עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי אתם חושבים ינצח במילחמה בין חמאס לפתח?

stone cold

Recommended Posts

אני, מחמוד חאלד אבו סנין אבו'ל בנאת

וגם אני תומך בליברמן כי יש לו תוכנית שתעיף מפה המון ערבים.

הצביעו בלאט כי אין פיתרון אחד. ולתפארת מדינת היהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לאדון "רודף צדק" היה יום ארוך בעבודה... אתה יודע, לא כולם נכנסים כל היום לאתר להגיב כי אין להם חיים (כמו שאני עושה ביום רגיל :P).

בכל מקרה, אין לי שום בעיה עם ערבים באופן ספציפי (למשל, אדם מסויים שהוא ערבי). יש לי בעיה מאוד גדולה עם המגזר הזה ולאן שהוא מוביל אותנו (כמו גם המגזר החרדי, אבל ממנו אני פחות מודאג, כי הם לא משוייכים משפחתית / הזדהותית לאוייבים שלי, באופן כללי).

אגב, אני בכלל לא בטוח שהרעיון של העברת המשולש לרשות הפלסטינית הוא כזה טוב, ובסה"כ רציתי להדגים:

1) איך זה בכל זאת אפשרי, למרות ההסתייגות הקיצונית שלך בהתחלה. נדמה לי שהצלחתי להבהיר את זה.

2) למה אין הכרח שבג"ץ ימנע את זה על בסיס אתי, או לפחות איך ניתן לעשות את זה כך שלא יהיה לשמאל הקיצוני הכלים (גם אם כן הרצון) לעצור את זה.

אני חושב שברגע שמי שלא משרת את המדינה נמצא במעמד של תושב, וניתן, למשל, לגרש אותו מהמדינה על כל עבירה פלילית, קטנה ככל שתהיה (אחרי ריצוי העונש), אני פחות אדאג בקשר לאותה קבוצה של אנשים. מצד שני, אם הם ישרתו את המדינה (ולא אם זה יהיה כסת"ח, אלא אם ידאגו שהם באמת ישרתו, תוך "הקרבה" של 3 שנים מהחיים, כפי שעושה חייל ממוצע) הם ישתלבו בחברה בצורה מצויינת (או לפחות בצורה הרבה יותר טובה מעכשיו, בכמה סדרי גודל).

לגבי מה שOMRIJ אמר,

אכן, אני מפחד פחד מוות מהמצב הדמוגרפי, ולאן שהוא מוביל. אני מפחד מהעובדה שהערבים לא משתלבים בכלל האוכלוסייה בשום פנים ואופן (ואין טעם להתייחס למיעוט שכן משתלב, כי זה לא ממש עוזר. צריך שהרוב הגדול ישתלבו). אני מפחד בשל העובדה שהנציגים הנבחרים של אותה אוכלוסייה ברובם תומכי טרור מנוולים שבוחנים עוד ועוד את גבולות הסובלנות הישראלית, אבל לא באגרסיביות גדולה מדי, כדי שלא יהיה פיצוץ (כלומר, שאנשים לא יתעוררו).

שוב, אין לי שום בעיה עם אדם ספציפי כי הוא ערבי ותפסיק עם הניסיונות החוזרים ונשנים לעשות ממני גזען, כי הדיעה הקדומה היחידה פה היא שלך (וכנראה מכאן ההתעקשות שלך).

יש לי חברים בעבודה שהם ערבים, ואין לי שום בעיה איתם - למען האמת, הם אחלה אנשים. אבל הם לא הבעיה שלי. התופעות היותר שכיחות במגזר הן כן הבעיה שלי.

ובהקשר הזה, אני תומך בליברמן כי הוא בין היחידים עם ביצים כדי להשוות את התנאים של הערבים והיהודים בארץ. כי הוא היחיד עם הביצים להגיד בדיוק לא רק את מה שהוא חושב - אלא את מה שרובנו הגדול חושב.

אני חושב שהעובדה שברור שלא יהיו יהודים בשטח הרשות (בגלל פחד, מן הסתם) אבל מזעזעת המחשבה שלא יהיו ערבים במדינה היא צביעות מכוערת.

