מה אתם חושבים על"וידוא הריגה"? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על"וידוא הריגה"?

yigael_o

Recommended Posts

אתה רואה את זה כ"אני או האויב שלי" - במקרה כזה אין ספק שכל אדם מעדיף שהוא יחיה והאויב שלו ימות, אבל במציאות זה לא תמיד ככה. במציאות אתה צריך לקחת בחשבון שלפעמים כדי שאתה תחיה עוד אנשים חוץ מהאויב שלך יצטרכו למות או להיהרג ואז אתה בדילמה רצינית(אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל - ראו ערך "ג'ק באוואר").

שמע, אני באמת חייב לדעת מה הגיל שלך כי אני לא מאמין שיש אדם תמים כזה בישראל

בני אדם, כולם... עד האחרון שבהם (כן כולנו, תרצו להודות בזה או לא) אגואיסטים. יש בנו מנגנון קדום וגנטי לחלוטין שמיועד לשרידה עצמית

כשזה מצב של אני או הוא. האני מנצח תמיד והמחיר זוטר

המצבים בהם זה לא נכון הוא כאשר יש חוסר איזון כימי במוח כתוצאה מעודף חומרים אחרים או פשוט פגם גנטי

אבל השרידה העצמית היא דבר עליון ביותר עבור כל אדם

נשאל שאלה פשוטה ומעניינת בפני עצמי

האם בעבור תרופה לסרטן (כל הסוגים למיניהם) היית מוכן להרוג בן אדם אחד? 2? 3? 10? 100? 1000? מיליון?

אדם "מתחסד" יגיד לא

אדם הגיוני יגיד כן. יחס המחיר/רווח גדול מדי. לא משנה כמה זמן תרצו לחשוב על כך

להציל מיליונים תוך כדי הקרבת X חיי אדם זה נוסחא מתמטית פשוטה בסופו של דבר... השאלה היא אם אנחנו מוכנים להודות שזה מסתכם סה"כ בנוסחא פשוטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

16, ואני מודע לעובדה שבני אדם הם אגואיסטים מטבעם. הבעיה היא ש99.9% מהם בחיים לא יודו בזה.

בנוגע לשאלה שלך: 100 מיליון זה מספר האנשים שהייתי מוכן להקריב עבור תרופה מוחלטת לסרטן, בהתחשב בעובדה שמדי שנה מאובחנים 32 מיליון אנשים בעולם כחולים בסרטן ו14 מיליון מהם גם מתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני באמת חייב לדעת מה הגיל שלך כי אני לא מאמין שיש אדם תמים כזה בישראל

בני אדם, כולם... עד האחרון שבהם (כן כולנו, תרצו להודות בזה או לא) אגואיסטים. יש בנו מנגנון קדום וגנטי לחלוטין שמיועד לשרידה עצמית

כשזה מצב של אני או הוא. האני מנצח תמיד והמחיר זוטר

המצבים בהם זה לא נכון הוא כאשר יש חוסר איזון כימי במוח כתוצאה מעודף חומרים אחרים או פשוט פגם גנטי

אבל השרידה העצמית היא דבר עליון ביותר עבור כל אדם

נשאל שאלה פשוטה ומעניינת בפני עצמי

האם בעבור תרופה לסרטן (כל הסוגים למיניהם) היית מוכן להרוג בן אדם אחד? 2? 3? 10? 100? 1000? מיליון?

אדם "מתחסד" יגיד לא

אדם הגיוני יגיד כן. יחס המחיר/רווח גדול מדי. לא משנה כמה זמן תרצו לחשוב על כך

להציל מיליונים תוך כדי הקרבת X חיי אדם זה נוסחא מתמטית פשוטה בסופו של דבר... השאלה היא אם אנחנו מוכנים להודות שזה מסתכם סה"כ בנוסחא פשוטה

אני חושב שזה תיאור קצת פשטני של סוג המשחק הזה,

בחיים האמיתיים אף אחד לא יוכל להבטיח לך:

100% הצלחה - ועכשיו שב ותתחיל לסמן איקסים אדומים על הקורבנות.

החיים הם סטטיסטים במהותם (ההסתברות השלמה היא שתמות מתי שהוא :lol:)

וגם אם היה משחק פשטני ודטרמיניסטי כמו שאתה מתאר,

ההשווה המתבקשת היא לניסויים "הרפואיים" שביצאו הנאצים בשואה,

מידע רחב ומעולה אבל פגום מוסרית ללא עוררין. :bash:

לא נראה לי שהטבע שלנו יסכים שנית לדבר כזה לקרות. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוסר זה בדיחה... אתה מאמין בו עד הרגע שאינו מתאים לך

נזכיר דילמה מטומטמת אבל פשוטה (תמיד צוחקים איתה על אנשים)

אתה מוכן לזיין כבשה תמורת מאה דולר? לא (כמובן שלא) בעבור מיליון? לא (כי אתה לא מאמין שתקבל אותו)

כרגע מסרתי לידך את המליון במזומן, נקי וטהור

מה בן אדם ממוצע יעשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוכן לזיין כבשה תמורת מאה דולר? לא (כמובן שלא) בעבור מיליון? לא (כי אתה לא מאמין שתקבל אותו)

מה בן אדם ממוצע יעשה?

