דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 39 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

עוד טיפת מציאות:יצא לכם לראות חדשות?

האמא שהתעללה בילדיה במצוות הרב,והגילויי עריות שהיו במשפחה הדתית הקודה ומאמינה שלהם?

איפה אלוהים היה? הסתכל מהצד ונהנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחח... זוהי ספקולציה, תתייחס לזה איך שאתה רוצה. מאחר והמדע נגמר בשלב הזה, מעלים השערות.

http://www.allaboutcreation.org/origin-of-the-universe.htm:

זה אתר מחזירים בתשובה, רק נוצרים במקום יהודים. והוא אמין בדיוק כמו כל שאר אתרי ההחזרה בתשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני-

בקשר להודעה הארוכה שלך, אז רק שתדע:

ניתוח להעברת מוח הוא בעצם העברת אדם לגוף אחר.

אם אי פעם יצליחו לבצע דבר כזה, אותו אדם פשוט יעבור לגוף אחר.

המוח מכיל את הזכרונות שלך, את האישיות שלך, את הטבע שלך, והוא בעצם אתה.

אם תעביר מוח של אדם לגוף של אדם אחר שמוחו הוצא, אותו גוף יחיה- אבל אותו אדם ימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיהודי אוכל במזלג חלבית אוכל בשריאז ה' יתעצבן ויעניש אותו

אבל כל המלחמות ההרג והרעב שיש בעולם ה' לא מתייחס

נורא מוזר

שמתי לב לאחרונה שאנשים מתחילים לפקפק באמונה שלהם בה' כי פשוט לא מרגישים אותו

עזבו את זה שלא רואים אותו גם לא מרגישים ואף יותר גרוע,מרגישים שאין פה כלום שעושה סדר או מכוון לאיזשהו מטרה

אז לא משנה כמה ציטוטים או פרשנויות תביאו מאיזה ספר אגדתי שקוראים לו התנ"ך

מה שמשנה זה המציאות וההרגשה כרגע בהווה,וההרגשה לא טובה

תאמין לי רוני אני וכל מי שלא מאמין בה' היה רוצה שבאמת היה אחד כזה שנקרא ה' שיש אבא שמשגיח על הכל ועושה סדר בעולם המחורבן הזה

אז תפסיק לחשוב שאנחנו אנטי כלפיך דווקא

דוקא יש הרבה שמתקרבים לדת ולאמונה ולא רק להפך.

אם היית מכיר מה התורה כותבת לא היה לך שאלות כאלה רועי. אלוקים רוצה לתת רק טוב אבל האדם האדם זה הבעיה והוא עושה לעצמו את כל הצרות.

לא רואים אותו כי אז לאדם לא יהיה בחירה. אדם צריך לבחור את הצד שהוא חושב שזה נכון. לא לשבת על רגל על רגל ולהגיד אממ נראה לי ככה וככה . צריך ללכת ולבדוק אבל זה רק אדם שאיכפת לו ורוצה לדעת. ויש כאלה שלא איכפת להם ולא מזיז להם והם רוצים לחיות איך שבא להם אפילו אם תביא להם 10000 הוכחות.

אני יודע שאדם שנולד בבית חילוני ואפילו בלי יהדות מה הוא יעשה? מה הוא אשם? אבל ישאלו אותו בעולם האמת האם ביררת על האמת? האם חקרת שאלת חיפשת ? מה הוא יגיד? שמה אין חוכמות הכל אמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוקים ברא את האדם רק בגלל להטיב לו. אבל הוא לא רצה לתת לאדם ישר גן עידן וכדומה . כי זה נקרא לחם בושה .זה כמו עני שמבקש צדקה ונותנים לו. אז אלוקים רצה שזה יהיה מושלם לכן ברא את האדם עם קשיים ומצוות כדי שאדם יעשה ואז יקבל כי מגיע לו ואז זה יהיה שכר מוצדק ומושלם . זה בעיקרון התוכנית של האלוקים אבל שאדם אכל מעץ הדעת העולם קצת ניהיה שונה למשל דוגמא יש יצר הרע בתוך האדם אבל לפני שאדם אכל מעץ הדעת היצר הרע לא היה בתוך האדם אלה מבחוץ ובגלל שאכל היצר נכנס לתוך אדם . וכו... וכו... אלוקים קילל אותו שהוא תמיד יעבוד בשביל לחם . אם הוא לא היה אוכל מעץ הדעת אז האדם לא היה צריך לעבוד הכל היה גודל על העץ ככה היה בתכנון אבל בגלל שחטא נענש בכמה דברים .

