דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 36 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

ואני יכול להגיד גם שחבל שארה"ב קמה בגלל שהיו שם עבדים שחורים

שחבל שעשו את היורו כי עכשיו הכל יקר

שזה לא בסדר שחשיש מותר באמסטרדם כי עכשיו יש שם מסוממים

שבני אדם זה לא דבר חיובי כי הדבר היחיד שהם עושים זה לזהם ולהרוג

אז אתה בעצם אומר שחבל שאתה קיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ומה זה נתן שכולם עלו לפה

מדינה הכי גזענית בעולם

כולם שונאים את כולם

חרדים -דתיים

דתיים-חילונים

אשכנזים-מזרחים

שחורים ולבנים

מדינה שיודעת רק מלחמות ושינאה עצמית

אז לדעתי מי שחושב שהשואה הייתה טובה כי בעקבותה קמה מדינת הוא חולה נפש

זאת דעתי

אם אתה חושב שתסע לארה"ב ושמה יהיה לך הרמוניה שקט ושלווה ואושר עילאי

צר לי לנפץ לך את החלום אבל גם שמה תפגוש הרבה שנאה , קנאה , פשע ורשע ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שתסע לארה"ב ושמה יהיה לך הרמוניה שקט ושלווה ואושר עילאי

צר לי לנפץ לך את החלום אבל גם שמה תפגוש הרבה שנאה , קנאה , פשע ורשע ....

תוסיף לזה שהוא יעבוד כמו חמור וגם ישלם ביטוח רפואי יקר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה זה נתן שכולם עלו לפה

מדינה הכי גזענית בעולם

כולם שונאים את כולם

חרדים -דתיים

דתיים-חילונים

אשכנזים-מזרחים

שחורים ולבנים

מדינה שיודעת רק מלחמות ושינאה עצמית

אז לדעתי מי שחושב שהשואה הייתה טובה כי בעקבותה קמה מדינת הוא חולה נפש

זאת דעתי

ומה אתה חושב ששאר העולם? ארץ לעולם לא? ::)

"כל עוד יש אנשים - תהיינה מלחמות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי מתישהו המדע יהיה מפותח מספיק כדי להסביר זאת, אולי יגלו שבאמת מדובר ביישות עליונה, אולי ימצאו שמישהו משחק איתנו בתוך אקווריום, ואולי ימצאו הסבר אחר בכלל. אני לא יודע. לא מתיימר לדעת.

ואולי במקום לשחק באולי, פשוט נסתמך על מה שאנחנו כן יודעים?

אם אתה בכ"ז רוצה לשחק באולי, אז אולי מתישהו המדע יהיה מפותח מספיק כדי להסביר את קיומם של מפלצות, פיות ורוחות רפאים?

לא נמאס לך לחזור על עצמך? כמה תגיד שלמדע יש תשובה והיקום נוצר בנק' סינגולרית? מעמוד 38 אתה חוזר על זה. מינימייזר כבר הראה לך אתר שעוסק במפץ הגדול ובו כתוב במפורש "We don't know" על אותן שאלות ששאלתי.

אני חוזר על זה, כי אתה לא מקשיב. לא משנה כמה פעמים תשאל אותי את השאלה הזאת, התשובה שלי לא תשתנה, אלא אם כן תביא לי הוכחות סותרות.

דרך אגב, להביא אתר שכתוב בו "לא יודעים" זה לא הוכחה, ודווקא כן היה כתוב שם מה שאמרתי, וה"לא יודעים" הוצא מהקשרו.

אתה רוצה להמשיך להאמין שיש למדע תשובה? בעיה שלך.

לי אין בעיה. אתה הוא זה שיש לו בעיה, מאחר ואתה מעדיף להאמין שאין תשובה. הדבר דומה לאמונה של הדתיים בכך שיש אלוהים.

אוקיי, "לא הגיעה משום מקום" מתקבל על דעתך. על שלי לא.

