דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 81 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

זה לא משנה רוני, אם אתה עונה לעובדות שלי בשאלות זה עוד יותר גרוע

אביחי, אתה ניגש לנושא מתוך הרצון שלך להאמין במשהו ולא מתוך אובייקטיביות -

האנטישמיות מתחזקת מיום ליום זה נכון, אבל עדיין איכות החיים שלנו היא הכי טובה, האנטישמיות מתחזקת אבל היא כבר מאד קטנה והקצב שלה לא בקנה מידה רב השפעתי. וחוצמזה כל יהודי בעולם יכול לעלות לכאן לארץ ישראל ואם אי פעם תהיה אנטישמיות שתהווה סכנה אמיתית תראה איך כולם ינהרו לכאן.

הרצח בישראל ירד בעשרות בשנים האחרונות

http://news.walla.co.il/?w=/90/1303064

תיכנס לכתבה ותראה נתונים מדויקים ששוברים את תפיסת העולם המגמתית שלך.

ואונס, איננו יודעים כמה מהעלייה שמורגשת (והיא רק בגדר "מורגשת" עד שנדבר במספרים) מקורה רק בעלייה בדיווח.

אבל, וזה אבל גדול, כשמדברים על אונס בהקשר של דת לא כדאי שבכלל נתחיל עם מה שהולך בחברה החרדתי... רק לפני שבוע הורשע רב באונס של 26 קטינים בגן ילדים ונידון ל26 שנים בכלא.

ד. מצבם של היהודים על כדור הארץ כיום הוא הטוב ביותר שהיה אי פעם, וכל זאת ביחס הפוך לדתיות שלהם

I REST MY CASE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

א. האנטישמיות מתחזקת מיום ליום (אנשים פוחדים לשים כיפה בצרפת בגלל האנטישמיות וזה ממקור אישי) ואתה לא רואה את זה כי אתה לא חי שמה.

ב. הכל היום יותר מסוכן כי הוא תחת מסווה של שלום ושיויון .

ג. יש הרבה אנסים ורוצחים (מגיל צעיר) ומה לא במדינה שלנו בלבד (שלא לדבר על מדינות אחרות).

ד. אי אפש להגיד שהמצב של היהודים הוא הכי טוב שהיה אי פעם בגלל כל הסיבות הנ"ל.

א. אנטישמיות תמיד היתה אבל היום אחרי השואה יש פחות אלימות מבחינה סטטיסטית ופחות אירועים יחסית למספר האנטישמים.

ב. אל תבלבל את מצבם של היהודים לבין בעיות פוליטיות של מדינת וספקולציות על מדינות אויב.

ג. אנסים ורוצחים יש בכל מקום ותמיד היו מה זה קשור.

ד. המצב של היהודים הוא הכי טוב שהיה זה כבר תקופה ארוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אנטישמיות תמיד היתה אבל היום אחרי השואה יש פחות אלימות מבחינה סטטיסטית ופחות אירועים יחסית למספר האנטישמים.

ב. אל תבלבל את מצבם של היהודים לבין בעיות פוליטיות של מדינת וספקולציות על מדינות אויב.

ג. אנסים ורוצחים יש בכל מקום ותמיד היו מה זה קשור.

ד. המצב של היהודים הוא הכי טוב שהיה זה כבר תקופה ארוכה.

א.אני מסכים שהמצב של היהודים הוא הכי טוב שהיה זה כבר תקופה אורכה, אבל לא הטוב ביותר.

ב. אני לא חושב שהמצב שנוצר לא קשור על אי שמירת הדת (למרות שאני חושב שרוב הציבור מישראל מקיים הרבה חלקים חשובים מהדת גם בלי לדעת).

ג. התכוונתי שהרבה אנסים ורוצחים כיום מתגלים כבר מגיל קטן מאוד (אני לא חושב שפעם היה הרבה מגיל צעיר כמו היום).

