למי שדאג ל AMD - הם בשלבי סיום לקראת הדור הבא שלהם ( 0.65) - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי שדאג ל AMD - הם בשלבי סיום לקראת הדור הבא שלהם ( 0.65)

hairpiss

Recommended Posts

אני, בכל הת'רדים שנפתחו על הנושא, הייתי המקטרג הגדול ביותר כנגד . ולא בגלל שאני "פאנבוי" או כל חרא אחר שתרצו לקרוא לזה. אני חושב על השוק בצורה רחבה - מאבדים את השליטה בשוק, הם לא מסוגלים לתמרן במחירים והם כל כך שבריריים שהם לא מסוגלים לספוג הפסדים למשך שני רבעונים.

זה, בתרגום חופשי, אומר שנעשו טעויות עסקיות במהלך החצי שנה האחרונה שעכשיו נגלות בפנינו, ואלו נותנות לאינטל, שהיא ענקית לעומת , לשבור את התחרות. זה אומר שAMD לא ניצלו את המומנטום שהיה להם כדי להתכונן לתחרות רצינית, ע"י גיוס משקיעים כדי לאפשר ספיגת הפסדים. אני לא מבין איך חברה שנכון לרגע זה שולטת בשוק השולחניים בעולם, עומדת מול צונאמי טכנולוגי, ולא משנה מהלכים כדי להתחמק. זה חוסר דינאמיות משווע, בתחום הכי דינאמי שקיים. לא להגיב ל805, לשמור על שקט תעשייתי אל מול הקונרו, לא לעדכן מחירים מאז יולי 05. כאילו, WTF?

ותאמינו או לא, בקטע הזה אני מעריץ את . הם עשו כל כך הרבה טוב - הפסיקו את מירוץ הקלוקים, דחפו 64 ביט, דחפו כפולי ליבות. אם יצליחו לגמד אותם בתחרות מחירים ובעליונות טכנולוגית, הלך על כולנו, הצרכנים.

אני לא אומר בהתלהבות "איזה מאגניב עינטל אולכת לשבורר את AMD חחחחחחחח :-)))))))))))))) קונרו שולתת!!11". אני בוכה על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נוב, למה שהם יוזילו מחירים? הבעיה העיקרית שלהם כרגע היא לייצר והם אפילו עושים אוטסורסינג לייצור. אם אתה מוכר כל מה שאתה יוצר למה לך להוריד מחירים.

בקשר למבחני הקונרו גם מנהלי ומהנדסי רואים אותם ואני בטוח שהם עובדים על המעבד הבא.

זה לא שAMD היא חברה שברירית. וגם אם אין לה עליונות טכנולוגית היא תישרוד כמו שהיא שרדה בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא מוכרת הכל כי מלכתחילה היא לא מייצרת הרבה ויש ביקוש, בעיקר בשוק הפאנבויז/תקציבים עליונים (למרות שגם זה נעלם לאט לאט).

וזו הסיבה למה היא מנסה לייצר יותר, כדי שהיא תוכל אולי להוריד מחירים ולמכור יותר.

וAMD תשרוד. ההבדל הוא שהיא תשרוד עם הפסדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, דווקא האופטרונים הם הלהיט שלה.

בשוק הזה(שרתים) היא מהווה יריבה ראויה לאינטל עם נתח שוק של 22% וחוזים עם חברות ענקיות כמו HP וSUN.

בשוק הDESTOPS אין לה שותף אסטרטגי גדול משמעותי (כמו דל או אפל).

בכל מקרה יש גם את התביעה של מול אינטל שתיהיה מעניינת מאד, ותחשוף קצת לציבור כל מיני סודות נחמדים. ביל גייטס שהוא מחזיק מניות של ואף פעם לא ממש אהב את הודיע כבר שיעזור לחשוף סודות על , אחרי שAMD זימנה את עדותה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוב, למה שהם יוזילו מחירים? הבעיה העיקרית שלהם כרגע היא לייצר והם אפילו עושים אוטסורסינג לייצור. אם אתה מוכר כל מה שאתה יוצר למה לך להוריד מחירים.

בקשר למבחני הקונרו גם מנהלי ומהנדסי רואים אותם ואני בטוח שהם עובדים על המעבד הבא.

זה לא שAMD היא חברה שברירית. וגם אם אין לה עליונות טכנולוגית היא תישרוד כמו שהיא שרדה בעבר.

הסברתי את זה בת'רד הקודם - למה להוזיל מחירים? כדי לשרוד. כדי להישאר המוביל בשוק ולא לאבד מומנטום. כדי להמשיך ולמשוך קהל.

תראה יש 3 סיבות שאנשים יקנו מוצר ולא מתחרה, וזה תקף לכל מוצר:

1)כי הוא טוב יותר (מהבחינה הזאת גם נכנס שירות ואחריות).

2)כי הוא זול יותר.

3)כי יש לו ערך מוסף, טרנדי, מאגניבות צעירה. סתומרת, אאודי TT עולה כמו פאסאט, שהוא רכב הרבה יותר הגיוני ומשתלם, אבל אני אקנה את הTT בשביל ה SOMETHING EXTRA. זה אולי תקף יותר לאופנה מאשר לטכנולוגיה. אבל תמיד יש יוצאים מהכלל כמו הIPOD (מישהו אמר IRIVER וIAUDIO שהרבה יותר טובים ולא מתקרבים לסדרי גודל?).

