עבור לתוכן
 • צור חשבון

Sheik Yerbouti

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  806
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  2
 • זמן מחובר

  735יום 8ש' 38דק' 23שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי Sheik Yerbouti

 1. Liebherr רק צריך להתרגל לאופן הקירור, דרך הדופן האחורית.
 2. כנראה שזו הנעל של שרה ביום אחרי הבחירות וברצינות, המגבלה הרצינית של כלי טייס מאויישים היום היא המטען האנושי. סביר יותר להאמין שמדובר במל"ט סילוני עם יכולת תמרון חריפה, וטזל"מ עם חוש הומור בריא. הרוסים הודו בניסויים במג"ח גרעיני, האמריקאים כבר היו שם, ולא נראה לי שבאקלים הנוכחי הם ישארו מאחור. וטמקא, נפולאון, באמת?!
 3. עדכון, עברתי ראיון אישי, קצת חזרה על הבחינה (ד"א, בחינה לדוגמה יש כאן), שאלת תכנות בעיבוד מחרוזות, לא הצד החזק שלי. WeWork שרונה, נראה שכולם מבלים בלאונג'. תל אביב בכלל מרגישה כמו שלוחה של דלהי. והתקבלתי! הלימודים מתחילים בסוף אוקטובר, צריך להשלים קורס במתמטיקה בקורסרה לפני.
 4. מרוצה בWE, ההבדל בין 19 ל15 לחודש לא שווה את העלות של סים חדש. אבל זה טוב שיש סמן תחתון כדי למנוע עלייה לא מבוקרת של מחירים (-;
 5. רק לעדכן, בחרתי לנסות להתקבל לקורס של YANDEX. כתבה על הקורס באתר ML Israel עברתי סינון ראשוני, קו"ח וכאלה. עברתי מבחן שכלל שישה חלקים, קצת הסתברות, ניתוח נתונים גראפים, וניתוח נתונים מספריים, ושלושה אתגרי תכנות, אחד פרוצדורלי, ושניים בנושאים עיבוד נתונים. 3.5 שעות לפתרון של 4 חלקים מתוך השישה. מכיוון שאני לא מתכנת שוטף, חזרתי קצת על החומר בPython עם הספרים של GreenTea. בשבוע הבא יש ראיונות אישיים, ונקווה לטוב! הקורס עצמו שנתי בלימודי ערב, פעם אחת באמצע השבוע ויום שישי בוקר, יש להם קמפוסים באוניברסיטת תל אביב ובן-גוריון, יש גם קופון הנחה בתחתית הכתבה ששמתי בקישור.
 6. אפשרי, אבל יש שתי בעיות שקשורות בפנל של המסך - eink: אין צבע, וקצב רענון לא גבוה.
 7. אני דווקא ממליץ על קורא ספרים אלקטרוני עם WACOM, הרבה יותר נוח לקרוא ולכתוב, כולל הערות על מסמכי PDF. לי יש boox nova pro 7.8 ויש להם דגמים של 10 ו 13 אינץ'.
 8. עם כל הבעייתיות של משרד הבריאות, הם אמונים על בריאות הציבור. התוויות שאינן מקובלות צריכות להיות במסגרת של ניסוי מבוקר. מהניסיון הדל שלי, בתחום של פצעים קשי ריפוי, יש שרלטנים וטיפולים הזויים בכל מני מכונים. אנשים שעומדים בפני כריתה של איבר בשל הזנחה, לא מוכנים נפשית לטיפול קשה וממושך, ומנסים כל תרופת פלאים שהם שמעו או קראו עליה בעיתון/פייסבוק. אני מפחד לעצבן הרבה אנשים, אבל הנה זה בא, גם קוקאין ומורפיום היו תרופות פלא לכל מחלה בתקופות מסויימות - כמו קנאביס כיום. שומעים רק על חולים שרוצים, לא כאלו שזה לא עוזר להם או אפילו מזיק. רק להבהיר אני בעד ליגליזציה של סמים, כוללת.