אין לי כוח לקרוא הכל, קראתי את הפיסקה הראשונה.

אני מתייחס לשורה האחרונה: מה זאת אומרת ככה היה בתכנון? אלוהים כל יודע, הוא ידע שהאדם ייחטא, לא היה לו (אם קיים בכלל) שום תיכנון אחר מלבד זה שבו האדם חוטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כוח לקרוא הכל, קראתי את הפיסקה הראשונה.

אני מתייחס לשורה האחרונה: מה זאת אומרת ככה היה בתכנון? אלוהים כל יודע, הוא ידע שהאדם ייחטא, לא היה לו (אם קיים בכלל) שום תיכנון אחר מלבד זה שבו האדם חוטא.

אלוקים יודע מה האדם עושה ומה יעשה. אבל לאדם עצמו יש את הכוח לעשות כרצונו הבחירה היא שלו ואין שום גורם שמשפיע עליו.

אלוקים אמר לאדם תאכל מאיזה עץ שאתה רוצה אבל רק מעץ הדעת אסור לך. ובכל זאת אדם אכל מעץ הדעת ולכן נענש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוקים יודע מה האדם עושה ומה יעשה. אבל לאדם עצמו יש את הכוח לעשות כרצונו הבחירה היא שלו ואין שום גורם שמשפיע עליו.

אלוקים אמר לאדם תאכל מאיזה עץ שאתה רוצה אבל רק מעץ הדעת אסור לך. ובכל זאת אדם אכל מעץ הדעת ולכן נענש .

לא אמרתי את זה.

אמרתי את זה שלאלוהים עצמו לא היה יכול להיות שום תיכנון מראש לשום אופציה אחרת, אין אצלו דבר כזה "ליתר ביטחון".

זה סתם הערה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני-

בקשר להודעה הארוכה שלך, אז רק שתדע:

ניתוח להעברת מוח הוא בעצם העברת אדם לגוף אחר.

אם אי פעם יצליחו לבצע דבר כזה, אותו אדם פשוט יעבור לגוף אחר.

המוח מכיל את הזכרונות שלך, את האישיות שלך, את הטבע שלך, והוא בעצם אתה.

אם תעביר מוח של אדם לגוף של אדם אחר שמוחו הוצא, אותו גוף יחיה- אבל אותו אדם ימות.

אחלה רעיון לסרט! אפילו משחק אימה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ושאר המדע, האתרים (כבר הצגתי שלושה וגוגל עוד נטוי) והספרים שמהם נלקח החומר שנכתב באתרים. שים לב - בבליוגרפיה של האתר הראשון כוללת ספרים של סטיבן הוקינג, אחד ממובילי האסטרופיזיקאים. הייתי חושב פעמיים לפני שהייתי קובע מה הוא יודע ומה לא.

כמה פעמים צריך להגיד לך שהמפץ הגדול הוא נקודת האפס של הזמן והחלל? ברור שיגידו לך שלא יודעים מה היה לפני נקודת האפס, מכיוון שאין דבר זה זמן שלילי או מרחב שלילי.

אין מעל הכל, מפני שהכל זה הכל - כולל הכל. אין "2 הכל-ים".

אין דבר כזה "הכל". אתה צריך להגדיר מה זה "הכל". כמו-כן, אני לא רואה שום סיבה שלא יהיו 2 כל-יכולים.

עניתי לך שאי אפשר לשאול את זה. אתה סותר את התכונה שהוא בורא הכל. אם אתה רוצה להניח שהוא לא ברא את הכל ויש עוד בורא חוץ ממנו, אין טעם להניח את קיומו מלכתחילה, ואז נצטרך לגשת להשערה אחרת... אולי חייזרים ממימד אחר היו אלה שהביאו את הנקודה הסינגולרית? לא יודע. אני הולך עם שתי ההשערות שציטטתי מהאתר - random chance או intelligent design.

למה אי-אפשר לשאול את זה? אני רוצה לדעת מי ברא את הבורא.

