דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 77 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

רוני

לא שכחת אותי אה

אני אדם עובד מידי פעם אני שולח לפי ההספק שיש לי .

אם להיות חיל צריך לומר אנינ שבע אמונים.. כך גם נוכל להיות יהודי ע"י אמירת דבר זה, אם להיות רופא צריך לומר...... כך גם להיות יהודי צריך לומר...... השאלה היא לא רצינית.

ועוד דבר אולי לי ולך קל לומר שיש בורא בלי הוכחות, אני אישית מסתכל על הבריאה ועל האדם רואה שיש כאן כוח עליון, זה דבר מאוד פשוט, גם אברהם אבינו ראה כך.

או, איזו דרך מצויינת להפריך את טענות יריביך - "הם שקרנים".

כבר יצא לי לשמוע מעט הרצאות של מחזירים בתשובה באינטרנט, והן דווקא די מתאימות למה שהם מתארים.

איזו הוכחה יש לך שאבותיו קיבלו את הידע במעמד הר סיני, ולא למדו אותו מהאסטרונומים הבבלים שחיו באותה תקופה?

שמועה שעברה מפה לאוזן אינה ראיה היסטורית. באותה מידה, אני יכול לומר שלמעשה שאני למדתי מהו אורך מחזור הירח מאבותיי שלמדו זאת מאבותיהם, שלמדו זאת מהחייזר Xenu לפני 7000 שנה.

שים לב - אני לא טוען שרבן גמליאל משקר. אני רק טוען שהמידע הזה אבד ועוות עם השנים.

מה לעשות שאני בדקתי שם הרבה דברים וכולם היו שקרים? [לוקחים את דברי חז"ל ומשנים את הפירוש , וגם בכלל לא מתיחסים לעיקר הדברים.]

נכון שזה נראה דומה [הם לא כאלה טיפשים] אבל תלך לרב אמנון יצחק תשאל אותו מה שהם כתבו באתר ותראה שתקבל תשובות [לא כמו שהם מתרצים לעצמם].

אתה טוען שרבן גמליאל לא שיקר? אבל רבן גמליאל נשיא הסנהדרין אומר כך מקובלני מבית אבי אבא [גם לזה אתה רוצה פירוש?]

וחוץ מזה ....

צריך שתי עדים שיעדו לו שראו תלבנה

הבנת ?

עדיין לא מספיק שאנחנו יודעים תזמן המדויק צריך שתי עדים

ד"א הלל שסידר לנו את לוח השנה זה ע"פ זה

שים לב שאומרים גם בבית כנסת את מולד הלבנה אומר תדקות תפרקים הכל אומרים

סתם ככה למאמר מוסגר

נ.ב.

ברור שאת הכל הקדוש ברוך הוא גילה לנו על מעמד הר סיני זה בלתי אפשרי להגיד לרמת דויק מושלמת כמו של רבן גמליאל

ללא אמצעים טכנולוגים חוץ מזה רבן גמליאל אומר בפה מלא שהוא קיבל תמידע מאבותיו.

ואתה לא יכול לומר המדע הזה אבד,,,,

ההוכחה לכך ש2000שנה היינו בגלות,,, ושחזרנו לארץ ... יש כאלה חזרו ממרוקו , מרוסיה, תימן, עירק,, וכו...

וכולם חזרו עם אותן תפילין, אותו ספר תורה, אותו תלמוד בבלי, אותן אתרוג לולב ,,, וכו... וכו... אפילו שכל עדה היית מנותקת אחת מהשניה.

[שמתי אז כאן WORD שמראה איך ה' שם כללים איך לשמור את התורה שגם עוד 7000 שנה היא תשאר אותו דבר.]

בוא אני יאמר לך משהו מפציץ..........

שזה נגד חוקי הטבע [זה מה שמיוחד בהבטחה הזאת]

במדרש שה"ש רבה עה"פ הנה הוא עומד אחר כתלנו וגו' נאמר זהו כותל מערבי של בהמ"ק שנשבע לו הקב"ה שלא יחרב לעולם.

הכותל לעולם לא חרב. מי יבטיח דבר כזה? שהרי אם מחר הוא חרב אפשר לקחת את ספר התורה ולזרוק אותו לשירותים [חס ושלום].

לא חרב לעולםםםםםם

אני מאמין באמונה שלמה שהתורה ניתנה בסיני כי לפני הכל אינני רואה שום סיבה למה לא תינתן שם, ואיתי ביחד עוד מליארדים, זה שתמיד קם אדם ששאל שאלות למליות לחלוטין כמו: "למה אתם משוכנעים שהתורה ניתנה שם ולא עשרות מטרים משם" זו סתם עניין צדדי וטיפשי.

בהתחלה לא הבנתי איזה מליארדים... אבל ניזכרתי שגם הנצרות וגם האיסלם מודים ואין חולק על זה שעם קיבל את התורה בהר סיני.

אז יוצא שבאמת מליארדים יודעים זאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה טוען שרבן גמליאל לא שיקר? אבל רבן גמליאל נשיא הסנהדרין אומר כך מקובלני מבית אבי אבא [גם לזה אתה רוצה פירוש?]

וחוץ מזה ....

צריך שתי עדים שיעדו לו שראו תלבנה

הבנת ?

עדיין לא מספיק שאנחנו יודעים תזמן המדויק צריך שתי עדים

ד"א הלל שסידר לנו את לוח השנה זה ע"פ זה

שים לב שאומרים גם בבית כנסת את מולד הלבנה אומר תדקות תפרקים הכל אומרים

סתם ככה למאמר מוסגר

כן,הוא לא שיקר,הוא באמת למד את זה מאבותיו,אבל הוא לא אמר שאבותיו לא למדו זאת מן הבבליפ

ובקשר לעדים,אני לא מוצא פה שום קשר למה שהדיון עוסק בו כרגע

נ.ב.

