מלחמת עולם שלישית בקרוב - בהשוואה לתנ"ך מלחמת גוג ומגוג - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מלחמת עולם שלישית בקרוב - בהשוואה לתנ"ך מלחמת גוג ומגוג

Athlon-WINGS

Recommended Posts

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל הסיפור מזכיר לי את התאוריה ה"חכמה" של מים=מוות.

שבו מסבירים לפי איזה צרוף מכרים מוזר, משהו בסגנון: מים חיים אושר אהבה סקס איידס מוות ..מים =מוות, קצת אדיוטי.

לדעתי ה"תאוריה" של האדם הנכבד מכילה הרבה צרופי מקרים.

-ואחרי הכל קצת אופטימיות, אחרי הכל במציאות הקיימת אנחנו להיות אופטימים, לא?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, יש לנו 3 צוללות מדגם דולפין, היו עד לפני 6 שנים נדמה לי עוד 2 צוללות מסוג לוייתן אם זכרוני אינו מטעה אותי, אך אלו יצאו לגמלאות או שפשוט אין תקציב לתפעל אותן. לא מזמן זימנו אישים מגרמניה לבסיס חיפה למטרת ביקור ושיפור יחסים בכדי לאפשר רכישות נוספות של צוללות בעתיד. אגב, צוללות הדולפין - שילמנו רק 40% על צוללת אחת - את השאר מתנה!  ;D

יש גם 3 צוללות מדגם "גל" משנות ה-70, אני חושב שהם גם קרובים לפרישה

כך ש עם 6 צוללות יש לנו על מה לדבר, לא יותר מזה.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לאחר מלחמת המפרץ בשנת 1991 פתחה הממשלה בדיונים עם ממשלת גרמניה ובליל ה-30 בינואר 1992 אישר הקנצלר דאז הלמוט קוהל חבילת סיוע צבאית שכללה בין היתר גם את שתי הצוללות הראשונות מדגם "דולפין". בתמיכתו החזקה של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין, יצאו צוותים של חיל הים הישראלי לגרמניה לפקח על הבנייה ולעבור הכשרות מתאימות לקראת הבאתן של הצוללות לארץ. צוללות הדולפין הנן צוללות המונעות במנועי דיזל - חשמל, וככאלה, הן הדגם החדש והמשוכלל ביותר בעולם כולו. הצוללת נושאת מספר רב של אמצעי חימוש וציוד מודיעין אלקטרוני המשמש את חיל הים בעיתות מלחמה ושלום. תנאי המגורים בצוללות החדשות מהווים שיפור משמעותי בהשוואה לתנאים הקיימים בצוללות העבר. זהו אחד הכלים היקרים, המסובכים והקטלניים ביותר העומדים לרשות חיל הים הישראלי ,ולרוב, משימותיו נשארות חסויות גם שנים רבות אחר כך.

דגם צוללת

מהירות 20 קשר בצלילה, 11 על פני הים. טווח: 8000 מייל ב 8 קשר על פני הים, 420 מייל ב 8 קשר צלילה.

חימוש עשרה צינורות 21 אינץ' רב תכליתיים: לטורפדו, מוקשים, טילים ומטענים. טילים : טיל הרפון ים-ים, מהירות של 0.9 מאך. ראש נפץ במשקל 227 ק"ג. טילי טורפדו. תמיכה אלקטרונית-חיישנים תת-מימיים, מערך סונאר צולנדרי, סונאר תדר נמוך, סונאר עם טווח פאסיבי, סונאר יירוט, מערכת ניתוח רעש עצמי. בקרת נשק: ISUS90 עם שידות אחידות וחליפיות. מכ"מ: מכ"ם חיפוש.

צוות 30 אנשים, מתוכם 6 קצינים.

דחי 1640 טון על פני הים, 1900 טון בצלילה."

תבדוק מה שאתה מקשקש.......

עוד דבר כבר אמרתי את זה פעם ואני אומר את זה שוב פעם, לנו יש כוח התרעה חזק יותר מאשר כוח התקפה!!! (רק במילים אחרות)

למה אתה דש בחול ומתעקש להוצא אותי מתומתם, אמרתי בפרוש שאני מתכוון לארצות הברית לא לנו, לנו יש כוח להשמיד את ההתקפות שהאויב נותן לנו ולא להשמיד אותו בבסיס שלו!!!

אז בחית רבק, אתה לא יודע הכול ואתה גם בחחים לא תדע הכול אז מספיק לזיין את השכל ולפני שאתה מגיב תקרא שוב את ההודעות

לא אמרתי בחיים שלי שיש לנו את היכול הזאת ואמרתי את זה במפורש!!! אמרתי רק שיש לנו כוח הרתע ענקי

בקשר לנושאות את זה אתה תחפש.....אין לי כוח להוכיח לך כול דבר...........

ב92 קיבלנו רק אישור, וסימנס התחילה לבנות אותן, לא קיבלנו תצוללות עד 98.

ובקשר ל400 , זה אחד מזיוניי השכל הכי מופלצים שיש, לארצות הברית אין נושאות חדשות, הכי חדשה שאמורה לשרוד עד 2020 היא הרונלד רייגן שהושקה ב2003.

היא מאותו דגם כמו הנימיץ, הנושאת הגדולה ביותר שיש להם, והיא מכילה 85 מטוסים "בלבד"(שלאחר בירור זה המקסימות שנושאת מטוסים כלשהי קיימת או מתוכננת ל15 שנה הבאות יכולה להכיל). אין 200, ובטח שבטח אין 400, ו3 נושאות המטוסים הבאות שלה יהיו אותו דבר, שלושתם נימיץ class. הנושאת מטוסים הבאה שלהם תיהיה על שמו בוש האב(אחלה מתנה ליום האב לא? :lol:)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם 3 צוללות מדגם "גל" משנות ה-70, אני חושב שהם גם קרובים לפרישה

כך ש עם 6 צוללות יש לנו על מה לדבר, לא יותר מזה.........