אם יש לך הסבר יותר טוב, אז אתה יותר ממוזמן להציג אותו.

חחחח תגיד קוראים לך דן במקרה? [הישרדות] די אחי די כבררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר להמציא דברים בוא תנסה לעשות סיאנס ותראה שעוד אותה נשמה תגיד לך דברים שרק אתה יודע על עצמך . ואם אתה לא תנסה אז אתה פחדן

אני הוא לא זה שממציא דברים. סיאנס הוא לא יותר מאשר מעשה קוסמות או נוכלות. אני אוהב לראות מופעי קסמים, אבל מתעב אנשים שמתיימרים כאילו הקסמים שלהם הם יותר מאשר אשלייה וזריזות ידיים.

מה עם צדיקים וניסים ונבואות?

לדוגמה הרבי מלובוויטש

איך הרבי חזה את נפילת הקומוניזם את מלחמת ששת הימים ויום כיפור ועוד הרבה

אם הוא הצליח לעשות כל כך הרבה ניסים אז חייב ליהיות איזה רובד רוחני ביקום!

הרבה אנשים חזו את נפילת הקומוניזם, את מלחמת ששת הימים ואת מלחמת יום כיפור. זה ממש לא נבואה.

אני תמה כמה נבואות של אותו רב לא התגשמו.

דרך אגב, ביבי נתניהו אמר שפינוי רצועת עזה תוביל למטחי קסאמים על שדרות ואשקלון, והוא צדק. האם זה אומר שגם ביבי הוא צדיק ונביא?

הנק' הסינגולרית לא "לא הגיע משום מקום", ולא "הייתה שם כבר", לא דנים בכלל בעניין, בשום צורה, כי אין לזה שום משמעות מבחינת היקום שלנו.

לא אמרתי שהנקודה הסינגולרית היתה שם כבר. אמרתי שהנקודה הסינגולרית היתה קיימת, ואז התפוצצה במפץ הגדול. כמו שאמרת (וגם אני אמרתי), אין טעם לדון בשאלה של מה היה לפני כן.

לא משנה מה תמיד יהיה לכם תירוץ. רועי נכון שאסור לעשות אבל הם לא מאמינים ולא איכפת להם לעשות תאמין לי. אני מביא כאן הוכחה מוחצת שיש נשמה בגוף האדם ואתם בעצמם יכולים לבדוק אז מה בעיה? למה להתחבא? אתם גם יכולים לשאול חברים ולעשות איזה סקר .ותראו שיש הרבה חברה שעשו וזה אמיתי.

זאת לא הוכחה, ואני כבר הוכחתי שאין נשמה (בכל אופן, לא בנפרד מגוף האדם).

דרך אגב, אם סיאנס הוא בניגוד לדת, אז זה ממש לא בסדר מבחינתך להדיח אותי לעשות סיאנס רק מכיוון שאני לא מאמין באלוהים. אתה הרי לא תבקש ממני להדליק ולכבות את החשמל בשבת, כאילו שאני גוי שבת, נכון?

אותו מחקר מדעי משאיר אותנו ללא תשובה בנוגע למאין הגיעה אותה נק' סינגולרית.

השאלה הזאת חסרת משמעות מיסודה.

לשאול שאלה כזו פירושו ליצור סתירה לוגית מילולית, אז מן הסתם אי אפשר לתת תשובה לשאלה שהיא סתירה במהותה. אם אתה מניח שאלוהים הוא הבורא, אתה מניח באותו רגע שאף אחד לא ברא אותו, כי הוא הבורא.

אתה יכול להניח שאלוהים הוא הבורא של היקום. באותה מידה אני יכול להניח שקיים סופר-אלוהים שהוא הבורא של אלוהים, ואולטרא-אלוהים שהוא הבורא של סופר-אלוהים, וכן הלאה... או שאני יכול פשוט לומר שהיקום נוצר מהנקודה הסינגולרית של המפץ הגדול, וזהו.