ברור שאת הכל הקדוש ברוך הוא גילה לנו על מעמד הר סיני זה בלתי אפשרי להגיד לרמת דויק מושלמת כמו של רבן גמליאל

ללא אמצעים טכנולוגים חוץ מזה רבן גמליאל אומר בפה מלא שהוא קיבל תמידע מאבותיו.

ואתה לא יכול לומר המדע הזה אבד,,,,

ההוכחה לכך ש2000שנה היינו בגלות,,, ושחזרנו לארץ ... יש כאלה חזרו ממרוקו , מרוסיה, תימן, עירק,, וכו...

וכולם חזרו עם אותן תפילין, אותו ספר תורה, אותו תלמוד בבלי, אותן אתרוג לולב ,,, וכו... וכו... אפילו שכל עדה היית מנותקת אחת מהשניה.

[שמתי אז כאן WORD שמראה איך ה' שם כללים איך לשמור את התורה שגם עוד 7000 שנה היא תשאר אותו דבר.]

אבל כבר הראו לך ש500 שנה לפניו הגיעו לדיוק הזה,כמו כן המידע שאבד הוא מאיפה קיבלו אבותיו של גמליאל את המידע לא משהו אחר ולכן כל מה שהוספת לא רלוונטי

בוא אני יאמר לך משהו מפציץ..........

שזה נגד חוקי הטבע [זה מה שמיוחד בהבטחה הזאת]

במדרש שה"ש רבה עה"פ הנה הוא עומד אחר כתלנו וגו' נאמר זהו כותל מערבי של בהמ"ק שנשבע לו הקב"ה שלא יחרב לעולם.

הכותל לעולם לא חרב. מי יבטיח דבר כזה? שהרי אם מחר הוא חרב אפשר לקחת את ספר התורה ולזרוק אותו לשירותים [חס ושלום].

לא חרב לעולםםםםםם

בהמלצתך,לקחתי את ספר התורה וזרקתי אותו לבית השימוש,כי כותלו המערבי של בית המקדש חרב גם חרב,הכותל המערבי שנשאר הוא כותלו של הר הבית,אגלה לך עוד משהו-גם כותלו המזרחי שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן,הוא לא שיקר,הוא באמת למד את זה מאבותיו,אבל הוא לא אמר שאבותיו לא למדו זאת מן הבבליפ

ובקשר לעדים,אני לא מוצא פה שום קשר למה שהדיון עוסק בו כרגע

אבל כבר הראו לך ש500 שנה לפניו הגיעו לדיוק הזה,כמו כן המידע שאבד הוא מאיפה קיבלו אבותיו של גמליאל את המידע לא משהו אחר ולכן כל מה שהוספת לא רלוונטי

בהמלצתך,לקחתי את ספר התורה וזרקתי אותו לבית השימוש,כי כותלו המערבי של בית המקדש חרב גם חרב,הכותל המערבי שנשאר הוא כותלו של הר הביית,אגלה לך עוד משהו-גם כותלו המזרחי שלם.

כותלו של הר הבית הוא כותלו של בית המקדש,

בית המקדש היה בנוי על הר הבית והכוונה היא לכותל הזה [תוציא את ספר התורה מבית השימוש :lol:]

במדרשים אלו מובטח באופן מפורש, שהכותל המערבי של בית המקדש, כלומר של חומת הר הבית, לא יחרב לעולם. הכותל המערבי של חומת הר הבית נקרא גם הכותל המערבי של בית המקדש, למרות שאין הוא הכותל של המקדש עצמו אלא של חומת הר הבית, וזאת משום ש"בית המקדש" הוא שם כולל לכל המתחם של המקדש כולל העזרה והחיל, כפי שמתואר במסכת מידות[פרק א' משנה א']:"בשלושה מקומות הכהנים שומרים בבית המקדש... והלוים בעשרים ואחד מקום, חמישה על חמישה שערי הר הבית וכו".מפורש ששערי הר הבית הם בכלל בית המקדש.

ויש לציין כי ב-2000 השנים האחרונות נכבשה ירושליים שמונה עשרה פעמים ובחלק מהם גם נחרבה וחזרה ונבנתה, ואף רעידת אדמה לא פסחה עליה. מדוע דווקא הכותל המערבי לא נחרב בכל אותן פעמים?

רבן גמליאל קיבל מאבותיו שקיבלו את זה מאבותם שקיבלות את זה מאבותם שקיבלו את זה במעמד הר סיני

שוב פעם קרא את ההודעה שלי שאומרת שבני היו חייבים לדעת את מחזור הלבנה במדיוק כי המצווה

הראשונה שציווה אותם הקדוש ברוך הוא היה קידוש החודש לכן היו חייבים לדעת את זה במדיוק

לכן הקדוש ברוך הוא היה חייב לתת להם את הפרט הזה על מחזור הלבנה פרט שניתן להם לפני 3300ש נה

במעמד הר סיני פרט שבלעדיו לא היו יכולים לקדש תחודש הוכחה מוצקת שידענו את הפרט הזה לפני 3300 שנה

אני שוב פעם חוזר אין שום הגיון שבן אדם יגיע לתשובה כלכך מדויקת עם האמצעים הדלים שהיו להם בתקופה ההיא לכן מוכח מכן

שדבר זה ניתן ע"י זה שאמר והיה העולם הקדוש ברוך הוא.

עוד דבר

כאשר רבותינו לומדים דבר מחכמי אומות העולם הם מציינים זאת באופן ברור והיו מקרים כאלו בגמרא והגמרא ציינה זאת באופן חד וחלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב פעם חוזר אין שום הגיון שבן אדם יגיע לתשובה כלכך מדויקת עם האמצעים הדלים שהיו להם בתקופה ההיא לכן מוכח מכן

שדבר זה ניתן ע"י זה שאמר והיה העולם הקדוש ברוך הוא.