בשביל מאה דולר לא, בשביל 50K כן(מראש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בן אדם ממוצע יעשה?

זו דילמה מטומטמת יותר מהקודמת, אל תעליב אותי בבקשה. :bash:

הקורס הראשון שלקחתי באוניברסיטה הפתוחה היה "סוגיות בפילוסופיה של המוסר" אצל דודי מחלב ז"ל.

אם אתה חושב שהמוסר שלך גמיש עד כדי כך, זבש"ך. כנראה שהיסודות הנפשיים שלך מעורערים.

ודרך אגב יש מאמרים שטוענים לכאן ולכאן לגבי משכב בהמה, לא שזה מטריד אותי יותר מדי.

אולי תשתף אותנו בדילמות מתחום העבודה שלך בשביל מימד יותר ריאליסטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דילמות מהעבודה שלי קצת בעיה למסור

אבל נגיד שאני עובד יותר מדי עם בני אדם, עם הצד היותר שלילי שבהם

דילמות שאני רואה

אדם שרואה הזדמנות בפניו, עד כמה שהיא שגויה ורעה יחליט לרוב לפעול וממש אותה אפילו אם הוא מודע לגובה העונש שיכול ליפול עליו ולמעשה השלילי עצמו

העניין הוא שבני אדם נתונים ליותר מדי לחצים וגורמים שלא מאפשרים לך לדעת או לנבא את מעשיו

אדם "טוב" טוב עד הרגע בו גורם כלשהו יגרום לו לשינוי

כמו שאנשים רבים אומרים על פושעים

"בחיים לא הייתי חושב שהוא יכול לעשות משהו כזה" "הוא לא נראה כזה"

לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl, אני משועשע באופן חיובי מהיישום שאתה עושה לניסיון שלך מהשירות בחיים באופן כללי.

בנוגע לוידוא הריגה, אני חושב שזה הכרחי לוודא הריגה במצב של מלחמה. לא רואה בכך שום סוגיה מוסרית ולא הייתי מתקשה להרוג גם ילד בן 10 אם הנ"ל היה מאיים באופן פעיל ומיידי על חיי או על חייו של מי שלידי. עם-זאת, אני לא חושב שניתן להכליל מכיוון שיש לבחון כל מקרה לגופו, כמו המקרה שמישהו הביא כאן שבמקום להתחיל לרסס ילדים שלחו קלעים שינטרלו (ואף לא יהרגו) את החמושים. אני לא חושב שהייתי פועל אחרת.

דיבורים על טוב ורע, פושע ואזרח שומר חוק הם שרירותיים לחלוטין. רוב הפשעים המתבצעים באים ממקום של ייאוש או מצוקה, והם מתבצעים על-ידי אנשים רגילים לחלוטין. מלבד פשעים שונים ומשונים שמבוצעים על-ידי מי שלוקים בנפשם. באותה מידה פלשתינאי מתפוצץ באוטובוס מתוך ייאוש ומצוקה שאני מסוגל להבין, גם אם אני לא מסכים עם דרכי הפעולה שלהם. מה גם שאני מפקפק בערכי המוסר שלהם, אבל שוב, מוסר הוא עניין שרירותי.

ובסופו של דבר, כל האנשים דואגים בראש ובראשונה לעצמם ולמעגל שאליו הם שייכים, והם יסכימו למחוק את כל מה שחיצוני על-מנת להציל את המעגל הזה, בין אם הוא תוחם רק את עצמם ובין אם הוא תוחם רק את מדינתם, הכל תלוי באיך שהוא חונך ואילו מסרים הועברו אליו. מי שחושב שרק הפלשתינאים נתונים למשחקי מוחות טועה ובגדול, אולי לא תראו ילדים בגן ישראלי צועקים להשמדת הערבים (בעצם כן, אבל לא כי המורה לימדה אותם כך, אני מקווה), אבל המידע שהאזרח הממוצע מקבל עדיין מסונן ומוטה לצרכי השלטון, כך תמיד היה, וכך תמיד יהיה. המצב דומה בכל מדינה אחרת בעולם.

כמו שעל-מנת להרכיב תמונה מציאותית סורקים אותו מספר פעמים בתדרים שונים, כך צריך גם לפנות למספר רב ככל האפשר של מקורות על-מנת להרכיב תמונה מדויקת של המתרחש במציאות השרירותית שכל אחד מאיתנו חי בה.

אבל זה לא קשור לנושא הדיון אז אשתוק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דילמות מהעבודה שלי קצת בעיה למסור

אבל נגיד שאני עובד יותר מדי עם בני אדם, עם הצד היותר שלילי שבהם

דילמות שאני רואה

אדם שרואה הזדמנות בפניו, עד כמה שהיא שגויה ורעה יחליט לרוב לפעול וממש אותה אפילו אם הוא מודע לגובה העונש שיכול ליפול עליו ולמעשה השלילי עצמו

העניין הוא שבני אדם נתונים ליותר מדי לחצים וגורמים שלא מאפשרים לך לדעת או לנבא את מעשיו

אדם "טוב" טוב עד הרגע בו גורם כלשהו יגרום לו לשינוי

כמו שאנשים רבים אומרים על פושעים

"בחיים לא הייתי חושב שהוא יכול לעשות משהו כזה" "הוא לא נראה כזה"

לי

למה מהעבודה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...