אני מאמין שיש מי שמשגיח עלינו מלמעלה.

אתה מאמין בזה מכיוון שנוח לך להאמין בזה, ולא מכיוון שאתה יודע שזה נכון.

כן, אבל תאכלס נדמיין רגע שמוכיחים שה' באמת לא קיים.

אתה יודע איזה תוהו ובוהו יהיה?!?!? אנשים יתחילו לרצוח ולהתאבד!

באמת? אני יודע שאלוהים לא קיים, ואתה לא רואה אותי רוצח ומתאבד, נכון?

למה אתה ישר מניח שהאדם הוא רשע מיסודו, וצריך שאלוהים יהיה קיים כדי לא לרצוח ולהתאבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי במקום לשחק באולי, פשוט נסתמך על מה שאנחנו כן יודעים?

אם אתה בכ"ז רוצה לשחק באולי, אז אולי מתישהו המדע יהיה מפותח מספיק כדי להסביר את קיומם של מפלצות, פיות ורוחות רפאים?

"אנחנו" ושאר הפיזיקאים בעולם - לא יודעים. אולי אתה כן יודע (אתה כנראה היחיד). אמרתי לך כבר, תשלח את התשובות שלך ל-MIT, בטוח ישמחו שם לשמוע על הממצאים שלך.

אני חוזר על זה, כי אתה לא מקשיב. לא משנה כמה פעמים תשאל אותי את השאלה הזאת, התשובה שלי לא תשתנה, אלא אם כן תביא לי הוכחות סותרות.

דרך אגב, להביא אתר שכתוב בו "לא יודעים" זה לא הוכחה, ודווקא כן היה כתוב שם מה שאמרתי, וה"לא יודעים" הוצא מהקשרו.

אין לך תשובה, זה כל העניין. אתה ממשיך לצעוק "נק' סינגולרית" בזמן שאני שואל משהו אחר.

ה"אתר אינטרנט" הזה מציג את התאוריה כפי שהיא. ודאי שזו לו הרמה שתמצא בלימודים לתואר שני, אבל הוא עונה על מה שאנחנו שואלים.

ה"לא יודעים" הוצא מהקשרו?

http://www.big-bang-theory.com

Our universe is thought to have begun as an infinitesimally small, infinitely hot, infinitely dense, something - a singularity. Where did it come from? We don't know. Why did it appear? We don't know.

Prior to the singularity, existed, not space, time, matter, or energy - . So where and in what did the singularity appear if not in space? We don't know. We don't know where it came from, why it's here, or even where it is[/left
]

בהנחה שאתה מבין אנגלית וקראת את המשפטים האלה - לא, זה לא הוצא מהקשרו, זה אפילו עונה בדיוק על מה ששאלתי.

לי אין בעיה. אתה הוא זה שיש לו בעיה, מאחר ואתה מעדיף להאמין שאין תשובה. הדבר דומה לאמונה של הדתיים בכך שיש אלוהים.

צודק, אין לך בעיה. לאור מה שכתוב למעלה, איך נקרא לזה..? אממ.. אובססיה?

השאלה הזאת חסרת משמעות מיסודה.

לא נראה לי. השאלה הזאת נשאלה פעמים רבות במדע והיא די אופפת את תאורית המפץ, ולא נאמר שהיא חסרת משמעות, אלא שאין עליה תשובה. אתה זה שמעדיף להכניס אותה לקטגוריית "חסרת משמעות".

אתה יכול להניח שאלוהים הוא הבורא של היקום. באותה מידה אני יכול להניח שקיים סופר-אלוהים שהוא הבורא של אלוהים, ואולטרא-אלוהים שהוא הבורא של סופר-אלוהים, וכן הלאה... או שאני יכול פשוט לומר שהיקום נוצר מהנקודה הסינגולרית של המפץ הגדול, וזהו.

