מה קורה בבתי הספר ? התוכנית בערוץ 2 - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה קורה בבתי הספר ? התוכנית בערוץ 2

alexta-z

Recommended Posts

אמנם לא הגבתי עד עכשיו,אבל אני פשוט רואה שאתם מפספסים נקודה חשובה מסוימת.

אני מדבר על כל שיטת המגנים.איך אתם לא מבינים,אין שיטה למגנים,זה כל מורה,איך שבא לו(יכול להיות שאולי מבחינה תאורטית יש,אבל מבחינה אמפירית זה תלוי מורה).

בואו אני אספר לכם סיפור.

הכל התחיל בתחילת שנה בשיעור מתמטיקה,קיבלנו מורה חדש.הכל היה פשוט מצוין,עד שהוא פתח את הפה והתחיל ללמד.מאז,חייתי באפרוריות מתמשכת מוארת בהבזקי חסד,כאשר מחלה או מזג אויר מנעו ממני מלהגיע לשיעור.או במילים אחרות-הוא היה גרוע.

לא רק שהיה לא ממש טוב בלימוד עצמו,אז הוא גם לא פיצה על זה בנתינת תשומת לב ולפחות ניסיון לעזור.כלומר עוד בשיעור הראשון או השני,אני זוכר שלא הבנתי משהו והוא פשוט התעלם מזה,הוא אמר לי לגשת אליו בסוף השיעור וכשזה הגיע הוא התחחפף,היה לו איזה משהו ואמר לי שנשב על זה שבוע הבא .

אני מניח שאם אני הייתי מהילדים האלה שתמיד בודקים בסוף השיעור שיש להם את כל החומר ומנסים להבין אותו ואז מתקשרים למורה ושואלים אותו וכו'...אז הכל היה בסדר.

אבל מה לעשות,אני מאלה שמקשיבים בשיעור,מבינים,ואז לא עושים כלום בבית חוץ מלפעמים כשיש עבודות מאוד חשובות.לפני מבחן,עוברים מהר על החומר שצילמו מאנשים בכיתה,וזהו.

בכל אופן,מפה לשם הגעתי למצב של חוסר הבנה טוטאלי של מה שהולך בכיתה,ועברתי משורה ראשונה לשורה אחרונה ושם ביליתי בשקט את השיעורים במשחקים אינפנטיליים עם חבר שלי.

בסוף שנה כשהגיע המתכונת,לקחתי את עצמי בידיים ועשיתי לימוד מרוכז של בערך 3 שבועות.כמו תמיד,עם הנאחס שלי,ביום של המתכונת הייתי חולה בטירוף,ועדיין הלכתי וקיבלתי,או שמונים ומשהו או תשעים ומשהו,אני לא זוכר.

הוא ידע שאני הולך לקבל ציון גבוהה בבגרות.

בבגרות קיבלתי 100(או 96) אני לא בטוח.

במגן הוא שם לי 50.

עכשיו למה סיפרתי את כל זה?

כדי להראות כמה דברים:

1)לא כל מתכונת,בהכרח משנה משהו,זה איך שכל מורה רוצה.

2)אם המורה היה נורמלי,אז בכלל לא היה נוצר המצב שבו הייתי יושב מאחור ומשחק.כמו שציינתי אני לא מפריע בשיעורים,כי בניגוד לאנשים אחרים שלומדים בבית אני לומד רק בשיעורים.

אז כל אותם אלו,שמבריזים,לא לומדים,זורקים זין וכו'...ובסוף לומדים למתכונת ומוציאים ציון מסוים,חשבת על למה זה ככה?חוץ מהסיבה הברורה של יותר כיף לא ללמוד,יש גם הרבה מצבים של מורה גרוע,ושיעור שלא צריך להגיד עליו כלום כי העובדה שאתה יכול ללמוד את החומר של כל השנה בפחות משבוע,אומרת עליו משהו.