למה אין עם להניח את קיומו של הבורא אם יש עוד בורא חוץ ממנו? אני לא רואה שום בעיה בכך שיש שני בוראים.

אתה טוען שאי-אפשר לשאול מי ברא את הבורא, אבל לשאול מאיפה הגיעה הנקודה הסינגולרית, כן אפשר לשאול? :nixweiss:

אני יודע שאדם שנולד בבית חילוני ואפילו בלי יהדות מה הוא יעשה? מה הוא אשם? אבל ישאלו אותו בעולם האמת האם ביררת על האמת? האם חקרת שאלת חיפשת ? מה הוא יגיד? שמה אין חוכמות הכל אמת

רוני, אני גדלתי בבית מסורתי, ותמיד חינכו אותי שאלוהים קיים. לא אמרו לי שיש אלוהים ושאני צריך להאמין בו, אלא דיברו על זה כאילו שזה מובן מאליו שיש אלוהים, ואין בכלל שאלה כזאת האם יש אלוהים או לא, אז כמובן שהאמנתי באלוהים. רק כשגדלתי גיליתי שאין באמת דבר כזה אלוהים.

אלוהים היה צריך לדעת שהאדם יאכל דווקא מהעץ שאמרו לו שאסור לו לאכול את הפרי שלו (אם אומרים לילד לא לגעת בש, אז כמובן שהוא יגע באש). אם כך, אני מניח שאלוהים ידע מראש שהאדם יאכל מפרי עץ הדעת. היות וכך, תמה אני מדוע זה אלוהים העניש את אדם וחוה על פשע שהוא למעשה הדיח אותם לבצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שאני אמשיך לחזור על עצמי ולצטט שוב את אותם דברים ואתה פשוט תתעלם, יש לך טעות. כשתחליט שאתה קורא מה כותבים לך, לא מתעלם ממה שנוח, ושלא אתה זה שמחליט מה אמת ומה לא, תודיע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוקים רוצה לתת רק טוב אבל האדם האדם זה הבעיה והוא עושה לעצמו את כל הצרות.

לא רואים אותו כי אז לאדם לא יהיה בחירה. אדם צריך לבחור את הצד שהוא חושב שזה נכון

מצד אחד אתה אומר שה' חייב להיות נסתר כדי שלאדם יהיה בחירה אם לאמין בו

ומצד שני אתה אומר שבטוח שיש ה' ב10000000000000 אחוז(ככה שאין מקום לבחירה ולויכוח)

שים לב כמה אתה סותר את עצמך בחור

אם ה' היה קיים הוא היה נותן הוכחה לזה ואז לאדם יהיה בחירה איך להתנהג

ככה זה אמור להיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אתה אומר שה' חייב להיות נסתר כדי שלאדם יהיה בחירה אם לאמין בו

ומצד שני אתה אומר שבטוח שיש ה' ב10000000000000 אחוז(ככה שאין מקום לבחירה ולויכוח)

שים לב כמה אתה סותר את עצמך בחור

אם ה' היה קיים הוא היה נותן הוכחה לזה ואז לאדם יהיה בחירה איך להתנהג

ככה זה אמור להיות

נסתר הכוונה שאיאפשר לראות אותו כי אז לא יהיה לאדם בחירה. ואפשר לדעת את האלוקים גם בלי לראות אותו .אם היית מחפש . היית מוצא.

לדוגמא: אני אף פעם לא הייתי ביבשת אמריקה . אז אני יגיד אין אמריקה? כי לא ראיתי בעיניים שלי את היבשת אמריקה? .זה לא עושה את זה ללא קיים.

אז יש בני אדם שהיו שם ואמרו לי יש ישבת אמריקה

ויש צילומים של ישבת אמריקה

וכו.. וכו..

אז לגבי האלוקים.

יש את התורה שאף אדם לא יכל לכתוב אותה שהיא כזאת חוכמה ועומק וגם מגלה לנו דברים שלאף אדם לפני 3000 שנה לא יכל לדעת.

יש אנשים שבאים אומרים עשיתי סיאנס וראיתי יש נשמות על הכל הם עונות אבל רק על כמה דברים אסור להם לענות ואז הכוס מתפוצוצת או שהיא לא זזה. א. אם יש אלוקים ב. אם יש עולם הבא. ועוד כמה.

