שאלה כללית SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית SSD

iveco
 Share

Recommended Posts

לקחתי SSD למשל את זה Fury Renegade 1TB יש לו מטמון SLC בנפח 396GB ויש לו עוד Overprovisioning שנועד לשפר ביצועים של של 92.7 GB , כל הנפחים האלה נלקחים מה לטובת שיפור ביצועים עכשיו השאלה היא כזאת אם ניקח את הדיסק הזה 369GB+92.7 ביחד זה 461 GB שנלקחים מתוך 1TB זה המון ! , לפי מה שקראתי ה SLC מטמון זה בעצם חלק מהזיכרון הפלאש TLC והוא מדמה זיכרון SLC כדי לשפר ביצועים אבל הזיכרון הפלאש שמדמה SLC הוא מטמון בלבד ולא ניתן להעתיק עליו תוכנות זה נועד נטו לשיפור ביצועים הוא מתמלא ומתרוקן משהו זמני , אז בעצם מה שנשאר מכל ה 1TB זה 539TB בלבד משמע כל השיפורים שיש ב זה על חשבון נפח וזה מטורף מתוך 100 אחוז נפח אפשר להשתמש כמעט בחצי זה לא שפוי .

יש כונן שראיתי שיש לו 1TB ומטמון SLC של 700 GB !!! זאת אומרת 70 אחוז מהכונן לא ניתן לשימוש זה הכול הולך לשיפור ביצועים נשאר 30 אחוז לשימוש 300 GB השאלה מה עושים לגבי העניין הזה ? קונים נפח של 1TB ולא נשאר כלום זאת אומרת שצריך לקנות SSD עם 2T - 4TB כדי שישאר נפח נטו נורמלי וזה מחירים מטורפים

נערך על-ידי iveco
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר אלוהים ישמור...

כשאתה קונה כונן 1TB יש לך טרה בייט אחד לשימוש.

זה שחלק מהכונן זה SLC לביצועים גבועים זה אומר שכשאתה כותב לכונן, המטמון הזה הוא החלק הראשון שבשימוש בשביל שהפעולה תהיה מהירה.

אח"כ כשאתה לא משתמש בכונן, הכונן בעצמו מעביר את המידע לחלקים הפחות מהירים בשביל לפנות את המטמון.

זה התכנון של הכונן. אתה לא קונה 1000 ג'יגה ומקבל רק 600. אתה מקבל 1000.

לא כל ה-1000 מהירים, אבל לרוב המשתמשים זה לא קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטמון SLC שהוא חלק מה TLC ( מדמה SLC ) זה חלק שנלקח מהנפח הכללי ולא ניתן לכתוב עליו מידע קבוע כמו משחקים / שירים זה נפח זמני שנועד רק לביצועים שנלקח לטובת ביצועים אז אם יש לי 1TB  ומתוכו SLC נגיד 400GB אני יכול להשתמש בפועל רק ב 600 GB וב 400 אני לא יכול להשתמש בפועל בתוך נפח להתקנת תוכנות זה נטו משמש את ה לביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

זה שחלק מהכונן זה SLC לביצועים גבועים זה אומר שכשאתה כותב לכונן, המטמון הזה הוא החלק הראשון שבשימוש בשביל שהפעולה תהיה מהירה.

אח"כ כשאתה לא משתמש בכונן, הכונן בעצמו מעביר את המידע לחלקים הפחות מהירים בשביל לפנות את המטמון.

אני גם חשבתי ככה בהתחלה שיש 1TB מתוכם 600 פלאש מהיר מדמה SLC ו 400GB רגיל TLC וחלק מהזיכרון מהיר שניתן לכתוב עליו מהר וחלק פחות ובשניהם ניתן לכתוב מידע קבוע כמו משחקים וכו' אבל זה לא ככה לפחות ממה שקראתי ברשת , הלוואי שאתה צודק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מסתמך על לתשובות לא תגיע רחוק.

אתה יכול לראות במפרט של כל כונן כמה נפח ניתן לשימוש.