ד. בקשר לחרדים, אני חושב שבכל חברה יש כאלה שסוטים מדרך הישר וזה שמגלים אחרי זמן , בגלל שהחרדים חברה סגורה שלא מטפלת בנושא כמו שצריך (זה אחת מהביקורת שלי על החברה החרדית ולכן אני לא חרדי.).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.אני מסכים שהמצב של היהודים הוא הכי טוב שהיה זה כבר תקופה אורכה, אבל לא הטוב ביותר.

ב. אני לא חושב שהמצב שנוצר לא קשור על אי שמירת הדת (למרות שאני חושב שרוב הציבור מישראל מקיים הרבה חלקים חשובים מהדת גם בלי לדעת).

ג. התכוונתי שהרבה אנסים ורוצחים כיום מתגלים כבר מגיל קטן מאוד (אני לא חושב שפעם היה הרבה מגיל צעיר כמו היום).

ד. בקשר לחרדים, אני חושב שבכל חברה יש כאלה שסוטים מדרך הישר וזה שמגלים אחרי זמן , בגלל שהחרדים חברה סגורה שלא מטפלת בנושא כמו שצריך (זה אחת מהביקורת שלי על החברה החרדית ולכן אני לא חרדי.).

הייתי אומר שאתה לאט-לאט נוסג ממה שאמרת בהתחלה אבל זה לא נכון, אתה נוסג מהר-מהר :)

בקרוב תראה את האור, וכמה אתה לא אובייקטיבי.

אני רק רוצה להעיר לגבי החברה החרדית שזה בולשיט להגיד "בכל חברה יש סטייה מדרך הישר" בגלל שאצל החרדים יש סיר לחץ של תסכול מיני שמביא להתנהגות רחבה ביותר של ניצול מיני של ילדים. הסטייה הזאת היא כתוצאה מזה שהדת יוצאת נגד הטבע של האדם להתרבות וזה מתפוצץ לה בפנים. עכשיו, אחרי שזה מתפוצץ בפנים, הם אפילו לא מטפלים בכוויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הדת לא נגד התרבות (כדי להבין באמת אתה צריך ללמוד את הדת לעומק).

ב. אני תמיד לא העדפתי את אורח החיים החרדי שהוא במקומות מסויימים מקצין את הדת ולכן זה לא בריא (זה לא הדרך הנכונה לדת לפי דעתי).

ג. התקשורת היא מגמתית לפעמים נגד החרדים ונגד הדת בכלל, אי אפשר להסיק ממנה מסקנות על חברה שלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר לבעיה שלי:

אתה מסתמך על רבנים וספרים חיצוניים(שעד עכשיו לא הוכחת שהגיעו במעמד הר סיני)להוכחת התורה

לא נכון, איניני מסתמך על מקורות חיצוניים ,המקורות שלנו חזקים מספיק, ואיניני זקוק להוכחות מבחוץ ,התורה גילתה ידע רב בעיניני הטבע,יש נבואות בתורה שהתגשמו, כמו למשל שעם יחזור לארצו אחרי הגלות דבר שקרה בשנת תש"ח לאחר אלפי שנות גלות, יש את הדילוגי אותיות בתורה, יש את עדות מעמד הר סיני מאורע שארע לעיני קהל של שש מאות אלף איש, ועוד אלפי הוכחות "פנימיות" ולא חיצוניות כלל

בלי לבדוק את טענותיו על ידי מדענים המתנגדים לו.

טענתך לא עומדת במבחן המציאות משום שאין עם שהתורה שלה עמדה במבחן כמו העם היהודי, מאז ומתמיד ניסו לערער על נכונותה של התורה הקדושה, וכל מאמצים אלו נחלו כישלון חרוץ,

אתה יכול להרחיב את הידע שלך על כך, בקריאת הספר "אוצר הויכוחים" של אייזנשטיין, וכמדומני שאפשר למצוא אותו באינטרנט,שם מקובצים אלפי ויכוחים שהוא ערך עם נוצרים על אמיתות התורה ובכולם חכמי התורה נצחו.

[קום קצת מהכורסה שעליה אתה יושב, ותתחיל לבדוק]

אם אתה תצליח להוכיח את בראשית

אין לי בעיה עם זה, רק תצביע על מה שקשה לך בסיפור בראשית של התורה,ואנסה לענות בעזרת ה'.

