רכישת מעבד i7 משומש בן 6 שנים - למה כל כך יקר?! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מעבד i7 משומש בן 6 שנים - למה כל כך יקר?!

VGFreak
 Share

Recommended Posts

שלום חברים, יש ברשותי לוח H97 עם סוקט 1150 עם מעבד i5 4690K.

קניתי חדש של נוקטואה שהוריד את הטמפ בצורה משמעותית (ב idle אני 25 מעלות וב load אני לא עובר את ה 60).

רציתי לעשות קטנה, אבל הלוח אם שלי לא תומך.

אז חשבתי לרכוש מעבד חזק יותר שמתאים לסוקט,  וחיפשתי בלוחות i7 4790.

העניין הוא שלמרות שמדובר במעבד עתיק ומשומש - עדיין המחיר הנמוך ביותר שמצאתי היה 500 שח, וכשניסיתי להתמקח המוכר נעלב ונעלם.

מה העניין? איך יכול להיות שהמעבדים האלה שומרים ככה על הערך יד2 שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא רוצה למכור מעבד שהוא קנה באלף שקל בערך או יותר כשהיה חדש, ב200- 300 שקלים שזה בערך מה שהוא שווה.
חלק מהאנשים חסרי ידע מה השווי היום וחלק חיים בסרט או מחכים לפראייר שלא מבין ויקפוץ על ה"מציאה". כמו שתראה הזויים שמנסים למכור כרטיס מסך 970 ב700-800 שקל וכדומה היום...
בגלל זה אתה גם רואה שאותן מודעות בדרך כלל תקועות במשך חודשים רבים עד שהמוכר מוותר או מתפשר עם מי שמציע באותו הזמן לרכוש.
כמו כן אלו לא שתמצא הרבה בשוק המשומשים מאחר ולרוב האנשים הם עדיין מספקים ביותר ולכן לא שווה להם למכור במחיר נמוך מאוד ולקנות חדש, ולכן כשיש מודעה של מישהו שמוכר ב300 זה בדרך כלל נחטף מהר.
אם אתה סבלני מאוד יכול להמתין ולקוות שמשהו יצוץ, אם לא וחייב לשדרג אז פשוט לשדרג את כל השילוש למשהו עדכני ולנסות למכור את מה שיש לך בכמה מאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה המעבד הנוכחי שלך מגביל אותך?

קח בחשבון שה-4790 הוא אותו דבר עם HT. לא משהו שיעשה מהפכה בחוויה שלך.

אם יש משהו שמגביל אותך, אז כנראה שגם ה-i7 מאותו דור יהיה מוגבל וכמובן שגם לא ישפר משמעותית את החווייה. אם אין משהו שמגביל אותך בביצועי המעבד אתה יכול לשפר חוויה בדרכים אחרות:

כרטיס גרפי

דיסק מהיר

יותר זכרון

וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של בור ועם הספר

איפה המעבד הנוכחי שלך מגביל אותך?

קח בחשבון שה-4790 הוא אותו דבר עם HT. לא משהו שיעשה מהפכה בחוויה שלך.

אם יש משהו שמגביל אותך, אז כנראה שגם ה-i7 מאותו דור יהיה מוגבל וכמובן שגם אוברקלוק לא ישפר משמעותית את החווייה. אם אין משהו שמגביל אותך בביצועי המעבד אתה יכול לשפר חוויה בדרכים אחרות:

הכרטיס שלי הוא 1060 6GB ו Witcher 3 לא מצליח לשמור על 60fps (בעיקר בעולם הפתוח). יש לי 16GB ראם.

אני חושב שצוואר הבקבוק הוא המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של VGFreak

הכרטיס שלי הוא 1060 6GB ו Witcher 3 לא מצליח לשמור על 60fps (בעיקר בעולם הפתוח). יש לי 16GB ראם.

אני חושב שצוואר הבקבוק הוא המעבד.

אני בספק רב. אצלי עם 2500k אין בעיית FPS כזו או דומה לה. gtx1060 הוא מקבילו של ה- r9 390 שהיה לי כמותו גם. במקומות עמוסים גראפית
הכרטיס r9 390 שהוא מקבילו של GTX1060 מתקשה לשמור מעל 60fps כפי שאתה מתאר ויורד לכוון ה 50-60 . כנראה זו הבעיה.
והיום עם ה 2500k אבל עם GTX1080ti העסק טס בין 100-150FPS בקלות... אני די בטוח שזו אינה בעיה של מעבד.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

מה הרזולוציה?

תנטר עם לוג אחוזי שימוש של המעבד.

1080P. אני אבדוק, אבל להערכתי הוא לא מגיע ל 100%.

אוף טופיק קטן: איזה כלי מומלץ להצגת עומס/טמפ/פריימים במשחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

msi afterburner

מתקינים אותו יחד עם ה riva tuner statistics  ( מגיע איתו ומבקש אישור התקנה ) ואז יש לך אפשרות גם לניטור מלא  ברקע ששומר LOG  וגם לOSD בזמן המשחק.

