i8700K או Ryzen 2700x לעריכת וידאו ותמונות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i8700K או Ryzen 2700x לעריכת וידאו ותמונות

BeerBear

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני חוקר קצת לקראת בניית מחשב לעריכת ותמונות (לא לגיימינג) ואשמח לעצתכם.

70% מהזמן אני עורך תמונות (עריכות קלות וכבדות) ו-30% מהזמן (בד"כ עריכות קלות). משתמש בפוטושופ, לייטרום (תמונות), Davinci resolve ואפטר אפקטס (וידאו). 

למחשב יהיה כונן SSD, זיכרון פנימי של 32GB, וכרטיס מסך או quadro p2000 או 1060 (אני אשאל על זה בפורום השני 😉).

ב-pugetsystems ממליצים על ה-i8700K לפוטושופ (שם רוב העבודה שלי), מצד שני ה-2700x מאד קרוב אליו בביצועים, ואולי הוא יהיה עדיף לעריכת וידאו? 

כמובן שה- עולה קצת פחות (וגם מגיע עם מאוורר), אבל השיקול העיקרי שלי הוא תאימות חומרה-תוכנה והביצועים הכי טובים (וגם יכולת שדרוג בעתיד). 

אשמח ל-input שלכם, 

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם בתוכנות הספציפיות שאתה משתמש אין פער גדול לטובת האינטל, לך על ה . יש לו יותר ליבות ונימים, ככה שאם התוכנה תדע לנצל את זה הוא יהיה יותר חזק.

וגם תוכל להחליף מעבד בלי להחליף לוח אם תרצה, בשנתיים הקרובות. מחליפים תושבת כל דור.

והוא מגיע עם לא רע בכלל, משהו מקביל יעלה לך איזה 150-200 שקל לאינטל.

מה שכן, אם אתה הולך על ה , כדאי להשקיע בזיכרון מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

אם בתוכנות הספציפיות שאתה משתמש אין פער גדול לטובת האינטל, לך על ה AMD. יש לו יותר ליבות ונימים, ככה שאם התוכנה תדע לנצל את זה הוא יהיה יותר חזק.

למה ללכת על אם הוא פחות טוב ? גם אם יש לו יותר ליבות, הוא עדיין פחות טוב לפוטושופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון.

גם שם ה - 8700K  עדיף.

קיצר כמו שבוודאי גם פותח הדיון ראה בעצמו, במעבדים "הנמוכים", כלומר 

83xx  ומקבילו מבית הכוחות / הביצועים די שווים.

אממה, בקצה העליון, הפער לטובת אמנם הצתמצם, אבל עדיין קיים.

כך שעדיין, בתוכנות הספציפיות ולאור היחס בשימוש בהן, עדיף 8700K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מה שקשור ל ADOBE ה 8700K מנצח ברור.

אתה יכול לראות את הפערים פה

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2018-CPU-Performance-AMD-Ryzen-2-vs-Intel-8th-Gen-1136/

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/After-Effects-CC-2018-CPU-Comparison-AMD-Ryzen-2-vs-Intel-8th-Gen-1137/

לגבי Davinci , עד כמה שאני יודע הוא מרוויח מריבוי ליבות אבל בלי השוואה ישירה בין 2 המעבדים אי אפשר לקבוע בוודאות מה הפער אם בכלל.

נראה לי ש 8700K עם טוב ו MCH מופעל בביוס הוא בחירה הבטוחה.

לגבי שידרוג -

1. שים לב שאתה מוגבל ל 64GB בשתי הפלטפורמות , מעבר לזה צריך לעבור פלטפורמה

2. בפלטפורמה של תוכל להחליף את המעבד עוד שנה כשיצא הדור הבא של ה . זה יכול להיות שידרוג משמעותי כי הדור הבא יהיה ב 7NM שכנראה יאפשר מהירויות שעון הרבה יותר גבוהות מהיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

פותח הדיון מודע ליתרון של .

לגבי אפשרות שדרוג ב -

לא לשכוח שזה עוד הוצאה כספית לשם שיפור ביצועים בעתיד

( או שלא )  ועד אז המערכת לא מיטבית , אם כי הכל בהפרשים 

יותר מידי גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-2700x חזק יותר בעומסים שמנצלים את כל הליבות ב-100% (בממוצע).

פוטושופ (ושאר התוכנות של אדובי) בנויות עם אופטימיזציה למעבדי לכן העדיפות שיש לאינטלים.

אם עיקר העבודה הוא תוכנות אדובי, האינטל יהיה עדיף (אבל אתה לא ממש תרגיש בהבדל)

לשימוש כללי הייתי בוחר את הרייזן כי בכוח עיבוד כולל (100%) הוא עדיין בממוצע חזק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ

השימוש לו מיועד המחשב הוא תוכנות אדובי,

בשבעים אחוז מהזמן. בשלושים הנותרים, עדיין

אינטל טובים או גג ששווים.