או קיי דבר ראשון:

מקורות חיצוניים=כל דבר שאינו תורה נביאים וכתובים,ואתה משתמש בהם הרבה רק 2 עמודים אחורה ויש איזושהיא נבואה לגבי כותל בית המקדש שהגיע מספרים חיצוניים.

דילוגים בתורה-הרשה לי לגחח קצת ולהראות לך משהו נחמד

רוני=266 בגימטריה

רוני מופיע בבראשית 3 פעמים בדילוג 266

הכפלה של בראשית פי 3=2739

2739 בגימטריה זה:" התעוררות מכת בכורות רקבון" וגם " התעוררות מכת בכורות מיקרוב"

משמע שמכת בכורות היא בעצם רקבון של שנעשה על ידי מיקרוב.

ובקשר למעמד הר סיני-כמה עדיויות כתובות יש למעמד הר סיני?

בקשר לספר-אלה היו ויכוחים עם נוצרים-אתה באמת חושב שאני נוצרי?,ומה הקשר למה שכתבתי?

ועכשיו לעניין-הוכח לי את בראשית א עד ב,פסוקים 1-3 על ידי התורה עצמה ולא על ידי ספרים חיצוניים-דבר שהסרת מהודעתי

אחרי שתוכיח לי שכל הכתוב שם קרה-נעבור לבעיה הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דת מנסה לשייך לעצמה את כל במידות הטובות, המוסר, והצדק.

לומר שאנשים דתיים יש להם יותר מידות טובות ומוסר מאחרים זה פשוט טעות.

כמו שיש אנשים חסרי התחשבות בחברה החילונית כך גם יש בחברה הדתית, רק ששם זה אולי מתבטא אחרת לרוב.

זה עניין של אופי לא של חברה.

וכמו שיש פושעים וחולי נפש בחברה החילונית כך גם יש בחברה הדתית.

יכול להיות שתופעות מסוימות יותר נפוצות בחברה החילונית כמו גם בחברה הדתית.

לדכא אנשים זה אולי אפקטיבי במידה מסוימת ומעלים תופעות מסוימות, אבל כך גם כלא עם סורגים, סמי הרגעה, וקטיעת אברים.

אני מאמין בחופש וגיוון, בבחירה חופשית אמיתית שבאה מסביבה לא ביקורתית ולא קיצונית.

לגדול למה שאוהבים ולא למה שהכתיבו לכם ובסוף אתם שונאים.

להפעיל כוח מוגזם על חברה שלמה מוביל להרבה פרצופים כועסים ותסכול, ואת זה אני רואה כל כך הרבה בחברה החרדית.

ילדים בני 16 שמחכים שאימא תקרא להם הארי פוטר כי יש שם נשיקה או שתיים.

ממורמרים על זה שלא נותנים להם לקרוא ולשחק קצת בחופש כי למה לבזבז זמן על שטויות, שולחים אותם ללמוד תורה בחופש. (זה נקרא בין הזמנים אם אני לא טועה)

הם לא מקבלים מספיק תשומת לב.

ילדים קטנים במשפחה גדולה מגודלים ע"י ילדה בת 12 ויושבים כל היום בעגלה עם 0 גירויים ואתגרים.

לא יודעים כלום על העולם ולא מסוגלים לקלוט אנשים קצת שונים.

אין להם יכולת להסתגל.

מלאים בוז ושנאה שנשפחת מהם כלפי השונים מהם וגם לעצמם.

מצד אחד הם רוצים לקרוא ספרים מעניינים אבל מצד שני הם חייבים להגיד שזה שטויות ובזבוז זמן.

אין ילד יותר בקונפליקט ודיכוי מאשר ילד חרידי.

הכיפות הסרוגות והמסורתיים למיניהם אולי קצת יותר חופשיים.

אבל בבסיס הדת אין מקום לחרוג מהמסלול באמת, לא לפי הכללים.

על כל דבר קטן בתורה כתוב מות יומת.

קוששתם עצים בשבת ? סקילה!

נסעתם עם הילדים לסבתא, סקילה!

