מי אתם חושבים ינצח במילחמה בין חמאס לפתח? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי אתם חושבים ינצח במילחמה בין חמאס לפתח?

stone cold

Recommended Posts

איך הגעת לזה שהם יגורשו? כל תושבי המשולש התושבים, בלי קשר לדת גזע ומין, יפסיקו להיות תושבים, היות ובפועל הם יהיו מחוץ לתחום המדינה. מעבר לזה, לא תשפיע עליהם כהוא זה.

תושבי המשולש האזרחים - שוב, ללא קשר לדת גזע ומין - יפוצו תמורת מעבר למקום אחר. אם יש שם יהודים, תפצה גם אותם (ואם הם לא שירתו את המדינה, אז הם באמת בבעיה. אתה יכול להציע להם מקלט מדיני, היות וכנראה יתנכלו להם בגלל שהם יהודים, אבל הם עדיין יהיו תושבים והם לא יפוצו, היות ואתה עושה להם טובה שאתה מאפשר להם לחיות במדינה בכלל).

כמובן, כל זה היפותטי היות ואני לא חושב שיש תושבים יהודיים במשולש. אם יש שם תושבים, והם לא ירצו לשרת את המדינה - למה אתה חושב שצריך להתייחס אליהם שונה מכל אחד אחר שלא רוצה לשרת את המדינה? גם הם יהיו תושבים לכל דבר ולא אזרחים. ההבדל היחיד הוא סכנת החיים שתהיה להם אם יעברו לשטחי הרשות, ובזה צריך לטפל, כל מקרה לגופו. אבל בכל מקרה, פיצוי לא מגיע להם אם המדינה בסה"כ מאפשרת להם להיכנס אליה בשביל מקלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שוב, למה לא לתת להם אפשרות לעבור למקום אחר בישראל

פשוט בלי זכויות של אזרח אלא בסטטוס של תושב?

בגלל שהם ערבים?

אין לי בעיה עם שוויון זכויות-חובות

יש לי בעיה מה עושים עם אלו שלא עומדים בחובות

שוללים זכויות כמו הצבעה? סבבה

שוללים מהם גם את התושבות ומעבירים אותם לרשות בניגוד לרצונם? לא לגיטימי אם אתה עושה את זה רק לערבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, לא ממש מעבירים אותם לרשות. פשוט מוציאים אותם מתחום המדינה. המדינה "מוותרת" על השטח הזה. אם הרשות תרצה "להשתלט" על השטח, תחת ההסכמה של התושבים, אחלה. בלי ההסכמה של התושבים, סביר להניח שזה לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא שואל אותם אם לוותר על השטח שהם נמצאים בו כחלק מהמדינה. זכותה של המדינה ליסוג ולוותר על שטחים. וגם לא מפנים אותם מהבית שלהם.

אם הם יהיו חלק מהרשות הפלסטינית אח"כ או לא - זה כבר בינם לבין הרשות. אם הם יסכימו להיות חלק מהרשות, אחלה. אם הרשות הפלסטינית תחליט לכבוש את השטח - אז די לכיבוש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם עדיין לא מבינים את ההבדל בין פינוי למקום אחר בשטח ושמירה על הזכויות כאזרח

מול גירוש למדינה אחרת ושלילת האזרחות אז באמת שאין סיבה להמשיך את הדיון הזה, אני מדבר על X ואתם עונים לי Y.

מפוני ימית עברו למקומות אחרים בשטח והם עדיין תושבי , קפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא שואל אותם אם לוותר על השטח שהם נמצאים בו כחלק מהמדינה. זכותה של המדינה ליסוג ולוותר על שטחים. וגם לא מפנים אותם מהבית שלהם.

אם הם יהיו חלק מהרשות הפלסטינית אח"כ או לא - זה כבר בינם לבין הרשות. אם הם יסכימו להיות חלק מהרשות, אחלה. אם הרשות הפלסטינית תחליט לכבוש את השטח - אז די לכיבוש :)

נסיגה חד-צדדית ללא הסכם? תמיד ידעתי שמסתתר בך שמאלני קטן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם עדיין לא מבינים את ההבדל בין פינוי למקום אחר בשטח ושמירה על הזכויות כאזרח

מול גירוש למדינה אחרת ושלילת האזרחות אז באמת שאין סיבה להמשיך את הדיון הזה, אני מדבר על X ואתם עונים לי Y.

מפוני ימית עברו למקומות אחרים בשטח והם עדיין תושבי , קפיש?

למה אתה ממשיך להתעקש?

תפריד. דיברתי על:

1) שלילת אזרחות על בסיס שירות לאומי - "הימרתי" שעבור רובם זה יהיה המצב. אם טעיתי בהימור שלי, אז אכן אין כל היגיון בתוכנית הזאת.

