הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים?

Yamabushi

Recommended Posts

בו בו אווווו סליחה אם פגענו בנימי נפשך העדינה אוינק יקירנו אבל אתה יודע בדרך כלל השמאל אוהב לדבר עם האויב במחיר ביטחון המדינה

ומפה האויב רק רוצה עוד ועוד ומכאן הדרך למלחמה קצרה מאד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבידן, אתה עושה פה הכללה מאוד מכוערת, ומוחק את הקו שמפריד בין "שמאלני" ל "בוגד"

אני יכול לחתום לך על זה שבמלחמה הקודמת לא כל ה "שמאלנים" רצו להתקשר לנסראללה להודות לו על מאמציו לקידום השלום ולדווח לו על על איפה נפלו הרקטות ומה מתכוננת לעשות בשביל שיוכל "לפתוח את עיניה של המדינה שלנו לנוכח מעשיה השגויים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין שמאלני לבוגד יש קו בדיוק כמו שיש את אותו קו בין ימני ובוגד.

אני לא מבין את הנסיון לצייר את השמאל כמשהו או מישהו שלא איכפת לו מהמדינה.

זה פשוט מאוד... לא נכון.

סביר מאוד להניח יש הרבה מאוד אנשים שהקריבו את חייהם בשביל המדינה והיו שמאלנים.

אני גם לא מבין מה הקשר בין שמאל לבין להיות "יפה נפש", "עדין" וכו'.

להגיד את זה זה פשוט פיגור. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמות מותחלות על ידי ימנים

חיזבאללה זה ימין, נאצר היה ימין,

דיין שלחץ הכי הרבה לצאת כבר לששת הימים היה ימין

ואילו בגלל השמאל מפסידים בהן\השמאל נכנע ומוותר

מי הקים את המדינה? אין שמאלני אחד, בן גוריון.. מי היה הרמטכ"ל במלחמת ששת הימים? איזה רבין אחד, לא? מי חתם על השלום עם מצריים, איזה בגין אחד, לא? מי עמד בראשות המדינה במבצע קדש וששת הימים? מפא"י (או איך שלא קראו לה באותה תקופה), לא?

אולמרט, גולדה (הפסיקו את מלמחמת כיפור לפני שהשמידו מאות אלפי חיילים מצריים שהיו בכיס הקטן שלנו)

ומה היה יוצא לך מלהרוג מאות אלפי חיילי אויב? לא היית מרוויח מזה כלום חוץ מכמה אלפי הרוגים ישראליים והריסת התדמית הישראלית בעולם.. מה גם שאתה לא מסתכל על התמונה הכוללת. יכלתה להרוג מאות אלפי חיילים מצרים אולי, אבל במחיר של מאות ואלפי חיילים שלנו ועל הדרך גם להרוס את העורף, לפחות מבחינה כלכלית, שהושבת כחודש, כי כולם היו מגויסים. ואל תשכח שהמדינה לא הייתה מוכנה למלחמה, לא כמו בששת הימים למשל, שכל העורף היה מגויס (תרתי משמע), והמצב פשט חייב את זה, אלא מלחמה בהפתעה מוחלטת שבטעות אחת קטנה הייתה יכולה לגרום לכך שאולי לא היית כותב את מה שכתבת... במלחמת לבנון השניה הסיפור קצת שונה, אבל לא בהרבה בסה"כ.

בגין נכנס ללבנון - ברק בורח משם.

וטוב ש"ברח". כמה קסאמים שאתה שומע עכשיו, תושבי הגליל ספגו ואף יותר. כל יום קרבות, הרוגים ופצועים. ובשביל מה? שאלה טובה. שום דבר טוב לא יצא מזה. תסתכל על מה שקורה בעיראק והאמריקאים, המצב לא שונה כל כך. עד כמה שנאי זוכר ד"א, אחת הסיבות שברק נבחר זה כי הוא הבטיח לצאת מלבנון (אם כי יתכן שאני זוכר לא טוב, הייתי בן 9 בערך שזה קרה :-X)

ברק פחד לעצבן את הפלסטינאים באינטיפאדה השניה - שרון נכנס באמאמא שלהם והיום אפשר לספור הרוגים יהודים בשנה על כפות הידיים

ומצד שני, אפשר לטעון שהאינטיפאדה התחילה כי שרון החליט לטפס על הר הבית. לספור על כף היד? זה נכון אולי בשנה-שנתיים האחרונות (ומדובר על יותר מהרוגים בודדים, אל תשכח לספור גם חיילים..), אבל עד לפני 3-4 שנים, היה פיגוע בכל יום, ממש כך.. ובכל פיגוע כזה, 10 הרוגים בשקט. היה שווה את זה? לא חושב. וד"א, להזיכרך, שרון הוא זה שעשה את ההתנתקות, מהלך שלא היה אדם אחד בימין הפוליטי בערך שקיבל אותו.

רבין נתן להם פאקינג רובים, שרק מהרובים האלה אפשר לספור מאות הרוגים.