אין בחירה באמת, או סקילה, או מיתה, או חנק, או ציות מושלם ומוות לנפש.

כמו שרוני אמר זה תורה שבעל פה ובא מאלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דילוגים בתורה-הרשה לי לגחח קצת ולהראות לך משהו נחמד

רוני=266 בגימטריה

אגב גימטריה,

תבדקו את מחשבון הגימטריה ב- http://www.c2kb.com/gematria/index.php?word=%E0%EC%E5%E4%E9%ED&showcurse=on&submit=+-+%E7%F9%E1+-+

תמצאו שם, למשל,

ש: אלוהים = 92 בגימטריה. שזה, בין השאר, שווה ל:

הבעיה

מזהם

סבל

סחיטה

פחד

אנאלי (מוקדש למתנגדי מצעד הגאווה).

וגם:

עיזה

בץ (זה מפרפר נחמד...).

ולדעתי, זו הוכחה ניצחת שאלוהים הוא בעצם בובה של צב שמדברת עם דודו זר.

וזה לא אני! זו הגימטריה!.

נ.ב.

אברך = רובוט

כופר = יוצר = מוסר

תהלים = טעות

סקס = טהור ;D

אלוקים = ימי הביניים

תנ"ך = הסתה

והכי נחמד -

שס + מיסיון + חרדים = השד העדתי :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא :על הכותל אני יענה לך,

Talk is cheap. אתה כל הזמן אותן שתענה לי ואני עדיין מחכה...

אבל אני אומר זאת גם לך, אני דן רק עם אדם שמחפש [שלא יהיה סגור עם עצמו, כי אז שום הוכחה לא תספיק]

ואתה מחפש? הרי אתה סגור עם עצמך.

אבל בנוגע להוכחות, לא הבנת. הבעיה עם ההוכחות שלך היא שגם אם נקבל את נכונותן, עדיין חסרים שלבים בינן ובין הוכחת האמונה היהודית. אתה אומר: חז"ל ידעו X לפני כולם. נניח שזה נכון. אתה מניח שהם העבירו את הידע הזה מפה לאוזן מאז משה ושהוא קיבל את הידע הזה מפיו של הקב"ה, אבל את שני השלבים האלו אתה לא מוכיח. ולא, לומר שחז"ל אמרו שהם קיבלו את הידע ממשה שקיבל אותו מפי הגבורה לא מהווה הוכחה.

וזה עוד בלי לדבר על כך שההוכחות שלך לידע הכמוס שהיה בידי חז"ל מפוקפקות בד"כ.

נשאל אותך שאלה.... מה הבעיה שלך? מה יספק אותך בתכלס? בוא נתקדם...

אני לא חושב שאפשר להוכיח אמונה. אתה חושב שכן. אז תוכיח. אבל אתה לא יכול להשתמש באמונה כדי להוכיח את עצמה, זו טאוטולוגיה. התורה/התנ"ך/חז"ל/הרב X אמר ולכן זה נכון לא יכולה להיות ראיה לנכונותה של האמונה, כיוון שאתה צריך להוכיח את האמונה כדי להסתמך על הנ"ל.

אז למה לא תיקנת אותה? משמע יגעת ולא מצאת אל תאמין.

איך אני צריך לדעת איפה אתה טעית? אתה אומר "כתוב", תביא מראה מקום. ברגע שעשית זאת, הצלחתי למצוא את הטקסט בקלות. והצלחתי גם לראות שאפילו בין חז"ל אין הסכמה לטענה שלך. האם זו הסיבה שלא הבאת מראה מקום במקור?

