מה אתם חושבים על"וידוא הריגה"? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על"וידוא הריגה"?

yigael_o

Recommended Posts

רק כדי להסביר למה הכוונה:

תורת הלחימה של צה"ל אומרת להתקדם כל הזמן, בתרגילי חי"ר למשל מסתערים על היעד וכשמתקרבים לאוייב יורים 2 כדורים בראש כדי לוודא שאין אויב חי מאחור ש"ייתפור" אותך בגב אחר כך.

אני זוכר שאחרי שהשתחררתי הנושא עלה פתאום לכותרות ומופז (שהיה אז רמטכ"ל אם אני לא טועה אבל אולי שר הביטחון) החליט שאין דבר כזה בצה"ל והנוהל מבוטל.

מה אתם חושבים?

מה אתם הייתם עושים?

או יותר נכון, מה תעשו אם יתעורר המצב?

אני חשבתי על זה ונזכרתי במשפט מהטירונות שלי שהמפקד אמר אחרי ששאלו אותו שאלה מסובכת מבחינה ערכית, "מהכלא יוצאים, מהקבר לא. תעשו מה שבא לכם"

אני מאמין שצריך לוודא, מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חוש שהנוהל חשוב, אבל היום יש דברים אחרים שאפשר לעשות ואי-אפשר לבלבל בינם לבין לירות צרור (הדבר הכי אידיוטי בעולם!!! מבזבז תחמוש, פוגע בדיוק ויצר לחץ אצל היורה...) כמו לדוגמא רימוני הלם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט שאני חושב שצריך לעשות ''וידוי הרגיה''!!!,

אתה יודע כמה חיילים יכולים למות בגלל זה? - אחד (אויב) עושה את עצמו פגוע ומת - ולאחר 2 דקות הורג את כל היחידה.

(חס וחלילה - לא עלינו!).

לפחות שהחובש של היחידה יוודא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהנוהל הזה בוטל, היא שצה"ל החליט לעשות "ווידוא הריגה" לכמה ילדות קטנות. בעקבות הביקורת שחטף, מופז הסיר את הנוהל לגמרי, כאילו ששני הדברים הללו קשורים אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי, יש המון פתרונות.

במה זה תלוי? לחץ הזמן של היחידה.

בוא נאמר שזהו של עצירת מפקד זרוע צבאית טרוריסטית, שם הם צריכים לוודא הריגה על טרוריסטים, אין להם זמן לבדוק אותם - הם צריכים לעצור & לצאת ככל שיותר מהר.

עכשיו, תרחיש שונה - בוא נאמר שהם נכנסים לבית שבו יש 4 חמושים כמבצע צבאי - אותו דבר, עצירת חשוד אך הם לא ממהרים לצאת, יש להם חיפוי מאחור בקנה מידה גדול.

הם נכנסים, פותחים באש כנגד אחד מהטרוריסטים אחרי ווידוא שיש לו - פגיעה בבטן, צרור כדורים.

מה הם עושים? הם צריכים למהר ולעצור את החשודים האחרים אם אפשר, אז יש כמה אפשרויות:

- כדורי הלם, אכן אפשרי - או משהו יותר "מחשמל".

- ירית, ובמקום לוודא שהוא מת - אזיקונים מפלסטיק מאחורי הגב - אי אפשר לירות ככה.

יש עוד המון שיטות, הכל תלוי במקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר בחמוש שמסתער עליי וצועק אללא וואכבר, אני הייתי עושה ממנו גבינה שוויצרית וגם דורכת לו על הצוואר. אם מדובר בילד, לא הייתי יורה בכלל, או יורה כדורי סרק/גומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NV PRNHYHCH UNV BGKHHO MRHL UMRHL TV NGSH; KNU. ,FKC

AHY

שיט

מה פרמיטיבי ומה נעליים אתה מעדיף למות תכלס?

אפילו אם זה ילד מה השטויות האלה הוא יהרוג אותך א את אותו מה זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר בחמוש שמסתער עליי וצועק אללא וואכבר, אני הייתי עושה ממנו גבינה שוויצרית וגם דורכת לו על הצוואר. אם מדובר בילד, לא הייתי יורה בכלל, או יורה כדורי סרק/גומי.

עובדה מעניינת: ילד עם חם יכול להרוג בדיוק כמו מבוגר עם חם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושבת שאפילו האוייבים שלנו לא מספיק מטומטמים לתת לילד - זה בזבוז של 5000$.

מה כן, הם מספיק שפלים לשים על ילד מטען חבלה. אם זאת, עד עכשיו אף ילד לא התפוצץ.

לא יודעת, אולי זה בגלל שאני אישה, אני לא מסוגלת להרים יד, בטח לא , על ילד קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...