שליטה במהירות מאוורר USB - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שליטה במהירות מאוורר USB

rorshach

Recommended Posts

לא יודע אם קשור לכאן או לפורום , אבל מפרסם.

לאחרונה קניתי מאוורר USB - הפריט הזה: https://www.ebay.com/itm/120-mm-PC-Cooling-Fan-USB-5V-Power-Blue-LED-Fan-Guard-Protector-Silent-Quiet-F34/162316276227

המחשב (מבוסס ווינדוס 10) נמצא בתא סגור בתוך שולחן עבודה, עם חור אוורור. המאוורר מתחבר לפורט במחשב ומותקן על גבי החור בשולחן כדי להוציא את האוויר החוצה לחדר.

המאוורר עובד במהירות קבועה (ונמוכה) ויש לי צורך להגביר את המהירות של המאוורר באופן דינמי. 

משום מה לא מצליח למצוא שום כלי שאפילו יזהה את המאוורר. הורדתי את SPEEDFAN הישן והטוב אך כלום.

מישהו מכיר כלי שבעזרתו אוכל לשלוט במהירות של מאוורר USB?

פרטי מערכת מצורפים.

summary.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוורר הזה סתם לוקח חשמל מה- בלי בקר ובלי כלום ברור שהמחשב לא מזהה אותו, כיוון שזה מאוורר של 12V ו- מוציא רק 5V אז גם ברור למה הוא מסתובב לאט. לצערי אין לי בשורות טובות, אף תוכנה לא מסוגלת להעלות את המתח שיוצא מ- ככה שבכל מקרה בלי להחליף את המאוורר או לפחות את החיבור שלו אין לי ממש להציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה סרטון שמישהו שינה עם pwm לדבריו.

לא ברור איך הוא חיבר והוא לא מסביר מה הוא עשה.

אתה יכול לקנות מאוורר רגיל עם חוט ארוך ולהעביר את החוט בחלק האחורי של המארז שיש בו בדר"כ הרבה פתחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

המאוורר הזה סתם לוקח חשמל מה-USB בלי בקר ובלי כלום ברור שהמחשב לא מזהה אותו, כיוון שזה מאוורר של 12V ו-USB מוציא רק 5V אז גם ברור למה הוא מסתובב לאט. לצערי אין לי בשורות טובות, אף תוכנה לא מסוגלת להעלות את המתח שיוצא מ-USB ככה שבכל מקרה בלי להחליף את המאוורר או לפחות את החיבור שלו אין לי ממש להציע.

תודה! ממה שאני רואה אפשר בהחלט להעיף את ה- ולהשתמש בחיבור FAN שלו ישירות ללוח אם: s-l1600.jpg

אנסה פשוט לעשות את זה, אלא אם כן יש רעיון יותר טוב. צריך כבל מאריך לחיבור FAN אם כך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

יש פה סרטון שמישהו שינה עם pwm לדבריו.

לא ברור איך הוא חיבר והוא לא מסביר מה הוא עשה.

אתה יכול לקנות מאוורר רגיל עם חוט ארוך ולהעביר את החוט בחלק האחורי של המארז שיש בו בדר"כ הרבה פתחים.

לפי התגובות בסרטון וחוסר ההסברים המלווים יש סיכוי שזה FAKE.

אני מאוד מתחבר לזה שהמאוורר הוא 12V והוא מחובר לפורט 5V, כמו בתשובה הראשונה. כך או כך אין מספיק מתח לסובב אותו מהר יותר, אלא אם כן מערבים בקר כלשהו שמתחבר ל- ומוציא 12V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...