אני גם חולק עליך ,אתה מתאר את דברי חז"ל כנוטפי תיאורים אלה, וזה לא נכון דבריהים של חז"ל בנושא עדינים ביותר, ובודאי ביחס לספרי הציבור החילוני

ומי כמוך יודע,

אבל זה בדיוק ההיפך ממה כתבתי! אמנם יש מקרים בהם חז"ל מפליגים בתיאורי מין, אבל בד"כ הם עושים דווקא את ההיפך: כשיש תיאורים מיניים מובהקים בתנ"ך, הם ממהרים לפרש אותם כלא-מיניים. בשיר השירים הם בכלל התפרעו. הרי כל שורה שם נוטפת סקס, אבל הפרשנות שלהם היא א-מינית לחלוטין. וכדי לעשות זאת, הם פירשו כל שתיים או ארבע מילים ללא שום קשר לשאר המשפט ובצורה אלגורית ואסוציאטיבית לחלוטין. לא פלא שהם לא הצליחו להסכים על המשמעות של הפסוקים השונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב גימטריה,

תבדקו את מחשבון הגימטריה ב- http://www.c2kb.com/gematria/index.php?word=%E0%EC%E5%E4%E9%ED&showcurse=on&submit=+-+%E7%F9%E1+-+

תמצאו שם, למשל,

הבעיה

מזהם

סבל

סחיטה

פחד

וגם:

עיזה

בץ (זה מפרפר נחמד...).

ולדעתי, זו הוכחה ניצחת שאלוהים הוא בעצם בובה של צב שמדברת עם דודו זר.

וזה לא אני! זו הגימטריה!.

נ.ב.

אברך = רובוט

כופר = יוצר = מוסר

תהלים = טעות

סקס = טהור ;D

אלוקים = ימי הביניים

תנ"ך = הסתה

והכי נחמד -

שס + מיסיון + חרדים = השד העדתי :silly:

תמצאו שם, למשל,

הבעיה

מזהם

סבל

סחיטה

פחד

-את מי מעניינת גימטריה, את מי בכלל מעניין כל השטויות האלה של הקבליסטים.

המאמין האמיתי זוכר רק את התורה, לא כל מיני חארטות של שוטפי מוחות העוברים על איסור עשיית פסל ותמונה עם הקמעות ומגיני הדוד\חמסות שלהם.

אז אנא ממך, לפני שאתה כאחד שבכלל לא בחן את התורה לעומק, מגדף, אנא שקול מילים.[br]פורסם בתאריך: 29.07.2008 בשעה 21:31:14

נ.ב.

אברך = רובוט

כופר = יוצר = מוסר

תהלים = טעות

סקס = טהור Grin

אלוקים = ימי הביניים

תנ"ך = הסתה

והכי נחמד -

שס + מיסיון + חרדים = השד העדתי

-בנאדם, או שאתה משועמם או שאתה ילד המחפש צומת לב

-ראשית, אני מאמין שמנהלי הפורום\אתר יטפלו בך וירחיקו אותך מכאן כי

-אתה בהחלט מוריד מערך הדיון.

-אתה משתמש בשפת רחוב בוטה וזולה.

-אתה מעליב משתמשים.

-אתה סנוב.

אנשים כמוך, מסיונרים ככל הנראה מטעם תאוריית ההבלוציה, נמאסו על המתונים, אתה טוען שהתנ''ך הוא ספר הסתה?, האם התעמקת בו ולמדת עליו בכלל, הבנת את מסרו? שאתה כך ממהר להעליל עליו\להכפישו?, שואל אני אותך, מי אתה בכלל?.

האם תעלב אם אומר שתאוריית הכזב הבלוציה, המתבססת בדומה להלכה (על התורה\הסתגלות) - חרטא אחת גדולה היא?

כי לאחר שלמדתי עלייה פשוט צחקתי כמה הסטונדטים התמימים שמוחם נשטף יום יום על ידי מרצים יוצאים טיפשים ומוסתים בדיוק כמו מגדלי הפיאות הסטליסטיות...

אבולוציוניסט = חיה ריקנית כשאר החיות.

ג'ינג'י אבולציוניסט = מיינסטירמיסט בגרוש.

דארוויניזים חברתי = אוויר לנשימה של סאדו מזוכיסטים.

סקס = טהור, אין ויכוח.

אבולוציה = עבודה בעיניים

הפתחות האדם = תאוריית הסתה שתחלוף מן העולם

והכי נחמד -

אוניברסטית תל אביב + ג'ינג'ים = מסיון מטעם התאוריה שבקרוב תהפוך לבדיחת השנה.

[/i]

צר לי אחי.

