דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

מיסיונר (מלטינית missio שליחות) הוא איש דת הפועל להפצת דת או אמונה מסוימת ( בדרך כלל נוצרית) בקרב בני דת אחרת או בקרב חסרי דת.

מיסיונר לחופש ? זו סתירה בגוף ההגדרה .

חופש הוא היכולת לבחור בדיוק ההפך מדת

אתה לא יכול לקרא לו מסיונר על פי ההגדרה - אתה יכול לקרא לו משחרר .

או שאתה מטעה בכוונה תחילה, או שאינך יודע את 2 הדברים הבאים.

-הגדרות ניתנות לשינוי, בהתאם למציאות.

-בשנים האחרונות, חרף הכתות\כיתות המתפצלות מקהילות שונות - ועושות מאמצים עילאיים לשווק את דרכן, מסיון אינו רק הפצת דת, אלא גם המרה, שידול לחוסר דת, להבנה אחרת של דת\קהילה וכו'.

לכן, המסיונר הזה, שבא לפה עם הטון הקבעני ויתר הפרובוקטיביות שלו, הוא כותב דברים שגויים, שאני שלמד על הנושאים שהזכיר יודע שהוא כתב דברים שגויים האופיניים למסיונר מקבוצה כמו "חופש", שחור היום בו אקרא לו משחרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מישהו הצליח לשנות מישהו אחר ? קרי להחזיר בשאלה או להחזיר בתשובה ?

בפורומים לרוב זה לא קורה[תלוי גם איזה ,ואיזה סוגי אדם נמצאים שם,אם יש אדם ששואל כדי לדעת ולברר הוא זה שישנה את דעתו,אבל אין הרבה כאלה] אדם שמדבר איתך פנים מול פנים [לרוב גם יכבד אותך ואת דעותיך] שם אפשר לדון בצורה טובה וגם לשנות דעות.

אני אישית בחיים לא יכריח אדם לאמין, יוצא לי לדון עם דודים וחברים לרוב ידי על העליונה,רובם לבסוף יסכימו איתי אבל לא ישנו כלום,[כי זה צריך לבוא מרצומו של האדם]

אדם יכול לדעת שיש בורא לעולם ושנתן תורה ,אבל לעשות ההפף הגמור.

אפשר לעיין פה http://www.haemet.net/articles/faq/choice_to_believe.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשיך לשכנע את עצמך שאלוהים הוא דבר שהומצא, לא רק שזה סותר באופן ילדותי את הידע הקיים על תחילת המונותאיזם, אתה חוזר על זה מספר פעמים באותו דף וזה ממש לא תורם.

באותה מידה: תמשיך לשכנע עצמך שאלוהים קיים באופן המתואר בדת ועל ידי שטופי המוח שלה. הידע הקיים על תחילת המונותיאיזם? הרי המונותאיזים עצמו הוא סוג של דת שהתפתחה מדתות אחרות (כולל אימוץ מנהגים פגאניים ושמות אלילים). כלומר, הדת היא המוכיחה את נכונות הדת.

ואני טוען כי יש משהו מאד לקוי בדיאלקטיקה המסובבת הזו, שעיקרה: עצם העובדה שהדת קיימת היא ההוכחה לתקפותה ונכונותה.

בינתיים אתה חוזר בכל הודעה שלך, על אותה הנחת יסוד שיסודה באמונה, אמונה - ולא טיעון לוגי שהרי אמונה מעצם היותה אמונה היא סתירה לוגית, ויש לך טענות על זה שחזרתי פעם שניה על אותה אימרה (שאינך מזהה אף את מקורה).

והדת היא אלמנט שהומצא והתפתח הרבה לפני הדתות המונותיאיסטיות. אברהם אבינו היה עובד אלילים, כלומר גם על פי הכתוב בתורה היו דתות אחרות לני היהדות, שהיא הדת המונותאיסטית הראשונה.

ובהזדמנות לך קרא את הפילוסוף טומס אקוינוס ודרכי "הוכחות" שהוא מביא.

לא חסר צדק במה שכתבת, אבל גם לא חסר שקר.

