דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 75 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אני אזכיר לך דבר אחד

בבלי אחד,קידנו שמו,שמעת עליו?

הוא חישב את זה כבר ואם אתה חושב שהוא למד את זה מאיתנו-הוכח.

כמו כן,זמן מחזור הירח מתארך בכחמישית השנייה בכל אלף שנה,גם זה כבר נאמר לך.

ולכן רבן גמליאל טעה!

שהרי הזמן הנמדד אצל נאסא שונה מן הזמן שקבע ואם תשים לב-קצר ממנו ולכן זמן המחזור הזה יתרחש בעתיד ולא קרה בעבר.

תקרא את הWORD [דף קודם]

המשך לאיסתרא:

אני חושב שאם כבר טענת שדברי הימים לא נכתבו בזמנו של דוד, וטענת שהם נכתבו מאוחר יותר, אז עליך להוכיח זאת.

דבר נוסף: וכי מה זה משנה אם דברי הימים נכתב בזמנו של דוד או לא [הדבר מהווה ראיה וחזקה לכיוון שלנו מאשר לשלך...בכך שידעו את זמני המולד במדוייק עוד בזמנו של דוד...] דבר נוסף, אם אתה מתווכח על התורה אל תפנה זאת לוויכוח על חז"ל.

אגב, בתשובה לשאלתך מה יקרה אם תצליח להוכיח שחכמי ידעו את אורכו המדויק של מחזור הירח לפני הבבלים: לא יקרה כלום. הרי מישהו היה צריך להיות ראשון. הרי הבבלי לא קיבל את הידע מאליל כלשהו, נכון? הוא ביצע תצפיות וחישובים. כנ"ל נאס"א. אז מי אמר שחז"ל לא עשו את אותו הדבר

מעולם לא אמרתי מה יקרה אם אוכיח שחז"ל ידעו את אורך מחזור הירח לפני הבבלים, ...בכל מקרה, חז"ל לא יכלו לערוך את התצפיות והחישובים של נאס"א כי לא היו להם הכלים. ולפי כללי ההגיון שלך, ברגע שנוכיח שחכמי התורה ידעו זאת לפני כן, הרי שהבבלים העתיקו מהם (:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני - קראנו את המסמך ששלחת.

כמו שאיסתרא אמר, בשום מקום הוא לא מציין את המספר המדובר. הוא רק מדבר על זה שידעו שאורך מחזור הירח הוא בערך 29.5 ימים (את זה, עם כל הכבוד, כל אחד שיודע לספור היה יכול לחשב).

אני הראיתי שקידינו, שחי (הרבה) לפני רבן גמליאל, ידע שאורך מחזור הירח הוא 29.53059414 יום. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להראות שמישהו שהיה לפני קידינו ידע את המספר הזה (המספר הזה בדיוק, ולא את המספר 29.5).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני - קראנו את המסמך ששלחת.

כמו שאיסתרא אמר, בשום מקום הוא לא מציין את המספר המדובר. הוא רק מדבר על זה שידעו שאורך מחזור הירח הוא בערך 29.5 ימים (את זה, עם כל הכבוד, כל אחד שיודע לספור היה יכול לחשב).

אני הראיתי שקידינו, שחי (הרבה) לפני רבן גמליאל, ידע שאורך מחזור הירח הוא 29.53059414 יום. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להראות שמישהו שהיה לפני קידינו ידע את המספר הזה (המספר הזה בדיוק, ולא את המספר 29.5).

אז תקרא אותו שוב [אני לא יחזור כל פעם על דבריי]

טוב חברה לא יצא מהדיון הזה כלום [רוב בני האדם זה לא משנה איזה הוכחות יקבלו, הרי הם לא רוצים לדעת, לכן מי שרוצה לדעת שילך לסמינר,,, או שיתחיל קצת לראות סרטים ויכין את עצמו, דוגמא קטנה למה לא להתחיל לראות את זה?

http://www.shofar.net/site/emedia.asp?id=402&Category=3&Prourl=mms://il12.cast-tv.com/list_vod_shofar/78.wmv

יש שם אנשים יותר מבוגרים ואף יותר חכמים מכם.