אם תסתכל על הבריאה כולה ותראה את החוכמה שיש בה תבין שזה לא יכול להיות במקריות . הטבע הוא ההפך מסדר . רק בלאגן הוא אוהב לעשות. אבל רק זה שמסדר הכל. רואים את ההשגחה שלו.ואני יודע שאתה מאמין שיש מישהו שיצר אבל מי אמר שהוא אלוקים שבתורה? ממתי שקבלו עם את התורה מהר סיני זה עובר מדור לדור מדור לדור ונשמר עד היום הזה. תקשיב לי טוב אנשים נשרפו באש כדי לא לחלל אותה. אתה רוצה להרגיש קצת את הבורא? אז מה אתה עושה בשבילו? לא אמרתי לאף אחד לחזור בתשובה ולא כלום. לפחות תניח תפילין זה כולה 5 דקות .ותגיד במשך 100 יום שמע ה' אלוקינו ה' אחד ותגיד בכוונה ואני רוצה לראות אם לא תרגיש איזה ניצוץ .

קצת לפני השואה היו הרבה יהודים בגרמניה ובסבבה שהם כבר ירדו מהדת ונכנסו לתוך הגוים עם זה בעבודה וכלכלה ובעטו באלוקים בפנים. זה כמו אבא אם לא תתיחס אליו ותקלל אותו הוא יברח ומתי שאבא בורח? הילד בסכנה. [העם היהודי בסכנה] ומתי שהשואה היית פתאום הם צעקו איפה אתה אלוקים? וכו..

מה זה איפה אתה? אבל אתם הרחקתם אותו ממכם. ולמה אנשים הולכים על הקטע רק של השואה? בכל דבר זה היה ככה במגילה עם המן הרשע היהודים באו לסעודה אכלו שתו . לא שאלו אם זה כשר. וכו.. וכו.. אבל שם הם ניצלו בגלל שמרדכי אמר לכל היהודים לצום 3 ימים וכלום צמו בלי יוצא מן הכלל ובסוף כלום יודיעים מה קרה תלו את המן ו10 ילדיו על העץ. בחורבן בית ראשון ושני תמיד זה קורה שהיהודים מתקרבים לגוים ויורדים מהדת. אבל הם אף פעם לא לומדים לקחים .

אני לא זוכר מי אמר את זה אולי יעקב שפרעה אמר לו בוא תגור איתנו ניתן לך ארמון וכו.. מה יעקבאמר לו? לא. תן לי חלקה קצת רחוקה ממכם שם אני ועמי ניהיה.יעקב ידע שלהיות עם הגוים ביחד זה רק רע עושה.

לסכום: אלוקים אמר למשה או בתורה אני לא זוכר במדויק אבל אלוקים התחייב שתמיד לעולמים העם היהודי ישאר חי וקיים. אף פעם הוא לא יאבד כולו.

כמה פעמים בהיסטוריה ניסו להרוג את כל העם היהודי? אפילו שלעם היהודי לא היה ולא היה לו כלום בכל זאת הוא נשאר חי וקיים לנצח .ז ה הבטחה של הבורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבסס את הדברים שלך על פי התנ"ך. ואת מי שאתה מנסה לשכנע זה לא קונה, כי הם לא מאמינים במה שכתוב בתנ"ך. מבחינתם (ומבחינתי), כל אחד יכול היה לכתוב את התנ"ך. לכן טיעונים שמבוססים על פי ספקולציות שאתה וכל מני רבנים עושים על התנ"ך, לא ישכנעו אף אחד, חוץ מאנשים שבכל מקרה לא מגובשים על הדעה שלהם, ואז הם נופלים לחזרה בתשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמונה כחידת העולם: מדת האמונה היא נטייה דקה מעדינות הנפש אם האדם הוא בעל נפש, ושעתו, שעת השקט חפשי מרעבון תאוני ועינו מרהיבה ממחזה שמים לרום, והארץ לעומק. הוא נרגש ונדהם, כי העולם נדמה לפניו כחידה סתומה. כמוסה ונפלאה. והחידה הזאת מלפפת את לבבו ומוחו, והוא כמתעלף, לא נשאר בו רוח חיים, בלתי אל החידה כל מעינו ומגמתו, ודעת פתרונה כלתה נפשו, ונבחר לו לבוא באש ובמים בשבילה, כי מה לו ולחיים, אם החיים הנעימים האלו נעלמים ממנו תכלית ההעלם ונפשו סחרחרה ואבלה וכמהה להבין סודה ולדעת שרשה והשערים ננעלו. ה''חזון איש'' בספרו ''אמונה וביטחון'' ואכן, אנשים המתבוננים בעולם רואים נס ''חוקי הטבע הם כשלעצמם נס. אנחנו מניחים שכוח המשיכה שמחזיק אותנו לאדמה ואת כדור הארץ סביב השמש ימשיך להתקיים משום שהתקיים עד עתה. אבל זו איננה יותר מאשר הנחה סבירה. העובדה שאנחנו עדיין דבוקים לאדמה היא נס שאין ולא יתכן למצוא לו הסבר. משום שכל הסבר יניח משהו אחר שגם לו נצטרך למצוא הסבר. אלוהים במובן המופשט ביותר. כביטוי לבלתי ידוע הוא הכרח מדעי לפחות כסיבה ראשונה, וכערובה להמשך הקיום של חוקי הטבע''.

