הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים?

Yamabushi

Recommended Posts

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועל זה פעם שרו בזהו זה :

פה-פה-פהפה-פארנויה.

מכרתי שום מכרתי בצל, אבל למכור פארנויה זה הדבר הכי קל.

החיים שלכם במדינה הזו דבש-סוכר ודברי מתיקה לרוב, רק מוכרים לכם ,מסיבות פוליטיות, כמה רע לכם ואתם קונים ומבקשים עוד.

נכון שיש בעולם קומץ מדינות שקטות יותר עם איכות חיים טובה יותר, אבל בהחלט יושבת גבוה גבוה באיכות החיים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יורשה לי לצטט בחופשיות מאופרת הרוק מאמי

השמאל הוא טינופת, השמאל הוא סרטן

שזולל מן הגוף הלאומי את החמצן

מתפשט אל המוח, הורס בו כל תא

הוא יונק, הוא מוצץ

הוא טפיל, הוא חלאה

השמאל הוא קדאפי, הוא חאפז אל-אסד

סוטי כל העולם ביחד, ביחד

מרגל בלי בושה בשביל רוסיה וסין

קטינות כל הלילה, ביום הרואין

הימין הוא פאשיטי, צדקן פסיכופט

מוסר של , רוצח פנאט

בואו נזכר באלילי הימין

מוסוליני ופרנקו ואידי אמין

חזון הימין הוא מן גטו נעול,

פוגרומים כל לילה, בבוקר תגמול

נכון שחוק הוא, אך המדינה לחוד

אז תקע כדור בראש לכל חשוד

ככה שרה מאמי אחרי שהפכה לפוליטיקאית דמגוגית ומחרחרת מלחמה. אבל האמת היא שההגדרה של ימין-שמאל מעוותת פה מעט וכך גם בדיון. יש ימין-שמאל (בהגדרה המודרנית לפחות מסוף המאה ה-19) בתפיסה דתית, לאומית/לאומנית וכלכלית-חברתית. לא תמיד זה הלך ביחד - לדוגמא חאפז-אל-אסד אולי היה מוגדר רשמית כשמאלן (מפלגתו הייתה באופן רשמי מפלגה סוציאליסטית) ואולי מבחינה כלכלית היה קרוב יותר לשמאל, אולם מכל בחינה של לאומנות ומעמד הפרט מול המדינה הוא היה נעוץ עמוק בימין.

המפלגה הנציונל-סוציאליסטית בראשית דרכה, דגלה במצע חברתי-כלכלי שמאלני יחסית.

מלבד זאת, מדובר בוויכוח עלוב ועקר שהחל ללא ספק כפרובוקציה זולה ואינו תורם במאום למי מהמשתתפים בו (כולל לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה אתם חיים אבל השמאל כבר מזמן השתלטט על הכולל

תכחישו כמה שאתם רוצים אבל השמאל בכל מקום (סרבנים,בג"ץ (בעיקר בג"ץ),כל הארגונים לזכויות אדם,עיתונות,ממשלה )

כן, רק שיש כבר 7 שנים רצוף ראש ממשלה ימני. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה מפחיד אותי.

בתור מישהו שבצעירותו היה בימין הפוליטי השתתפתי גם כן בדיונים דומים מאוד. שנאתי את השמאלנים. חשבתי שהם אוהבי ערבים, שונאי יהודים, שוכבים עם ערביות וכל היום יושבים וחושבים איך להשמיד את מדינת . היה גם קל לחשוב את זה. זו היתה התקופה של רבין. הציבור הימני בארץ געש. הפגנות בכל עבר. הסכם אוסלו. נתנו להם רובים. היו גם פיגועים קשים. וכולם אמרו שזה אשמת רבין.

והיה מנהיג נהדר באופוזיציה. ידע לדבר. ידע לשכנע. היה שגריר מאוד מוצלח ומתוקשר באו"ם. רק דבר אחד לא ידע לעשות - להרגיע את הרוחות.

ואז רצחו את רבין. בהתחלה, המחשבה הראשונה שעברה לי בראש זה "איזה בעסה, עכשיו פרס ראש ממשלה". וכולם יודעים שאמא של פרס ערביה.

כמה חודשים אחרי זה היו בחירות. ביבי עלה לשלטון. ובפעם הראשונה גיליתי שהימין לא תמיד צודק. ראיתי איך ביבי מנהל את העניינים והתחלתי לקבל ג'ננה. לאט לאט הבנתי שלא כל מה שהפוליטיקאים אומרים זה נכון. לא תמיד הימין צודק, ולא תמיד השמאל צודק. לפעמים יש אמת בצד הזה, ולפעמים בצד השני.