 9. ממש לא, יש חמישה תאי לחץ קבועים, ארבעה פעילים, ושלושה ניידים, שניים במרכז רפואה ימית של חיל הים. העניין הוא שבבית חולים, התוויות "ניסיוניות" מחוץ למה שמשרד הבריאות קובע, הן בעייתיות, רק אסף הרופא מתיר שימושים כאלו. ובכלל המילים "תחקיר" ו"טמקא" במשפט בודד מצחיקים אותי .
 10. ייתכן שהם אכן מפסידים. בוגאטי למשל, מפסידה כמה מליונים על כל מכונית על (veyron/chiron) שהיא מוכרת.
 11. תא לחץ יעיל אכן בתאונות צלילה ושאיפת עשן, וזה המקרה הראשון שמוזכר - הוא לא חיכה שנה. לגבי בעיות אחרות, המחקרים די מפוקפקים וכמות הרופאים שמתמחים בנושא קטנה מאוד. מנסיון אישי, בתחום של ריפוי פצעי סכרת, כמות ה"טיפולים" הניסיוניים שמסתובבת בחוץ היא אסטרונומית, כולל תא לחץ. ולסיכום הפסקה האחרונה של מנהל היחידה:
 12. מצחיק, ישבתי לשתות בקפה ניצה כמה פעמים עם אחותי, ואכלתי במסעדה האתיופית מעבר לצומת. לא נכנס לי לראש שיש שם חנות כזו.
 13. גם ביצועי FP64 סבירים וגם EEC, במחיר סביר לכרטיס חישובי לכימיה חישובית/דינמיקה מולקולרית.
 14. @Buck מסכים אתך לחלוטין לגבי הסינים, הערך של חיי אדם לעומת הקולקטיב אצלם שונה, והמגמה הפוכה מאירופה והמערב בכלל. הם מממנים פרוייקטים עצומים באפריקה ודרום אמריקה, אבל בד"כ לא לרווחת התושבים, שוחד לממשלות, הלוואות ענק או זכויות מחצבים שמשעבדות את המדינה לסין, ופרוייקטים לא נחוצים.
 15. דברי הוצאו מהקשרם: 1. מכוניות חשמליות הם אכן אלטרנטיבה, אבל לא בהכרך הטובה ביותר כעת. 2. טורבינות גז עדיפות על שריפה ישירה של תוצרי זיקוק, גם אנרגטית (פועלות במחזור משולב ויעיל יותר) וגם מבחינת פליטות לסביבה - גם כמות וגם מיקום הפליטה מחוץ לעיר. אבל שאתה רוצה להמיר את האנרגיה הזו לאנרגיה בתוך הסוללות, צריך להתחשב בתהליך הייצור של הסוללות וביעילות הולכת חשמל, זמינות ואמינות רשת, טעינה והפריקה שלהן - ולכן אנחנו עדיין לא שם. כורים גרעיניים שמבוססים על ביקוע כיום אינם אנרגיה מתחדשת. צריך לכרות את האורניום, לעבד אותו ולאחר שהדלק עובד יש להטמין את תוצרי הפסולת שישארו מסוכנים לעתיד הלא ברור (סטטיסטית) באדמה. ככל שידוע לי היתוך כטכנולוגיה מסחרית גם לא נראה באופק. תאים אלקטרוכימים (סוללות, תאי דלק מימניים או מבוססי אתנול, ברזל וכ"ו) אפשר לייצר מכל שני חצאי תא שיש ביניהם הפרש פוטנציאלים, לדוגמה נחושת וברזל ואלקטרוליט (SPUD): לרכב צריך צפיפות אנרגיה גבוהה, אתה לא רוצה להניע משקל לא נחוץ, לכן תאים מבוססי מימן וחמצן אטמוספרי הוא אטרקטיבים מבחינת צפיפות האנרגיה. סוללות הן בעייתיות מכיוון שהן מאחסנות גם את האנרגיה וגם את הממשק לשחרורה באותו המקום. טסלה לא פורקת יותר מ20% מהסוללה מכיוון שזה פוגע ביכולת הטעינה שלה. יש סוללות שטעינה שלהן לאחר פריקה עמוקה יוצרת מחטים (דנדריטים) על האלקטרודות ומובילה לקצר => מדורת סמסונג למשל. לגבי כליאת CO2 מהאוויר, אכן נושא מעניין, צמחים ואצות מסויימות עושים את זה באופן טבעי בעזרת פוטוסינטזה. הבעייה היא שCO2 באטמוספרה הוא בריכוז ~400 חלקים למליון, קשה לתכנן תהליך אינטנסיבי כלכלי שצריך לשאוב כמויות גדולות של אוויר רק כדי להפוך 200 חל"מ למשהו אחר. גישות יותר טובות הן טיפול במקור הפליטה כי שם הריכוז גבוה, תעשייתי/מחצבים/תחבורה/חקלאות. אופציה נוספת היא תהליכים אקסטנסיבים, לגדל יותר צמחים/ חוות של אצות כחולות באוקיינוס וכ"ו. אכן הדיון מעניין.