טעימה קטנה: [מזל שאני כבר מלומד בכתיבה מהירה חח]

ניקח הוכחה לוגית על בורא לעולם, [תתפסו קצת תראש]

הוכחה זה האדם עצמו,אם נוכיח שהאדם נברא ולא ברא את עצמו מוכרח שברא אותך מי שקדם לך,[ כי הוא לא ברא את עצמו אז מוכח שמישהו שהיה לפניו ברא אותו]

אם אני נברא,, ולפני נברא ולפני נברא... מוכח שיהיה בורא ראשון שברא את כל הנבראים, [כי איאפשר להיות נברא אם לא היה בורא שקדם לו]

אבל מוכרח לומר שלבורא הראשון לא היה בורא, כי אם לבורא הראשון היה בורא אז גם הוא היה נברא, [ונברא בלי בורא איאפשר, לכן חייב להיות בורא ראשון לכל הנבראים,ואם יש נבראים בלי בורא זה לא אפשרי.]

נגיד... יש מגביל ויש מוגבל כוס למשל זה דבר מוגבל [מישהו הגביל אותו] השולחן מוגבל [הנגר הגביל אותו] כדור הארץ מוגבל מי הגביל אותו? השמש הירח הכוכבים מוגבלים מי הגביל אותם? מוכרח שלכל המוגבלים יש מגביל ,ושהוא לא מוגבל.

כל מוגבל יש לו מגביל למה?

אם הוא הגביל את עצמו הוא יכול לצאת מהגבלתו [אם הכוס הגביל את עצמו, לא היצרן אלה הכוס עצמה למשל הכוס אמרה ויהי כוס והופה ניהיה כוס אז אם לכוס אחרי כמה זמן בא לה להיות שולחן אז הוא יהיה שולחן ואם בא לה להיות שמש אז היא תיהיה שמש, כי אם הוא [הכוס] הממציא של עצמו אז הוא לא מוגבל.

אבל אם הוא לא יכול לזוז ממקומו והוא מקובע פחות או יותר אז הוא מוקבל ממי שהקביל אותו שהיה לפניו,

עכשיו...... מכל מה שאנחנו רואים בעולם,,,, אנחנו רואים רק את המוגבלים , ואת המגביל לכל המוגבלים אנחנו צריכים להבין שהוא גדול מכל סכ המוגבלים שהוא הגביל

כי אחרת איך הוא היה יכול להגביל את כל הגלקסיה אם הוא יותר קטן מהם?

לכן מוכח שהמקביל לכל המוקבלים קודם להם, [מוכרח כי הרי הוא הגביל אותם]

ולכן לפי המדע לעולם הזה יש גיל [לפי המדע 15 מליארד לפי סטיבן הוקינג] זאת אומרת שלחומר יש לו גיל ,

נעשה סיכום קטן:

אם האדם לא ברא את עצמו אז מוכרח שמישהו ברא אותו, יש 2 אפשרויות ניקח 2 כוסות אחד זה אני והשני זה האפשרות [האפשרות היא כך, שאני הייתי לפני שבראתי את עצמי ,

ויש אפשרות שאני לא הייתי לפני שבראתי את עצמי , אם הייתי לפני שבראתי את עצמי לא הייתי צריך לברוא את עצמי כי כבר הייתי,

אם לא הייתי לפני שבראתי את עצמי איך נהייתי? הרי לא הייתי [אם תשאלו היה אורגניזם אחד, אז מי ברא את אורגניזם האחד?]

ניקח את 2 הכוסות ונתייחס אליהם כאורגניזם האחד , אם הוא היה לפני שניהיה אז הוא לא היה צריך לעשות את עצמו כי הוא כבר היה, אם הוא לא היה לפני אז הוא לא יכל לעשות את עצמו כי הוא לא היה כדי לעשות את עצמו, פירושו של דבר שמוכרח שתיהיה מציאות אבסולוטית קודמת לבריאת האורגניזם הראשון שהיא בראה אותו יש מעין

[עין זה האפס המוחלט החידלון ,מהחידלון מהאפס המוחלט שאין בו כלום שבכלום ,ברא הבורא שהוא האין סוף ברוכו מציאות שממנה פיתח את העולם כולו ,

בלעדי האין סוף ברוכו הנצח המוחלט איאפשר שיווצר אורגניזם אחד... יתרה מזאת בכל אורגניזם שיש בעולם אין שכל ומחשבה אין מצפון אין רגש ,אז מאיפה נכנס לכל אורגניזם שבעולם שכל ,רגש ,ומצפון? הרי אם אני מורכב מחומרים וכל החומרים שלי הם בעצם דוממים אם נפרק את האדם זה דומם

אם נחבר אותם מעיין נובע מקור השכל? החוכמה? התבונהה האנושית? זה לא קשור לחומר [המשך תראו את הסרט]

יאלהההההה צ'אוווו חברה תהיו בריאים [תמצאו אותי באשכול משחקים ;D]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבריך? אלו לא דבריך, אלא על דברים שהעתקת ממקורות אחרים... וקראתי את המסמך כבר שלוש פעמים.