AMD כרגע מאבדים את 1 ו-2. נכון, הם תפסו לעצמם שם של מובילי שוק, המתחרה הצעירה והחצופה שהוליכה את ענקית המעבדים באף והובילה טכנולוגית במשך שנים, אבל מעבדים זה לא אופנה ולא מכוניות. הילה מגניבה לא ממש תופסת, וגם אם כן, לא להרבה זמן.

עכשיו, שם המשחק זה מוניטין. לקח להם הרבה מאוד זמן לבנות שם, ולהפוך למותג מבוסס, כזה שגם האדם מהישוב יכול לזהות ולקנות. מה שמצחיק זה, שמי שמוביל את האדם מהישוב זה החננות, אני ואתה. אם אני ואתה קונים אינטל, המוניטין שלקח 5 שנים לבנות יימחק הרבה יותר מהר. , גם אם ישיגו עליונות שוב, טכנולוגית או תחרותית מבחינת מחיר, יצטרכו לחזור שוב על התהליך.

כל זה בתנאי שבאמת יש להם אס בשרוול, מה שלא נראה כרגע. אינטל חזרה להוביל טכנולוגית, ויש לה את הכלים לשבור את מבחינה כלכלית, כי לא השכילו לשמור עתודות תחרותיות. הדרך החידה של AMD להשאר תחרותית זה כרגע לחתוך מחירים, וב2007, לשחרר מפלצת חדשה ששוב עושה צחוק מאינטל. זה מה שחברה דינאמית שקוראת את השוק ומגיבה בהתאם הייתה צריכה לעשות. וזה משהו שAMD פשוט לא מסוגלת לו, וחבל, בשבילנו יותר מאשר בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהם יהיו חייבים להוריד תמחירים של ה3800 אחרי הירידה של האינטל אבל עד עכשיו ה920/930 נמכרו בסביבות אותו מחיר והיו נחותים מה3800.

כשאתה יכול לייצר X ואתה יודע שכולם ימכרו, אתה תייצר תייקרים יותר. אני בטוח שאינטל מרוויחה הרבה יותר על ה920 מאשר על ה805, גם עולה יותר וגם זול יותר לייצר (בעצם נכנס כאן הקאש אז לא בטוח).

אבל לאינטל אין בעיית יצור אז הם מייצרים זולים כדי להתחרות בAMD בשוק(בערך כמו שערוץ 2 ישים קומדיה רומנטית מול כדורגל של ערוץ 10 - אם אתה לא יכול להשיג תגברים, תשיג תנשים) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dr. n00b:

שאלה. אם ההית ייצרן של חלק מסויים. ההית מסגול לייצר 50 חלקים כאלה בחודש. והמחיר שקבעת הוא 500 שקל לחלק.

פתאום יש לך מתחרה שמייצר 5000 חלקים כאלה בחודש וקבע מחיר של 300 שקל.

האם תוריד את המחיר אם אתה עדיין מוכר את כל החלקים שאתה מייצר? מה יהיה ההיגיון בלספוג הפסדים אם אתה יכול להרוויח כל עוד השוק לא התעדכן עם המוצר של המתחרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהתכוונתי להגיד זה שכל עוד הם יכולים למכור את כל מה שהם מייצרים במחיר שהם קבעו, אז למה להם להוריד את המחיר?

אין בזה שום הגיון לחברה שרק התחילה לעשות רווחים יחסית גדולים מאד, ולדעתי הם ימשיכו עם הסכמה הזאת של המחירים עד שהם לא יצליחו למכור את כל מה שהם מייצרים. כאשר זה יקרה, וזה יכול לקרות בגלל המפעל החדש שיעזור להם בלייצר כמות הרבה יותר גדולה של מעבדים או שזה יקרה בגלל הקונרו (או שניהם יחד), רק אז תראה את מורידה מחירים.

לפחות זאת דעתי, וזה גם מה שאני ההיתי עושב במקום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר למליון ליבות. אינטל אמורים להתחיל לשווק מרובעי ליבות לשוק הביתי בתחילת 2007, נקודה....

אז למה כבר לקונרו לא דוחפים 4 ליבות וככה למחוק את

אולי הם רוצים לתת צ'אנס לAMD? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך המעבד יקרה קונרו מרובע ליבות?

אז בעצם אם לחכות כבר אז למרובע ליבות אבל מי יחכה שנה וקצת בשביל זה..

ב2-3 השנים האחרונות הטכנולוגיה קפצה רצח ל64 בייט ומשם לכפולי ליבות ועכשיו מרובעי ליבות אני בשוק :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כזה מדוייק...

הרי בכל מקרה כשאתה משתמש במחשב היום יש הרבה תהליכים שרצים, אז אפשר לחלק אותם בין הליבות. זה ממש לא מסובך, וזה נותן ייתרון גדול. גם משחק מורכב ממספר תהליכים. נכון, שזה שיפור משמעותי כמו ממש לחשוב איך לפרק את המשחק למרכיבים שיצרכו בערך אותו זמן מעבד, שווה בשווה. אבל שתי ליבות זה עדיין ייתרון גדול. המון "אוויר" למערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...