אריה כספי, ''הארץ'' לא פלא לגלות, איפוא, מי מאמין באלוקים? רוב אנשי המדע והפילוסופים, במעלה הראשונה, בכל הדורות, האמינו, מאמינים ויאמינו באלוקים: פיזיקאי ונשיא אוניברסיטת אמהרסט מסצוסטס, David Scott כותב: אנשי המדע הגדולים באמת לא חששו לכלול בעבודתם שיקולים של אספקטים דתיים כמו ניוטון, פסקל, גאוס, קפלר, אוילר, קנטור, היזנברג, שרדינגר, אינשטיין, ניקולס קופרניקוס (אסטרונום), יוהנס קפלר (פיסיקאי ומתמטיקאי גרמני), אייזיק ניוטון, וילהלם לייבניץ (חוקר מדעי הטבע ופילוסוף), עמנואל קאנט (פילוסוף גרמני, 1804-1724), אמפר (מתמטיקאי, פיזיקאי, פילוסוף, סוציולוג ותיאולוג צרפתי), לואי פסטר. אקלס, הנוירופיזיולוג הגדול, אייזיק איינשטיין, מקס פלאנק (פיזיקאי), סיר ארתור אדינגטון (מדען ופילוסוף אנגלי, 1944-1882). הפילוסופיה היוונית התפתחה להכרה בא-ל אחד, במונותיאיזם. לדעת חוקרים רבים, הגיעו היוונים להכרה זו דרך היהדות והיהודים.

סוקרטס, אפלטון, הרקילטוס, כסנופנס, הפיתגוראים, האפיקוראים. הפילוסופים פילון, דקארט, לייבניץ, וולף, יעקובי ודה-פריס קיבלו כולם את רעיון ההשגחה האלוקית. (בין ודת, א' צ'רניבסקי, תל אביב 1965, עמ' 7, 41-40). נזכיר גם את הכימאים דיומה וברצליוס, את הביולוגים קוביה ((CUVIER ופון בר ((VON BAER, את הפיסיקאים רוברט מאייר, ג'ואול ((JOULE וביאו (BIOT), את המתמטיקאים גאוס, רימן, גיאורג קנטור והמילטון; את האסטרונומים ויליאם הרשל ולבריה (LEVEIER), ושורה ארוכה של מלומדים שהיו אנשים מאמינים בכל נימי ליבם ומדענים ממדרגה ראשונה, והם תרמו תרומה כבירה להתפתחות המדע. רובם הגדול יצרו ענפי חדשים וחשובים. רשימה זו אי אפשר לבטלה בשום פנים ואופן על ידי טענה שאפשר להעמיד כנגדה רשימת אחרת הכוללת מלומדים, שלא היו מאמינים או שהיו אף אפיקורסים גמורים, משום שכאלה כמעט ואין בנמצא. וכמובן אי אפשר בלי להזכיר את גדולי הפיזיקאים והקוסמולוגים של דורנו: מקס פלנק, זוכה פרס נובל בפיזיקה: ''לא תתכן סתירה אמיתית בין דת ומדע, מפני שהם משלימים אחד את השני. כל אדם רציני ומעמיק נוכח לדעת שהיסוד הדתי שבאופיו מחייב הכרה וטיפוח כדי שכל כוחות רוח האדם יפעלו יחד באיזון והרמוניה. ואכן, אין זה מקרה שגדולי ההוגים בכל הדורות היו בעלי רגש דתי עמוק. המדע מעמיק את הערכים המוסריים של החיים, מפני שכל התקדמות בידע מעמידה אותנו פנים אל פנים עם המיסתורין של קיומנו''.

