עתיד האינטרנט המהיר בארץ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתיד האינטרנט המהיר בארץ?

LevTheKiller

Recommended Posts

שלום,

באחרונה חשבתי לעצמי - "מהו עתיד האינטרנט המהיר בארץ?". אני רואה באתרים רבים בחו"ל פרסומות ורואה מהירויות של 8-15 מגה ביט,ואני שואל את עצמי - מתי אצלנו?

האם לדעתכם יש תכנית לשדרוג תשתיות אצלנו בארץ? כי למיטב הבנתי ADSL די ממצה את עצמו וצריך להתקדם לטכנולוגיות חדשות יותר.

כמו כן,האם יש חדש תחת החזון "אפלואד ששוה לדאונלואד"? אילו תשתיות תומכות בזה? ומדוע אין אצלנו בארץ כאלה דברים?

האם אין אצלנו בארץ ביקוש לאינטרנט מהיר? הרי זה מפליא אותי נורא. אנחנו אחת המדינות המחוברות ביותר לאינטרנט מהיר,אז בטוח יש אנשים רבים שזקוקים ליכולות טובות בהרבה בשיתוף קבצים,שליחת קבצים ועוד.

אגב, מה עם הWIMAX? האם הוא יוכל להוות תחליף למשתמש רגיל?

מה דעתכם?

אתם מוזמנים גם לכתוב על מגמות ויוזמות שקורמות עור וגידים,אם יש כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 169
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תשמע אחי אני לא נוהד לצטט את עצמי אבל הנושא שכבר דובר עליו (קצת) בעבר:

א. זה קצב מאוד איטי יחסית להוט שהחבילה הכי גבוה שלה יש לה 1MB של העלה (עם 2 MB הורדה) ויחסית המחיר בסדר (לחבילה הזו של בזק).

ב. מה אתם בכלל משווים אותנו לאנטרנט מהיר? מי שמציע פה מה שמציע אז זה בכלל לא אנטרנט מהיר; בעוד שהכבלים יכולים לתת קצבים יותר גדולים בהרבה ממה שהם נותים היום והם לא נותנים ( לפי האתר שלהם הם יכולים לפחות 2.5 GB (לפחות) והכי הרבה 40 GB ). זה ניקרא משהו סיכרוני - ז"א שהם יכולים עשות מהירות העלה כמו הורדה.

את אני דיי מבין למה אין להם הרבה יכולת לתת (התשתית של הADSL על 2 חוטי טלפון ועד איזה חמש וחצי 5.5 קילומטרים מהמרכזיה יכולה להעביר בקצב הכי גבוה הורדה 8 MB והעלה על 756 KB אז יש על מה לרחם עליהם ...

ג. בכל מקרה ישראל היא בין המקומות האחרונים בעולם במהירות האינטרנט, במקומת כמו נגיד שטוקהולם בשוודיה יש שם לכל אחד ... שימו לב !!!!! 10MB העלה + הורדה במחיר מצחיק להתחברות...

בארה"ב אתה יכול עבור כמה עשרות דולרים להתחבר לחבילות של חברת הכבלים שם עם 8MB הורדה ו 2MB העלאה.........

חברה אז תפסיקו לדבר איתי על ועל החבילה "החדשה "והמהירה" שלה (אולי יחסית לארץ זה מהיר אבל זה ממש לא).

נ.ב הכבלים כבר יותר משנה נותנים מהירות של 3 MB והעלאה במהירות של 150 KB במחיר 99 ש"ח (ועכשיו יש רעש מבזק חחחח).

בברכה nakash5

זה טיפה פחות עדכני לנושא אבל מסביר טוב את הסוגייה.

נ.ב הנושא של הציטוט בשיחה היה החבילה החדשה של 2.5 MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לשר התקשורת ורצון של החברות?

זה נורא מפליא אותי מדוע אין לנו יכולת כמו בארצות אחרות.

יש לנו אפילו יתרונות עליהם - תעשיית מעולה,שטח קטן (פריסה זולה!) וגם קהל יעד עצום.

הרי ידוע שהחברות לא פועלות מטוב לב ,אלא משיקול כלכלי. אני הייתי מוכן בשמחה לשלם יותר עבור 10 על 10 מגה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אחי הכל קומבינות פה .. עזוב אותך שטויות...

בוא אני אסבר לכם משו בוגע לאנטרנט בכבלים:

הכבלים יכולים להעביר מינימום (שים לב!!!!) 2GB לשנייה על הקו שלהם והכי הרבה איזה 40 GB (קראתי אפילו באתר שלהם!!!) ואני לא מדבר על סיבים אופטיים (ששמה השמיים הם הגבול).

עכשיו לפי דעתי הם לא נותנים לנו חבילות סופר מהירות במחיר נכוך מכייון שהם רוצים למשוך אותנו!!

כל עוד הכבלים לא נותנים לנו מהירות הם יכולים לתת לנו לשלם מחירים גבוהים לחבילות קטנות יחסים.

כמו שאמרתי אז לבזק גם שי בעייה של התשתית (8MB הורדה ו 758KB העלאה בתנאים אופטימלים כ- 5.5 ק"מ מהמרכזייה גג).

אבל גם בזק יכולה להפעיל את השירות של ה VDSL שד"א איתו היא הולכת להשתמש ב VOD של יס (לפי מה שהבנתי).