הן פרשו, והן פרשו רק בעשור האחרון רובן, כך נדמה לי, אני לא עורבת על תאריכים אבל מה שכן, פעילות, יש רק 3 צוללות בישראל ואלו צוללות הדולפין, הדגם החדיש והמתקדם ביותר בעולם, ראשון מסוגו אגב. שימו לב שבניגוד לצוללות אחרות הצורה שלו יותר עגולה, לא מאורכת כמו צוללות אחרות, ממש כמו גוף של לויתן זרע(לא מה שאתם חושבים, יא סוטים), מה שאומר שיש לצוללת הזאת כושר התנגדות רב יותר ללחץ במים עמוקים מאד והסכנה לפריצת קירות המכשיר קטנה בהרבה. תחשבו על זה - לוויתן זרע יכול לצלול לעומק של (תופים בבקשה!) 2 קילומטרים אל מתחת למים! אם בני אדם יכלו לעמוד בלחץ הזה, ניתן היה להוריד את הצוללות לעומקים כאלו. נדמה לי שיש איזו מערכת שמווסתת את הלחץ בתוך גוף המכשיר, כמו שישנן מערכות שיוצרות כוח משיכה מלאכותי בתחנות . האם ויש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כל קשר בין וויסות לחצים לכבידה מלאכותית, את טסה במטוס את לא מרגישה את הבדל הלחצים, אם כן היית מרגישה בגובה של 30 אלף רגל זה לא היה כיף במיוחד.

ועוד פעם אני מנסה להבין בכל כוחי את הקשר בין לחצים לכבידה אבל לא מצליח :nixweiss::|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומרת שיש קשר, אני תוהה אם אפשר לווסת לחץ כמו שאפשר לעשות כוח כבידה מלאכותי. ואתה כן מרגיש את הלחץ במטוס - האוזניים מרגישות פקוקות כאלו. בצלילה זה הרבה יותר חמור כי לא דיי בלחץ של האטמוספירות, אז הוא מכפיל את עצמו באלפי מונים בגלל הצפיפות של המים לעומת האויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגובה 30 אלף רגל הפקקים באזוניים זה כלום יחסית להפרשי הלחצים האמיתיים. בכל מקרה אין שום קשר בין כבידה לוויסות לחצים, וכן בצוללת יש שמירה על לחץ שקרוב לאטמוספרה אחת, בגובה 200 מטר במים יש לחץ של 20 אטמוספרות בני אדם לא יכולים לשהות בלחץ כזה, הגוף יכול להתאים את עצמו לאט לאט גם ללחצים כאלה, הבעיה היא הנשימה האוויר זה לא מיים והוא מאוד דחיס, יווצר מצב שהראות ימחצו פשוט מהלחץ הנורא והאדם לא יצליח לנשום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את הצוללות האלו שעסיות מפלדה או ברזל יצוק וזה עמיד בלחץ אדיר........

אם לא היה לו חלון אז הצוללת (או יתר גוש מתכת) היה יכול לבא בנאדם לעומקים כאלו, אבל הבעייה זה הצינור אוויר והחלון שהם מהווים את הבעעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כשחושבים על זה, אם לעשות צוללת שאין לה וצינורות ומתבססת על התמצאות בעזרת סונאר בדיוק כמו הלוויתנים - אפשר לרדת לעומקים יותר גדולים?!?!?! כי למה אין בע"ח אחד שמשתמש בראיה בעומקים האלו, אלא ריח או/וסונאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בע"ח לא משתמשים בראיה בעומקים גדולים, פשוט בגלל שאין שם אור => הראיה די מיותרת

בכל מקרה, הצוללות שהעמיקה הכי הרבה הייתה ה"טרייסט", צוללת מאוישת (2 אנשי צוות, אחד מהם היה ז'ק קוסטו אם אני לא טועה) שיצאה בשנות ה-60 או ה-70 לתהום מריאנה, המקום הכי עמוק בעולם (10 ק"מ מתחת לפני הים), והגיעה לקרקעית. והיו בה , למי ששאל.

הקטע הוא שחוץ מלמטרות מחקר, זה די חסר תועלת...

צוללות 'קונבנציונליות' היום, שמגיעות "רק" לכמה מאות מטרים, מצליחות לשייט בלי להתגלות.

נ.ב: לא סטינו *קצת* מהנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם.............במידה וזה יעבור אז כן.........(10-14ס"מ פלדה במינימום)אבל יש עוד גורם שלא נלקח בחשבון, וזה לחץ ההתנגדות, אם יש בועה קטנה אז זה הרבה יותר חזק מצוללת ענקית שהיא יותר חלשה מכוון שיש לה יותר אוויר= יותר לחץ להתנגד לו, למעשה הלחץ שהאוויר נותן בתוך הצוללת מהווה אפקט של ריק בעומקים כאלו, משמע כולכך זניח עד שהמים בכלל לא "מרגישים" את ההתנגדות של האוויר מתוך. הצוללת שתח פנים גדל (פי כמה וכמה) כך שאם תעשה את זה אז תגדיל את יכולת הצלילה לא ביותר מדיי, אבל תכפיל את מחיר היצור מה שלא משתלם........

ד"א

בחדר הפיקוד של הצוללת אין חלון ,אם אני לא תועה בצוללת צבאית אין/כמעט ואין , והם עובדים כבר עכשיו על דרכים אחרות מהאור הנראה

ורק סמוך לפני הים יוצא השנורקל והפריסקוף.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...