המחשב שלך מאוזן בגדול ולמעט המשחקים החדשים ביותר אמור להיות יותר עומס על כרטיס המסך מאשר על המעבד.

תוודא שהזכרון שלך נמצא ב dual channel , זה יכול "לשחרר קצת עומס" מהמעבד

במשחק הזה עם הגדרות גבוהות , אני מניח שאתה מרגיש עומס על שניהם ( מעבד וכרטיס מסך ) פעם פה ופעם שם.

התפשרות קלה על ההגדרות אמורה לשפר את המצב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^יואב צודק לחלוטין, תשתמש בכלים שהוא הציע, הם מאד מוכרים בתחום ובתעשיה ומאד עוזרים. 

יחד עם זאת ועוד לפני שהרצת אותם, בהנחה שהמעבד אצלך ב- OC טיפוסי למעבדי 4690k, אוכל לומר לך

מנסיוני הלא מבוטל ובמלוא הצניעות הנדרשת כמובן, שבוודאות של 99% במשחק המדובר, אין בעיית CPU אצלך.

אבל איך אני יודע ?
אני מכיר את הכותר הזה טוב, ומדדתי אותו בשעתו להרבה צרכים ובדיקות. העומס מביא בכותר זה את המאיץ
הגראפי מהדגם האמור 1060 וממקביליו 970 וגם R9 390, למאה אחוז ניצולת ולכן הוא זה שמביא לתקרת ביצועים

שהנך מתאר.

הצורה הכי ברורה וקלה לשים לב לכך, היא שכאשר שדרגתי בכל אטרציה מחדש, בתחילה שדרגתי

מ- R9 390 ל GTX980Ti או למקבילו GTX1070, וכבר חוויתי שפור ניכר בביצועים. לאחר מכן שדרגתי שוב ל- GTX1080
ושוב פעם היה שפור ביצועים נוסף. ולסיום שדרגתי ל- 1080Ti רק כדי להיכווח בעוד שפור משמעותי.

שהרי לא היה מובחן שפור בכל שדרוג, באם העומס היה על המעבד עצמו. זו ההוכחה לנושא.

כיום אני רואה באמצעות 1080Ti בין 100-150fps כתלות באזור הגאוגראפי במפת המשחק, או בעצם בעומס הנוכחי בכל מקום 

ומקום שהוא משתנה במפה, וזאת עם מעבד עוד יותר ישן משלך בוא נזכורה -> 2500k שעובד בתדר 4.4ghz .

כותר זה משנת 2015 אינו נחשב קל זה נכון, אבל בכל הנוגע למעבדים, הוא עדיין מותאם יפה למעבד מרובע ליבות ומקודד

יעיל, אינו מפגין קשיים כלשהם במהלך המשחק. הוא מנגד כן יודע לקחת את כל המאיצים הגראפיים שיש לקצה, זה רק עניין

של כמה עומס גראפי הגדרת בלוח הבקרה של המשחק כולל רזולוציה כמובן.

הכותר מסוגל בהגדרות גבוהות, בטח ברזולוציות גבוהות, להביא כל מאיץ גראפי לרוויה לרבות 2080ti .

וככה עובד כותר שמתוכנן נכון אלגוריתמית.

אז תעשה את הבדיקה שהצענו לך, או חסוך אותה... באם הנך סומך עלינו שזה רק עניין של המאיץ הגראפי.

באם תרצה יותר FPS, וודא שתחת רזולוציה 1080p אינך עובד ב- ultra אלא ה- very high וזה ישאיר אותך לרוב מעל 60fps

תמיד - בכרטיס מסדר גודלו של GTX1060. וודא כמובן ש- hairworks מבוטל גם הוא, משום שזו פונקציה שגוזלת המון משאבים

מהמאיץ הגרפאי ומורידה לא מעט ביצועים גם.

כמו כן ולעניין זה, ישנם ברחבי הרשת מדריכים הכיצד למטב את הגדרות המשחק הנדון, על מנת לחלץ מכל סוג וסוג

של מאיץ גראפי, את הביצועים המיטביים שאפשר ממנו תוך כדי מינימום פשרה בניראות הויזואלית.

תתפלא כמה דברים אפשר להוריד קצת ולהקל בהם את ההגדרות, כאשר בעיין בקושי תראה הבדל - אבל ה FPS יעלה

מעלה בלא מעט. 

אז בהצלחה,

ובברכת סוף שבוע שקט ורגוע לך ולכל החברים...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
ציטוט של VGFreak

שלום חברים, יש ברשותי לוח H97 עם סוקט 1150 עם מעבד i5 4690K.

קניתי קירור חדש של נוקטואה שהוריד את הטמפ בצורה משמעותית (ב idle אני 25 מעלות וב load אני לא עובר את ה 60).

יש גוף אויר שבמאמץ משאיר את המעבד גג על 40 מעלות ?? כל הגופי הכי טובים מגיעים ל 60-70 מעלות 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...