אז תחליט. או שמא ואולי כאשר המציאות מתנגשת עם אמונה עדיף לבחור באמונה, אולי המציאות תשתנה.....

גם אם אינך מאמין באלוהים, אתה עדיין נחות, מהגוף המדיני בו אתה חי אשר מגביל אותך (מנקודת מבט אבולוציונית) מללכת על-פי היצרים שלך, יא בעל חיים כמו כל אחר (ככה אתה חושב לא?).

לא ברור. אתה מוכן לכתוב התיחסות שיש בה רצף קוהרנטי? הערתך כי אני נחות מוכיחה את הטיעון שלי על הראיה היהירה וחסרת יכולת לפתיחות החשיבה שנמצאת בבסיס אמונה לגבי אותה אמונה.

הגוף המדיני? אנחנו חיים בגוף מדיני שנקרא מדינת . מדינת מגבילה מבחינה אבולוציונית? נו, יפה שאתה מכיר את התיאוריות האבולוציוניות. כיצד בדיוק משתלב בכך הגוף המדיני בו אנחנו חיים ( מדינת ישראל) לא ברור.

מה זאת אומרת "היצרים שלך"? שוב, לא ברור. האם כוונתך לטיעוני ההבל של המחזירים בתשובה על מותר האדם מן הבהמה? אפילו החרדים כבר הפסיקו להשתמש בהבלות הזו. אתה צריך את מורא העונש כדי לא לגנוב? אתה צריך את מורא האל כדי לא לרצוח? אני לא. למה? כי אני אדם, ולא מאמין.

ובעיקר: אתה מוכן להתיחס לעצם הנושא ולא לגופו של אף אחד כאן בפורום?

איזו הכללה חסרת שחר.

גם זו הכללה חסרת שחר, אנא תפסיק לזרוק משפטים בעלי תוכן שקרי לאוויר.

איזו בדיוק? או שקשה לך להתיחס ענינית כי קל יותר, כמו שעושים רוב המטיפים והמיסיונרים, לפטור כל טיעון באימרה "שקר".

הרי עצם זה שאתה מכנה טיעון כ"טענה שיקרית" כבר עושה הטענה לשיקרית. נכון?

אבל אתה טוען שאין זה נכון שהאלימות מובנית בכל דת?

אולי, אפשר לדון בכך. השיטה של זריקת הערה כמו "אתה שקרן" אינה מוכיחה אלא על עחוסר התקפות של עמדתך שלך. וכעת צא ולמד גם בתורה, גם בקוראן וגם בספרי הברית החדשה, וראה כמה אלימות רוויה בדת.

בהזדמנות זו תזכור מה נאמר כשפותחים הדלת לאליהו הנביא, מה נכתב על הפצת דין מוחמד, וכיצד ביססו את הפצת הנצרות באירופה.

להזכיר לך גם למה ובשם מה רצחו את פלומבו?

אתה מדבר מתוך בורות, אני לא מתבייש להגיד - יש לך עוד ללמוד.

אז במקום לענות ברצינות לתגובות שכתבתי לדבריך בחרת לחזור על דבריך כאילו לא נכתבו מעולם, אני מוכן לחתום על שאתה אחד מהכותבים הכי לא רציניים שנכנסו לדיון הזה אי-פעם, ואני נמצא פה עוד מהראשון.

ברצינות לתגובות? טרם ראיתי תגובה רצינית.

לא, "אתה שקרן" זו לא תגובה רצינית.

גם "אתה מדבר מתוך בורות" לא תגובה רצינית.

היות ואין לך מושג מי אני ומה מידת רצינותי, הרי שתגובתך, איך לומר בעדינות, מעלה פיקפוק באשר לתבונת טעיוניך..................

כרגע הוכחת לי מי אתה באמת.

עוד מסיונר חופש, אל תנסה למכור לי את שטיפות המוח שעברת במפגש הפנאטים הזה

נו, באמת טיעון רציני.

האמת שלא הייתי באף , פעם ראשונה אני שומע שיש מפגשים. רק קראתי שמי שהקים את הארגון היה רב ור"מ בישיבה חרדית מאד.

