו-תוכיח. אם כבר זה בדיוק הפוך. כדי לשלוט בהמון הנוצרי שלו, היטלר השתמש בלא מעט מניפולציות דתיות. הוא עצמו ציין במיין קאמף שהוא רואה עצמו כמי שמבצע את רצון הה'. תפסיק עם הדמגוגיה של "הנאצים אתאיסטים". אם כבר זה בדיוק הפוך. חלקם אולי כן היו אתאיסטים. חלקם הגדול היו נוצרים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...