הבנתי ששני הצדדים האידיאולוגים רוצים את מה שלדעתם טוב למדינה ולאנשיה. ושאם אתה רוצה לדעת את האמת, אתה צריך להקשיב עם ראש פתוח לשני הצדדים ולהיות מוכן לאפשרות שיתכן שהצד השני לפעמים צודק.

חשבתם פעם למה השמאל מצטייר תמיד כבעד שלום, אשכנזי ונגד כפייה דתית?

והימין תמיד קשוח צבאית, ומאוד קשור לדת ולמסורת?

לא יכול להיות שתהיה נגד כפיה דתית וכן קשוח צבאית?

גם אריק שרון, האב הגדול של הימין הפוליטי. זה שהקים את הליכוד (כן כן, אריק היה זה שהקים אותו למי ששכח) כשהגיע לראשות ממשלה בא בהצהרה שדברים שרואים מכאן לא רואים משם.

גם ביבי כשהגיע לראשות ממשלה פתאום רץ ללחוץ את היד לערפאת, לחתום על הסכמי וואי ולהחזיר את חברון - וכל זה מיד אחרי מהומות מנהרת הכותל שבו ערפאת נתן הוראה לפתוח באש נגד ישראלים והרגו 17 איש.

בקיצור, כל הדיון הזה מחזיר אותי לאותם ימים מסיבה אחת פשוטה. התקופה האחרונה ששמעתי את הדיבורים האלה שנותנים לשמאל פנים של בוגדים ושונאי היתה לפני רצח רבין. וזו לא היתה תקופה שישראל יכולה להיות גאה בה. לצערי באותה תקופה הייתי חלק מהצד שמשמיץ. גדלתי והתבגרתי מאז.

מקווה שכל הילדים שונאי השמאלנים כאן לא יצטרכו לעבור רצח נוסף של ראש ממשלה כדי לעבור את התהליך שאני עברתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מטיף פה לאלימות.שמח לשמוע שעברת את השינוי הזה.אני יכול לומר לך שבתור ימני מובהק אני מסווג הרבה אנשים ומי שיודע להתחבר

לתרבות שלנו וחלק מאיתנו לא צריך לשנוא אותו.אבל מי שמטיף נגדנו מי שרוצה ברעתנו ישר לזרוק לים בלי רחמים.וזה ללא קשר לדת גזע ומין.

הערבים היו חלק מאיתנו וישארו חלק מאיתנו זו עובדה השאלה איך הם רוצים לחיות איתנו במלחמות או בשלום.

יש לך מספיק ערבים תושבי שהם אנשים טובים ויש כאלה שלא.לנו כישראלים נולדנו לעולם שבו המושג ערבי הוא שלילי.

הערבים של הרשות הם לא ערבים.הם סוג של פליטים ממדינות ערב.לי יצא לדבר בתקופת הלימודים שלי במיכללת גליל מערבי עם ערביי הגליל

על ערביי הרשות ושאלתי אותם האם הם מרגישים שייכות לאומית או קרבה לפלשתינים? הם צחקו עליי ואמרו לי "מה אתה צוחק עלי מי אלה בכלל?"

היו כאלה שעשו צבא כאלה שדיברו יותר ימנים ממני.לא כולם מצטיירים כמו בתקשורת.

ברגע שתתן לערבי השכלה לא יעניין אותו אלימות ודם.והוא יהפוך לאדם מהשורה.מה שקורה ברשות זו בעיה שלהם ומזה ממש לא אכפת לי.

מצידי שיגוועו ברעב.אבל ערבי זה תושבים מקומיים ופה חשוב לדעת לטפח ולא להזניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מטיף פה לאלימות.שמח לשמוע שעברת את השינוי הזה.אני יכול לומר לך שבתור ימני מובהק אני מסווג הרבה אנשים ומי שיודע להתחבר

לתרבות שלנו וחלק מאיתנו לא צריך לשנוא אותו.אבל מי שמטיף נגדנו מי שרוצה ברעתנו ישר לזרוק לים בלי רחמים.וזה ללא קשר לדת גזע ומין.

ההשקפה שלך, תהיה אשר תהיה, היא פאשיסטית ביותר ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בדקתי בויקיפדיה מה המושג פאשיזם אומר.

אני בהחלט תומך בחלק מהעקרונות שלהם עד לעניין שהם מתנגדים לשיוויון זכויות לנשים.אני מצוטט

" פשיסטים קרובים לשמרנים מכוחה של השנאה המשותפת לסוציאליזם ולפמיניזם" עם זה אני לא ממש מסכים... :nono:

עם זה אני מאמין בהחלט.חבל שאצלנו לא מאמצים עיקרון זה.זה היה חוסך הרבה חיי אדם וחיילים.