שוב, במקום להתיחס לטיעונים אתה מתיחס למי שמעלה אותם. זה מוכיח רק את חוסר התקפות של טיעוניך.

באותה מידה ניתן היה לכתוב:

אל תנסה למכור את שטיפת המוח שעברת במפגש הפנאטים של המחזירים בתשובה למיניהם.

[br]פורסם בתאריך: 16.11.2008 בשעה 17:24:48

מישהו הצליח לשנות מישהו אחר ? קרי להחזיר בשאלה או להחזיר בתשובה ?

לא, אבל יש מי שמנסה כל הזמן לעסוק בהחזרה בתשובה לפחות לפי החתימה שלו הקוראת שוב ושוב לאותו ענין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאתה מטעה בכוונה תחילה, או שאינך יודע את 2 הדברים הבאים.

-הגדרות ניתנות לשינוי, בהתאם למציאות.

-בשנים האחרונות, חרף הכתות\כיתות המתפצלות מקהילות שונות - ועושות מאמצים עילאיים לשווק את דרכן, מסיון אינו רק הפצת דת, אלא גם המרה, שידול לחוסר דת, להבנה אחרת של דת\קהילה וכו'.

לכן, המסיונר הזה, שבא לפה עם הטון הקבעני ויתר הפרובוקטיביות שלו, הוא כותב דברים שגויים, שאני שלמד על הנושאים שהזכיר יודע שהוא כתב דברים שגויים האופיניים למסיונר מקבוצה כמו "חופש", שחור היום בו אקרא לו משחרר.

מענין. לפי הגדרה זו מי שבא להטיף לעליונותה של הדת הוא למעשה מיסיונר. במיוחד אם הוא מכניס שוב ושוב את ההטפות לחזרה בתשובה על ה"אמת" המוחלטת (שזו גישה העומדת ביסוד כל דת) בכל הודעה.

מי שאוחז בדעה הטוענת לחופש מדת אינו יכול להיות מסיונר בהגדרת המושג, שהרי בעצם הגדרת חופש מדת יש גם הגדרת חופש לדת ובעיקר חופש הדת מלבלריה ופקידוניה והמיסיונרים שלה המזנים אותה וחיים על רווחיה. עצם הדעה לחופש מדת אינה יכולה להיות הטפה, על פי הגדרה.

בעצם מי שמטיף להתעסקות בדת, במיוחד על פי דרך מסוימת מאד בדת, הוא מסיונר על פי הגדרתך שלך.

מענין שטרם ראיתי התיחסות רצינית אחת למה שמועלה באתר "חופש" חוץ מהתיחסות שלילית לאנשים, לא התיחסות לדעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מענין שטרם ראיתי התיחסות רצינית אחת למה שמועלה באתר "חופש"

תן לי רק להבין, כל מה שנאמר ב-"חופש" לא מצאת אף פעם תשובות ["דעת אמת" זה עוד יותר קל ,כל השאלות שם כבר הגמרא דנה בזה ,בחורי ישיבות כל יום נתקלים בזה בלימוד]? חחחחחחחח, רוב הדברים שיש שם כבר נאמרו לפני אלפי שנים,

לכל טענה שם יש כמה תשובות [ולא רק אחד], קודם כל תראה שאתה רוצה לראות ,ואז נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי רק להבין, כל מה שנאמר בחופש לא מצאת אף פעם תשובות ? חחחחחחחח, רוב הדברים שיש שם כבר נאמרו לפני אלפי שנים,

לכל טענה שם יש כמה תשובות [ולא רק אחד], קודם כל תראה שאתה רוצה לראות ,ואז נראה.

אסביר טוב יותר:

לא ראיתי בתגובות שעלו כאן התיחסות ענינית למה שנכתב באתר חופש, רק התיחסות כלפי אנשים ולא התיחסות כלפי טיעונים.