אתה מוכן להצביע לי על המקום במסמך בו מוכח כי חז"ל ידעו, לפני הבבלים, שאורך מחזור הירח הוא 29.53059414 (ולא 29.5) יום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבריך? אלו לא דבריך, אלא על דברים שהעתקת ממקורות אחרים... וקראתי את המסמך כבר שלוש פעמים.

אתה מוכן להצביע לי על המקום במסמך בו מוכח כי חז"ל ידעו, לפני הבבלים, שאורך מחזור הירח הוא 29.53059414 (ולא 29.5) יום?

כתבתי... חלק מהסרט שראיתי [בדיוק רב, בא לך לדעת עוד? אז תצפה]

וסתם ככה מה זה משנה אני הוא מישהו אחר? אם זה דבר אמיתי זה כל העיקר.

אני יענה לך שאני יחזור מהעבודה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל נכנסת חזק לדיון הזה הא?

אתה ממש מחפש תאמת חחחחח

אתם תראו אותו עוד שנה שנתיים אני מבטיח לכולם פה שהוא יהיה דתי דתי

אני מכיר חבר אחד עם תואר שני כבר

שהיה תמיד מתווכח איתי וזה היה שואל מה מו מי

מפה לשם לא התראינו תקופה מסויימת

אחרי כמה זמן שהוא חזר לארץ (לא מארצות המזרח הרחוק) הוא חזר דתי חחחחחחחחחחח

בקיצור שניצל ידידי

אל תפחד מהאמת זה הדבר היחיד שאני אומר לך

אגב מה מצב האמונה שלך?

מאמין? לא מאמין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי זמן לצפות כרגע בסרטים. אני עובד.

אין לך שום ראייה חד משמעית לטענה שלך, שאתה יכול להעלות כאן על הכתב?

תענה לי בכנות טוב? הרי אתה עצמך אמרת אפילו 100 הוכחות לא יספיקו נכון? אז למה לי לתאמץ? [תאמין לי שאני גם עובד, וגם מפסיד הרבה הרבה כסף שאני כאן כותב לך הרגע, אז אני לא יקח סרט של 2 שעות ויתחיל לסכם אותו לכמה שורות ,,, יקח לי נצח. אז כתבתי מי שרוצה לחפש את האמת אז הוא יחפש בעצמו, לא ישב לי על רגל על רגל עם :hat: [סיגר] ]

יש לי שאלה למה שקורה לאדם אסונות אז פתאום הוא צועק אלוקים? אפילו אנשים שלא מאמינים. [למשל נופל מבניין 50 קומות]

אפילו אלה שלא מאמינים [אומרים תראה אולי יש בורא, כי גם ככה המדע לא יכול לסתור אותו] אז סך הכל תזכרו שעוד 70 שנה אם בגבורות 80 שנה ,היה אחד בשם רוני שאמר לכם לבדוק ולא רציתם, ונגיד אחרי שהאדם ילך [קבר] ופתאום ראה יש אלוקים החרידים האלה צדקו, נו מה הטענה שתיהיה לאדם? לא ידעתי? גדלתי בבית חילוני? ישאלו אותו למה לא למדת תורה?

הוא יגיד הייתי עני? [יגידו לו היית יותר עני מהילל הזקן שבכל זאת היה קובע שעות ללמוד התורה? אולי חלק מכירים את הסיפור, אין שם צחוקים זה לא כמו בית משפט כאן בארץ שאתה יכול לתת שוחד, שם זה דין אמת]

הרי יראו לו טוב טוב איך שעות על גבי שעות היה אדם אחד ששמו רוני שאמר לו תבדוק כדאי לך לבדוק כי זה האמת, אבל לא בדקת ... ברחת... [כל אדם במשך החיים שלו שואל את השאלות האלה אם יש אלוקים , וגם הרבה פעמיים מקבל הזדמנויות לחפש אחר האמת]

וזה לא רק אני, אז בעוד כמה שנים תלך לך ברחוב ותראה מודעה שיש הוכחה לבורא לעולם , ואתה אומרמ לעצמך מעניין, אבל לבסוף לא הלכת למה? כי לא רצית לדעת את האמת הזאת.וככה ...... כו'.. וכו'.. ה' מביא לאדם הרבה הזדמנויות. [האדם לא יוכל לומר לא ידעתי ]

[סיכום..... שם יש הוכחות לוגיות,,,, לא סיפורים לא מעשיות ולא מבקשים מהאדם להאמין מתוך אמונה עיוורת , רק לפי השכל ,אח אח אפילו הלשון של התורה זה וידעת ...

