למי שדאג ל AMD - הם בשלבי סיום לקראת הדור הבא שלהם ( 0.65) - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי שדאג ל AMD - הם בשלבי סיום לקראת הדור הבא שלהם ( 0.65)

hairpiss

Recommended Posts

שוב, הסכמתי איתך שלא חסרות תוכנות גרפיקא שמנצלות ריבוי ליבות.

אבל יש עוד דברים בעולם, שלא תומכים, כמו משחקים, שזה פלח שוק שאתה לא יכול להתעלם ממנו, וזה שיש 2 מנועים שמדברים על תמיכה בזה לא אומר שום דבר.

אני שואל אותך שוב, מה תעשה כאשר יהיהו 4 ליבות על מעבד, ו 8 ?

תקשיב, יישום של חישוב מקבילי בתוכנה זה לא דבר פשוט בכלל ולא לכל תכנת/בית תוכנה יש כוח להתעסק עם זה.

לפעמים עדיף כוח חישוב כפול (ע"י 2 מעבדים, או לחילופין, מעבד כפול ליבה שפועל כמעבד 1, מה ששקול בצורה מוחלטת ל 2 מעבדים שעובדים במקביל !!!) על 2 ליבות זה פשוט עושה את אותה עבודה, בפחות סיבוכים אתה לא חושב ?

ובפעם המיליון, הפיצ'ר הזה הוא שקול ל 2 מעבדים במקרה שעוד לא הבנת אחרי שאני אומר את זה כבר 3 פעמים !

עכשיו תבין, אני לא אומר שאין תוכנות שתומכות בריבוי ליבות ואני לא אומר שלא יהיהו.

יש כרגע מעט, בעתיד יהיהו קצת יותר, אבל זה תהליך שיקח זמן וזה לא עניין של יום או יומיים, לכן הפיצ'ר המדובר בא לתת פיתרון ביניים ולא עד קץ הימים של ה . ברור ?

הזמן יעשה את שלו ואתה תראה.

שוק המשחקים הוא דווקא פלח שוק פחות משמעותי (גם כי לרוב השוק מלא בפירטיות מאנשים שמורידים לא חוקית, כי זה לבית, בניגוד לתוכנות מקצועיות שלרוב משלמים עליהם), אם כי חשוב במידה מסוימת (הילדודס שאומרים להורים לקנות את הכי יקר).

2 מעבדים עובדים במקביל (SMP) = כפול ליבה שיש היום, לא יודע מה אתה ניסית להגיד במקום זה. זה טנכולוגיה שקיימת כבר מספר שנים (ובגללה ל למשל אין בעיה לתמוך גם בזה וגם בזה).

לגבי משחקים, בינתיים הכח מחשוב שיש מספיק בשביל להריץ אותם, לדורות הבאים שכבר יתמכו בכפולי , אין בעיה (ולא נראה לי שמפתחים היום מנוע שלא תומך)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1.

WME9 היא תוכנת גרפיקה?

QuickTime?

Xmpeg?

iTunes?

Lame?

Macromedia?

Winrar?

Acrobat?

נתתי לך דוגמא גם לשני משחקים בעלי מנועים מאוד פופלריים שתומכים ב TLP.

אתה עדיין אומר שמעט מאוד דברים תומכים, מה עוד אתה רוצה?

2. בשום מקום לא טענתי כי לא טוב לבצע אמולציה של 2 מעבדים למעבד אחד. מבחינה טכנית גרידא, לבצע דבר כזה זאת משימה לא פשוטה בכלל. בנוסף לכך, מימוש כזה גם לעולם לא ייתן Scalability של 100%, אפילו לא קרוב. מעבד כפול או 2 מעבדים, לעולם לא יוכלו לפעול כמעבד אחד על ת'רד בודד ברמת הנצילות שאתה מדבר עליה.

3. איך ה- "פיצ'ר" הזה שקול לשני מעבדים? הוא אינו שקול כלל לשני מעבדים, הוא אמולציה למעבד אחד בעל משאבי Execution רבים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזהו, זה כל התוכנות שיש בשוק ?

לא ! וזה אחוז קטן מאד מהן.

ויקח זמן עד שכל פיתוח יציב לעצמו כסטנדרט ליישם תוכנה שתומכת בריבוי ליבות.

2 מעבדים זה דבר אחר, מכיוון והתוכנה רואה עדיין מעבד אחד, הבקר יודע לחלק את העבודה בין 2 המעבדים. ולכן אין כאן שום התערבות מצד התוכנה, זה לא משנה לה !

עכשיו, כשאר מדובר במעבד אחד כפול ליבה, החלוקה והיישום נעשים ברמת התוכנה ! ומכאן כל ההבדל !

sdfzxc- אם הדרישה לכוח העיבוד מגיעה בעיקר מתחום הגרפיקא והעיבוד (מה שנכון ברובו), אז למה יש מעבדים כפולי ליבה בכל פלח שוק כמעט ?, אפילו פלח שוק יחסית נמוך כמו ה D805 !