לא, אני לא הייתי רוצה מדינת "נקייה" מערבים. לא, למרות העקשנות שלך להלביש עליי את הצביעות שמאפיינת לרוב את השמאל, אני לא צבוע.

ולא, כנראה שאם היתה הצבעה בנוגע להעברת המשולש לרשות בכפייה, כנראה שלא היית במצביע בעד.

אבל אם זה ה"מחיר" שאני צריך לשלם על תיקון אחת העוולות הגדולות במדינה הזאת (שיוויון זכויות וחובות) שהיחיד שמציע אותה (חוץ מעמי איילון, אבל לא שמעתי אותו באופן רשמי מצהיר על זה) הוא ליברמן - אז אני אבחר בו.

ואגב, כמו שכבר כתבתי - התפקדתי לעבודה, ואם עמי איילון יהיה ראש מפלגת העבודה ויצהיר בבחירות הבאות שהוא הולך להביא לשיוויון זכויות וחובות במדינה, יש סיכוי לא רע שאני אצביע עבורו. אבל איך זה יכול להיות? הרי אני גזען מתועב, לא? אה... נכון... אולי אתה סתם מקובע בדיעות שלך בגלל שהצבעתי לליברמן (וכנראה שהייתי מצביע לו גם בבחירות כרגע, אם היו כאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

ממשיך להסתתר מאחורי דמגוגיה.

כל מה שכתבתי אלה דברים פרגמטיים וברורים. שום פרופוגנדה ושום זיון שכל (בדומה למשפט הזה שלך מעליי).

מה אתה רוצה שאני אכתוב?

אם אני אשקר ואכתוב שאני גזען, אתה תשתכנע? כמובן, כי אתה כבר יודע את האמת ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתתי לך דוגמה שבו יצטרכו לגרש תושבים יהודיים

ואתה ענית

ברור שהמטרה שלי היא לשמור על הרוב היהודי במדינה.

כלומר לא היית רוצה לראות מצב כזה קורה

אבל כשמדובר בערבים, אין לך בעיה לכתוב

באופן טבעי, לאחר שהמדינה תיסוג מאותו השטח, אז תושביו כבר לא יהיו תושבי המדינה (פחות או יותר, על פי ההגדרה).

אגב, החלק שאולי לא ברור לך הוא, שבשלב שזה יקרה, לתושבים כבר לא יהיו זכויות בגלל שהם לא שירתו את המדינה.

אין כאן שום שלילת אזרחות על בסיס אתני,

אין לי בעיה עם שוויון חובות ואף פעם לא היתה, אין לי בעיה עם חילופי שטחים (כל עוד לא מדובר במכבסת מילים לטרנספר ואנלוגיות מטופשות להתנתקות)

אתה הוכחת שהמטרה של שוויון חובות היא אפשרות לגרש תושבים ערביים (אם במסגרת חילופי שטחים ואם במסגרת כך עבירה פלילית שעבר "קטנה ככל שתהיה")

אבל כשהדבר נוגע ליהודים, אתה לא מעוניין בגירוש, מכיוון שמטרת העל היא לא שוויון אלא "שמירה על רוב יהודי" (שוב, מכבסת מילים לאפשרות לגרש ערבים)

וכמו שאמרתי, אם תהיה ריאלי (ואני יודע שזה קשה לך), תרד מהעץ של "רודף הצדק" תבין שדבר כזה לא יכול לקרות

גם בגלל בג"צ וגם בגלל המפלגות הדתיות, באמת צריך להסביר את זה שוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה כל ההתחכמויות המילוליות האלה, הרי הדיון כבר מזמן גלש מהמצב בעזה.

אכן bla צודק וטוב לכולנו שיהיו כמה שפחות ערבים במדינה (לא דרוזים), מה גזעני בזה? רוב האנשים אפילו אלה שמנסים להתיפייף גזענים בצורה זו או אחרת זאת לא ממש מילה גסה.

אנחנו לא רוצים לדחוף אותם למשרפות בסך הכל שיגורו במדינות שלהם.

