עתיד האינטרנט המהיר בארץ? - עמוד 7 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתיד האינטרנט המהיר בארץ?

LevTheKiller

Recommended Posts

• תגובות 169
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

את האמת

לא כל כך

מה ההבדל בין Mbit/s ל MB/s

??

ולמה 1000 שווה 125

זה כמו שאני יגיד ש 8 שווה 1...

אולי אתה צודק ואני פשוט לא מבין למה אתה מתכוון...

זה בידיוק להגיד ש8 שווה 1.

ביט זו היחידה הכי בסיסית במחשב, בייט לעומת זאת, זו יחידה כללית שמייצגת כמה ביטים, בוינדוס , 8 ביטים זה בייט אחד (כמובן שבמערכות הפעלה שונות יכול להיות שבייט יהיה משהוא אחר בגלל זה מודדים בביט).

ביט = BIT = b

בייט = BYTE = B

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה למי שמכיר קצת דמוקרטיה

אפשר להעביר "שאילתה" לשר התקשורת על זה

לבדוק עם לאיזה משהו יש איזה קשר לשר כלשהו

ושיעביר לשר התקשורת שאילתה על מצב האינטרנט

נגיד "למה מהירות האינטרנט בארץ היא הכי רבה 5 מגה ועוד שבחו"ל זה מגיע עד 12 ?"

ואז השר חייב לענות עד 40 ימים

אני מכיר מישהו שיש לו קשר אליו

אם תוכלו לתת לי סיבה טובה ובקשה נורמלית אני מוכן לנסות להעביר לו את השאילתה.

בלי התבכיינויות,שינוסח בצורה טובה. תודה! :)

כל ההסברים כאן נשמעים מופרכים לחלוטין.

לדעתי הסיבה היחידה שלא פורסים פה תשתית נורמלית היא כי החברות פה הן תאבות כסף שמפחדות משינויים .

אני הייתי בשמחה מוכן לשלם יותר על 10 מגה בייט סימטרי לזמן מה עד שהיה מתבסס פה משהו.

לדעתי הבעיה פה היא רגולציה ובירוקרטיה וגם מדיניות סחיטה מתמדת שהיא חלק מהאופי הישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת

לא כל כך

מה ההבדל בין Mbit/s ל MB/s

??

ולמה 1000 שווה 125

זה כמו שאני יגיד ש 8 שווה 1...

אולי אתה צודק ואני פשוט לא מבין למה אתה מתכוון...

Mb זה מגה ביטים - Mega bits

MB זה מגה בתים - Mega Bytes.

היות ו Byte מורכב מ 8 bits אז המעבר בינהם הוא ע"י חלוקה או כפל ב 8.

ולכן 8 באמת שווה 1 (8 ביטים שווים לבית אחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב חשבתם על זה שהארד דיסק בודד(כלומר לא ב-RAID) לא מספיק מהיר בשביל להתמודד עם חיבור 1ג'יגהביט ? :smile1:

כאילו זה לא כזה נורא 60 מגה בייט לשנייה אבל עדיין :P

כן אתה מבין את האפסורד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צרות של עשירים (טוב לא עשירים אלא אנשים ברי מזל שנולדו במדינות מתקדמות מבחינה טכנולוגית)

:nono: :nono: :nono:

שוב פעם אותה הנקודה....

תבינו לנו יש את הטכנולוגיה רק אנחנו לא מנצלים אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה העיקרית שלא נותנים לנו כאן פס רחב ברמות הרבה יותר גבוהות, זה המחיר הגבוה של

הרוחב פס לחו"ל. השתי אופציות שקיימות היום, זה קו תת ימי - יקר מאוד, ומוגבל בנפח וקו לוויני

שהוא עוד יותר מוגבל בנפח. לעיתים מתפרסמים במדורי הכלכלה השונים המחירים של רוחב פס בקווים

כאלו והוא אסטרונומי. זאת אחת הסיבות גם לכך שבאירופה בד"כ האינטרנט הרבה יותר זול (לא צריך

קווים תת מימיים ויתר המצאות, אלא קו תת קרקעי פשוט ממדינה למדינה).