"המלחמה היא הגילוי הנעלה ביותר של האדם ומייצגת ערכים חיוביים ככוח, גבורה, הקרבה וכדומה - הפשיזם אינו מאמין בשלום. מדינה שאינה נאבקת תתנוון ותיכחד. מלחמה שומרת על חוסן וכוח ומבטאת גבורה, עוצמה ואומץ "

תביט מעבר לגבול ותיראה עם מי יש לך עסק.קל לך לדבר אבל אני בהחלט חש את תחושות החיילים שמוגבלים עקב החלטות מדיניות שגויות.והכל כדי לרצות

את בוש.צבא צריך לעשות את העבודה שלו ולא להיות נתון לגחמות של מנהיגים חסרי עורף.או יותר נכון חסרי עמוד שדרה.... :P :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבידן, הדהמת אותי והפחדת אותי באותה העת.

באמת ובתמים אתה דוגל ב"המלחמה היא הגילוי הנעלה ביותר של האדם" ,נראה לי שלא עיכלת נכון את המשמעות של הדברים.

האם באמת אתה מאמין שנשגשג רק אם לעולם ועד נחיה על חרבנו ?

אפשר להבין מהשקפתך שרק בזכות הפלסטינאים וחבריהם הערבים (והפרסים אם תרצה) החברה הישראלית לא תתנוון ועם יחיה.

אולי כדאי שתשלח להניה זר פרחים ותודה לו אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"המלחמה היא הגילוי הנעלה ביותר של האדם ומייצגת ערכים חיוביים ככוח, גבורה, הקרבה וכדומה - הפשיזם אינו מאמין בשלום. מדינה שאינה נאבקת תתנוון ותיכחד. מלחמה שומרת על חוסן וכוח ומבטאת גבורה, עוצמה ואומץ "

ספרטה חיה על חרבה במשך מאות שנים, החיילים הספרטנים היו הטובים ביותר ביוון העתיקה, הם הביאו לכלל שלמות את עליונות המדינה מעל הפרט ואת האאוגניקה, הם כבשו והשפילו את אתונה במלחמות הפלופונס.

והם גם שקעו, התנוונו ולבסוף נעלמו בלי להשאיר שום מורשת משמעותית אחריהם, להבדיל מהמורשת האתונאית "המנוונת" שהיא אחת היסודות של התרבות המערבית היום.

שני הפשיסטים הגדולים של המאה העשרים - מוסוליני והיטלר נעלמו בעשן ב-1945 ואילו פרנקו אולי עלה לשלטון כפשיסט אבל זנח מהר מאוד את דרך המלחמה (ספרד "הפשיסטית" שמרה בקנאות על נייטרליות) וכך שרד עוד שנים רבות.

בנוסף, ההתנגדות הפשיסטית לפמיניזם לא נובעת מהתנגדות נקודתית למתן שיוויון לנשים, אלא התנגדות לכלל עקרונות השיוויון והליברליזם שהתנועה הפמיניסטית מייצגת (שיחרור האישה כאדם - כחלק מכל תנועת שיוויון הזכויות ועליונת הפרט על המדינה). אתה יכול לדגול בשיוויון בין נשים לגברים (רק בלי עניין "הזכויות" לאף אחד מהמינים) ועדיין להיות פשיסט - הנה פתרתי לך את הדילמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק צוטטי משפט שאני חושב שיכול להיות מעניין.

אם אני אשלח פרחים להניה זה אחרי שהוא יהיה במצב אופקי....כוונתי עם המשפט היתה שאם היינו יותר תוקפניים ופחות הומניים כמו שאנחנו

כל כך אוהבים להיות היו לנו פחות הפסדי כח אדם (פחות חיילים יהרגו) ויותר אויבים יפחדו (היתה לנו הרתעה שהיום אנחנו מאד מאבדים אותה)

המאבק פה הוא לא מדינה מול מדינה עם קוד התנהגות מוצהר עם כבוד הדדי.פה זה מדינה מול קבוצות גרילה.וכאן אתה לא יכול ליישם קוד

התנהגות פה אתה חייב להיות פשיסטי.אתה חייב לדעת שהאויב לא יכבד אותך כי הוא שונא אותך.ברגע שחייל יפול שבוי דינו מוות.כלומר הם

מתנהגים כמו פשיסטים.אז למה אנו חייבים להיות הומניים מול צבאות גרילה??

אתה יודע שטורקיה הכניעה את סוריה בקלות בגבול משותף ועוד הפילה אימה על אסד.רק אנו חוששים להפציץ את דמשק.

בכח וטרור מגיבים בכח וטרור לא לחימה סטנדרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק צוטטי משפט שאני חושב שיכול להיות מעניין.