רוני, כמה פעמים צריך לומר לך עד שזה יקלט? הבבלים הגיעו לתוצאה מדויקת הרבה לפני כן, בלי טלסקופים, לוויינים, מחשבים או שעונים אטומיים. אז או שהאלילים שלהם גילו להם או שאפשר להגיע למדידה מדויקת של מחזור הירח גם באמצעים דלים.

עוד דבר

כאשר רבותינו לומדים דבר מחכמי אומות העולם הם מציינים זאת באופן ברור והיו מקרים כאלו בגמרא והגמרא ציינה זאת באופן חד וחלק

אתה כל הזמן אומר את זה, אבל אני לא זוכר מקרה אחד בו חז"ל כתבו דבר שאינו נכון והראית שהם כתבו שהידע הגיע מחכמי הגויים ולא ממתן תורה. שים לב: אני לא מדבר על כך ששנים רבות מאוחר יותר, כשהתברר שהידע היה שגוי, רב כלשהו הכריז שהידע הזה הגיע מאומות העולם אלא על הכרזה מפורשת שכך הוא במקום בו הטענה השגויה מופיעה.

בוא ננסה למשל את אותו אדם שטען שיש רק 700 מיני דגים ואת חברו, שטען שיש רק 700 מיני דגים טמאים. איפה ראית שהם כתבו מה מקור המידע השגוי הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, כמה פעמים צריך לומר לך עד שזה יקלט? הבבלים הגיעו לתוצאה מדויקת הרבה לפני כן, בלי טלסקופים, לוויינים, מחשבים או שעונים אטומיים. אז או שהאלילים שלהם גילו להם או שאפשר להגיע למדידה מדויקת של מחזור הירח גם באמצעים דלים.

אתה כל הזמן אומר את זה, אבל אני לא זוכר מקרה אחד בו חז"ל כתבו דבר שאינו נכון והראית שהם כתבו שהידע הגיע מחכמי הגויים ולא ממתן תורה. שים לב: אני לא מדבר על כך ששנים רבות מאוחר יותר, כשהתברר שהידע היה שגוי, רב כלשהו הכריז שהידע הזה הגיע מאומות העולם אלא על הכרזה מפורשת שכך הוא במקום בו הטענה השגויה מופיעה.

בוא ננסה למשל את אותו אדם שטען שיש רק 700 מיני דגים ואת חברו, שטען שיש רק 700 מיני דגים טמאים. איפה ראית שהם כתבו מה מקור המידע השגוי הזה?

נדיר מאד אך איני חולק על איסתרא בלגינא כלל וכלל הפעם (בפסקה השניה והשלישית)...לקרוא לעומק ולהבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת היהודית (ואולי כל הדתות למרות שזה לא הנושא) הושפעו מתרבותיות אחרות מהרבה בחינות.

יש הרבה מנהגים עד היום שהשורשים שלהם מטקסים פגאנים ומנהגים קדומים.

אנשים דתיים לא מעוניינים בספק אפילו קל שבקלים, מה שנכון וטוב הם יגידו שזה מרוח הקודש, ומה שלא מסתדר הם יגידו שזה מבני אדם שטעו.

חג הקציר הוא מנהג קדום עוד הרבה לפני התורה.

כל מיני טקסים של קורבנות ודם גם כן היו קיימים הרבה לפני היהדות ובאו מדתות פגאניות קדומות שהשפיעו מאוד על הטקסים היהודים.

עד היום לוקחים תרנגול ומעבירים מעל הראש במקום לשחוט כמו שעשו פעם.

מאז ומתמיד העם היהודי היה עם שחי בין עמים אחרים והיה מושפע חזק מהם.

היהודים לא היו צדיקים וחכמים כולם ולמרות כל הנסיונות דברים זרים דלפו פנימה, וחלק מהם שרדו את הזמן בצורה כזאת או אחרת.

אם מסתכלים על מהלך ההיסטוריה רואים הרבה שינויים שנעשו ע"י חכמי היהדות בכדי לטשטש ולמגר את התופעה.

להתחפש בפורים למשל זה טקס שהיה נהוג בפרס.

באותה תקופה היו שני אלים שהפרסים סגדו להם ששמם היה אישתר ומורדוך.

הגויים שעבדו את האלים הללו היו נוהגים להתחפש בכדי לבלבל את הרוחות.

עד היום אפשר לראות גרסאות שונות לטקסים אלו גם בדתות אחרות, לדוגמא HALLOWEEN אצל הנוצרים שנקרא גם ליל כל הרוחות.

זה מאוד מעניין גם ששני האלים הפרסים מתקופת מגילת אסר נקראו אישתר ומורדוך שמאוד מזכירים את אסתר ומרדכי.

ומזה אפשר להבין מינימום שבאותה תקופה הרבה אנשים נקראו על שמם.

או אולי שמגילת אסתר נכתבה בין השאר במטרה לטשטש ולהפריד את המנהגים הזרים שהיו נטועים חזק בעם היהודי בפרס,

למתן ולהפוך אותם לחלק אינטרגרלי מהזהות והמנהגים היהודים.

תשאלו אנשים למה מתחפשים בפורים ? רוב האנשים לא ממש יודעים.

אבל בדת היהודים מנפיקה הסברים לכל דבר, זה לא בהכרח האמת.

תשאלו רב ואולי תקבלו תשובה כמו מתן בסתר.

היהדות עושה TWIST להמון דברים שאפשר אולי את חלקם להבין איך נוצרו ולאיזה מטרה.

