למי שדאג ל AMD - הם בשלבי סיום לקראת הדור הבא שלהם ( 0.65) - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי שדאג ל AMD - הם בשלבי סיום לקראת הדור הבא שלהם ( 0.65)

hairpiss

Recommended Posts

הייתה תקופה (כולל ניסוי הדור ה5 של היפנים, שעלה עשרות-מאות מיליונים וכשל לחלוטין) שכולם חשבו שרק ככה יתכנתו. אפילו היו קורסי חובה כאלה באוניברסטאות.

היום זה סתם אנקדוטה.

גם תיכנות בעשרות ת'רדים יהיה קשה ככה(לפחות לפי דעתי התיכנותית). כנראה יצטרכו לכתוב סט פקודות חדש שיהיה קל יותר לפיצול לכמה ליבות, כי קל יותר לשנות את הקומפיילר מאשר את האדם שמשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למדתי קצת פרולוג באוניברסיטה, זה היה חביב.

בנוגע לתכנות מולטית'רדד, בתוכנה שאני כותב עכשיו אני נורא מתאמץ לדבוק לת'רד אחד מסיבות שאני לא אכנס אליהם כרגע.

הרבה יותר טבעי, קל ולוגי לדעתי לתכנת בעזרת ריבוי נימים. זה גורם למספר בעיות אחרות, אבל שווה את המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי.

לפעמים ממש בא לך להפציץ ב30-40 ת'רדים (בעיקר שעושים אותו דבר כמו בתוכנית שרת, או בסימולציה של סוכנים וכו')

הבעיה היא כשאתה לא צריך ת'רדים, לחלק לכמה ת'רדים שעושים אותו סדר גודל של עבודה (ולא סתם אחד לאינטרפייס, ואחד שמקשיב לבקשות - ואז פרקטית נשארת עם ת'רד אחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מעניין במעבדי ה 0.65n יהיה טכנולוגיה חדשה ש פיתחו, בעיקרון זה משהו כמו ה ht רק הפוך.

מתוך מחשבה שמערכת הפעלה ורוב האפליקציות לא משתמשות בכפולי ליבה ובהמשך במרובעי ליבה (השמועות אומרות שעוד

השנה נראה אופטורנים מרובעי ליבה), הטכנולוגיה מאפשרת למעבד כפול ליבה שיזוהה כחד ליבה במערכת ההפעלה וידע להשתמש

בכל כח העיבוד במקרה הצורך (מזכיר את ה cache של הקונרו), כלומר מעבד כפול ליבה של 2.2g שמריץ אפליקציה בודדת

ישתמש בכל כח העיבוד, שווה ערך למעבד בודד במהירות של 4.4g.

דבר אחד בטוח לדעתי, לא ישארו מאחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הידיעה על "הטכנולוגיה של AMD" שמדמה מספר למעבד אחד בארכיטקטורת ה K8L מקורה באתר אחד בלבד עד כמה שידוע לי, וכולם העתיקו את הידיעה.

כבר הבטחתי מעל דפי הפורום שאם זה אכן יקרה, אני אוכל את הכובע שלי. מילולית.

oba3k:

תמיד כיף להפציץ בת'רדים :)

להפריד קטע לוגי אחד למספר ת'רדים בכוח אף פעם לא נחמד, אבל עד עכשיו זה תמיד פשוט התפצל יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא

פרוסת הסיליקון היא בד"כ 200 או 300 מ"מ.

הטרנזיסטור הבודד במעבד הוא בגודל המצוין (90, 65, 45 ננו מטר)

אגב ננו מטר = מיליארדית המטר, או 1 לחלק למיליארד

תוקן, כמובן שזה לא מיליארדית המילימטר אלא מיליארדית המטר

גם לא נכון, זה רוחב קווי המתאר של הליטוגרופיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדתי קצת פרולוג באוניברסיטה, זה היה חביב.

בנוגע לתכנות מולטית'רדד, בתוכנה שאני כותב עכשיו אני נורא מתאמץ לדבוק לת'רד אחד מסיבות שאני לא אכנס אליהם כרגע.

הרבה יותר טבעי, קל ולוגי לדעתי לתכנת בעזרת ריבוי נימים. זה גורם למספר בעיות אחרות, אבל שווה את המאמץ.

managed enviorment is you're friend.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לא נכון, זה רוחב קווי המתאר של הליטוגרופיה.

לגבי המושג הזה של ליטוגרפיה, המספרים של 90nm, 65nm וכו' מתיחסים לאורך הגל של האור בו יוצרים את הליטוגרפיה - כלומר יצירת תמונת המעגל על מצע הסיליקון.

זה אור בתחום ה UV הגבוה. גודל הרכיבים נע סביב הערך המרכזי ויכול להיות קטן יותר או גדול מהערך המציין את אורך הגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ הלינק לא עובד לי...

בכל מקרה, למה זה נראה כל כך לא סביר שישתמשו בשני המעבדים כמעבד אחד? כלומר, אם יש להם CACHE משותף, ומסנכרנים את השעונים של המעבדים שיעבדו בצורה סדרתית, נראה סביר שאפשר לקבל תוספת לביצועים לת'רד אחד. אין לי מושג איזו תוספת, אבל זה לא לחלוטין לא סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...