פרנסיס קריק, זוכה פרס נובל על גילוי מבנה הדנ''א: ''אדם ישר המצויד בכל הידע המדעי הקיים היום, יוכל רק לקבוע שמוצא החיים נראה, במובן מסוים, כ??נ?ס. כה רבים התנאים הצריכים להתקיים כדי שיווצרו החיים, עד כי אין מנוס מכאן והוכחה מדעית שהעולם נברא ע''י בורא רוחני בעל כוחות שמפעיל את העולם כולו''. סר ג'ון היקלס, מגדולי חוקרי המוח במאה הזאת: ''אני מאמין שיש מיסתורין מהותי בקיומי האישי, החורג מההסבר הביולוגי של התפתחויות פי ומוחי. ודאי שאמונה זו תואמת את המושג הדתי נשמה ואת בריאתה בידי האלקים''.

פיזיקאים וביולוגים: ''40% של הפיזיקאים והביולוגים העוסקים במחקר פעיל הם בעלי אמונה חזקה באלוקים'' סקר שנעשה ב- 1997 עי E.Larson מאוניברסיטת Georgia בארהב ופורסם בבטאון היוקרתי: Nature. האסטרונום האמריקאי בן ה- 72, אלן סאנדאג' שהיה אתאיסט בנעוריו והחל להאמין בקיומו של הא-ל בגיל 50 כותב ''המדע הוא שהוביל אותי למסקנה שהעולם מורכב מכדי שניתן יהיה להסביר אותו באמצעות המדע''. ג'ון פולקינגהורן, פיסיקאי באוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה: ''כאשר אתה מבין שחוקי הטבע חייבים להיות מכווננים באופן כה מדויק כדי ליצור את היקום שאנו רואים, אתה מבין שזה לא פשוט קרה, אלא שחייבת הייתה להיות מטרה מאחורי הדבר''. ופרופ' דייויד כץ כותב ''מדענים תמיד היו דתיים. ניוטון וקופרניקוס הרי היו קודם כל אנשי דת, ורק אחר כך מדענים. אפילו דארווין כתב שלמרות שאינו מאמין באלוהים פעיל - קשה לו לפעמים להאמין שלא קיימת תוכנית''. ולסיום, רשות הדיבור לפרופ' יהושוע לדרברג, חתן פרס נובל בביולוגיה מאוניברסיטת רוקפלר בניו-יורק: ''עד כה שום ממצא אינו סותר את האמונה בבורא עולם''. לפי הדברים האלה 2 שאלות 1. האם צריך להיות כופר באלוקים, עד שיוכח ההפך או שמא צריך להאמין באלוקים עד שהוכח אחרת? 2. האם ניתן להסביר את בריאת העולם ואת הקיום כדבר אקראי? או נכון יותר, לשאול על מי מוטלת חובת ונטל ההוכחה???

אתה מבסס את הדברים שלך על פי התנ"ך. ואת מי שאתה מנסה לשכנע זה לא קונה, כי הם לא מאמינים במה שכתוב בתנ"ך. מבחינתם (ומבחינתי), כל אחד יכול היה לכתוב את התנ"ך. לכן טיעונים שמבוססים על פי ספקולציות שאתה וכל מני רבנים עושים על התנ"ך, לא ישכנעו אף אחד, חוץ מאנשים שבכל מקרה לא מגובשים על הדעה שלהם, ואז הם נופלים לחזרה בתשובה.

הנה תפסתי אותך. יוצא מדבריך שאתה נעול על הדעה שלך אבל מאיזה סיבה תביא הוכחות חבבי? ולמה אתה נעול? כי אתה מפחד לשמוע דבר אחר שאולי הוא אמיתי כי אחרי זה . זה יחייב אותך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...