אממ.. לא. ::)

אתה לא יכול להניח שקיים סופר-אלוהים. אם אתה מניח שקיים דבר שנקרא "אלוהים" ונותן לו את התכונה בורא - אתה לא יכול בו בזמן להניח שדבר אחר ברא אותו. יש חוקים בסיסיים בלוגיקה מילולית ואם אתה לא מתייחס אליהם, לא יתייחסו אליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"

אתה לא יכול להניח שקיים סופר-אלוהים. אם אתה מניח שקיים דבר שנקרא "אלוהים" ונותן לו את התכונה בורא - אתה לא יכול בו בזמן להניח שדבר אחר ברא אותו. יש חוקים בסיסיים בלוגיקה מילולית ואם אתה לא מתייחס אליהם, לא יתייחסו אליך.

ומי קבע את זה אתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבע?

כל הדיון הזה מתעסק בהנחות, שום דבר פה לא קבוע.

תראה מה רשמת "אמממ לא אתה לא יכול להניח."

זה בשביל לקבוע

בקיצור אף אחד ממכם ולא אני יודע מה באמת יש אז די לנסות להמשיך בדיון המיותר הזה

איש איש באמונתו יחיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אם הוא מניח דבר כזה (שמישהו ברא את הבורא) הוא סותר את מה שהוא הניח מקודם (שהבורא ברא הכל), ואז אין טעם לא לשאלה ולא להנחה.

חוץ מזה, גם אם נתעלם מהלוגיקה ונניח שיש לבורא בורא - זה לא משנה, הנושא שלנו היא הנק' הסינגולרית, מאיפה היא הגיעה הייתה השאלה ששאלתי מלכתחילה. אני לא מדבר על אם יש בורא אחד או יקום שלם של בוראים, אני טוען שאין לשלול את האפשרות שקיימת התערבות מכוונת של יישות/יישויות כלשהי/הן בהיווצרות היקום, כי למדע נכון להיום אין שום שמץ מה הביא את אותה סינגולריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7 : תמשיך לחיות באשליה .

כן, נכון... אני חי באשליות... :screwy:

לא אמרתי לך דווקא לעשות אמרתי שתלך תשאל חברה יש הרבה שעושים בצבא וכדומה.

לא ראיתי בצבא אף אחד שעושה סיאנס. חוץ מזה, אני מניח שלך אסור לעשות סיאנס, ולכן ככל הנראה אף פעם לא עשית סיאנס, אז איך אתה יודע שזה אמיתי?

"אנחנו" ושאר הפיזיקאים בעולם - לא יודעים. אולי אתה כן יודע (אתה כנראה היחיד). אמרתי לך כבר, תשלח את התשובות שלך ל-MIT, בטוח ישמחו שם לשמוע על הממצאים שלך.

"אנחנו" ושאר הפיסיקאים בעולם לא יודעים מה קרה לפני המפץ הגדול, בדיוק כמו שאף אחד לא "יודע" שאין בעולם מפלצות, פיות ושאר ירקות.

השאלה מה היה לפני המפץ הגדול היא שאלה לא שאילתית.

אין לך תשובה, זה כל העניין. אתה ממשיך לצעוק "נק' סינגולרית" בזמן שאני שואל משהו אחר.

יש לי תשובה, ונתתי לך אותה. זה שהתשובה שלי לא מקובלת עליך, ואתה מתעקש לשאול שאלה חסרת משמעות, זה כבר משהו אחר.

צודק, אין לך בעיה. לאור מה שכתוב למעלה, איך נקרא לזה..? אממ.. אובססיה?

על איזו אובססיה אתה מדבר? לי יש תשובה הגיונית שמניחה את דעתי. אתה הוא זה שמחפש באובססיביות תשובה למה שקרה לפני כן, למרות שמדובר במסע חיפוש חסר טעם.