אם אני אשלח פרחים להניה זה אחרי שהוא יהיה במצב אופקי....כוונתי עם המשפט היתה שאם היינו יותר תוקפניים ופחות הומניים כמו שאנחנו

כל כך אוהבים להיות היו לנו פחות הפסדי כח אדם (פחות חיילים יהרגו) ויותר אויבים יפחדו (היתה לנו הרתעה שהיום אנחנו מאד מאבדים אותה)

ומאיפה הגעת למסקנה הזו?

זה בדיוק להיפך,כניסה אגרסיבית עם כוח גדול יותר יכולה בקלות לגרום להרוגים רבים יותר, במיוחד שהלחימה בשטח שהאויב מכיר פי מיליון טוב ממך.

המאבק פה הוא לא מדינה מול מדינה עם קוד התנהגות מוצהר עם כבוד הדדי.פה זה מדינה מול קבוצות גרילה.וכאן אתה לא יכול ליישם קוד

התנהגות פה אתה חייב להיות פשיסטי.אתה חייב לדעת שהאויב לא יכבד אותך כי הוא שונא אותך.ברגע שחייל יפול שבוי דינו מוות.כלומר הם

מתנהגים כמו פשיסטים.אז למה אנו חייבים להיות הומניים מול צבאות גרילה??

אתה יודע שטורקיה הכניעה את סוריה בקלות בגבול משותף ועוד הפילה אימה על אסד.רק אנו חוששים להפציץ את דמשק.

בכח וטרור מגיבים בכח וטרור לא לחימה סטנדרטית.

זה שאתה נלחם נגד כוחות גרילה זה צד אחד של המטבע. הצד השני שלו אומר שאת חי במדינה ריבונית עם חוקים, כולל כאלה שנוגעים למלחמה, ושכפופה לאמנות בינ"ל בנושאי מלחמה. אתה לא יכול לומר שבגלל שהם עשו X אז גם לנו מותר. ויודע מה, אתה יודע בכמה תשתיות אזרחיות פגענו במלחמה האחרונה? השמדנו רובע שלם מביירות, וגם אם גרים שם תומכי חיזבאללה, גרים שם גם אנשים שלא קשורים לכל העיניין, גם מבחירה וגם בכאלה שלא הגיעו לשלב שבו הם יכולים לבחור, כמו ילדים. ויודע מה, הרגנו שם גם כמה מאות אזרחים לדעתי.

הכל עניין של שיקולי תועלת. מה יצא לי מזה שאני אכנס בכל הכוח בכפר ערבי אזרחי, ואשטח אותו. מצד אחד, אני אחסל אוכלוסיה אזרחית שאולי תומכת בכוחות האויב, אבל היא אוכלוסיה אזרחית ואסור לפגוע בה. מצד שני, זה יתסיס את דעת הקהל במדינת האויב, יספק תירוצים ותמונות לאויב -> הרבה מאוד תעמולה (וכולנו יודעים את כוחה של התעמולה), ובנוסף לזה דעת הקהל הבין לאומית תהיה מאוד נגדך.

זה הרי ברור לי שאם היה מדובר בבריטניה/צרפת/ארה"ב, דרום לבנון, הרצועה, הגדה וכו' כבר היו משוטחות, אבל להם יש משהו אחד שלך אין - כוח בין לאומי אדיר.

יש כל כך הרבה סיבות למה כן לנסות להמנע מפגיעה באזרחים, אולי כדאי שתבין אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אותי לא מעניין אוכלוסיה אזרחית שכחת אני פשיסט לא??

אוכלוסיה שכל שאיפתה לחסל אותי ממש אבל ממש לא אכפת לי ממנה.מצידי לקחת פצצת ניוטרון ולעשות "חיטוי" ליהודה ושומרון [איי יצא לי חרוז].

האיחוד האירופי לקקן מדי ושמאלני מדי כי הוא לא חי תחת טרור ולא חי תחת איומים מתמידים.אז שיקח את הקודים שלו ויעוף לנו מהמזרח התיכון :bash:.

ואני אמרתי להכנס עם גדודים וחיילים ??? לא ולא.יש מספיק פצצות נפלם ריסוס רעלים [תיראה מה עשו האמריקאים בויטנם].....

אם הם רוצים מלחמה ניתן להם מלחמה שיהיה פליטים דור 2 [כמו הסולולרי..].שכל העולם יצעק אבל נשים פס על כולם.

תיראה את נשיא אירן איך כל העולם רועד ממנו.זה דמות אמיתית.אני לא מעריץ אותו אישית אני מעריץ את הדומיננטיות שלו בשלטון.הלוואי עלינו ראש ממשלה

חזק ולא התולעת שיש לנו היום...

פעם היו מנהיגים בגין שרון...ידעו לנהל מדינה בכח..מה יש לך היום??

ילדודס.."זה שלי וזה שלו זה אני רוצה וזה יקר מדי" אהה בושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...