איזה סיבה יש ל ואינטל להוציא מעבדים כפולי ליבה "תצקיביים" ?

זה רק מראה שהיצרנים ובכלל עולם ה עובר לעבודה עם מעבדים כפולי ליבה ולחישוב מקבילי בכלל (Dual Channel, SLI/CF, RAID).

בקיצור, אני עדיין אומר שזאת טכנולוגה שעוד לא בשלה לגמרי ועולם התוכנה עוד לא נתן את הפתרון המלא שיצדיק את העלות הגבוהה.

והפיצ'ר הזה שקול מבחינת הביצועים לשני מעבדים ולא בהרבה מעבר לכך, זה בדיוק ההפך ממה שה HT של עושה, תחשוב על זה.

ה HT של לוקח מעבד עם אחת ומדמה 2 ליבות, פה הרעיון הוא לקחת 2 ליבות ולדמות אותן למעבד אחד, זה לא כזה מסובך כמ ושאתה חושב, עובדה שפתרונות SMP קיימים כבר שנים, והפתרון הזה לא רחוק אחד מהשני ברמת הרעיון.

פה החלוקה תעשה ברמת החומרה, ותחלק את העבודה בין 2 הליבות, בעוד התוכנה תראה יעד/מעבד אחד ,וככה אתה מקבל תאורטית כוח עיבוד כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה ברמת החומרה? אין אתה יודע אם הפקודה שהמעבד השני כרגע לא משנה את הפקודה שאתה הולך לבצע?

סט הפקודות פשוט לא מתאים לזה.

אם יכתבו סט פקודות שידע להתמודד עם זה אז יש על מה לדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל זה עושים בקרים בחיים.

כדי שלא תצתרך סט פקודות מיוחד, הבקר "שובר את הראש" על מה לעשות ומה לא לעשות.

כמובן שאם הבקר עובד בצורה גרועה אז הטועלת של כל העניין תפחת, אבל זה כבר סיפור אחר.

אני חוזר שנית, אין הבדל מהבחינה הזאת בעבודה בתצורת SMP של 2 .

SLI, וכו. זאת פשוט עבודה של 2 במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלומות הלילה יש בקר שמדמה שני מעבדים למעבד אחד במערכת SMP.

אין גם שום קשר בצורת העבודה של SMP לדואל צ'אנל, רייד או .

דואל צ'אנל ו RAID (Striping) נוגעים סה"כ לחלוקת רצף של נתונים למספר חלקים וכתיבתו או קריאתו ממספר מקורות במקביל.

SLI ו CF הם ישימים בגלל שרינדור של פריימים היא עבודה מקבילית מטבעה.

Execution של Thread היא משימה סריאלית מטבעה, ואין שום הקבלה בינה לבין , CF, דואל צ'אנל או רייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד איך יש !

זה נקרא חישוב מקבילי !

אתה מתעקש לדחוף לי מילים לפה !

לא אמרתי שיש בקר שמדמה מעבד אחד.

אמרתי שהוא מחלק את העבודה, זאת עובדה ואתה לא יכול להתווכח עם זה :nono:

יש דרכים שונות לעבד מידע במקביל ועובדה שעושים את זה גם עם , איך אתה מסביר את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושים את זה עם מעבדים כי הסט פקודות בנוי לעשות את זה.

הרבה מהשיפור של בדור החדש של המעבדים הוא שהם הפסיקו לנסות לדחוף עשרות פקודות בו זמנית דבר שגרם לחישובים מיותרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

THE-FOX, כפי שאמרתי בתגובה מלפני עמוד, אתה מדבר שטויות בריבוע בוע....

2 ב SMP שקול ל 2 ליבות באותו מעבד.

וכן, מערכת ההפעלה היא זו שמחלקת כל THREAD / PROCESS למעבד אחר לפי העומס, בדיוק כפי שקורא ב SMP ובדיוק כפי שקורא ב DUAL CORE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן,

SMP זה שניים או יותר מעבדים סימטריים שיושבים על לוח שיכול להכיל אותם. אין שום בקר שמחלק את העבודה.

קריאה מהנה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Symmetric_multiprocessing

sdfzxc,

לא תמיד זהה. בתצורה של אופרטונים למשל, לכל מעבד יש את בנק הזכרונות שלו וגישה ישירה אליו, בעוד שאופטרון כפול ליבה צריך להסתפק בבנק משותף שיושבים על ערוץ גישה משותף. יש לכך יתרונות וחסרונות, בגלל זה לעיתים אופטרון כפול יהיה מהיר יותר לעיתים מאשר זוג אופטרונים דומים בשני סוקטים נפרדים, ולפעמים ההפך.

oba3k:

אני כבר לא יודע למה הוא התכוון, אבל כזה סלט עוד לא ראיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...