הVDSL יכול להעביר 44 MB הורדה ו 13MB העלאה (במצב של 1.3 ק"מ מהמרכזייה גג).

דעתי היא כזו:

הכבלים ובזק לא מאפשרים לנו גלישה מהירה מכייון שהם רוצים למהוך אותנו לאט לאט עד שתתפקע נפשנו. לפי דעתי זה טריק שוייקי של חברות התשתית במדינה כדאי שאנחונו (אני חוזר) נשלם הרבה על חבילות קטנות.

ד"א משרד התקשורת שוקל לחייב את בזק להעלות את הUPLOAD בחבילות שלה, קישור:

http://www.thecom.co.il/article.php?id=1996

טוב אז זה המצב וזו דעתי אם יש למישהו משהו להגיד לי בנושא אשמח מאוד לשמוע (זה ההסבר הכי הגיוני).

בברכה nakash5

נ.ב יום אחד שאלתי מישהו מבזק למה הם לא מספקים חבילות יותר מהירות והוא ענה לי: משרד התקשורת אינו מרשה להורדה יותר מ8MB.

אז תעשו את החשבון שלכם לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב לראות שטכנולוגיה (כבלים) שהיא באמת מפגרת בהשוואה לפתרונות פס רחב שניתן למצוא היום מספקת פתרונות מהירים ואמינים יותר מאלה של .

בזק עשתה שם רע ל ADSL והיא תעשה זאת גם ל ADSL 2/2plus וה VDSL אם בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב לראות שהנוער של היום לא מצליח לקשר בין העובדה שטילים נופלים בצפון הארץ, חיילים ואזרחים מאבדים את חייהם, הצבא מגייס למילואים עם צווי 8 ולכך שלאנשים הרלוונטים בממשלה אין זמן או כוח לדבר על שטויות כמו לתת לכם להוריד יותר מהר בEMULE!

מה לשר התקשורת ורצון של החברות?

זה אחד המשפטים הטיפשיים ששמעתי.

אז אנשים, קצת תפעילו את הראש שלכם ותבינו שהסיבה שרוב הדברים עובדים קצת יותר מעפן במדינה שלנו, היא בגלל שיורים עלינו כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע ומה עכשיו? כל החיים שלנו נצטרך לחיות תחת התנאים המחורבנים האלה בעוד שבחו"ל אנשים נהנים מיותר?

למה לאנשים בחוץ לארץ מגיע יותר ולנו לא?

ומה בדיוק נעשה עם הערבים

הרי הם ימשיכו לירות עלינו כל הזמן עד שיגמרו עלינו, אי אפשר לחסל אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב לראות שהנוער של היום לא מצליח לקשר בין העובדה שטילים נופלים בצפון הארץ, חיילים ואזרחים מאבדים את חייהם, הצבא מגייס למילואים עם צווי 8 ולכך שלאנשים הרלוונטים בממשלה אין זמן או כוח לדבר על שטויות כמו לתת לכם להוריד יותר מהר בEMULE!

זה אחד המשפטים הטיפשיים ששמעתי.

אז אנשים, קצת תפעילו את הראש שלכם ותבינו שהסיבה שרוב הדברים עובדים קצת יותר מעפן במדינה שלנו, היא בגלל שיורים עלינו כל הזמן.

התירוץ הזה נכון רק לעכשיו, מה עם חצי שנה קודם? שנה קודם? בקיצור, מה שקורה עכשיו לא קשור בדיוק בשר התקשורת.

וגם אם כן, זה נכון רק לעכשיו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא בספקיות התשתית, אלא בספקיות האינטרנט, שיש להן בעיה נכון לעכשיו לספק אפילו את קצבי השימוש הסטנדרטיים של 1.5MB.

צוואר הבקבוק נכון לעכשיו הוא החיבור של לשרתי ה BackBone של האינטרנט. מכיוון שישראל היא פיזית מדינה מבודדת, ותקשורת לווינית היא תקשורת יחסית יקרה ,ויחסית מוגבלת ברוחב פס. רוב התקשורת בישראל עוברת נכון להיום דרך התשתית של MED-1,שבסופו של דבר מוגבלת.

כך שלא משנה איזה חבילות ימכרו לכם, אם הם לא מסוגלים להבטיח qos מספקית האינטרנט לשדירת האינטרנט העולמית, אתם בעצם לא מקבלים את מה ששילמתם עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית של המשתמשים בארץ היא רוחב פס נורמלי בערוץ העולה. מי שצריך לסחוט את הערוץ היורד עושה זאת טוב באמצעות מאיצי הורדה.

:kopfpatsch:

מאיצי הורדה לא יגרמו לתשתיות או לספקיות לתת לך יותר DL

ולא בהכרח צריך מאיץ הורדה כדי להגיע למקסימום של המהירות הורדה :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה למי שמכיר קצת דמוקרטיה

אפשר להעביר "שאילתה" לשר התקשורת על זה

לבדוק עם לאיזה משהו יש איזה קשר לשר כלשהו

ושיעביר לשר התקשורת שאילתה על מצב האינטרנט

נגיד "למה מהירות האינטרנט בארץ היא הכי רבה 5 מגה ועוד שבחו"ל זה מגיע עד 12 ?"

ואז השר חייב לענות עד 40 ימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...