יש יותר מדי ערבים במדינה וכולם מדברים על יו"ש ושוכחים את הגליל, גם שם יש אזורים שכבר כמעט לא נכנסים אליהם.

כדאי באמת שהמנהיגים ימצאו את הדרך הנכונה להקטין את כמות הערבים במדינה בדרכים יצירתיות (ולא חסרות כאלה).

אני מניח שאפילו ביילין מבין את זה אבל לא יכול לומר את זה כדי לא להפסיד בוחרים פוטנציאליים מבחינתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא רוצים לדחוף אותם למשרפות בסך הכל שיגורו במדינות שלהם.

זאת גם המדינה של האזרחים הלא יהודיים, כך שהמושג "מדינות שלהם" הוא פשוט לא נכון

מיותר לציין שאף מדינה לא ממש רוצה אותם ושבכלל לא משנה לך מה הם רוצים.

יש יותר מדי ערבים במדינה

לא, בכלל לא מדובר על גזענות, לא יודע מה חשבתי לעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, תגיד, אין לך בושה?

עוד 30 שנה כשהם יהיו הרוב ואיזה אחמד טיבי יציע לשלול ליהודים את האזרחות ולזרוק אותם לים, נראה לך שמישהו מהם יתנגד\ יערער בצורה כלשהי על ההצעה?

גם את תמשיך לבלבל את השכל עם ה"גזענות" וההתייפיפות נפש שלך?

ולפני שתחשוב בטעות שאני מציע לצלוב אותם הפוך ולתקוע את הצלבים על גבולות , תבין שאני מציע, במינימום- להתנות את האזרחות שלהם (ושל שאר באזרחים) בשרות לאומי כלשהו, וכן, אני חושב שליהודים (או כאלה שנשואים ליהודים) מגיע לקבל יותר זכויות בארץ שהוקמה ספיישל ליהודים.

זה בעייה של הפלסטינאים שהם לא קיבלו את ההצעה של האו"ם לפני 60 שנה ולא הקימו לעצמם מדינה נפרדת. אנחנו לא יכולים להיות אחראים עליהם לנצח, גם אם הם אזרחי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם המדינה של האזרחים הלא יהודיים, כך שהמושג "מדינות שלהם" הוא פשוט לא נכון

מיותר לציין שאף מדינה לא ממש רוצה אותם ושבכלל לא משנה לך מה הם רוצים.לא, בכלל לא מדובר על גזענות, לא יודע מה חשבתי לעצמי

כבר אמרתי לך גזענות היא תכונה טבעית של בן אדם, זו לא מחלה. אנשים מעדיפים לגור בקרב אנשים הדומים להם ויש להם מן המשותף.

אם לומדים הרבה שנים משפטים אפשר להגיע לרמת עידון ונסוחים המאפילים על התכונה הזאת וגורמים לאדם להיראות כביכול נאור.

אני בטוח שגם אתה אחרי כל ההסברים שלך למה לא ל"העביר" מכאן את מרבית המיעוט היית רוצה לראות פחות מהם באיזור שלך.

אני מניח שלא תעבור לגור בטירה אפילו אם רמת החיים שם תהיה כמו ברעננה ואם מרבית הדירות בבנין שלך יהיו תפוסות ע"י ערבים אתה בטח תשקול (רק לפעמים כמובן) לעוף משם כמה שיותר מהר. אז למה להיתמם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, תגיד, אין לך בושה?

עוד 30 שנה כשהם יהיו הרוב ואיזה אחמד טיבי יציע לשלול ליהודים את האזרחות ולזרוק אותם לים, נראה לך שמישהו מהם יתנגד\ יערער בצורה כלשהי על ההצעה?

גם את תמשיך לבלבל את השכל עם ה"גזענות" וההתייפיפות נפש שלך?

ולפני שתחשוב בטעות שאני מציע לצלוב אותם הפוך ולתקוע את הצלבים על גבולות , תבין שאני מציע, במינימום- להתנות את האזרחות שלהם (ושל שאר באזרחים) בשרות לאומי כלשהו, וכן, אני חושב שליהודים (או כאלה שנשואים ליהודים) מגיע לקבל יותר זכויות בארץ שהוקמה ספיישל ליהודים.