כמו כן, בקשר לרדיפת בצע של חברות האינטרנט - הכבלים נמצאים בהפסדים כבדים זה זמן רב, אז אתם

לא יכולים לבכות יותר מדי על זה שהם רוצים לחגוג על הגב שלנו. ורק בתקופה האחרונה, כמה ספקיות אינטרנט

עברו לרווחים לא משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן, בקשר לרדיפת בצע של חברות האינטרנט - הכבלים נמצאים בהפסדים כבדים זה זמן רב, אז אתם

לא יכולים לבכות יותר מדי על זה שהם רוצים לחגוג על הגב שלנו. ורק בתקופה האחרונה, כמה ספקיות אינטרנט

עברו לרווחים לא משמעותיים.

תשמע אחי לא כל-כך זכור לי שמתב וערוצי זהב היו בהפסדים לפני ההתמזגות...

אחרי ההתמזגות הן נכנסו להפסדים בגלל שלתבל היו בעיות קשות וחובת של מיליונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי לומר משהו לגבי כמה דברים...

בעוד כשנתיים אם לא פחות, התחרות כאן בארץ תיהיה כבדה מאוד, גם מבחינת התשתיות (יכנסו של נוחי, ועוד כמה חברות טובות) וגם מבחינת ספקי האינט'.

וכתוצאה מכך, מי שירוויח הוא הלקוח בלבד. סבלנות במקרה הזה נורא משתלמת, ובימים אלו אנחנו טועמים על קצה המזלג את השינוי וההוזלה במחירים לספקיות ולתשתית האינט'. חוץ מזה, תמיד כדאי לעיין במבצעים שיוצאים מצד והוט, ומצד הספקיות.

-- ד"א ,בקרוב הולך לצאת ענק של ביתית בבזק(מידע פנימי..)

- עכשיו לגבי התשתית של ...

כל הרפורמה הזו בבזק,קנייתה ע"י קב' סבן, יכולה ובקרוב תעשה רק טוב לגבי התשתית שלה, מעצם העובדה שהיא עברה לידיים , וכבר לא בידי המדינה.

מה שמגביל את הקודקודים של מלהציע חבילות יותר גבוהות, ותאמינו לי שיהיו גם נורא משתלמות, זה משרד התקשורת, שמחשיב את כמונופול עדיין, מה שהיא לא כ"כ כבר עם כניסת לשוק,ולכן דופק עליהם כל מיני קנסות לגביי צעדים שהם עושים ללא אישור והסכמת משרד התקשורת...

-זה למה?

כי אם משרד התקשורת יאשר לבזק את מה שהיא מתכננת לעשות לטובת הלקוח, היא באמת תהפוף למונופול כאן בארץ, מעצם העובדה שיש לה את התשתית הקיימת, ולחברות אחרות אין כ"כ כדי להתחרות בהם. התשתית שעליה אני מדבר יכולה לספק את הדברים הבאים (על קצה המזלג...) :

VOD, שזה כרגע בניסוי,שעובד על הADSL2/2+, שיכול להגיע למהירויות של 38Kbit/s אם זכרוני לא מטעני....

וידיאו פון > שבעבר כשל עקב בעיות רבות, אך הבעלים שלהם לא מוותרים כ"כ על הנושא למרות תקלות רבות.

VOIP> וזה איך אתם שואלים?, הרי בזק עובדת על הATM לא? ....אז זהו, שלא, בזק רוצה לעבור לרשת IP, שלא תיהיה תלוייה במרחקים מהמרכזיות שיש לה, ולא תיהיה מוגבלת ברוחב פס כמו שעכשיו היא לא יכולה לספק לכל לקוח חבילות גבוהות עקב מרחק, אך גם לזה יש פיתרון, והפתרון הוא הקמת יח' רחק, שמתפקדות כמרכזיות קטנות....

ועוד כמה הפתעות שהם יכולים לשלוף מהשרוול...

קיצר, יש למה לצפות, סבלנות זו המילה, סבלנות, בסוף אנחנו נרוויח מכל התחרות הזו.

עובד בזק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...