אם היה מדובר בתוכנה כמו בלנדר, אז ברור ש - 2700 עדיף.

אבל זה לא המקרה.

לא יקרה שום אסון אם יילך על , רק שעם בא גם יתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתייחס להערתו של החבר בור ועם הספר,

למען הדיוק האופטימיזציה אינה למעבדי אינטל פר אקסלנס, הוא מבוסס וההרחבות SIMD הסטנדרטיות שיש לשני המעבדים

גם יחד. פער הביצועים (איפה שיש כזה - כי לא בכל מקום רואים אותו) נובע רק בשל ההבדל בתדר הריצה, ואם מסתכלים על

הבנצ'ים לא תמיד אפילו מציגים שפור בגובה הפער בתדר אלא פחות מכך. זה הספור על רגל אחת.

מי שעובד רק על וזהו כל עולמו (או עיקר עולמו), וזמן העבוד של התמונה אם יחתך בכמה שניות (שמישהו ישמע כן עוד

אפשר לחשוב), ובשבילו זה כסף (מה זה כסף - הרים של כסף, הוא מרוויח 1000 דולר לשעה...) הרי שאין שאלה - שיקנה מה

שיוריד לו אפילו 10 שניות מזמן העיבוד.

אך מי שעובד על על הדרך בין שלל תוכנות רבות (שזה רוב רובו המכריע של המשתמשים, וכנראה לא אחטא גסות אם

אעריך שגם השואל בשרשור זה עונה להגדרה דלעיל), העוד 10 שניות או פחות 10 שניות מבחינתו, אין להם שום משמעות בעולם

האמיתי והמעשי, והוא יכול להצטייד במעבד 2700 מבלי שהדבר ידגדג את הזקן של אימו (שתבדה לחיים ארוכים כמגדלת זקנים).

חברס - לא לעשות סיפור מהבדלונים קטנים באמת. מי המנסה לשכנע בזוטות, סופו שלא יקשיבו לו לאורך זמן.

מילא עוד היה מדובר בזמן עיבוד שמתקצר מנגיד 10 דקות ל- 5, נו אז היה אפשר עוד להבין את הטיעון.

אבל אם זה יורד מכולה פקקת 100 שניות לבקושי 90-95.... נו באמת.

לא מתאים למקום מקצועי ברמה שלנו, לבנות תזה על בסיס כזה שולי וחסר רלוונטיות.

מעבד 2700 עולה 60 דולר פחות, חוסך יחידת אז הפער כבר תופח יותר לכוון 100$ פחות.

הוא מביא לזירה 33% יותר ליבות (8 במקום רק 6) ולכן יחיה על הכביש עוד כשנה-שנתיים הלאה, בזמן שהמעבד אינטל

ולו רק 6 לבות יצריך את שדרוגו בשלב מוקדם יותר.

ולכן חוץ ממקרה קיצון שאין לו משמעות במישור הפרקטי וכפי שהוסבר מעלה בצורה מאד ברורה וחדה,

ובטח כפי שהבנצ'ים מראים (הבדל זניח וקטן בהחלט), 

המעבד מתומן הליבות (ריזן) עושה את מרבית השימושים יותר טוב, הוא כאמור זול יותר, ויחיה יותר שנים עד

השדרוג המתבקש. הוא בראיה הכוללת של הספור שלפנינו - המנצח האמיתי של תחרות הזו וכל נסיון לנפנף אחרת

לא יואיל לדעת חכמים.

אינטל בבעיה עד שלא תוציא את אצבעה מן התחת, ותואיל בטובה להחזיר לנו את שתי הליבות החסרות בתחרות

הזו מול . אני הרואה עצמי כצרכן מתקדם ואינטילגנט, לא מוכן להיות פראייר או כסיל שקונים אותו בנפנופי ידיים

ובמאחזי שקר. גם לא מוכן לשלם יותר ולקבל פחות מוצר. מאד פשוט.

יש משהו שהגיל והנסיון מביאים אותך אליו, זה אחד מהם. אז מתנצל שקשה לתמרן אותי או לעבוד עלי, וזה מה יש.

שאינטל תסתדר עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שאתה,nec_000, לא בעניין.

הנחות לא קשורות, טיעונים לא לעניין ומכאן גם

המסקנות לא בכיוון במקרה הטוב.

כל זה בדיון הספציפי הזה, שספק אם קראת בכלל מתחילתו.

אחרת קשה להבין מה גרם לך לכתוב את מה שכתבת.  :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...