זה בעייה של הפלסטינאים שהם לא קיבלו את ההצעה של האו"ם לפני 60 שנה ולא הקימו לעצמם מדינה נפרדת. אנחנו לא יכולים להיות אחראים עליהם לנצח, גם אם הם אזרחי .

מה הקשר בין ערביי לפלסטינאים עכשיו?

הראשונים אזרחים של , השניים לא.

הם היו פה לפני ולפניך, מגיע להם אותם זכויות כמו לך

זה לא שאני בעד שיקבלו זכות שיבה וזכויות מיוחדות אחרות שיהודים מקבלים

אבל צריך לדעת לשמור גם על הזכויות של המיעוט

ולא, אין לי בושה.

כבר אמרתי לך גזענות היא תכונה טבעית של בן אדם, זו לא מחלה. אנשים מעדיפים לגור בקרב אנשים הדומים להם ויש להם מן המשותף.

אם לומדים הרבה שנים משפטים אפשר להגיע לרמת עידון ונסוחים המאפילים על התכונה הזאת וגורמים לאדם להיראות כביכול נאור.

אני בטוח שגם אתה אחרי כל ההסברים שלך למה לא ל"העביר" מכאן את מרבית המיעוט היית רוצה לראות פחות מהם באיזור שלך.

אני מניח שלא תעבור לגור בטירה אפילו אם רמת החיים שם תהיה כמו ברעננה ואם מרבית הדירות בבנין שלך יהיו תפוסות ע"י ערבים אתה בטח תשקול (רק לפעמים כמובן) לעוף משם כמה שיותר מהר. אז למה להיתמם?

שוב, אין לי בעיה עם אף פעולה כל עוד היא נעשית בהסכמה

אל תקבע בשבילם שמעכשיו הם אזרחי הרשות ולא אזרחי המדינה רק כי אתה הרוב והם המיעוט

(דמוקרטיה זה לא "הרוב קובע" שצעקנו בתור ילדים, צריך להתחשב גם במיעוט)

ובכלל, יש לי בעיה עם אנשים שמתחבאים מאחורי סיסמאות והצעות כשבסה"כ האמת הרבה יותר פשוטה (וזה דווקא ספציפית לא מכוון אליך כיוון שהיית מאוד ישיר בדיעה שלך, לא התפתלת כמו בלה7)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין ערביי לפלסטינאים עכשיו?

הראשונים אזרחים של , השניים לא.

הם היו פה לפני ולפניך, מגיע להם אותם זכויות כמו לך

זה לא שאני בעד שיקבלו זכות שיבה וזכויות מיוחדות אחרות שיהודים מקבלים

אבל צריך לדעת לשמור גם על הזכויות של המיעוט

ולא, אין לי בושה.

אותו לאום. אותן שאיפות.

אם את זה אתה לא מסוגל להבין... אז פשוט חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא... דמוקרטיה אין לי בעייה להבין... פשוט באותה דמוקרטיה שאתה תומך כבר הייה מיקרה שאיזה אחד, מנהיג של מיעוט, היטלר קראו לו, עלה לשלטון וחיסל כמה מיעוטים אחרים...

כשמיעוט נאמן למדינה\ות שמצהירות פעמיים בשבוע שמטרת העל שלהן זה חיסול "הישות הציונית"(= היהודים בישראל), הם מאבדים את הלגיטימיות שלהם לקבלת זכויות כמיעוט.

בכול מלחמה היו (ויהיו) מעצרים\ עיקובים\ שלילת זכויות של אזרחי מדינות זרות. ולא באמת צריכה להיות תעודת זהות למישהו כדי שהוא יהייה אזרח.

ומצב שבו יש איום תמידי ע"י השמדה המונית, והפצצות בלתי פוסקות של יישובים ישראלים זה מצב מלחמה. רק שבישראל זה משום מה נקרא "שיגרה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...