אתה לא חלק מהדיון זה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמצאו שם, למשל,

הבעיה

מזהם

סבל

סחיטה

פחד

-את מי מעניינת גימטריה, את מי בכלל מעניין כל השטויות האלה של הקבליסטים.

המאמין האמיתי זוכר רק את התורה, לא כל מיני חארטות של שוטפי מוחות העוברים על איסור עשיית פסל ותמונה עם הקמעות ומגיני הדוד\חמסות שלהם.

אז אנא ממך, לפני שאתה כאחד שבכלל לא בחן את התורה לעומק, מגדף, אנא שקול מילים.[br]פורסם בתאריך: 29.07.2008 בשעה 21:31:14

נ.ב.

אברך = רובוט

כופר = יוצר = מוסר

תהלים = טעות

סקס = טהור Grin

אלוקים = ימי הביניים

תנ"ך = הסתה

והכי נחמד -

שס + מיסיון + חרדים = השד העדתי

-בנאדם, או שאתה משועמם או שאתה ילד המחפש צומת לב

-ראשית, אני מאמין שמנהלי הפורום\אתר יטפלו בך וירחיקו אותך מכאן כי

-אתה בהחלט מוריד מערך הדיון.

-אתה משתמש בשפת רחוב בוטה וזולה.

-אתה מעליב משתמשים.

-אתה סנוב.

אנשים כמוך, מסיונרים ככל הנראה מטעם תאוריית ההבלוציה, נמאסו על המתונים, אתה טוען שהתנ''ך הוא ספר הסתה?, האם התעמקת בו ולמדת עליו בכלל, הבנת את מסרו? שאתה כך ממהר להעליל עליו\להכפישו?, שואל אני אותך, מי אתה בכלל?.

האם תעלב אם אומר שתאוריית הכזב הבלוציה, המתבססת בדומה להלכה (על התורה\הסתגלות) - חרטא אחת גדולה היא?

כי לאחר שלמדתי עלייה פשוט צחקתי כמה הסטונדטים התמימים שמוחם נשטף יום יום על ידי מרצים יוצאים טיפשים ומוסתים בדיוק כמו מגדלי הפיאות הסטליסטיות...

צר לי אחי.

אתה לא חלק מהדיון זה בכלל.

אתה מזכיר לי מישהו, האם אתה Rahat lokum ? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא בדיוק הסכין הכי חד במגרה אה?

סתם כדי שתבין פעם אחת ולתמיד מה הכוונה במשתמש כפול במקרה שלך:

משתמשים כפולים:

משתמש אשר יקבל עונש כלשהוא המונע ממנו שימוש רגיל בחשבון המשתמש שלו (כגון הרחקה או השתקה) וייפתח חשבון משתמש חדש כדי להתחמק מהעונש אשר הוא קיבל, יורחק לצמיתות מהאתר, ללא שום אפשרות לחזור.

כל החשבונות אשר מקושרים לאותו משתמש כפול יקבלו באן קבוע!

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=301391.0

בכל מקרה, אין לזה שום קשר למהות הדיון, אז בואו נפסיק לסטות מהנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבולוציוניסט = חיה ריקנית כשאר החיות.

ג'ינג'י אבולציוניסט = מיינסטירמיסט בגרוש.

דארוויניזים חברתי = אוויר לנשימה של סאדו מזוכיסטים.

סקס = טהור' date=' אין ויכוח.

אבולוציה = עבודה בעיניים

הפתחות האדם = תאוריית הסתה שתחלוף מן העולם

והכי נחמד -

אוניברסטית תל אביב + ג'ינג'ים = מסיון מטעם התאוריה שבקרוב תהפוך לבדיחת השנה.

[/b']

צר לי להודיעך שכל הגימטריות שהבאת פה אינן נכונות פרט לדבר הטהור.

את הכל לקחתי בדיוק כמו שהוא ובדקתי מספרית בעזרת האתר שהובא קודם.

אם כבר לכתוב נתונים בגימטריה שאין ספק שזו שטות אז לפחות לכתוב דברים נכונים עד כמה שזה מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...