אני בטוח שהיה עוד משהו שרציתי להגיד,אבל כרגע שכחתי את זה :silly:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש משהו בדבריו, שיטת המגינים דיי דפוקה. והכי דפוק שהמיקוד יוצא לפעמים יומיים לפני הבחינה. :s07:

לפעמים מורים באמת מחליטים על דעת עצמם, מבלי שום הקשר להישיגי התלמיד, לתת לו ציון נמוך. במשך כל תקופתי בתיכון הציונים שלי בספרות עמדו על 95-100, אבל בי"ב היתה לנו מורה שלא היתה מצליחה להשתלט על הכיתה אז בתור נקמה על ההפרעה של תלמידים אחרים (שבעצמם מהווים בעיה בחינוך) היא נתנה לכל הכיתה ציונים שלא עלו על 60, גם לתלמידים הטובים, ל"חנונים" שהיו יושבים בשקט ומנסים להקשיב ולהשתתף במהלך השיעור. אז בזכות מורה כזאת (וכיתה כזאת) צנחתי מ-100 ל-60. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

likantrop, הסיפור שלך מראה בדיוק למה קיבלת מגן 50.

עוד פעם, המגן הוא ציון שנתי. אם כל השנה לא עשית כלום (וזה ממש, אבל ממש לא קשור מאיזו סיבה), למה אתה מצפה מהמורה שיתן לך ציון טוב?

(ד"א - זאת דוגמה למי שאמר שהמתכונת קובעת חצי מהציון....)

ולגבי זה שילדים באים "סתם" לבי"ס, well, צריך לשנות את תכנית הלימודים, בזה אין ספק.

ורק הערה אחרונה - הלוואי שהמגנים היו הבעיה הכי גדולה שלנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לירנטרופ:

אם אתה מסוגל ללמוד ככה לבד, למה אתה לא עושה את הבגרות עכשיו? בלי אותו מגן עלוב?

תנסה לראות אם המחנכת שלך יכולה למצוא דרך שתעשה מתכונת ותוגש על הציון שלה לבגרות.

ואם אני הייתי מורה שלך אני לא חושב שהייתי מגיש אותך על יותר מזה.

כי הציון מגן הזה הוא לא באמת אמור להגן עליך בבגרות, ולדעתי זה שהוא נחשב כ50% מהבגרות זה לא נכון (ועוד שדוח דברת מדבר על העלת האחוז ל70...).

כמו שכבר אמרו פה לפני, הציון מגן הזה הוא בעצם הציון השנתי שלך באותו מקצוע.

והסיבה שהוא בכלל משוכלל ביחד עם הציןו של המבחן בגרו לציון הסופי לש הבגרות באותו מקצוע, היא כדי שבכל זאת תעשה משהו בזמן הלימודים ותגיע לשעורים ותלמד למבחנים. וכך לא יווצר מצב כמו שאתה עשית שלא באת בכלל ולא עשית כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי כולכם מפספסים את הנקודה. לפי דעתי, העובדה שבנאדם יכול לכסות בהצלחה חומר שבבצפר שורפים עליו שנה שלימה בכמה שבועות, זו הבעייה. אני עכשו לא מרשה לעצמי לנשום מבלי איזה תרגיל בתרמודינמיקה ביד! באוניברסיטה לומדים חומר בכמה רמות יותר קשה, ופי 2 יותר, והכל ב4 חודשים. אני לא אומר שצריך לעשות דבר כזה גם בתיכון, אבל צריך שתהייה פרופורציה.

לי ב-3 מקצועות היו מגנים ב20 נק' יותר נמוכים מהבגרות. שניים מהם זו פשוט נקמה קטנונית של המורה! (במקצוע השלישי לא למדתי חצי שנה, אבל בחצי השני לקחתי אפילו מורה פרטית, והמורה ידעה בסוף השנה שאני יודע, ושהציון שלי במתכונת הוא בסדר יחסית לכיתה, והיא בכל זאת דפקה אותי).

עכשו אני לומד באוניברסיטה- יותר ממה שכל המורות האלה השיגו בכל הקריירה שלהן :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי כולכם מפספסים את הנקודה. לפי דעתי, העובדה שבנאדם יכול לכסות בהצלחה חומר שבבצפר שורפים עליו שנה שלימה בכמה שבועות, זו הבעייה.