עם הזמן דברים משתנים, הצורך כבר לא שם אבל המנהג משורש חזק ועליו צמחו ענפים רבים של מנהגים והסברים שממשיכים להתקיים מתוך עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת היהודית (ואולי כל הדתות למרות שזה לא הנושא) הושפעו מתרבותיות אחרות מהרבה בחינות.

אנשים דתיים לא מעוניינים בספק אפילו קל שבקלים, מה שנכון וטוב הם יגידו שזה מרוח הקודש, ומה שלא מסתדר הם יגידו שזה מבני אדם שטעו.

כל מיני טקסים של קורבנות ודם גם כן היו קיימים הרבה לפני היהדות ובאו מדתות פגאניות קדומות שהשפיעו מאוד על הטקסים היהודים.

היהודים לא היו צדיקים וחכמים כולם ולמרות כל הנסיונות דברים זרים דלפו פנימה, וחלק מהם שרדו את הזמן בצורה כזאת או אחרת.

אם מסתכלים על מהלך ההיסטוריה רואים הרבה שינויים שנעשו ע"י חכמי היהדות בכדי לטשטש ולמגר את התופעה.

עד היום אפשר לראות גרסאות שונות לטקסים אלו גם בדתות אחרות, לדוגמא HALLOWEEN אצל הנוצרים שנקרא גם ליל כל הרוחות.

זה מאוד מעניין גם ששני האלים הפרסים מתקופת מגילת אסר נקראו אישתר ומורדוך שמאוד מזכירים את אסתר ומרדכי.

או אולי שמגילת אסתר נכתבה בין השאר במטרה לטשטש ולהפריד את המנהגים הזרים שהיו נטועים חזק בעם היהודי בפרס,

-הדת היהודית או הלאום היהודי?, אתה צריך לרדת לעומק הדברים לפני שאתה קובע קביעות, ראשית, הדת היהודית (כפי שתהקבלה בסיני) וכזו שדרכה סגדו את ה' עד למרד בר כוכבא היתה דת משה וישראל, הדת הפשוטה מחוסרת ההלכה שנשמתרה עד גלות רומא ממנה חזרנו ב1948.

חשוב להזכיר כי אז, הלאום והדת לא היו מושג נפרד, מי שאינו היה מאמין היה נחשב "שה תועה", שעזב את עדר האלוהים.

-הצד הלאומי-חברי יותר הושפע ככל הנראה מבחינת ארכיטקטורה\לבוש מהשכנים הכנעניים, שעם הזמן החלו להעלם מן הארץ, או מהפולשים הפלישתים.

-זה טיעון לא מדויק, מכליל ולא ערכי מצדך.

-תן הוחכות, תן אסמכתא, לא מודבר כאן בדבר שאי אפשר להוכיח, מדובר כאן על פסיקות שפסקת, תן ארכאולוגיה, תן תיעוד הסטורי, ואז נמשיך לדבר.

-אי אפשר לפסול שלפני\במהלך ואף אחרי 2 הגלויות התווספו "מנהגים" אל עם ישראל, אני מסכים איתך בכל תוקף, וחבל שנכנסו מנהגים אלה, אך לפני שטוענים כולנו צריכים לדעת מה מוזכר בתורה ומה לא, שנדע את מה לסווג.\

-כמו מה?, אגב, לא הבנתי את מסר הטענה.

-תן אסמכתא.

-על מה אתה מדבר? אישתר היא אלילה אשורית (תלוי לאיזה חלק של פרס אתה מתכוון כן?,)

-מרדוך היה אליל בבלי שקדם לאילים הפרסים או לתרבות הפרסית בפרט, תקן אותי אם אני טועה ותן אסמכתא. (אני לא פוסל שתרבויות מאוחרות יותר אימצו אותו).

-אהבתי את האיטמולוגיה, אך צר לי שאין קשר מוכח או חד משמעי בין הדברים, אני יכול להפנות אותך למאמר שנכתב על ידי יפני נוצרי, אשר ישאיר אותך מעט משועשע מהשיקופים שהוא נותן שם בין יפנית לעברית או על כמה תרבות השינטו משקפת את דת משה וישראל התנכ''ית.

-אולי ואולי ואולי, לפסול אי אפשר כלום, אך גם לא לאשר.

יש מקור?

[br]פורסם בתאריך: 25.07.2008 בשעה 02:09:14

להלן המאמר המובטח:

http://www5.ocn.ne.jp/~magi9/isracame.htm

[br]פורסם בתאריך: 25.07.2008 בשעה 02:12:21

רוני

אם להיות חיל צריך לומר אנינ שבע אמונים.. כך גם נוכל להיות יהודי ע"י אמירת דבר זה, אם להיות רופא צריך לומר...... כך גם להיות יהודי צריך לומר...... השאלה היא לא רצינית.

ועוד דבר אולי לי ולך קל לומר שיש בורא בלי הוכחות, אני אישית מסתכל על הבריאה ועל האדם רואה שיש כאן כוח עליון, זה דבר מאוד פשוט, גם אברהם אבינו ראה כך.

----

השאלה לא רצינית?

אבל אם יהודי יגיד 3 פעמים, אני מעיד שאין אלוהים מלבד אללה, הוא יבצע חאט?, ההגיון יפסול את העובדה שיבצע חאט, אם היהודי אומר בתפילת שמע "שמע ה' אלוהינו ה' אחד", מן הסתם, הוא עושה את אותה פעולה - מעיד שאין אל אחר מלבד ה' אלוהי 3 האבות, נותן התורה, ברוך הוא וברוך שמו.

אבל מעט התאכזבתי כאשר נתת לי דוגמאות כמו אם יהודי יגיד כך אז יהייה כך ואם יגיד כך אז יהייה כך, ולאחר מכאן ברחת לחלוטין מהנושא...

