מתמטיקה - ת'רד תרגול - עמוד 16 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתמטיקה - ת'רד תרגול

NOSTREDAMUS

Recommended Posts

• תגובות 355
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הנה אתגר - הישר x+y=10 חותך מהיפרבולה מיתר שמרכזו בנקודה P(-10,20). מוקדה הימני הוא F1(sqrt 3,0). מצא את משוואתה. רמז: קיים טריק פשוט שמקצר הכל בערך בחצי. פשוט התבוננו בנוסחת אמצע קטע, ונסו להיזכר איפה עוד ראיתם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד בעיה בהסתברות בלאט:

"במשלחת של מדינה כלשהי למשחקים האולימפיים באתונה, 12 ג'ודוקאים במשקל כבד. 4 מתוכם הם בעלי ניסיון אולימפי קודם. שלושה מבין חברי המשלחת נבחרו(בהגרלה מקרית) להשתתף ביום הראשון של המשחקים: אחד מהם נגד שחקן אמריקאי, השני נגד אוסטרלי והשלישי נגד עיראקי.

א. מה ההסתברות שבדיוק שניים מבין אלו שנבחרו חסרי ניסיון אולימפי קודם?"

אני עשיתי כך:

5deb56ec0869f6c746dcf80jq3.png

*הערה: מדובר ב8/12 בריבוע, לא ב8 בריבוע חלקי 12.

כפי שאתם רואים, יצא לי 4/9.

התשובה בספר, לעומת זאת, הינה 28/55.

=/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הפירוט :) אני חושב אבל שמחברת הספר עצמו לא הבינה את השאלה של עצמה... :P לפי השאלה זה נראה כאילו בוחרים ישר "3 משתתפים"... כלומר ההסתברות נשארת קבועה... וזה אמור להיות ברנולי... לא נורא, תודה בכל זאת ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס זה שאלה מכשילה ודפוקה , כמו שאמרת

לפי השאלה זה נראה כאילו בוחרים ישר "3 משתתפים"... כלומר ההסתברות נשארת קבועה... וזה אמור להיות ברנולי...

ריבונו של עולם ::) שיסבירו את עצמם :kopfpatsch:

או שפשוט אתה צדקת , והתשובה בספר לא נכונה ,

כי פתרון בדרך עץ פותרים כאשר מוציאים כדורים מסל , וכל פעם משתנה כמות הכדורים בסל , ועל ידי זה משתנים גם ההסתברויות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר בידיוק איך קוראים להסתברות הזו. זה הסתברות שבה יש אוכלוסייה, ולחלק מהאוכלוסיה יש מאפיין מסויים. נראה לי שקוראים לה היפר-גאומטרית.

הנה צדקתי:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%99%D7%A4%D7%A8%D7%92%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר בידיוק איך קוראים להסתברות הזו. זה הסתברות שבה יש אוכלוסייה, ולחלק מהאוכלוסיה יש מאפיין מסויים. נראה לי שקוראים לה היפר-גאומטרית.

יש שתי סוגי הסתברות שלומדים בבית ספר.

1) הסתברות קלאסית.

2) הסתברות בחיי היום יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי סוגי הסתברות שלומדים בבית ספר.

1) הסתברות קלאסית.

2) הסתברות בחיי היום יום.

כנראה הבעיה הזו אכן חורגת מהקורס התיכוני של הסתברות, וזו הדרך הנכונה לפתור אותה - התפלגות היפרגאומטרית. ובעצם נוסחת ברנולי הכ"כ מוכרת לכולם היא התפלגות בינומית. וחוץ מזה, אני לא מבין את ההבדל בין שני "סוגי" ההסתברויות (טוב, חוץ מהשמות ומהעובדה שבראשון עוסקים בכדים וכדורים ובשני בחיי היומיום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...