2) פינוי (לתוך שטח המדינה) ופיצוי האזרחים שמעוניינים.

3) באופן טבעי, לאחר שהמדינה תיסוג מאותו השטח, אז תושביו כבר לא יהיו תושבי המדינה (פחות או יותר, על פי ההגדרה).

אגב, החלק שאולי לא ברור לך הוא, שבשלב שזה יקרה, לתושבים כבר לא יהיו זכויות בגלל שהם לא שירתו את המדינה.

אין כאן שום שלילת אזרחות על בסיס אתני, שאתה מתעקש "להדביק" לי.

נסיגה חד-צדדית ללא הסכם? תמיד ידעתי שמסתתר בך שמאלני קטן ;)

אני אף פעם לא אמרתי שאני ימני. מה שכן אמרתי הוא, שאני רודף צדק. ואגב, כמו שכבר אמרתי כאן פעם, בבחירות הראשונות שבהן הצבעתי הצבעתי מרץ. כמובן, מאז התפכחתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה ממשיך להתעקש?

תפריד. דיברתי על:

1) שלילת אזרחות על בסיס שירות לאומי - "הימרתי" שעבור רובם זה יהיה המצב. אם טעיתי בהימור שלי, אז אכן אין כל היגיון בתוכנית הזאת.

2) פינוי (לתוך שטח המדינה) ופיצוי האזרחים שמעוניינים.

3) באופן טבעי, לאחר שהמדינה תיסוג מאותו השטח, אז תושביו כבר לא יהיו תושבי המדינה (פחות או יותר, על פי ההגדרה).

אגב, החלק שאולי לא ברור לך הוא, שבשלב שזה יקרה, לתושבים כבר לא יהיו זכויות בגלל שהם לא שירתו את המדינה.

אין כאן שום שלילת אזרחות על בסיס אתני, שאתה מתעקש "להדביק" לי.

אני אף פעם לא אמרתי שאני ימני. מה שכן אמרתי הוא, שאני רודף צדק. ואגב, כמו שכבר אמרתי כאן פעם, בבחירות הראשונות שבהן הצבעתי הצבעתי מרץ. כמובן, מאז התפכחתי.

שוב, אתה עדיין לא מבין

אתה רוצה שמי שלא משרת, האזרחות שלו תישלל והוא יקבל "תושבות" כלומר בלי כל הזכויות

עד פה אני מסכים

אבל אם מדובר בתושבי המשולש, אתה לא רק שולל להם את האזרחות, אתה שולל להם גם את התושבות

למה ליהודי שלא ישרת אתה לא שולל את התושבות ולערבי תושב המשולש אתה כן שולל את התושבות? כי הוא ערבי...

אם תתן לו אפשרות לעבור לישראל ולהישאר תושב זה לא יהיה גזעני

במתכונת הנוכחית זה גזעני.

בכל מקרה, אני חושב שההימור שלך ממש לא בכיוון

הם יעשו שירות (או שיצליחו להתחמק ממנו בדרכים חוקיות) ואז תקבל נסיגה חד צדדית עם פיצויים לתושבים

אבל הסיבה האמיתית שדבר כזה לא יעבור בחיים (ולכן לא ישים) הם המפלגות הדתיות

יש להן המון כח, וחוק של שוויון זכויות שוויון חובות יפגע בהן בראש ובראשונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הגבת זה אומר שהבנת למה שהתכוונתי? כי יש לי דוגמא :)

נגיד עבר החוק, פינינו את המשולש, את האזרחים פיצינו והעברנו ואת התושבים השארנו שם.

עברו 10 שנים, ראש הממשלה ואסד מגיעים להסכם של שלום תמורת הגולן

שוב אותה פרוצדורה, מי ששירת יקבל פיצויים ויעבור לשטח אחר בישראל, מי שלא ישאר שם ויקבל אזרחות סורית בלי שום פיצוי

אבל הפעם מדובר בגולן, לא במשולש, יש שם גם יהודים שלא עשו , מה אתה עושה איתם?

באופן טבעי, לאחר שהמדינה תיסוג מאותו השטח, אז תושביו כבר לא יהיו תושבי המדינה (פחות או יותר, על פי ההגדרה).

אין כאן שום שלילת אזרחות על בסיס אתני,

האומנם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

ברור שהמטרה שלי היא לשמור על הרוב היהודי במדינה. המטרה של אחמד טיבי היא להביא לרוב ערבי במדינה. אז איך זה שהוא עדיין בכנסת? כי הוא עובד חכם (טוב נו, גם בגלל אימפוטנציה של בג"ץ, אבל זאת לא הנקודה שלי). אני מציע לעבוד חכם באותו אופן. לאט ובטוח.

בכל מקרה, הבנתי את הנקודה שלך, ולא היה לי חשק להגיב, בכל מקרה הסכמתי עם הרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...