רק בגללכם קניתי AMD תכנסו - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רק בגללכם קניתי AMD תכנסו

YOU123

מי יותר טוב AMD או אינטל באמינות ובביצועים  

723 הצבעות

1. 1. מי יותר טוב AMD או אינטל באמינות ובביצועים

Recommended Posts

מי מחזיק היום מעבד יותר מ3 שנים? (אני אחריי שנתיים העפתי את הAXP1900+ שלי שקניתי ב1200 שקל באיזה 220 שקל יד שנייה)

נגיד מי שמחזיק מעבד 3 שנים, יודע איך "להיתעסק" איתו ואין שום סיבה שהוא יהרס אחרי זה.

*אם אני יהרוס איזה P2 , אני אקבל אחריות? נראה לי שאיסטרוניקס יצחקו עליי... המעבד לא שווה יותר מכמה עשרות וזה העיניין, אחרי 3 שנים המחירון של המעבד יורד ל1/6 מהמחיר..

:lol: לדעתי אם תשלח ל את תוצאות ה OC שלך, זה יכול לשמש אותם כשהוכחה שווקית ניצחת לעמידות המעבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

היבואנים של הינם ללא קופה גדושת מזומנים כמו איסטרוניקס [ואינטל] ומכיון שכך הם לא יכולים לעמוד ברמת השרות שלהם.

קחו בחשבון גם מה קורה עם מעבד שרוף; באיסטרוניקס יחליפו אותו וב"מור לוי" (לדוגמה) אין סיכוי שיחליפו אותו - אם יש עליו סימן שהוא שרוף, כגון הפעלה ללא מאוורר.

מה גם שכולנו זוכרים את K6 והK5 ואפילו הK7 כמה שהם מתחממים, ומה קורה אם לרגע הלך המאוורר, או שהיה קצר חשמלי בלוח (אני לא מתכוין ל"קצר" אלא למכת חשמל מספק כוח מזורגג) שבמקום היו הולכים.

אני מבין שאתה מתכוון לרמת השירות והאחריות של החברות שמוכרות מעבדיי והחמרתם עם שרפתם : אני יכול לאמר לך שיש חנות X (אני לא אציין שמות לאור החוקים החדשים) שסוגרת אותך מכל הכיוונים אם מעבד הולך וזה אומר סימניי שריפה/פינים עקומים/שברים בליבה/כל נזק פיזי או שרפתי נראה לעין, בחנות Y שאני מכיר, חבר שלי הביא להם מעבד שהפעיל על לוח עתיק מבוסס KT266 שמערכת ההגנה שלהם הייתה לקוייה (לעומת הnForce2 של היום) ושרף מעבד AXP2500+ נעול, ויותר מזה היה לו סימן שריפה בתחתית המעבד , וגם עיקם לו פינים , הוא בלי היסוס הלך לחנות (ואפילו המעבד היה יד שנייה עם אחריות) והחליפו לו אותו תוך יומיים וגם הביאו לו מעבד AXP2600+ פתוח מכפלה.

K5/K6 אומנם היו מתחממים , אבל אם היה הולך המאוורר הם לא היו נשרפים (הם היו "סבילים" כמו מעבדיי P1/2) לעומת זאת הבאת הכללה לגביי K7 שהיא כוללת סדרת מלא מוצלחיםThunderbird , Palomino בהגנה של הדיודה הטרמית ועד למוצלחים שהם Toroughbred, Barton (לרוב רמת ההגנה על המעבד תלוייה בלוח-אם והnForce2 זו התשובה האחרונה מבחינת הגנה מושלמת למעבד לסדרת K7)

K8 שהם כל הסדרה של הA64 , אפשר לאמר מוצלחים כבר מהסאמפל הראשון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשלה של מיקרוסופט, זה לא ממש קשור לAMD. מישהו אמר Wintel?

התמיכה של ה- ב-64 היא לא אמיתית. צריך להין דברים לעומק ולא סתם.

ה- אינו מעבד 64 אמיתי כמו Power pc 970 לדוגמה.

הוא מעין שילוב ובעיקר יכולת לגשת למרחב זיכרון גדול יותר.

לכן המעבר האמיתי ל-64 ייתרחש הרבה יותר מאוחר.

זה בדיוק הפיקציה בה ניסתה להילחם אינטל כאשר שחררה את ה-64. היא טענה שאין צורך ואין הרבה יתרונות לבינתיים וצדקה. אך הספין שעשתה היה גאוני מבחינת שיווק.

המעבדים של AMD לא מהירים יותר בגלל התמיכה ב-64. פשוט מאוד הבדל בתכנון ארכיטקטוני, בעוד בחרה בפייפליין ארוך וסמכה על יכולות הייצור שלה ובכך תגיע למהירויות גבוהות (זה היה הולך טוב יותר עם ה- RDRAM למעשה הפלופ של המחירים של הזיכרון הוא שגרם לנפילת אחרת היום היא עדיין הייתה שולטת בביצועים). אמנם הייצור לא הלך כפי שציפתה, לפי התכניות היום הפרסקוט היה אמור להגיע לאיזור ה- 4.4 ג'יגה הרץ. לעומתה AMD בחרה לעשות יותר בכל סייקל של מעבד, שינתה כיוון מהר והדוגמה היא הדותן שעושה אפילו יותר מה-AMD בכל מחזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שנכון נכון...

ביינתיים אין תחרות שווה בין היצרניות כי המעבדים של אינטל טובים בדבר אחד וAMD באחר...

כמו שבטח כולם יודעים

אינטל זה לעריכת סרטים ומוזיקה וקידודים...

