עתיד האינטרנט המהיר בארץ? - עמוד 11 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתיד האינטרנט המהיר בארץ?

LevTheKiller

Recommended Posts

צודק,

אני מתנצל בפני TheR0ck וכולם, לא התכוונתי להפוך את זה לפליים וור.

אני נשאר בכבלים, נכון לעכשיו.

בסופו של דבר, חבילות הגלישה הן המגבילות את השימוש בשתי הטכנולוגיות אז זה לא משנה איזו יותר טובה. אם יש בשניהן חבילה של 500 u/l אז אפילו המגבלה של adsl לא משחקת פה, אין הבדל לדעתי.

קחו את מה שיותר זול עד שיהיה לנו 100Mb/s כמו בשוודיה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 169
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה מה שאמרת, אז אתה חוזר בך?

האמת, זה לא משנה. ADSL לא יפתור אף בעיה שיש לי בכבלים. נקודה.

אז אף אחד מהם לא יותר טוב. הכל תלוי במחיר בסופו של דבר ונכון לעכשיו לא משתלם לי לעבור.

לא רשמתי שיש בעיה בפינגים בכבלים ובADSL לא.

אמרתי שבבזק לא קיים דבר כזה עומס במרכזייה, זה הכל.

וזה חתיכת ייתרון!

מה אני אגיד לך? כבשים. אם לרגע הייתי מאמין שרוב הלקוחות האלה יודעים מה טוב בשבילהם אז הטיעון שלך היה שווה משהו. זה עניין של כסף, חד וחלק.

עניין של כסף?

אבל הADSL יקר יותר!

הטיעון שלי שווה בכך, שהם לא כולם קרובים למרכזת במידה המספקת.

אבל! יש התמודדות מצד עם המרחק שלהם למרכזייה ואז, הופס!

הם מטרים מהמרכזייה החדשה שלהם, הנקראית גם - יחידת רחק.

ז"א שרוב רובם של לקוחות הADSL מחוברים בצורה איכותית בדיוק

ברוחב פס שהם מעוניינים להיות בו.

נכון שהUPLOAD לא טוב וגם לזה התייחסתי...אולי נהירה

מספקת של לקוחות לכיוון הכבלים תדרבן גם את בזק

להוציא חבילות עם UP גבוה יותר.

למרות שבגלל המגבלות שיש על בתור מונופול, זה ייקח

אולי אפילו עוד יותר זמן.

לא ידעתי שבזק מספקת חצי מגה...

היא לא ;)

נ.ב הכבלים כל הזמן משפרים את התשתית ואת המרכזיות שלהם אז רק שתדע שזה לא חוכמה לבוא לחברה שהיא עד לא מזמן הייתה מונופול (בשוק הטלפון ממש עכשיו הוא נשבר וב-2003 באנטרנט), לבוא ולהראות שהיא שולטת מול חברה שיש לה איזה 20 פחות ניסיון ועבודה.

ועובדה שהכבלים הצליחו לסגור את הפער מהר מאוד יחסית לבזק שעד לא מזמן הייתה של המדינה.

זה שבזק הייתה של המדינה, רק גרם לה להיות

יעילה הרבה פחות ממה שהיא עכשיו, כאשר היא סוף-סוף

נכנסת לשוק התחרותי כמתחרה לכל דבר ולא כגוף ממשלתי, איטי וביורוקרטי.

הכבלים משפרים תשתיות? איך בדיוק?

הם צריכים לפרוש הכל מחדש בשביל להזיז את האיכות בצורה דרסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מתי יש זמני עומס בADSL?

אף פעם!...חה! אז תהנה בכבלים המסכנים שלך

בתווך שכל השכונה שלך משתמשת בו להכל...ותחשוב שבכבלים יותר טוב.

בעוד שבבזק יש לך זוג נחושת שהולך מהבית שלך עד למרכזת בלי

לקוחות נוספים עליו.