יש לך דעות של חז''ל על שאלתי? או מקור דומה אחר?...

ותעשה לי טובה בחייך, אתה אומר אני עובד עובד אבל עונה פה תשובות של פורום שלם, אבל על שאלה כזו קטנה של מספר מילים אתה עובד.

מה אני יגיד לך...

אם אין לך תשובה זה לא בושה אחינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני אומר הדת היהודית אני מתכוון לדת על כל מנהגיה שהיו ועדיין (גם אם עברו שינוי קל) חלק מהדת.

בקשר לאישתר ומורדוך אני לא זוכר בדיוק מאיפה ומתי, אבל ללא ספק חלק מהגויים בפרס עבדו אותם.

ואת זה אפשר לברר, יש מקורות לזה ועובדה שאתה מכיר אותם.

יש עדויות ארכיאולוגיות שחגיגות הקציר היו קיימות בערך ממתי שהתחילו לעבד אדמה ולקצור, אני לא מתכוון לחפש אותם בשבילך עכשיו.

בעזרת טיפה שכל ישר אפשר להבין שכפר או קבוצה של אנשים שעובדים את האדמה מגיעים לזמן קציר וקוצרים את פירות העמל הרי זוהי שמחה אדירה וסיבה לחגוג.

על פי הגיון בריא אפשר לראות איך החג הזה נוצר הרבה לפני היהדות והיה קיים בגרסאות שונות כמעט בכל קהילה בעולם.

טקסי דם וקורבנות גם יש להם ממצאים ארכיאולוגים. חפש קצת אם זה מעניין אותך.

ALTARS (לא זוכר את המילה בעברית) שעליהם נשפך לא מעט דם.

כלים וסכינים ששומשו לשחיטה.

גם לטקס בילבול הרוחות אפשר למצוא מקורות קדומים. אולי אפילו בכתבים יהודים.

אפילו מילים בסיסיות בשפה העברית מקורם באלים פגאנים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%9D_%28%D7%90%D7%9C%29

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A4%D7%A9

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%AA

אפילו השרפים כמו אותם שני פסלים מלאכים ששמרו על התיבה גם מקורם בפסלי אלילים שעברו TWIST.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%9D

גם לשמם השני כרובים אפשר למצוא מקור פגאני.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%91_%28%D7%AA%D7%A0%22%D7%9A%29

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה כמה אפששר לומר? שהמצווה הראשונה שבתורה זה קידוש החודש כמה כמה כמה? איך הם יכלו לקדש בלי ניתונים מדויקים

אז אני יביא לך לראות שאיפה שחז"ל לוקחים מהמדע של הגוים אז הם כותבים את זה.[כמו שנאמר חוכמה בגוים תאמין, אבל תורה בגוים אל תאמין]

אתה קופץ למקום אחר עכשיו אהה? אין לך מה לומר שהמצווה הראשונה בתורה זה קידוש הלבנה. [ואני גם יביא לך כמה מקומות שחז"ל מודים לאומות העולם, וגם אם יש דברים שח"ל טעו, אז גם בזה הודו [אבל דברים שקיבלו מאבותם עד הר סיני, לזה הם הלכו כמו פלס ונגד המדע ... וצחקו עליהם... אבל עכשיו רואים מי צוחק אחרון.]מה אתה חושב שלחז"ל היה משעמם? הם גנבים? כל מקום שלמדו משהו מהמדע אז הודו.

לגבי 700 דגים... קודם כל תביא לי את המקור.

זהו. לא תברחו לייייייייייייייייי לגבי ההבטחה שהכותל לא יחרב לעולם. נו מי יכל לומר דבר כזה אם לא זה שברא את העולם? אני מציין שאם הכותל נופל [כי אם תמצא טעות אחת בספר תורה אז אתה יכול לזרוק אותו, וגם כל אלה שזרקו את עצמם לאש על קידוש ה' אני הייתי אומר עליהם שהם סתם עשו זאת. אבל

אם אתה רואה לאט לאט דברים מדויקים.... אז כדאי לכם להתחיל לקחת את העניין ברצינות ולא לפספס את מטרת החיים .]

ויש עוד המון נבואות שמתקיימות... רק תבקשו :P

[br]פורסם בתאריך: 25.07.2008 בשעה 02:12:21

רוני

----

השאלה לא רצינית?

אבל אם יהודי יגיד 3 פעמים, אני מעיד שאין אלוהים מלבד אללה, הוא יבצע חאט?, ההגיון יפסול את העובדה שיבצע חאט, אם היהודי אומר בתפילת שמע "שמע ה' אלוהינו ה' אחד", מן הסתם, הוא עושה את אותה פעולה - מעיד שאין אל אחר מלבד ה' אלוהי 3 האבות, נותן התורה, ברוך הוא וברוך שמו.

אבל מעט התאכזבתי כאשר נתת לי דוגמאות כמו אם יהודי יגיד כך אז יהייה כך ואם יגיד כך אז יהייה כך, ולאחר מכאן ברחת לחלוטין מהנושא...

יש לך דעות של חז''ל על שאלתי? או מקור דומה אחר?...

ותעשה לי טובה בחייך, אתה אומר אני עובד עובד אבל עונה פה תשובות של פורום שלם, אבל על שאלה כזו קטנה של מספר מילים אתה עובד.

מה אני יגיד לך...

אם אין לך תשובה זה לא בושה אחינו.

ברור זה לא בושה... בסדר אני אביא לך משהו.... 8)

אני עובד 12 שעות. נו? יש לידי תמיד מחשב ונכנס מתי שיש זמן פנוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי רוני, רוני... ראשית, אתה משתמש בהנחה שמצוות קידוש החודש באמת נמסרה לבני ישראל בהר סיני כדי להוכיח את הטענה שהתורה נמסרה לבני ישראל בהר סיני... היגיון מעגלי.

