שחר של יום חדש: מעבדי ה-Coffee Lake של אינטל בביקורת - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שחר של יום חדש: מעבדי ה-Coffee Lake של אינטל בביקורת

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של djelectric

שוב, ג'ו הממוצע לא הולך לבצע המהרה גם אם הוא יודע בדיוק מה זה. הוא מחפש מחשב עם 0 התעסקויות ו-0 סיכונים.

רוב. האנשים. לא. מבצעים. או. מעוניינים. בהמהרה.

אני יודע שקשה להבין את זה. אני יודע שמסתובבים בחוץ אנשים משוגעים שאיבדו את דעתם ולא רוצים להוסיף ביצועים למחשב. אבל הם קיימים, הם מתהלכים בנינו.

בעניין הזה אני עוד יכול אולי להבין את סגמט הלקוחות המסורתי, שקונה מותג "על עוור" ומבלי שבאמת מעניין אותו מאומה:

קרי נכנס לחנות מחשבים, קונה כמו במכולת - במינימום התעסקות ויוצא החוצה כמה שיותר מהר.

אך אלו אינם לקוחות שישבו מראש בקבוצת אלו, שרכשו בשנה האחרונה 3:

הלקוחות של ריזן 3 מרכיבים קבוצת נישה של "לקוחות מתקדמים" - אותם משוגעים כמוך וכמוני לנושא, שבאים בודקים בציציות

וקונים עם הרבה מאד ידע, נסיון, ושעות צפייה בסקירות ומבחנים מרובים.

לנו שוכני קבוצה זו, המעבד ריזן 3 היה מלכתחילה מתוכנן להיות מומהר, אנו מהווים את הצרכן העיקרי של מעבד זה, לא מישהו אמורפי.

ולכן אותה כמות של צרכנים שהתעניינה בריזן 3 לפני תאריך 5.10 (שהיתה מתוך כוונה להמהירו), היא קבוצה סגורה וזו נשארת אותה קבוצה גם לאחר 5.10 .

אנחנו שבקבוצה זו נבחן גם ברכישה הבאה שלנו, את 8100 אל מול ריזן 1200, אך בהתבסס אך ורק על תוצאות ריזן כפי שאנחנו מתכוונים

לעבוד עימו (דהיינו מומהר). הקבוצה הזו (שלך ושלי) היא אותו גודל לפני תאריך 5.10 ואחרי תאריך 5.10 .

ומי שאינו בקבוצה הזו שלנו, אלו אותם אינדיוידואלים רבים חייב להודות, שהיו בקבוצה B הן לפני 5.10 - ורכשו גם אז i3-7100 לא ריזן 1200

למרות שברור היה שזו שטות לעשות כך, משום שקבלו חצי מעבד (רק 2 ליבות) אך שלמו מחיר מלא וזהה.

לא באמת עניין אותם שזה המצב, או שבכלל ידעו מכך (לא היה מי שטרח ללמדם).

זה שכיום יש לאותה קבוצה (B) אפשרות לקבל סוף סוף מעבד 4 ליבות במחיר דומה לריזן 3  ממותג , זה רק בונוס עבורם (ולא בטוח כלל שהם מביני מהו)

אך האמור לא ממש יסיט לקוחות מקבוצה A שלנו (שהתעניינו בריזן 3 לפני כן), לרכוש כיום 8100 - לפי כל ההסברים הביצועיים והתמחיריים שהועלו בשרשור

בעמודים הקודמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

זה רק אני... או שפלטפורמת RYZEN 7 1700 עם אוברקלוק קליל ל-3.9GHZ, בהרבה יותר משתלמת מעבדי COFFEE.

כאשר לוקחים בחשבון את כל מחיר הפלטפורמה.

זה לא רק אתה אורי,

גם אני מצטרף.

יחד עם זאת להערכתי תוריד מעט את מחירו של 1700 בכדי להשאירו ביתרון price/performance גדול גם הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפילוח שלך ( לא רציתי להשתמש במינוח אחר, מפאת האסוציאציות השליליות ....) הוא לא כ"כ מעוגן במציאות.

למעשה הוא הפוך ממנה.

אלה "מביני העניין" יהיו אשר יהיו, מספרם נמוך בהרבה מאלה ש"קונים על עיוור".

גם אם תחול תזוזה מכאן לשם, היא גם בטלה בשישים.

אני מדבר "מהשטח" לא ממאוואי ליבי.

לכן, הטענה של ליאור עדיין תקפה וקיימת.

וכדי לאזן / להמתיק את הנאמר כאן, אומר זאת -

לעולם תעמוד ל - AMD  הזכות שבגלל המעבדים שהיא הוציאה בשנת 2017, חלה תזוזה מבורכת

בשוק המחשבים בכלל והמעבדים בפרט לטובתו של הצרכן, ואת זה גם עשרה כמוני ( בעיניך :) )

ואלף אחרים לא יקחו מ - .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוק הPC עבר ל2 יצרניות גדולות (למעבדים) הרבה לפני שהתחלנו להחליף סוקטים כמו גרביים...

מחליפים סוקטים מהר היום כי הרבה יותר בנוי לתוך המעבדים:

בקר חדש ? צריך להחליף סוקט

יותר PCI-E להרחבה או PCI-E בתקן מהיר יותר ? צריך להחליף סוקט.

תקנים חדשים מחייבים תקשורת מהירה יותר לגשר הדרומי ? צריך להחליף סוקט.

מרגע שהגשר הצפני נכנס כחלק מהמעבד פשוט יש הרבה יותר סיבות להחליף סוקט.

וזה בנוסף לדברים הרגילים כמו שינוי או שינוי דרישות מתח שדורשות החלפת סוקט... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואללה ?

1500+   פינים  וחייבים להחליף סוקט מסיבות טכניות  !

אההה

וסנטה קלאוס יביא מתנות בחג המולד !  נו באמת ......

במקום כל ה"סיבות הטכניות" , אפשר לכתוב את הסיבה האמיתית -

בצע כסף, חמדנות !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

youtube + שם המשחק + Intel HD 630.

למשל:

https://www.youtube.com/watch?v=hlD6zISDn18

תשקול R3 1200 (אם אתה לא יכול לחכות ללוחת זולים) או I3 8100 (עם לוח H310, תחילת 2018 כניראה) וכרטיס GT1030 ולא I5 8400 אם המחשבה היא על משחקים בתקציב נמוך.

מפתיע לטובה. באמת גורם לי לשקול לחסוך כרגע ולא לקנות כרטיס מסך, ולהוסיף בהמשך כשיהיה צורך, או אם אני ארצה לשחק במשחקים כבדים יותר.

היה לי שיקול אם כדאי להשקיע במעבד חזק שיחזיק להרבה זמן ולרכוש כרטיס מסך בהמשך או להשקיע מעט פחות במעבד ולרכוש מדור קודם ואת שאר הכסף להוציא על כרטיס מסך בתקציב מוגבל (לא באיזור ה 1000 ש"ח)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...