ככה שגם אם כל השכונה גולשת בADSL זה לא פוגע בך, בעוד שבכבלים -> זה כן :)

בטח וזה למה ADSL ובזק נראות כמו הפרצוף שלהם (רק 8 MB הורדה ו 758Kb העאלה. במרחק אופטימלי של 5.5 ק"מ מהמרכזיה). בעוד שלכבלים אין כמעט הגבלת מהירות (סיכרונית), ואם תקרא את הדיון הזה בעמודיו הקודמים תראה שני כתבתי את המהירות ואם אתה רוצה אני יחוזר על זה שנית: החל (המינימום) מ-2GB עד ל40GB בלי לדבר על סיבים אופטיים (לפי נתוני הכבלים ויכולת העברה על כבל קואקסלי).

ואם כבר אתה מדבר על תשתית רק שתדע שאם לא היו "קמצנים" (אתה יודע מה לא קמצנים חוסכי כסף -או בייתר עדינות "פעם לא היה צורך") הם היו יכולים להעביר 4! חוטי נחושת (נכון שזה עולה פי 2 אבל זה שווה בשביל תחרות הוגנת מול הכבלים), שהיו עושים את העבודה של העברת מידע במהירות סבירה מול המתחרה HOT.

על כל פנים אפילו משרד התקשורת שם לב לזה שבזק לא מעלה את האפלוד ולא נענתה לחבילות החדשות שהכבלים מציעים עם האפלוד הגבוה (קישור ניתן בעמודים הקודמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח וזה למה ADSL ובזק נראות כמו הפרצוף שלהם (רק 8 MB הורדה ו 758Kb העאלה. במרחק אופטימלי של 5.5 ק"מ מהמרכזיה). בעוד שלכבלים אין כמעט הגבלת מהירות (סיכרונית), ואם תקרא את הדיון הזה בעמודיו הקודמים תראה שני כתבתי את המהירות ואם אתה רוצה אני יחוזר על זה שנית: החל (המינימום) מ-2GB עד ל40GB בלי לדבר על סיבים אופטיים (לפי נתוני הכבלים ויכולת העברה על כבל קואקסלי).

ואם כבר אתה מדבר על תשתית רק שתדע שאם לא היו "קמצנים" (אתה יודע מה לא קמצנים חוסכי כסף -או בייתר עדינות "פעם לא היה צורך") הם היו יכולים להעביר 4! חוטי נחושת (נכון שזה עולה פי 2 אבל זה שווה בשביל תחרות הוגנת מול הכבלים), שהיו עושים את העבודה של העברת מידע במהירות סבירה מול המתחרה HOT.

על כל פנים אפילו משרד התקשורת שם לב לזה שבזק לא מעלה את האפלוד ולא נענתה לחבילות החדשות שהכבלים מציעים עם האפלוד הגבוה (קישור ניתן בעמודים הקודמים).

זה נכון לגבי ADSL אחי...הכבלים יכולים להגיע למקסימום של 10MBPS

וזהו.

בעוד שבבזק תהיה מהירות של 15MBPS ויותר ברגע שירדו המגבלות של משרד התקשורת:)

על ADSL 2/2+ שמעת?

http://en.wikipedia.org/wiki/ADSL2

http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5

אז מה אתה מסטלבת עלינו?

תפעיל קצת את גלגלי הפלדה ותבין לבד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה המידע הזה שהכבלים יכולים להגיע רק עד 10MBPS?

ואגב, איך אתה מקבל 0.5MB העלאה ב-ADSL? אתה עובד או משהו? כי לפי התשבוחות שלך על ה-ADSL דווקא נראה לי שכן ::)

לגבי האימרה "כל השכונה מתחלקת על אותו רוחב פס", זה נכון, אבל רוחב הפס גדול מספיק כדי שכל אחד יקבל את מה שמגיע לו, לא שמעתי על הרבה שהתלוננו שהם לא מקבלים את מה שהם שילמו עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה המידע הזה שהכבלים יכולים להגיע רק עד 10MBPS?

ואגב, איך אתה מקבל 0.5MB העלאה ב-ADSL? אתה עובד או משהו? כי לפי התשבוחות שלך על ה-ADSL דווקא נראה לי שכן ::)

לגבי האימרה "כל השכונה מתחלקת על אותו רוחב פס", זה נכון, אבל רוחב הפס גדול מספיק כדי שכל אחד יקבל את מה שמגיע לו, לא שמעתי על הרבה שהתלוננו שהם לא מקבלים את מה שהם שילמו עליו

המידע שאני מסתמך עליו הגיע מwikipedia ומ- webopedia.