שנית, לצורך קידוש החודש מספיק לדעת שמחזור הירח הוא 29.5 ימים, ואת זה אפשר לגלות בכמה חודשים של צפייה בשמיים, זה הכל. מי אמר שאז הם קיבלו מספר מדויק יותר? אם לבני ישראל היתה ידיעה ודאית על אורכו של החודש הירחי, הם לא היו צריכים שני עדים שיראו - אנחנו יודעים בוודאות מתי הירח מלא גם בלילה מעונן בו אי אפשר לראות את הירח.

שלישית: הטענה שלך היתה שברור שהידע נמסר מהקב"ה כיוון שאי אפשר להגיע אליו בשום דרך אחרת בתנאים ששררו אז. מאחר שהבבלים הגידו לאותו ידע בזכות תצפיות בשמים, ברור שאפשר להגיע אליו בתנאים ששררו אז גם בלי מעורבות של כח עליון ולפיכך הטענה שלך שגויה. זה לא אומר שאורך המחזור הירחי לא נמסר לבני ישראל ע"י הקב"ה במעמד הר סיני, זה רק אומר שההוכחה שלך לכך אינה נכונה.

לגבי 700 מיני הדגים - כבר הבאתי לך את המקור לפני אי אילו עמודים. גם אז הבטחת לי תשובה. במקום שאני אחפש שוב, למה לא תחפש אתה?

בנוגע לנבואות, גם מאמיני נוסטרדאמוס טוענים שהנבואות שלו מתגשמות ויש להם הרבה דוגמאות. אז מה?

עדכון: יודע מה? חיפשתי "700" בדיון הזה והנה ההודעה המקורית:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=337128.msg2946609;topicseen#msg2946609

עכשיו תראה לי שהם אמרו שזה מחוכמת אומות העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא שאלה פשוטה...

-למה למעשה אתה חושב או מתיימר לקבוע שהתורה לא ניתנה בסיני?

-מזה מפריע לך אם היא ניתנה בסיני או בהר סמוך? (ותחשוב לרגע שאני קם נגד אמיתות התורה).

-מזה מפריע לך אם היא ניתנה במצרים\ארץ ישראל עצמה?

-מזה משנה לך בכלל איפה היא ניתנה ולמה, התורה קיימת, לאן אתה מנסה להגיע?

-מדוע אתה עושה זאת, מה זה נותן לך?, אתה הרי משחק אותה תמים וקל דעת וטוען "תנו לי הוחכות שהתורה ניתנה בסיני" חח אתה מצחיק אותי, התורה ניתנה שם ומאז ועד היום אנחנו זוכרים את נתינתה שם.

-תן לי הוחכות שבתנ''ך "מצרים" לא מתכוונת לתרבות המאיה\האצטקים (שגם שם היו פירמידות), נו באמת.

-זה כמו שעוד 140 שנה לכ היותר, אף אחד מאיתנו לא היה בחיים ואנשים ירצו הוחכה שהיינו קיימים, ואז יבוא צאצא של אחד מאיתנו עם תמונה ויגיד הנה הוא, אבל אחיו המורמר יגיד לא זה לא הוא, אף שכל הסימנים מעידים שכן, כי יש עוד עשרות שהעידו שזה אתה\אני, וואטאבר.

-אני מסיים לכתוב את דבריי ועדיין לא מבין מה הלהט הטפשי להוכיח אם מעמד הר סיני התקיים בהר סיני או בהר אחר\אתר אחר ומה הלהט להסתיר את המעמד בכלל?.

-אני לא יודע אם כבר נמצאו ממצאים ארכאולוגים בנושא או המתקשרים לנושא כי אינני מתעסק בארכאולוגיה מקראית, מעט מאד האמת, ובתור תחביב, אבל אני לא צריך ארכאולוגיה לכל פרט בתנ''ך, נמצאו כבר אלפי ממצאים רק כאן בארץ ישראל, מטרים מהבית שלי, אז מה?.

אין שום סיבה שהתנ''ך ישקר שהתורה ניתנה בסיני, תפסיק להלחם על שטויות.

ובקשר לוויכוח שלכם על חז''ל.

-אתם טוחנים מים.

------------------

Art Tatum

הכנס ציטוט

כשאני אומר הדת היהודית אני מתכוון לדת על כל מנהגיה שהיו ועדיין (גם אם עברו שינוי קל) חלק מהדת.

בקשר לאישתר ומורדוך אני לא זוכר בדיוק מאיפה ומתי, אבל ללא ספק חלק מהגויים בפרס עבדו אותם.

ואת זה אפשר לברר, יש מקורות לזה ועובדה שאתה מכיר אותם.

-יפה, עד שלא נראה מקורות מי אנחנו שנכשתב את ההסטוריה?

יש עדויות ארכיאולוגיות שחגיגות הקציר היו קיימות בערך ממתי שהתחילו לעבד אדמה ולקצור, אני לא מתכוון לחפש אותם בשבילך עכשיו.

בעזרת טיפה שכל ישר אפשר להבין שכפר או קבוצה של אנשים שעובדים את האדמה מגיעים לזמן קציר וקוצרים את פירות העמל הרי זוהי שמחה אדירה וסיבה לחגוג.

על פי הגיון בריא אפשר לראות איך החג הזה נוצר הרבה לפני היהדות והיה קיים בגרסאות שונות כמעט בכל קהילה בעולם.

-נו וגם אם הוא נוצר לפני?, מזה משנה?, על פי תורת משה ישנם 3 חגים "אורגינלים" ביהדות, 3 הרגלים - סוכות, פסח ושבועות, חוץ מיזה מצידי תחגוג גם את חג התפוזים, שיבושם לך.