ו לכל השאר...(משחקים וכדומה)

אז ביינתים זה לא ממש תחרות כי עם אתה עורך גראפי אין לך ברירה אלא לקחת אינטל

ועם אתה גיימר אז המשחקים ינוצלו הכי טוב על .

עד שלא יהיה שיוויון בין החברות אז לא ממש תיהיה תחרות . זאת דעתי...

למורות ש מתקרבים בצעדי ענק וגונבים ל אינטל גם את העריכה וקידודים.

מה ש אינטל עוד לא עושה ל בשטח המשחקים.

לא בטוח שהמעבד של טוב יותר לקידודים כמו שתוכנות הקידוד נבנו עבור . חייבים לשים לב לזה, יכול להיות שבדור הבא של התוכנות על אותם מעבדים נתעורר ונגלה שפתאום AMD הייתה טובה יותר גם בזה.

במיוחד שבסטפינג הבא של AMD64 תתווסף תמיכה ב-SSE3.

צריך להבין, זה די דומה לעניין עם פירפוקס, עדיין כשאר היום מישהו בונה תוכנה הוא משתנמש לרוב במהדרים של או מייקרוסופט ולכן הביצועים יותר נוטים לכיוון . החולשה של AMD היא עדיין בשת"פ עם קהילת מפתחי התוכנות. במשחקים היא די הצליחה ולכן המשחקים רצים על המעבד שלה נפלא (הודות גם לשיפורי בעבודה עם המעבד של AMD שעשו ATI ו- NVIDIA).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי מחזיק מעבד יותר משלוש שנים?

אני.

גם אני.

בבית יש לי נורטווד 1.6 MV850 ( ו AXP2500).

במשרד (AXP2500 ו) P3 450 כשרת. ה P3 הזה חי הרבה שנים כבר.

לחבר נתתי P2 למשחקים לילדה הקטנה וזה אחרי ששירת אותי שנים רבות מאוד קודם כדסקטופ ואח"כ כשרת ובבית כמחשב משחקים לילד קטן .

אצל אחותי P3 די ישן שהצלתי משרת נהדר לעבודה משרדית + ווילי 1.7 (ושני נורטוודים 2.4C).

וזה רק במשפחה הקרובה,אם אוסיף חברים, שכנים ומשפחה רחוקה הרשימה תתארך עד למאוד. המחשבים חיים בסביבתי הרבה מאוד שנים. עד היום אפשר לחיות אפילו עם 2 לאינטרנט ואופיס בסיסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח איזה שטויות "AMD נאבקת על מנת לשרוד". רק בזמן האחרון המניה של עקפה את של ואתה אומר שהם על סף פשיטה :lol: :lol: :lol:

איזה דפיקות זה שהמניה עברה את אינטל זה לא אומר שamd חברה יותר גדולה זה אומר שאחוז השליטה של מנייה אחת של היא נמוכה בהרבה מאשר בו נגיד שמנייה אחת יכולה לקנות לך 1 אחד בamd אז לאינטל מנייה אחת יכולה לקנות 0.01 אחוז בגלל שאינט חברה הרבה יותר גדולה מamd רוצה לראות דוגמאה המניה של היא 170 דולר למניה ושל מיקרוסופט היא 27 דולר למנייה זה אומר שגוגל גדולה פי 6 לא זה רק אומר שאחוז השליטה שבקניית לנניה הרבה יותר גדול מאשר של מיקרוסופט

רק שתדעה אל פי המניות שווה 8.12B ואינטל שווה 143.09B

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמיכה של ה- ב-64 היא לא אמיתית. צריך להין דברים לעומק ולא סתם.

ה- אינו מעבד 64 אמיתי כמו Power pc 970 לדוגמה.

הוא מעין שילוב ובעיקר יכולת לגשת למרחב זיכרון גדול יותר.

לכן המעבר האמיתי ל-64 ייתרחש הרבה יותר מאוחר.

זה פשוט לא נכון.

יש כמה דרכים לאפיין ארכיטקטורת 64 ביט:

1. רוחב הרגיסטרים

2. רוחב מרחב הכתובות הוירטואלי

הפנטיום 4 מכיר רגיסטרים ברוחב 32 ביט, ויכול לגשת למרחב כתובות וירטואלי של 32 ביט. בעזרת "טריקים" כמו PAE הורחב מרחב הכתובות הפיזי שלו ל- 36 ביט, אבל זה עדיין מאפשר לכל היותר להחזיק כמה process-ים בזכרון בו זמנית, אבל עדיין מרחב הכתובות של כל process הוא 4GB, כלומר 32 ביט.

לארכיטקטורת ה- 64 ביט של יש הרחבה של הרגיסטרים ל- 64 ביט והם יכולים לבצע הוראות מתמטיות ברוחב זה. גם פעולות ה- load/store הניגשות לזכרון יכולות לטפל בכתובות 64 ביט וירטואליות. כיום ממומשות למיטב ידיעתי רק 48 כתובות במרחב הפיזי אבל זה לא מונע ממעבדים עתידיים לתמוך ביותר פיזי ועדיין להשאר תואמי תוכנה ב- 100%.

אם זה לא נקרא 64 ביט , אז מה כן?

אם מה שמפריע לך זה העובדה שזו הרחבה של סט הוראות קיים, אז באותה מידה הסט הרגיל של 32 ביט הוא הרחבה של ה- 8086/8088 שהוא 16 ביט.

חוץ מזה שה- PPC970 עבר באותה צורה מארכיטקטורת PPC של 32 ביט לארכיטקטורת PPC של 64 ביט, אחרת איך מעבד 64 ביט מריץ מערכות הפעלה 32 ביט ?

כל ההבדל הוא של- PPC לא היה מעולם מצב 16 ביט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...