יפה שטרם נטשת את "קודם כל תרצה" המקובל כל כך בקרב מסיונרים שונים. הגישה הזו (והשימוש בנימוק הזה) מבוססת בעצם על יסודות הפסיכולוגיה של המאה ה-19. הוא שאמרתי, הדת היא מענה לצורכים פסיכולוגי עמוקים מאד של האנושות. הבעיה של הדת היא הדתיים ובמיוחד המסיונרים שלה. הדת היהודית אינה יוצאת דופן בכלל זה. אמר לי פעם ידיד (בוגר ישיבת הסדר מהציונות הדתית): יש הרבה דבירם נאים ביהדות, אם מפרידים ממנה את היהודים ובמיוחד המטיפים שלה. ואני אומר שיש הרבה אמת יפה בדבריו.

דרך אגב ובמאמר מוסגר: יפה שאתה מצטט את הרמב"ם. אתה מכיר עוד דברים שהוא כתב? כמו ההתיחסות להיות העולם שטוח ולא כדור ובסופו תהום הגיהינום? או אולי התיחסות המגדירה כעבודת אלילים פסולה מעיקרה את מה שרוב הממסד הדתי עושה היום בקשר למה שמכונה "קברי קדושים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה טענות כבר הבאת?

לדוגמא:

אין אלוקים כי אנשי דת המציאו אותו,

אין תורה כי משה לא היה,

כל דת זה אותו דבר לכן אין אמת,

וכו.. וכו..

ככה זה נשמע הטענות הללו.

[קודם תרצה,למדתי את זה בדיון בפורום הזה,אני מכל דבר לומד ומגיע למסקנות]

תקשיב לי ידידי,אני לא אתחיל לדון כאן [יש לי כבר נסיון] אתחיל להביא לך כאן תירוצים ולבסוף תשאר בשלך.

לכל אחד יש בחירה אתה הולך לאמין לאתר "חופש" ,השאלה שלי ניסית פעם לשאול את הטענות שלהם במקום שבאמת אפשר למצוא תשובות?[פה בפורום ידוע שזה לא המקום הנכון,אדם שירצה לשאול יפנה למקום אחר]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרוצה לראות לא צריך אף אחד באמת שיראה לו הוא יכול לראות לבד , הדת תסתיר ממנו את מה שהוא יכול לראות ותשים לו דמויות אנושיות של "מורים רוחניים " שהם מערכת השליטה .

כלומר הדת תסנטז את המציאות על פי התועלת וההבנה של ה" מורים הרוחניים " כך שלמעשה ה"מואמן " ( איש אשר מוחזק ע"י מניפולציות בטמטום חושי ובחוסר תודעה ) איננו רואה את המציאות אלא שומע אותה , זו למעשה השיטה של ה"מורים הרוחניים " שהם משמיעים לך את "האמת" וזה מדוע כל הלהטוטים הורבלים וההסברים למיניהם , האמת היא דבר פשוט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה טענות כבר הבאת?

לדוגמא:

אין אלוקים כי אנשי דת המציאו אותו,

אין תורה כי משה לא היה,

כל דת זה אותו דבר לכן אין אמת,

וכו.. וכו..

ככה זה נשמע הטענות הללו.

[קודם תרצה,למדתי את זה בדיון בפורום הזה,אני מכל דבר לומד ומגיע למסקנות]

אשתמש בלוגיקה שלך: קודם תרצה לקרוא אחר כך תקרא.

"ככה זה נשמע" זה קודם כל תלוי בשומע ובהנחות המקדמיות שלו, באמונה שלו כולל באמונה לא לקבל כל דעה אחרת ולהתגולל על גופו של כל מי שמעלה דעה אחרת. בינתיים אין בכל השורות לעיל ציטוט מדויק אחד ובצידו שאלת הבהרה, אם משהו לא מובן.

קודם תרצה - היה טיעון מאד נפוץ בקרב מסיונרים לחזרה בתשובה בקרב אנשי חב"ד דווקא, ומקובל מאד בפסיכולוגיה כחלק ממתן מענה לחיפוש פתרונות (אלא שהפסיכולוגיה מקפידה לא לתת מענה אלא לעודד חיפוש תהיה ושאלה וערעור על קיבעות ואקסיומות, בדיוק מה שהפוך בדת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויי כל דבר מעתיק לי בלי הבנה, שמע עזוב, לא הבאת כאן שום טענות,[יצא לי כבר לראות בעיניים שלי את חברי חופש ולראות כמה הם בורים,וכמה הם משקרים באתר]

זה קל להבין,אני רק אדון אם אדם אמיתי [ששואל שאלות שנובעות מהלב,ושבאמת מחפש תשובות]

יש איזה הרצאה של הרב אמנון יצחק,שנמצאים שם חברי חופש וכדו.. [אפשר לראות שם אדם בסביבות ה40 + ולא להבין איך נותנים לאדם כזה לכתוב באתר.