טקסי דם וקורבנות גם יש להם ממצאים ארכיאולוגים. חפש קצת אם זה מעניין אותך.

ALTARS (לא זוכר את המילה בעברית) שעליהם נשפך לא מעט דם.

כלים וסכינים ששומשו לשחיטה.

-בני ישראל מעולם לא השתמשו בזה ואף דחו את זה, אולי אם תעשה טיול בירושלים בעמק גהי-בן הנום, תשמח לדעת שהמילה גהנום קרואה על שמו שכן לפני כיבוש ירושלים מידי היבוסים עובדי האלילים, אותם יושבים היו שורפים בעמק ילדים קטנים, היה ניצב שם פסל עם ידיים שלופות עליהם פח ברזל, על הפח היו שורפים ילדים כחלק מפולחן האלילים שלהם, כמובן שבני ישראל השמידו את הפסל מיד לאחר כיבוש העיר.

-חפש על זה מידע באינטרנט.

גם לטקס בילבול הרוחות אפשר למצוא מקורות קדומים. אולי אפילו בכתבים יהודים.

אפילו מילים בסיסיות בשפה העברית מקורם באיטמולוגיה פגאנים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%9D_%28%D7%90%D7%9C%29

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A4%D7%A9

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%AA

-נו אין שום סיבה שלא תהיינה...השפה שדיברנו בה "עברית עתיקה\עברית מקראית" היא ניב של כנענית\פיוניקית (הרוב משייכים הניב לפיונקית), הכתב הוא אינו הכתוב המרובע\ארמי שדרכו אנחנו מתקשרים כרגע, השפה דומה אך הכתב הוא כתב דעץ\גזר, בו השתמשו אבותינו ביום יום, כתב יפה ואקזוטי האמת, חבל לי בתור דובר גרסא מודרנית של אותה השפה שמשרד החינוך לא טרח ללמד כתב זה בבתי הספר שהרי החליט ללמד את הכתב המרובע (בגלל נוחות).

אפילו השרפים כמו אותם שני פסלים מלאכים ששמרו על התיבה גם מקורם בפסלי אלילים שעברו TWIST.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%9D

-צר לי, אתה מפנה אותי לטקסט דל בויקפדיה, מקור שהסיבות שלא אסתמך עליו רבות כמו מי הים, תעשה לי טבוה...ההוראה להכנת ארון הברית אשר עליו הכרובים הגיעו ישר מה' - לסמל אחוות אחים\עזרה הדדית באש ובמים בין בני ישראל, (מה שהיום לא הכי קיים).

גם לשמם השני כרובים אפשר למצוא מקור פגאני.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%91_%28%D7%AA%D7%A0%22%D7%9A%29

-לא מקור פגאני מקור אטימולוגי התכוונתה, אני אומר לך כמו שאמרתי למעלה, השפה היתה ניב של כנענית\פיוניקית, אין שום סיבה שחלק מהמילים לא יהיו אותם\עיוות של מילים מהניבים הכנענים\פיוניקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה קורא את הדברים מחוץ להקשרם ומתפלא שאתה לא מבין?

רוני מתעקש שיש לו הוכחות (כך כותבים את המילה, אגב) חותכות לדת היהודית. אני מנסה להראות לו שהוא טועה. לא שהאמונה מוטעית - אין לי שום בעיות עם אמונה - אלא שההוכחות שלו מוטעות.

יכול להיות שהתורה נמסרה לבני מהקב"ה בהר סיני (אגב, השאלה שלי התייחסה למועד ולא למקום). הנקודה היא שאין הוכחות חותכות לכך. אם רוני רוצה לומר שהוא מאמין שכך אירע, אין בעיה, אבל כשהוא מנסה לטעון שהוא יכול להוכיח את זה, הוא מסתבך.

אתה מאמין או שיש לך הוכחות? אם הראשון, אתה מתערב בוויכוח מהצד הלא-נכון שלו. אם השני, תביא את ההוכחות שלך ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יגיב לראשית הדברים

רוני מתעקש שיש לו הוכחות (כך כותבים את המילה, אגב) חותכות לדת היהודית. אני מנסה להראות לו שהוא טועה. לא שהאמונה מוטעית - אין לי שום בעיות עם אמונה - אלא שההוכחות שלו מוטעות.

-תן את ההוחכות של רוני, שנדע במה מדובר.

יכול להיות שהתורה נמסרה לבני מהקב"ה בהר סיני (אגב, השאלה שלי התייחסה למועד ולא למקום). הנקודה היא שאין הוכחות חותכות לכך. אם רוני רוצה לומר שהוא מאמין שכך אירע, אין בעיה, אבל כשהוא מנסה לטעון שהוא יכול להוכיח את זה, הוא מסתבך.

-הוחכות מעגליות או ארכאולוגיה?.

אתה מאמין או שיש לך הוכחות? אם הראשון, אתה מתערב בוויכוח מהצד הלא-נכון שלו. אם השני, תביא את ההוכחות שלך ונראה.

-אני מאמין באמונה שלמה וזאת מכמה סיבות, הראשונה שבהם היא שאין שום סיבה שהתנ''ך יטעה אותי.

-אולי יש הוחכות ארכאולוגיות שעוד לא שמעתי עליהן, אני לא פוסל את זה כמו שאני לא פוסל שאין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-בני ישראל מעולם לא השתמשו בזה ואף דחו את זה, אולי אם תעשה טיול בירושלים בעמק גהי-בן הנום, תשמח לדעת שהמילה גהנום קרואה על שמו שכן לפני כיבוש ירושלים מידי היבוסים עובדי האלילים, אותם יושבים היו שורפים בעמק ילדים קטנים, היה ניצב שם פסל עם ידיים שלופות עליהם פח ברזל, על הפח היו שורפים ילדים כחלק מפולחן האלילים שלהם, כמובן שבני ישראל השמידו את הפסל מיד לאחר כיבוש העיר.