שם רשום שהתווך של הכבלים מסולגת לשאת עד 10 מגה-ביט לשנייה, לעומת ADSL 2 ו-2 פלוס

שמסוגלת לשאת מהירויות שמגיעות ל-25MBPS בהלוך ועד 10MBPS בחזור.

התשבוחות שלי על ה-ADSL הן לא חסרות בסיס...זה תווך הרבה יותר מתקדם וטכנולוגיה

הרבה יותר מתקדמת, זה ידוע בכל העולם.

תחשוב שמהקו טלפון האומלל הזה שיש לנו בבית אפשר להפיק בתכלס מהירויות של עד 50MBPS שזה כבר טכנולוגיה

שאין בארץ, ה-VDSL.

כמובן שמבחינת שימוש הקצה בתור לקוח, שהייתי ב-2 החברות, גם בכבלים וגם בADSL, לא סבלתי מבעיות

באף אחד מהם.

כמובן שהשימוש שלי באינטרנט הוא בעיקר הורדות וזהו, לא פינגים במשחקי וכיו"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שמע עד לכאן תסתכל פה ותגיד לי כמה VDSL יכול להגיע:

http://he.wikipedia.org/wiki/DSL

דבר ראשון צריך להביא דברים בשם אומרם!

אם תסתכל תראה שרשום שהVDSL עובד עם 50MB רק במצב של 300 מטר מהמרכזיה (חח) והכי הרבה והכי רחוק שהוא יכול להגיע זה 1.3 ק"מ מהמרכזיה.

וכמו שניתן לראות ככל שהרחק עולה המהירות יורדת ובגדול !!! בניגוד לכבלים שאין אצלם כזה דבר....

זכור לי אפילו שהם חיברו את אוניברסיטת בן גוריון על כבלים קואקסלים (אם אני לא טועה) במהירות של 70MB !!!.

ואם כבר מדברים על תיקונים שהכבלים עושים אז רק שתדע שבשביל שבזק תספק את הVOD הם עושים פולללל שידרוגים ותיקונים במרכזיות שלהם כדי שיוכלו לעבוד עם ADSL2 (ואולי בסוף עם הVDSL).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שמע עד לכאן תסתכל פה ותגיד לי כמה VDSL יכול להגיע:

http://he.wikipedia.org/wiki/DSL

דבר ראשון צריך להביא דברים בשם אומרם!

אם תסתכל תראה שרשום שהVDSL עובד עם 50MB רק במצב של 300 מטר מהמרכזיה (חח) והכי הרבה והכי רחוק שהוא יכול להגיע זה 1.3 ק"מ מהמרכזיה.

וכמו שניתן לראות ככל שהרחק עולה המהירות יורדת ובגדול !!! בניגוד לכבלים שאין אצלם כזה דבר....

זכור לי אפילו שהם חיברו את אוניברסיטת בן גוריון על כבלים קואקסלים (אם אני לא טועה) במהירות של 70MB !!!.

ואם כבר מדברים על תיקונים שהכבלים עושים אז רק שתדע שבשביל שבזק תספק את הVOD הם עושים פולללל שידרוגים ותיקונים במרכזיות שלהם כדי שיוכלו לעבוד עם ADSL2 (ואולי בסוף עם הVDSL).

נו...בזק לפחות יכולה לעשות שידרוגים.

הוט, לא יכולה...התשתית פרושה על הפנים.

בשביל לשדרג הם צריכים לפרוש הכל מחדש, ולא לשדרג מרכזיות.

עזוב, רק חכה שייפסקו ההגבלות על ואז נראה למי יהיה 15MB ולמי עדיין יהיה 1.5MB/512K

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א טוב שאתה מדבר על ההגבלה כי יום אחד פגשתי אחד מבזק שאמר לי שההגבלה זה 8MB אבל זה אפסורדי כי זה המגבלה של הADSL.

אז מה ההגבלה של משרד התקשורת, והאם יש הגבלה?

ועוד משהו עם אין הגבלה זה רק מצדיק את מה שכתבתי בעמוד הראשון של הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגבלה של אדסל היא אכן 8 מגה.