איך לקחו את זה ושינו את זה לאמונה עיוורת? אנשים ברחוב]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל נכנסת חזק לדיון הזה הא?

אתה ממש מחפש תאמת חחחחח

אתם תראו אותו עוד שנה שנתיים אני מבטיח לכולם פה שהוא יהיה דתי דתי

אני מכיר חבר אחד עם תואר שני כבר

שהיה תמיד מתווכח איתי וזה היה שואל מה מו מי

מפה לשם לא התראינו תקופה מסויימת

אחרי כמה זמן שהוא חזר לארץ (לא מארצות המזרח הרחוק) הוא חזר דתי חחחחחחחחחחח

בקיצור שניצל ידידי

אל תפחד מהאמת זה הדבר היחיד שאני אומר לך

אגב מה מצב האמונה שלך?

מאמין? לא מאמין?

לי זה נראה כאילו הוא מנסה להפריך את מה שאתם כותבים, אבל אתם כל כך מקובעים ששום דבר לא יעזור (ואולי אני טועה...)

דרך אגב, אתה בברוגז עם סימני הפיסוק שאתה כל הזמן יורד שורה גם כשממש לא צריך (אולי במסנג'ר ובמירק זה עובד, פה זה נראה טיפשי)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תדמיין שיש בסוף כל משפט או פסיק או נקודה.

לא קשה נכון?

ככה זה כשמתעסקים בטפל ולא בעיקר.

אגב במציאות בכתב יד כמובן שאני משתמש בסימני פיסוק , פה פשוט אין לי עצבים לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח =]

מי יתן ויפקחו עיניך.

-הפרחים על הקבר לא יזכרו, לא אותי ולא אותך, רק הוא :]

אתה קורא לי עיוור, ומסווה את זה כברכה.

איפה ברחו לך המידות הטובות ? החליפו את מקומן עם קן צרעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תענה לי בכנות טוב? הרי אתה עצמך אמרת אפילו 100 הוכחות לא יספיקו נכון? אז למה לי לתאמץ? [תאמין לי שאני גם עובד, וגם מפסיד הרבה הרבה כסף שאני כאן כותב לך הרגע, אז אני לא יקח סרט של 2 שעות ויתחיל לסכם אותו לכמה שורות ,,, יקח לי נצח. אז כתבתי מי שרוצה לחפש את האמת אז הוא יחפש בעצמו, לא ישב לי על רגל על רגל עם :hat: [סיגר] ]

אני יכול לשאול אותך אותה שאלה בדיוק. הרי אתה לא באת לכאן כדי "לחפש תשובות".

לא ביקשתי שתסכם סרט של שעתיים. אני רק טוען שאיפשהו בסרט הזה יש את הראיה שאני מבקש שתראה לי. מספיק לי שתגיד לי "תראה את הסרט בדקה ה-X".

אני לא אטרח לענות על שאר השאלות שלך, כי הן לא רלוונטיות כרגע. תענה על השאלה שלי, ואענה על השאלה שלך.

matteo - הרגע איבדתי כל טיפת כבוד שהייתה לי אליך. אתה מזלזל בנו ובדיון הזה כשאתה לא מוכן להשקיע את מעט המאמץ בהוספת נקודה או פסיק בסוף משפט (כל מה שאתה צריך הוא ללחוץ על פסיק או נקודה במקום enter). למעשה, אם תוסיף נקודה בסוף כל משפט שלך הטקסט עדיין לא יהיה קריא, כי ירידות השורה הן מה שהופך את הטקסט ללא קריא). אתה באמת רוצה לומר לי שקל לך לקרוא את הטקסט שלך או של Rahat lokum באותה מידה כמו הטקסטים שלי או של איסתרא בלגינא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חס ושלום שניצל

אם אתה רואה זאת כזילזול אני מצטער מעומקא דליבא, ובמבקש את סליחתך.

סך הכל האשכול נהפך ללא קריא מבחינתי, קשה לי לקרוא אותו, אני מעבד כיוון, לא יודע על מה לענות קודם , לא יודע איפה השאלות בכלל.

אתה צריך להבין, זה אשכול מאוד פעיל וארוך , כל יום מתווסף דף או שניים, קשה לעקוב אחרי כל זה.

לכן ביקשתי שתמנו את השאלות בחזרה וזה לא קשה, ואם כן אני מוכן לעשות זאת בעצמי (היה ויש לכם בעיה עם זה).

אני מקווה שאת התשובה בקשר לסימני פיסוק קיבלת. :xyxthumbs:

אגב מה שמך? מצחיק לקרוא לך שניצל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...