-חפש על זה מידע באינטרנט.

זה עובדה שבבית המקדש ואפילו על ארון הברית היו פסלים.

זה עובדה שפסלים דומים היו נפוצים הרבה לפני היהדות.

זה עובדה שהיהודים היו מקריבית קורבנות דם בבית המקדש.

זה עובדה שקורבנות דם היו קיימים אצל עובדי אלילים הרבה לפני היהדות.

זוהי אותה הגברת בשינוי האדרת.

העבודה בבית המקדש כללה תמיד הקרבת קורבן התמיד בבוקר ובערב, הטבת המנורה והקטורת על מזבח הזהב.

בראש חודש, בשבתות ובמועדים הקריבו נוסף על קורבן התמיד גם קורבנות נוספים הנקראים מוספים. על שולחן הפנים שהיה מיוחד לכך היה נערך לחם התמיד,לחם הפנים או לחם המערכת - ים חלות.

בתחילת הקציר היו מקריבים את העומר ומביאים אותו למקדש, על השולחן היו ערוכות חלות כתודה על פרי האדמה.

מלבד עבודת הקורבנות נהוגה הייתה שירת הלוויים ששירתו בבית המקדש. שירה זו הייתה מלווה במצלתיים, בנבלים ובכינורות.

הלוויים היו ממונים גם על שירותים אחרים כגון השמירה על השערים.

הכוהנים הם שעשו את עבודת הקודש בעבודתם במשמרות, לידם עזרו צאצאי הגבעונים כחוטבי עצים ושואבי מים. את התפקיד המרכזי בבית המקדש מילא הכוהן הגדול.

בעיקרו של דבר שימש המקדש בית מועד (התכנסות) לכלל העם, לזבחה, לתפילה ולהודיה.

העם היה עולה להביא חטאות ואשם על עוינות שבשוגג ,על ספק עברה, או להביא עולות ,שלמים ומנחה.

מפוארים ביותר היו שלושת הרגלים שבהם עלו מאות אלפים מכל הארץ להביא את קורבנותיהם וביכוריהם.

בקשר לשפה העברית ולתנך.

מילים כמו מות לא רק באו מאלים קדומים אלה יש התיחסות של ממש אליהם בתנך.

מו?ת הוא אל המוות והשאול במיתולוגיה הכנענית. הוא בנו של אל ראש האלים, אחיהם של בעל, ים וענת. ממנו מוות, בצורת, עקרות ורעב. נקרא בשירה האוגרית לעתים בשם הכפול "מות-ויגון". מקבילו היווני הוא האדס והרומי פלוטו.

מות ביהדות

בספר ירמיה ט' כ' (מצוין בסעיף הבא), מתואר אחד הרמזים הברורים ביותר להכרת מיתוסי כנען הצפוניים בממלכת יהודה. בלוחות אוגריתיים (CA 3 II, שורות 124-127), נמצאו הקבלות דומות להפליא בסיפור עלילת בעל הבונה את ארמונו, כאשר כושר וחסיס, אל המלאכה והאומנות מקבל הנחיה ברורה: אל לו לכושר וחסיס להקים צוהר או חלון בארמון הבעל. חששו של בעל הוא מפני אחיו, מות, אשר על פי תיאורו, נהג לחדור דרך הבתים בלילות כדי לטרוף את החיים אל ממלכתו, שאול.

הרמזים בפסוק מספר ירמיה מקבילים: "מות", "חלונינו", "ארמנותינו". וכן, האנשת המות לישות בפני עצמה המכריתה עוללים ובחורים.

קאסוטו סובר שבתנ"ך יש בכמה מקומות התייחסות אל מות כאל ישות פרסונלית בדומה למות הכנעני, רק שלפי ההשקפה הישראלית מות ירד ממדרגה של אל למדרגה של שד ומאוחר יותר למלאך המוות, אף שאופיו נשאר כשהיה. הוא מתואר כמי כבעל נפש עזה, שאינו יודע שבע, ושפיו פעור לבלוע תמיד. נוכל למצוא בתנ"ך התייחסויות רבות המכוונות כלפיו, כתיאור של ישות פרסונלית המתגנבת לתוך העיר: "כ??י ע?ל?ה מות ב??ח?ל?ו?נ?ינו?, ב??א ב??א?ר?מ?נו?ת?ינו?, ל?ה?כ?ר?ית עו?ל?ל מ?חו?ץ, ב??חו?ר?ים מ?ר?ח?בו?ת:" [1] כמקום נסתר בעל שערים, "ה?ב?את? ע?ד נ?ב?כ?י י?ם, ו?ב?ח?ק?ר ת??הו?ם ה?ת?ה?ל??כ?ת?? ה?נ?ג?לו? ל?ך? ש??ע?ר?י מות, ו?ש??ע?ר?י צ?ל?מ?ו?ת ת??ר?א?ה?" (איוב לח ט"ו-י"ז). כישות בולענית בעל רצון אינסופי לכלות ולבלוע כל דבר: "ל?כ?ן ה?ר?ח?יב?ה ש???או?ל נ?פ?ש??ה?, ו?פ?ע?ר?ה פ?יה? ל?ב?ל?י ח?ק..." (ישעיה ה' י"ד) ובדומה "אשר הרחיב כשאול נפשו והוא כמות ולא ישבע" (חבקוק ב' ה'). באיוב (י"ח י"ג) הוא מתואר כמי שיש לו בן, "יאכל בדיו - בכור מות", בן שבו יש את התגשמות המחלות. במקום נוסף באיוב הוא מתואר "כמלך בלהות" (איוב י"ח י"ד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...