כעקרון, מיהרות מידע לא קשורה לטווח בוא הוא עובר, תאוריטית אתה יכול להעביר על כבל של כביסה 100TBPS, זה הכל שאלה של איך אתה מפענך את המידע.

בנוגע לכבלים, גם להם יש מגבלת מרחק ואיבוד אות, רק אצליהם יש להם אפשרות לשים מגברים ולפתור את זה, מה שאין באדסל.

אין מה לעשות כל כבל מאבד מידע עם הזמן אלא אם הוא מוליך על.

למשל תחנת כוח עובדת ביעילות של 3% , רק 3% מהכוח שמיוצר מגיע לבתים, הרוב פשוט נאבד בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון, מיהרות מידע לא קשורה לטווח בוא הוא עובר, תאוריטית אתה יכול להעביר על כבל של כביסה 100TBPS, זה הכל שאלה של איך אתה מפענך את המידע.

בנוגע לכבלים, גם להם יש מגבלת מרחק ואיבוד אות, רק אצליהם יש להם אפשרות לשים מגברים ולפתור את זה, מה שאין באדסל.

למשל תחנת כוח עובדת ביעילות של 3% , רק 3% מהכוח שמיוצר מגיע לבתים, הרוב פשוט נאבד בדרך.

מחזק!!

עושד דוגמא:

יש מודמים של הכבלים שיכולים לעבוד על 10 MB על 10MB סימטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שבזק שמה מגברים לאות! לפני כמה פוסטים אמרתי שבבזק שמים יחידות רחק

לאנשים שרחוקים מדי מהמרכזייה, אפילו אם זה 3 ק"מ שמים ולא רק אם זה 5.5 ק"מ!!!!!!

אחרת איך אתה מסביר אנשים שמחוברים בשטחים?

הם רחוקים מכל מרכזייה לפחות ב-6 ק"מ, מינימום!

בקיצור, בבקשה לא להגיד אם לא יודעים.

זה סתם מכניס אותי לקריזות מיותרות על אנשים פה שחושבים שהם מבינים משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא ענית לי על השאלה:

ד"א טוב שאתה מדבר על ההגבלה כי יום אחד פגשתי אחד מבזק שאמר לי שההגבלה זה 8MB אבל זה אפסורדי כי זה המגבלה של הADSL.

אז מה ההגבלה של משרד התקשורת, והאם יש הגבלה?

ועוד משהו עם אין הגבלה זה רק מצדיק את מה שכתבתי בעמוד הראשון של הנושא.

אלו שגרים בשטחים אני משער שיש להם אות ירוד ולא עם דציבל גבוה ואני כמעט בטוח שיש להם הרבה הפרעות.

עכשיו, אם תשים לב תוכל לראות שאין ארון של כבלים בלי מגבר כדי לחזק את האות, אולם אין בכל הארונות של מגברים... וחבל.

שים לב שאם שמים כיביכול מגבר הם עושים מיני מרכזייה בארון שלהם בניגוד לכבלים ששמה האות אוטומטית מגיע מאיזה מרכזיה רחוק ורק מתחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא ענית לי על השאלה:

על איזו שאלה? :nixweiss:

אלו שגרים בשטחים אני משער שיש להם אות ירוד ולא עם דציבל גבוה ואני כמעט בטוח שיש להם הרבה הפרעות.

עכשיו, אם תשים לב תוכל לראות שאין ארון של כבלים בלי מגבר כדי לחזק את האות, אולם אין בכל הארונות של מגברים... וחבל.

שים לב שאם שמים כיביכול מגבר הם עושים מיני מרכזייה בארון שלהם בניגוד לכבלים ששמה האות אוטומטית מגיע מאיזה מרכזיה רחוק ורק מתחזק.

אתה משער לא נכון.

לא חסר אנשים שיש להם שם ADSL באיכות טובה.

כשיש יחידת רחק, או כמו שאתה אומר "כביכול" , זה עושה את

העבודה בצורה מהימנה וטובה בקירוב אנשים שרחוקים ממרכזייה מסויימת וזה שזה מיני מרכזייה

לא פוגע בשום דבר.

בקיצור דיברת על מרחק -> סגרתי לך את הפינה הזאת.

וזאת הטענה היחידה שיש לך מול ADSL...בקיצור, הייתי מציע שתחזור לספרים חביבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...