רבין רצה לעשות שלום, הוא לא היה תמים ואני מניח שהוא ידע שזה סיכון והוא החליט לקחת אותו, כנראה מהסיבות שלו.. על הדבר הזה הוא שילם בחיים שלו ד"א.

לפחות תדייק בעובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב:

בתור אחד שגר 5 ש"מ מרמאללה אני יכול להגיד שבתקופת ברק נכנסו בהם הרבה יותר מבכל תקופה אחרת אי פעם, בתקופת ברק רמאללה רעדה 24/7 מהפצצות של חיל האוויר וכו' מהרגע ששרון נבחר היה להם שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר את המשפט אם אין שמלאנים אין ערבים?

מכיר את המשפט אם אין ערבים אין פיגועים?

A-B-C

לכן A-C

לכן אין שמלאנים אין פיגועים.

מכיר גם את המשפט אין ערבים אין פיגועים?

ומכיר את המשפט אין שמלאנים אין פיגועים?

אם A=B וגם C=B אז C=A

בכל מקרה, זה לא שבגלל השמלאנים יש מלחמות, פשוט אם השמלאנים לא היו מתערבים לצבא בעניינים המלחמות היו נגמרות הרבה יותר מהר, ובלי נזק כזה רב.

צבא לא אמור להיות נטוי לאף גוף פוליטי או אידיאולוגי, המטרה שלו זה להגן על מדינת ועל תושביה בכל אמצעי אפשרי שלא נוגד את החוקים המוסריים היהודים והעולמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השטויות שאנשים רושמים פה מסבירים יפה מאד למה :

"רק הימין יכול לעשות שלום"

"רק השמאל יכול לצאת למלחמה"

אתם כ"כ שקועים בקונספציות שלא משנה מה אדם עושה אתם שופטים אותו רק ע"פ ההשקפה הפוליטית שלו.

בגין היה ימיני ולכן אף אחד לא שם לב שהוא ויתר על שטחים (כי זה לא מה שימני עושה).

בן גוריון היה שמאלני ולכן לא הגיוני שכל שני וחמישי יצא למלחמה (כי זה לא מה שמשמלאני עושה).

נסו קצת כן להקשיב לאחרים גם אם לכאורה נראה שהם טועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כך, הצבא מקבל משימות, מטרות ומבצע אותן.

מה שכתבת עם טרנזיטיביות.. טוב, אני לא אומר את דעתי על זה..

זה היה בצחוק ;D

אתה צודק.

ובאמת אף אחד לא מתערב לצבא באיך להתנהג (פרט לבית המשפט העליון). :nixweiss:

לא אמרתי שזה המצב הקיים, אמרתי שזה מה שצריך להיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טוב בלי רע

אין ימין בלי שמאל

כל דבר צריך ניגוד שיאזן אותו, וטווח אמצע.

בשביל לרסן את השמאל הקיצוני צריך ימין קיצוני והפוך, ובשביל שיהיה מרכז נורמלי לאנשים נורמלים, צריך גם צדדים קיצוניים :smile1:

וזה לא אומר כמובן שהשמאל טוב או רע, או שהימין רע או טוב - זה בעיקר תקופתי, אדם שמכניס עצמו להגדרה פוליטית נתונה מראש בלי קשר למציאות בה הוא חי, פשוט לא חושב נכון.

זה הכל תלוי בעובדות הקיימות בשטח ובזמן... בוא נגיד שפתאום כל אירגוני הטרור מפסיקים לפעול לחלוטין, האם עדיין הגיוני "לזמבר להם את הצורה"? או, אם(כמו במצב הנוכחי) אירגוני הטרור תוקפים ימים וליל, האם עדיין הגיוני לנסות לחתום איתם על הסכם שלום?

ויש הבדל בין חתירה למטרה מסויימת, לבין ביצוע אותה מטרה בכל מחיר, השמאל המתון בארץ(שמפלגת העבודה היא המייצגת שלו) חותר לקראת שלום, אך אין הוא יבצע אותה בכל מצב, אלא בהתאם למציאות הקיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמאלנים, או לפחות היותר קיצוניים שמבינהם, הם פשוט נאיביים.

כנראה הם ממש אוהבים את שוויץ והם רוצים לעשות כאן משהו דומה.

רק מה, כנראה שלא ילך, כי שוויץ בחיים לא תהיה פה, והמציאות הבאמת מצערת היא שכל חיינו, וכל חיי ילדינו, יחיו בארץ על החרב.

שכנינו שונאים אותנו במידה שאף שמאלני לא מוכן לקבל. הם חושבים שאם ניתן פה ושם כמה שטחים אז כל השנאה כלפינו תעלם וכולנו נוכל לחיות ביחד בשמחה ואחווה.

כמובן שיש לי ביקורת כלפי הימין הקיצוני, אבל לפחות עם הימין הקיצוני אני עדיין אוכל לחיות במדינת , ובעוד שעם השמאל הקיצוני כנראה שאני אאלץ לעבור לקנדה, אם אני בכלל אהיה בחיים, כי מדינת לא תתקיים הרבה זמן במקרה שכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...