[אם תרצה יש פה http://www.shofar.net/site/emedia.asp?id=384&Category=3&Prourl=http://www.shofar.net/products/video/57.wmv]

ואני אתן לך טיפ, אף אחד לא יצליח נגד הדת [היהודית בעיקר] ניסו אמפריות למוחקה ללא הצלחה, כל שכן איזה אתר עלוב.

[''הזהב הטהור אינו מפחד מכור ההיתוך, כך האמת אינה חוששת מביקורת'']

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה מידה: תמשיך לשכנע עצמך שאלוהים קיים באופן המתואר בדת ועל ידי שטופי המוח שלה. הידע הקיים על תחילת המונותיאיזם? הרי המונותאיזים עצמו הוא סוג של דת שהתפתחה מדתות אחרות (כולל אימוץ מנהגים פגאניים ושמות אלילים). כלומר, הדת היא המוכיחה את נכונות הדת.

ואני טוען כי יש משהו מאד לקוי בדיאלקטיקה המסובבת הזו, שעיקרה: עצם העובדה שהדת קיימת היא ההוכחה לתקפותה ונכונותה.

אתה יודע מה מצחיק?, שאת הידע שלך על דת רכשת מאתאיסטים, זה כמו שאת הידע שלי על הרצל והציונות ארכוש מנטורי-קרתא.

אני כבר אמרתי מקודם, אני למדתי רבות על הנושאים הללו - אתה דיברת המון פעמים שטויות, להתפלפל על כן זו טחינת מים מיותרת, ואתה יודע את זה.

בינתיים אתה חוזר בכל הודעה שלך, על אותה הנחת יסוד שיסודה באמונה, אמונה - ולא טיעון לוגי שהרי אמונה מעצם היותה אמונה היא סתירה לוגית, ויש לך טענות על זה שחזרתי פעם שניה על אותה אימרה (שאינך מזהה אף את מקורה).

מקודם באמת שיקרת (וחברי הפורום עדים לכך) כי אכן חזרת על טענותיך ועוד האשמת אותי במה שעשית בעצמך.

והדת היא אלמנט שהומצא והתפתח הרבה לפני הדתות המונותיאיסטיות. אברהם אבינו היה עובד אלילים, כלומר גם על פי הכתוב בתורה היו דתות אחרות לני היהדות, שהיא הדת המונותאיסטית הראשונה.

נו טוב ויפה, מה עכשיו?, מה באת להגיד פה, לא חידשת לנו כלום, הדת היתה הרבה לפני אברהם מי אמר שלא?.

חסר לך חומר על קורות המונותאיזם - צא ולמד, ולא משטיפות המוח של מייסדי חופש - המעוותים את קורות הדת והמציאות.

ובהזדמנות לך קרא את הפילוסוף טומס אקוינוס ודרכי "הוכחות" שהוא מביא.

עיינתי בכמה טיעונים שלו (באנגלית), מאד נהנתי, הם הולכים יד ביד עם ההגיון (הסובייקטיבי) שלי, וזה יופי.

אז תחליט. או שמא ואולי כאשר המציאות מתנגשת עם אמונה עדיף לבחור באמונה, אולי המציאות תשתנה.....

בשביל להכיר את המציאות צריך הגיון, ההגיון הוא כאמור סובייקטיבי, הוא שונה אצל כל בנאדם.

לא ברור. אתה מוכן לכתוב התיחסות שיש בה רצף קוהרנטי? הערתך כי אני נחות מוכיחה את הטיעון שלי על הראיה היהירה וחסרת יכולת לפתיחות החשיבה שנמצאת בבסיס אמונה לגבי אותה אמונה.