לא נראה לי. השאלה הזאת נשאלה פעמים רבות במדע והיא די אופפת את תאורית המפץ, ולא נאמר שהיא חסרת משמעות, אלא שאין עליה תשובה. אתה זה שמעדיף להכניס אותה לקטגוריית "חסרת משמעות".

השאלה הזאת חסרת משמעות, מכיוון שככל שזה נוגע לנו, היקום (ובכלל זה הזמן והמרחב) נוצר במפץ הגדול מנקודה סינגולרית. היות ולפני המפץ הגדול לא היה קיים לא זמן ולא מרחב, אזי השאלות מה היה לפני המפץ הגדול ומאיפה הגיעה הנקודה הסינגולרית הינן שאלות חסרות משמעות מיסודן.

בטח שאני יכול, ולא רק שאני יכול, זאת אפילו הנחה מתבקשת ומאוד הגיונית. אתה יכול להניח שקיים דבר שנקרא "אלוהים", לתת לו את התכונה "בורא" ולקבוע שהוא ברא את היקום וכל אשר בו. באותה מידה, אני יכול לשאול מי ברא את אלוהים, ולהניח שאת אלוהים ברא דבר שנקרא סופר-אלוהים.

אם אתה כבר מתייחס ללוגיקה, אז אני אומר שהיקום נוצר במפץ הגדול מנקודה סינגולרית, ולפני-כן לא היה קיים דבר. השאלה שלך מה היה לפני כן סותרת חוקים בסיסיים בלוגיקה מילולית, ואם אתה לא מתייחס אליהם, אז לא יתייחסו אליך.

כי אם הוא מניח דבר כזה (שמישהו ברא את הבורא) הוא סותר את מה שהוא הניח מקודם (שהבורא ברא הכל), ואז אין טעם לא לשאלה ולא להנחה.

אוקיי, ההנחה היא שהבורא ברא את הכל. אבל, מי ברא את הבורא? הבורא ברא את עצמו או שמישהו ברא אותו? אם אתה אומר שמישהו ברא את הבורא, אז אתה פותח פתח לקיום של אינסוף בוראים שכל אחד ברא את זה ברמה בנמוכה משלו. במידה ואתה טוען שהבורא ברא את עצמו, אז יותר הגיוני להני שהנקודה הסינגולרית נוצרה מעצמה. במידה ואתה טוען כי הבורא היה קיים מאז ומתמיד, אז יותר הגיוני לקבל את התיאוריה שלי שגורסת כי הזמן והמרחב נוצרו במפץ הגדול, ולפני כן לא היה קיים דבר.

חוץ מזה, גם אם נתעלם מהלוגיקה ונניח שיש לבורא בורא - זה לא משנה, הנושא שלנו היא הנק' הסינגולרית, מאיפה היא הגיעה הייתה השאלה ששאלתי מלכתחילה. אני לא מדבר על אם יש בורא אחד או יקום שלם של בוראים, אני טוען שאין לשלול את האפשרות שקיימת התערבות מכוונת של יישות/יישויות כלשהי/הן בהיווצרות היקום, כי למדע נכון להיום אין שום שמץ מה הביא את אותה סינגולריות.

כפי שכבר אמרתי לך, השאלה הזאת היא לא שאילתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לי? לכל אחד אסור. מה מצחיק אותי לפעמיים .שראיתי יום אחד חרידי כמעט נופל על מישהי בטעות אז בעלה אומר לה תיראי אותו אסור לו להסתכל. אבל חביבי גם לך אסור [הבעל]. אמממ לא כל החיים הייתי חזק באמונה וכאלה מבין? בוא נגיד שאני לא עשיתי בסדר? אז אחותי עשתה זה כל כך ידוע שזה אמיתי לא מבין מה יש לך.

http://www.hidabroot.org/Site/ProDetile.asp?id=9642&CategoryID=9&subID=9141&StrCategory=סיאנס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...