כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 401
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ביקורת נהדרת. תודה רבה לצוות האתר שהשקיע מזמנו בהכנתה. 

ממש שמח בשביל . השקה מקצועית עם סגירת כל הפרטים הקטנים, ביצועים שלא מביישים אף משחק ויעילות טכנולוגית מרשימה במחירים ידידותיים לצרכן. מניח שאשדרג במהלך תחילת שנה הבאה, ואני שם עין על המטומן ליבות ההוא שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

מעבר לכך יש כמה סקירות משנה מעניינות וחשובות לצרכן שיחסכו לו לא מעט כסף.
בקצרה: אין שום שיפור בביצועים עם PCI-E 4 לעומת 3 או 2.
אין שיפור ביצועים בממוצע במשחקים עם לוחות 570X מול 470X או 370X (בחלק יש עליה של כמה אחוזים, בחלק ירידה).
אין ביצועי OC מיוחדים שאפשר להגיע אליהם רק עם לוחות 570X למעט תרחישי קיצון לא רלוונטים לצרכן המצוי.

לוחות 570X הם בהגדרה יקרים להחריד ולמעשה לא נותנים שום תמורה למעט הרגשת "חדש" ו-"מתקדם" כשהסייג היחיד הוא הקומץ שישתמש בכל נימי PCI-E שיש לו. לרוב המוחלט גם הקיים מספיק ויספיק לשנים הקרובות.
אפשר בקלות לחסוך 300-600 ש"ח על לוח אם מדורות קודמים.

נכון... חלקית. ללוחות יש הרבה יותר כניסות USB3.1 GEN2, למי שזה חשוב (כמו לי למשל) זה יכול בהחלט להיות נקודת מפנה ברכישה. בכל השאר, אכן אולי שווה לשקול לוח X470 טוב אם הוא אכן הרבה יותר זול.

פה אפשר לקבל מידע מלא יותר בטבלה:

https://www.anandtech.com/show/14605/the-and-ryzen-3700x-3900x-review-raising-the-bar/3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

נקודה טובה.

Adobe כנראה תרוץ לנצח יותר טוב על Intel. עדיין לא לגמרי ברורה לי הסיבה (מלבד תמיכה ואופטימיזציה בעייתיות בריבוי תהליכונים שמובילים לכך ש-IPC יותר חשוב מכמות ליבות מעבר למספר מסוים ועד היום לאינטל היה כאן יתרון די מובהק), אבל הייתי ממתין קצת רק למען הסדר הטוב. כמו כל ארכיטקטורה חדשה, דברים צריכים קצת להבשיל יותר בחודשים הראשונים להשקה, אבל ספק אם זה יוביל לשינוי מהותי בכל הנוגע למוצרים של Adobe.

אדובי יודעים לנצל את ה-GPU המובנה של כרטיסי אינטל בצורה אופטימלית ובאלו של בכלל אין GPU מובנה. לא יודע אם יש יכולת ניצור של ה-GPU על המעבד בנוסף לחיצוני במקרה של ..

זו בחירה אמיצה\תמוהה של להמשיך למכור GPU במעבדים שברובם המוחלט ישודכו לכרטיס מסך חיצוני חזק. קצת יורים לעצמם ברגל- צורך יותר חשמל (אם כי בטח הוא מכבה עצמו שלא בשימוש) ובעיקר שטח סיליקון יקר ולכן כל השבב יותר יקר.

בכלליות עיבוד ווידאו הרבה יותר יעיל על כרטיס גרפי שמאפשר פעולות רבות מאוד במקביל בניגוד למעבד שמבצע פעולות טוריות ביעילות גבוהה. לכן שימוש ב- עם פרימייר מעיף את הרינדור בצורה משמעותית. לכרטיס מסך יש מאות ואלפי בניגוד ליחידות\עשרות בודדות של אצל CPU (עבור סוג הפעולה הנדרשת לרינדור) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כמה ימים יהיו מבחני ביצועים. הימור שלי, ה 3700 יהיה טוב יותר בקצת, אך עדיף לקחת את ה 2600 וב 400-500 שח הנותרים לשדרג את הכ.מסך אם מדובר בגיימונג כשימוש עיקרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

זו בחירה אמיצה\תמוהה של אינטל להמשיך למכור GPU במעבדים שברובם המוחלט ישודכו לכרטיס מסך חיצוני חזק. קצת יורים לעצמם ברגל- צורך יותר חשמל (אם כי בטח הוא מכבה עצמו שלא בשימוש) ובעיקר שטח סיליקון יקר ולכן כל השבב יותר יקר.

שום כרטיס מסך לא משתווה לכרטיס מובנה של אינטל

כשמשתמשים ב - QUICK SYNC.

אז עכשיו אתה יודע למה יש ליבות גרפיות באינטל.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

שום כרטיס מסך לא משתווה לכרטיס מובנה של אינטל

כשמשתמשים ב - QUICK SYNC.

אז עכשיו אתה יודע למה יש ליבות גרפיות באינטל.....

נכון, ככה קוראים לזה.
סוג של קסם קטן.

אבל, כמה אחוז ממי שיש לו CPU מתאים גם עורך בפרימייר או בתוכנה אחרת שתומכת באופן שמצדיק את זה?
מעריך ש 80-70% לא משתמשים ב-GPU המובנה בכלל.
בקלות יכולה לחסוך כמה שקלים לצרכן ועוד יותר לעצמה בשטח סיליקון שכה נחוץ לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm
ציטוט של omertgm

אדובי יודעים לנצל את ה-GPU המובנה של כרטיסי אינטל בצורה אופטימלית ובאלו של AMD בכלל אין GPU מובנה. 

כן, אני מודע לקיומה ותפקידה של ליבת ה-QuicknSync, אבל תמיד חשבתי שהיא עוזרת רק בקידוד של הווידאו, בעוד שכל הכלים אחרים בחבילה של Adobe רצים גם טוב יותר (בדרגות שונות) על אינטל. ל- יש את VCN (בעבר VCE), שהוא קונספט דומה, אבל נמצא רק ב- שלהם ואלה מציעים עדיין רק 4 ליבות.

המוצרים של Adobe עדיין מרוויחים מתדר יותר מהכל, וגם זה חלק מהעניין כי רייזן 3 לא מגיעים לתדרים גבוהים במיוחד. אבל אפשר לראות את השיפור הניכר ב-IPC לעומת דורות רייזן 1 ו-2. די סגרו את הפער אפילו ביישומי Adobe (בחתך רוחב), בטח אם מסתכלים ברמת המחיר דמתחת ל-9900K/3900X. יהיה מעניין להמשיך לעקוב איך שני אלה יתמודדו ראש בראש בבדיקות קצת יותר ספציפיות בכל הנוגע לעריכת כי התוצאות הראשוניות הן קצת מעורבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...