מה?

אמרתי שמנקודת מבט אבולוציונית (99% שאתה משתמש בכזו) כולנו , כל החיים בטבע, הכוונה: אתה מזלזל ביכולתך להתנגד לטבע (מה שאינם עושים), לא מעריך שהנך אינטלגנטי אין-ספור מידות מעליהם, ואף שולל באופן פנאטי שיש מישהו שאחראי לכך.

הגוף המדיני? אנחנו חיים בגוף מדיני שנקרא מדינת . מדינת מגבילה מבחינה אבולוציונית? נו, יפה שאתה מכיר את התיאוריות האבולוציוניות. כיצד בדיוק משתלב בכך הגוף המדיני בו אנחנו חיים ( מדינת ישראל) לא ברור.

לא הבנת אותי חביבי, היא מגבילה אותך מלפעול על-פי היצרים שלך, האבולוציה אומרת לך: "אתה חיה כמו כל השאר, אין כח עליון" זה מתנגש עם עיקרון המחייה ביישות מדינית, כיוון שאם אלוהים אינו הכח העליון שלך, זו המדינה, זה אומר שאתה למרות הכל - נחות.

אלוהים הוא מלך מלכי המלכים, הוא מעל כל המדינות, מעל כל החומר הקיים, הוא יכול לסיים את זה ברגע אחד, הוא נתן לך את החיים במתנה, את החופשה החד פעמית, לשמוח מהתענוגות שלהם, זה אתה שבחור להיות אנטי ולא להוקיר תודה תוך כדי תידלוק עצמי בתאוריות שכמוהן באו והלכו.

מה זאת אומרת "היצרים שלך"? שוב, לא ברור. האם כוונתך לטיעוני ההבל של המחזירים בתשובה על מותר האדם מן הבהמה? אפילו החרדים כבר הפסיקו להשתמש בהבלות הזו. אתה צריך את מורא העונש כדי לא לגנוב? אתה צריך את מורא האל כדי לא לרצוח? אני לא. למה? כי אני אדם, ולא מאמין.

ובעיקר: אתה מוכן להתיחס לעצם הנושא ולא לגופו של אף אחד כאן בפורום?

הסברתי עצמי למעלה.

וכן, בחלק מהתרבויות מותר לגנוב, המערב אינו תרבות שהגיעה מהגיון של בני אדם, המערב - עקרונותיו מתבססים על עשרת הדברות ועל מוסר התורה - לא לרצוח, לא לגנוב וכו'.

הכוונה: אתה יכול לחשוב שזה בסדר, אני חושב שזה לא בסדר גם כי אלוהים אמר, ואלוהים כבעל כל הקיים יודע מה טוב, גם כי אם הזמן, הבנתי למה זה טוב, לא לגנוב, לא לרצוח.

עם השכן שלי עבד בשביל הטלוויזיה 40 אינץ', קרע את התחת בשבילה, אין סיבה שאקח לו אותה, הוא יהנה ממנה, כי הוא עבד בשבילה, לזה אלוהים התכוון, ולטעמי לפחות, צדק צדק מלא.

איזו בדיוק? או שקשה לך להתיחס ענינית כי קל יותר, כמו שעושים רוב המטיפים והמיסיונרים, לפטור כל טיעון באימרה "שקר".

הרי עצם זה שאתה מכנה טיעון כ"טענה שיקרית" כבר עושה הטענה לשיקרית. נכון?

אני נמצא פה כלכך הרבה זמן, אתה חדש כאן, כבר דשנו כולנו בעניינים שהעלת, וכן, אתה דיברת מתוך שטיפת מוח ועיוות של ההסטוריה, הידע הקיים והמציאות שהתבצע על ידי מטיפי חופש, אתה מוזמן לחרוש את 200 העמודים של דיון "דת ואמונה" הקודם ולראות שאכן דנו על כל שאני ואתה דנים כרגע.

אבל אתה טוען שאין זה נכון שהאלימות מובנית בכל דת?