 16. הפוך, כורים גרעיניים מתיישנים ולא מוחלפים. אחרי פוקושימה יש רתיעה משימוש באנרגיה גרעינית. בתמונה גרף של ייצור אנרגיה גרעינית לפי יבשת ושנים. מכיוון שמדובר בנתונים אבסולוטים, המיתון הנראה בגרף הוא בעצם צמצום יחסית לכלל ייצור האנרגיה. במערב אירופה, יש צמצום אבסולוטי: לדוגמה צרפת כנראה תסגור 17 כורים עד 2025.
 17. אני עדיין מחכה לכור של הדלוריאן. פחית קולה משומשת מסביב לעולם, רק שהאירנים לא יתפסו אותנו.
 18. גם גז וגם כורי ביקוע קיימים הם לא אנרגיה מתחדשת. רק פתרון זמני. לגבי כורים גרעינים, יש טכנולוגיה שנקראת FBR, שבה מוטות הדלק ממוחזרים וניתן להגיע לניצולת גבוהה שגוררת פחות פסולת להטמנה. יש גם קונספט של ניצול הפרשי טמפרטורת מי ים באוקינוס ההודי/קריבי OTEC, תיאורטית יספיק לכולנו + אפס זיהום + מים מותפלים כתוצר לוואי. מעשית הוצאות הקמה של מתקנים כאלו מביאת להחזר השקעה ROI שהוא חמישית מתחנת כח שמבוססת על טורבינת גז. ללא מימון גלובלי (או"מ, ארה"ב, סין, גרמניה וכ"ו) אין יתכנות מסחרית לפרוייקטים כאלו.
 19. לחלוטין, בתרחיש של ייצור חשמל בפחם, הזיהום למחזור חיים של רכב חשמלי הוא אפילו גבוה יותר מרכב רגיל
 20. גיל מלמד הוא עיתונאי רכב ישראלי, שלושה מרכיבים שהאפקט שלהם אסינרגי - בישראל אין עיתונאות ואין תעשיית רכב.
 21. זה עדיין, נטו, לא מפחית פליטות לסביבה! את החשמל/מימן צריך לייצר בתחנות כח שמונעות בדלק על בסיס פחמן. וליתיום לסוללות זה תהליך מזהם עם חומרים רעילים ומסוכנים לסביבה, רובו מתבצע בסין ולא במערב. לא רק לובי, אלא הרבה NIMBY ברמה גלובלית, המערב רוצה את המוצר המוגמר ולא את הפסולת שנלוות לו.
 22. כן, טסלה עוד מעט בפשיטת רגל, ומכוניות מימן עולות כמו דירה קטנה. רשת החשמל לא ערוכה לטעינה המונית של מכוניות חשמליות, אבל מנוע הבעירה הפנימי בדרך החוצה => שטויות. חלק מהמחקר שלי הוא בהוזלת עלויות של תא דלק מימני, לדעתי לפחות עוד עשור או שניים לתא דלק בעלות סבירה לרכב, לפני השקעה (מאסיבית) בתשתיות לתדלוק. ד"א השפיץ של הרכבים החשמליים, טסלה, מצריך טונה של סוללות למכונית ומחייב פריקה מקסימלית של 20% , 800 ק"ג של משקל סוללה מיותר. אמריקאים יאכלו הכל אם תארוז להם יפה + גבינה למעלה.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close