בכל כונן שקניתי יכלתי להשתמש בכל הנפח המוצהר ולא משנה ממה ה- מורכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של iveco

זה חלק שנלקח מהנפח הכללי ולא ניתן לכתוב עליו מידע קבוע

נכתב כמידע קבוע.
מטמון חד-סיבית (SLC) הינו בעצם שימוש בתאי הזיכרון התלת-סיבית (TLC) הקיימים במערך האחסון.

תאי הזיכרון תלת-סיבית יכולים גם לשמש כתאי חד-סיבית.

כיצד זה עובד?

כדי לשמור את המידע, תא הזיכרון צריך להיטען למתח מסוים. הזמן שלוקח לשמור מידע תלת-סיבית ארוך יותר מאשר נדרש לטעון את אותו תא לאחסן בתוכו מידע חד-סיבית.

הטכניקה הזאת נקראת מטמון חד-סיבית (SLC Cache) מפני שעושים שימוש בתאי הזיכרון התלת-סיבית הקיימים כבר במערך האחסון לשמירת מידע חד-סיבית בתוכם.

נערך על-ידי Jabberwock
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל Viper VP4100 2 TB יש SLC מטמון של 740GB שלא נדבר על PO Overprovisioning 185GB אז אם הכול היה משמש רק לביצועים ולא היה ניתן לכתוב עליו מידע קבוע / טווח ארוך זה אומר ש 185+740=925GB שזה 46 אחוז מהדיסק כמעט חצי היה בלתי ניתן לשימוש מה שמראש לא היה נראה לי הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

שאלה ל EVO 870 יש 22GB מטמון SLC ו Overprovisioning 46GB זה אומר שה SLC ישמש לזירוז הכתיבה ב ל TLC וברגע שיגמר הזיכרון פלאש TLC בסוף ה יעשה שימוש ב SLC לכתיבה ממה שנשאר ? או שהמידע יכתב קודם כל ל 22GB SLC ואחרי זה שיגמר המקום ב SLC ה יעביר את כל הכתיבה ל TLC ? אבל זה קצת מוזר שיש לכונן רק 22GB כמה כבר מידע אפשר לכתוב על 22GB ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

נגיד יש לי 22 GB קש SLC ויש לי 500 גיגה שאני אגיע לסוף ה נגיד 478 GB בשימוש זה יתחיל לקחת GB מהזיכרון פלאש SLC ? ובמקום 22 גיגה זה יהיה למשל 18 / 16 / 14 עד שזה יגמר לגמרי ? ככה זה עובד ? ,  ומה עדיף SLC דינמי או פאסיבי ?

נערך על-ידי iveco
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את כל המספרים. אתה מסבך את עצמך. קודם תבין את המושגים.

Over-provisioning מה שזה עושה זה להקצות נפח שלא לשימוש המשתמש ובכך יש יותר תאי לשימוש כמטמון SLC. זה מתייחס באופן ישיר למה שכתבתי מקודם. לדעתי זה לא כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הולך פה?

מה זה משנה מה המטמון של הדיסק? (שדומה מאוד גם בין חברות שונות בהינתן אותה פלטפורמה\דור)

בסוף מה שמעניין אותך זה הנפח הזמין לשימוש (מה שקנית! ואוי ואבוי אם תקבל 600GB במקום 1TB, בהצלחה עם התביעה תוכל לעשות אחלה כסף) והמהירות שמתחלקת להמון קטגוריות שונות (ראה Crystal disk)

בסופו של דבר SLC מהיר יותר ומשמש לקאש ולכתיבות כבדות (סרטי בפלאפונים לדוגמא) אח"כ הכונן "מקפל" את הדאטא בזמנו הפנוי ל-TLC. ה-SLC בזבזני בהרבה מבחינת מקום על הסיליקון.

SLC יכול לשנות את הגודל שלו בהתאם למקום הפנוי ומדרישות הלקוח\חברה, ברור שאם תסיים אותו בכתיבה 1 גדולה הכונן יצטרך לפנות את המידע משם כדי שתוכל שוב לקבל ביצועים מיטביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...