אולי, אפשר לדון בכך. השיטה של זריקת הערה כמו "אתה שקרן" אינה מוכיחה אלא על עחוסר התקפות של עמדתך שלך. וכעת צא ולמד גם בתורה, גם בקוראן וגם בספרי הברית החדשה, וראה כמה אלימות רוויה בדת.

-לא אמרתי שאין אלימות, אמרתי שאלימות - עשו בה שימוש רק במקרים של חוסר צדק וממילא זה תלוי בסיטואציה, בנוסף, אין עולם ללא טוב ורע, אלימות חייבת לקחת במציאות, וגם אמרתי: הדת אינה מלמדת לאלימות.

בהזדמנות זו תזכור מה נאמר כשפותחים הדלת לאליהו הנביא, מה נכתב על הפצת דין מוחמד, וכיצד ביססו את הפצת הנצרות באירופה.

להזכיר לך גם למה ובשם מה רצחו את פלומבו?

אני מעתיק לך תשובה שנתתי לכותב אחר בת'ראד, באותו הנושא, להלן:

אין שום פסוק בברית החדשה הפונה אל מאמינים נוצריים ומצווה עליהם לצאת במסע-רצח קטלני נגד כל לא מאמין או מאמין (מונותאיסט) שאינו נוצרי.

בכלל בעשרת הדברות כתוב: לא תרצח, הברית החדשה ובכלל הלימודים של הרבי מנצרת משקפים אהבת חינם, אני ראיתי את זה בעצמי.

זה בכלל אפיפיור בור וחסר תקנה שערך ועידה בצרפת (איני זוכר פרטים רבים על האירוע) בה אסף את כל מנהיגי הנצרות באירופה וקרא לפתוח במסעות צלב נגד כל הכופרים ביבשת ומחוצה לה.

וזו אשמתם של הכופרים שהקשיבו לו, לכופר שעיוות את אחד המסרים העליאיים בעשרת הדברות: לא תרצח.

האמת שלא הייתי באף , פעם ראשונה אני שומע שיש מפגשים. רק קראתי שמי שהקים את הארגון היה רב ור"מ בישיבה חרדית מאד.

ירון ידען הוא בעצמו מטעה את הציבור, הוא לא היה לא רב ולא נעליים, הוא היה אחראי על ספרייה בכולל כלשהוא.

כל שאציע לך הוא ללכת וללמוד על דת לא מאתר חופש אלא מכל מקום אחר, אם הוא קראי, רבני, ישועי או לא משנה מה, העיקר שתדע מהיא תורה, מהיא הדת, מהיא ספרות רבנית, מהיא נצרות ומהוא אסלאם, תעשה השוואות בעצמך, ותשלב דעתך האישית ואל תלך שבי לכביכול "רבנים לשעבר" ( :nono:) שמטעים אותך ואת מי ששומע אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את 3 המאמרים [זה נאמר מדוע על אדם לבחור בדת]

http://www.haemet.net/articles/meaning/true_tora/god_interest.htm

מלא מהנחות יסוד סמויות, בכשלים לוגיים ובטענות שגויות. למשל, ישר בהתחלה:

דעואל: אז לשם מה הוא ברא אותם? לשם מה האל ברא את בני האדם, אם אין לו עניין בהם? האם חושב אתה שאדם בונה בניין כדי לעזוב אותו שומם? האם מסוגל אתה לחשוב לרגע שאם מביאה ילד לעולם במטרה לנטוש אותו ולשכוח ממנו? האם נדמה לך כי האל יצור את האדם, בניו, ישקיע בהם ובעולמם חוכמה בל תתואר במילים וזאת רק כדי לנטוש אותם?

לא חסרים בניינים שוממים בעולם. למעשה יש אחד כזה ממש ליד מקום העבודה שלי. לא חסרות אמהות שנוטשות את הילדים שלהן. חלקן מוסרות אותם לאימוץ וחלקן אפילו זורקות את הרך הנולד בפח האשפה הראשון שהן מוצאות.

והנה, הוכחתי שיתכן שאלוהים ברא את בני האדם (בהנחה שהצלחת להוכיח שאלוהים קיים ושהוא ברא את בני האדם...) ומאז הפסיק להתעניין בהם ע"י הטענות שאתה בעצמך הבאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...