זה בדיוק מה שאני חושב

המורה שלי לפיזיקה תמיד צוחק עליינו שאת החומר שאנחנו לומדים עכשיו, הוא למד כבר בכיתה ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

רוב הדברים אני לומד מהימים שלי אחר בית הספר בבית, בית הספר מכנה לי פחות ידע בחלק מין הדברים, מאשר אחר הצהריים.

למשל אנגלית ,וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג לי... אם הצלחתי בחודש ללמוד את החומר ל2 יח"ל מתמטיקה (מתוך ה5), אחרי ששנה לא למדתי, ולשפר מ81 ל98, אז הייתי מצליח בבגרויות האלה בצורה אקסטרנית...

תוספת: "מקנה" במקום "מכנה"... מלשון קניה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס כולם היו מצליחים יותר טוב אם היו לומדים אקסטרני

אבל אז אחוז זכאי הבגרות היה יותר נמוך בארץ כי מלא לא היו בכלל הולכים ללמוד כי אין באקסטרני בית צפר עם חברים

אם לא היה את כל הקטע החברתי המון המון אנשים לא היו בכלל הולכים לתיכון

תגידו מישהו פה קיבל ממשרד החינוך בדואר מכתב שהוא בוגר מצטיין?

כי אח שלי קיבל ואני רוצה לדעת מאיזה ממוצע בגרות מקבלים את הבוגר מצטיין הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני חושב

המורה שלי לפיזיקה תמיד צוחק עליינו שאת החומר שאנחנו לומדים עכשיו, הוא למד כבר בכיתה ח

אני עברתי את כל הבגרויות אחרי שלמדתי לכל בגרות במרתון כמה ימים לפניי הבגרות וכל השנה בקושי הגעתי לשיעורים :smile1:

זה אומר משהו על המערכת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילי סחטיין שהשתדרגת והפסקת לכתוב הודעות עם רווח כפול.

עכשיו תנסה גם לכתוב בית ספר במקום בית צפר כל הזמן כי זה מעצבן :S

תודה אני התאמנתי על לא לכתוב בשורות כפולות

אבל הקטע של בית צפר אין מצב

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=120638.msg1011034#msg1011034

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, החברה שלנו, מורים ותלמידים מתחלקת ליותר מדיי קבוצות. תחשבו על זה, לא כולם רוצים ללמוד או לבוא לבי"ס - אז שלא יבואו ויחסכו מכולנו את התענוג לשבת בכיתה ולראות אותם מפריעים, הוסים לעצמם ולנו. מי שלא רוצה, שלא ילמד או ילך ילמד בבית/אקסטרני איפה ומתי שבא לו. אבל יש תלמידים שרוצים ללמוד, ולא רק יומיים לפני המגן, והם נפגעים כתוצאה מכך שיש תלמידים מופרעים או בטלנים שמפריעים למהלך השיעור, מאיטים את קצב הכיתה ולעיטים גם פוגעים בתלמידים ואפילו מורים (לרוב זה בא ביחד). לתלמידים שלא יודעים להתנהג אין מקום בבית הספר, נקודה. ושההורים יפסיקו לבוא להגן על ה"אוצר" שלהם, כשלכולם ברור שלילד בעיות התנהגות - הוא אלים, הוא עצל והוא צרייך להיות מאחורי סורג ובריח - שיחנכו אותו לבד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מציעה פשוט שרק הטובים ביותר ילכו לתיכון? חחח

אולי במקום לנסות להעיף את הלא טובים מבתי ספר כי את טובה מדי היית צריכה לנסות להתקבל לבית צפר של הטובים יותר.....

יש בתי ספר עם סטנדרטים מאוד גבוהים ובהם בעיות התנהגות וכד' לא קורות כמו בבתי ספר אחרים.... את רוצה לעשות את כל בתי הספר לככה ולגרום לכך שרק העליתות והאנשים עם הכסף (כי רק ילדים להורים עשירים הולכים לבתי ספר עם סטנדרטים גבוהים) יהיו בעל השכלה תיכונית מה שיגרום לפער חברתי עוד יותר גדול

תוכנית נהדרת דריה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...