האם הרכבה עצמית תמיד יכולה להיות יותר כלכלית ממחשב מותג באותו המחיר? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הרכבה עצמית תמיד יכולה להיות יותר כלכלית ממחשב מותג באותו המחיר?

Sargon

Recommended Posts

http://fre.co.il/items/1362034-HP-Omen-X-Gaming-Desktop-900-170nj-1GT46EA#Image_1

תראו את המחשב הזה.

האם באותו המחיר ניתן להרכיב מחשב יותר "טוב" בהרכבה עצמית?

או שהיתרון של מחשבי מותג שמי שתיכנן אותם התאים את הרכיבים בצורה יעילה יותר ממה שאפשר להרכיב סתם עם "לגו"?

יש עוד קטע שאני לא מבין שאותו מוצר לכאורה יכול להיות בעל איכויות שונות בגלל שהוא מייוצר על ידי חברות שונות. אז הSPECS לכאורה זהים, אבל כונן SSD של יכול להיות הרבה יותר איכותי מכונן בעל אותם פרמטרים של חברה אחרת.

זה אחד החסרונות הגדולים בהרכבת מחשב אישית, כי נראה שתמיד דוחפים לי את הרכיבים ממותגים או חברות שלא ברור לי כמה איכותיים הם הרכיבים שלהם. יש אוליי רכיבים שזה לא ממש משנה, אני לא יודע. אבל יש רכיבים שזה בטח משנה.

יכול להיות שמחשבי מותג לוקחים אקסטרא מחיר בגלל שזה מותג. אבל אוליי האקסטרא הזה שווה בשביל להימנע מהסיכוי של מה יכולים לדחוף לך חנויות מחשבים בהרכבה עצמית.

ואוליי המחשבי מותג האלה זה בלוף והם גם דוחפים את הרכיבים הזולים ביותר. כי אני לא ראיתי שיש פירוט של הדגם המסויים של רכיבים כמו הSSD והזיכרון במחשב מותג הזה.

אז נניח בהינתן תקציב של 20 אלף שקל הייתם הולכים על מחשב מותג או שעדיף מחשב בהרכבה עצמית ביותר?

ועוד שאלה קטנה... WTF זה המארז המשונה הזה? אני מניח שאפשר להניח אותו רגיל כמו קופסה ולא בצורה המפגרת הזו על הרגליות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמבין - תמיד ילך על הרכבה עצמית. לא ידחפו לך כלום אם לא תבקש זאת. רוב חנויות הגיימינג כיום גם לא "דוחפות". זה קיים בעיקר ברשתות

אין כאן שום חלקים מיוחדים. מדובר בחלקים סטנדרטיים לחלוטין של יצרניות שיכול כל אחד לקנות.

הדוגמה שהבאת קצת קיצונית לדעתי. מחיר של מחשב עם רכיבים כאלה בהרכבה עולה פחות מ10K שקלים ואני מדבר על רכיבים מתקדמים בכל קטגוריה.

מה שאתה לא מקבל זה שירות איסוף והחזרה מהבית... וזהו בערך. האם זה שווה עוד 8000 שקלים? ובכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, פעם קניתי מחשב וכשרציתי להוסיף וביקשתי מאותה חברה\מודל, הם אמרו שזה לא משנה(אחריי שכבר קיבלתי את הזיכרון בדואר)

פשוט הרבה פעמים אומרים לך 8GB 2333Hz ולא אומרים לך איזה חברה או מה המודל, אבל נראה לי שזה כן חשוב?

לפעמים יש הבדלים קטנים בין הדגמים שלא מספרים לך עליהם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אז גם פה וגם שם יש "נוכלים".

השאלה האם במחשב מותג יש מותגים שלא "מרמים" ולא מכניסים רכיבים זולים או עושים כל מיני שטויות.

והאם בחנויות בארץ יש חנות שבה המוכר לא עייף מהחיים ויש לו בכלל כח לשבת איתך או לתת לך פירוט מדוייק של כל הרכיבים. כי ממה שאני רואה לא כתוב ממש בדפי חנויות בארץ את כל הפרטים ברכיבים, מה שמשאיר להם אפשרות לבחור מה שיש להם כרגעי במלאיי. אני לא מדבר על הSPEC, אבל החברה או המודל המסויים של הרכיב.

כל החנויות בארץ, גם הטובות, לא ראיתי שיש להם ממש כח להתעמק בצרכים שלי. לרוב הם ישקיעו מינימום מאמץ בלספק לי שירות, כי אין להם באמת זמן לשבת עם כל אחד ולפעמים הם בעצמם לא תמיד יודעים עד הסוף מה הם מוכרים.

עוד לא ראיתי חנות בארץ שיש גם מוכרים שמבינים הכל לפרטי פרטים וגם נותנים לך את המידע הזה.

במותגים "אוליי" יש סיכוי לקבל משהו שכל הרכיבים מותאמים ומתוקתקים.

גם יש את הקטע בחנויות שמרכיבים לך מחשבים שהם חייבים לחבר הכל באזיקונים מה שמקשה להחליף רכיבים מאוחר יותר. כאילו אתה מבקש בלי אזיקונים הם לא מוכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאתה לא פעיל הרבה באיזור החומרה כאן, אבל אתה חלק מהפורום הזה לא מעט זמן. כל חנויות הגיימינג שממליצים עליהן פה מכילות מפרטי מחשב מלאים עד החלק האחרון ומההיכרות שלי אף אחד שם לא "עייף מהחיים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...