עכשיו מתברר WIN 10 עוד פוגע בביצועי AMD Ryzen - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עכשיו מתברר WIN 10 עוד פוגע בביצועי AMD Ryzen

roynany015

Recommended Posts

ציטוט של עידן פ.

כולם כ"כ רצים לדבר על כמה הרייזן נכשל ולמה...

רק אני לא מבין על מה אתם מקשקשים ?

רייזן בדיוק איפה שחשבנו שהוא יהיה, חלש מ7700K במשחקים אבל חזק משמעותית בריבוי נימים באותו מחיר ומטה (R7 1700)

איפה עוד יש לכם אופציה להתקרב ל6900K עם מעבד של 330$ (+OC) בריבוי נימים ?

הימים של מעבדים שקונים בזול והופכים למפלצת עם קצת OC חזרו ואין מרוצה ממני סוף סוף להחליף את ה i7 930 בלי לשלם 600-1000$ למעבד ו400$ ללוח.

זה בדיוק מה שאני לא מבין. על איזה כישלון אנשים מדברים??

אינטל הובילה לבדה בשוק במשך כמעט שבע שנים, נגיד שש. פתאום מגיעים עם מעבד שמחסל את הדור השישי , עוקפים את הדור השביעי בחלק משימושים והדבר היחידי שאינטל יכולים להראות זה את ה 7700 מוביל בבטחה במשחקים כשהוא מנצח אפילו את ה 6950X  שלהם עצמם.

איפה פה הכישלון לא מבין??

הצלחה פנומנלית, סגרו פער של שש שנים בפעם אחת, בחלק מהשימושים בעיקר production הם עוברים כל מעבד של וזה נקרא כישלון? כי הם לא סגרו את הפער במשחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בניגוד לאינטל, שכבר וותיקה ומובילה עם דורות I למיניהם המון זמן = יש תמיכה ויעילות בין מעבד ומע' הפעלה

AMD ומעבדי רייזן עדיין חדשים  מדי למערכת הפעלה והגיוני שיהיו באגים וחוסר תאימויות שיפגעו בביצועים

חכו כמה חודשים שישדרגו את הדרייברים והמערכת הפעלה - ואז התמונה תתבהר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

X86 זה , זה לא איזה כרטיס מסך שבאמת יש מה ליעל שם עם הזמן...

יכולים לשפר מעט את החלוקה לטרדים של המערכת הפעלה, כמו שהיה עם הבולדוזר בזמנו לא הרבה יותר מזה, אל תבנו על שינויים גדולים.

יהיה מעניין לראות אם הם יצליחו לתת למעבדי 4 ליבות שלהם תדרים טובים יותר משמעותית מה 8 ליבות, יש להם את ה IPC, לא תהיה "בעיה" עם החלוקה בין 2 יחידות של 4 ליבות.

אני מאמין שהם יהיו ברמה של 4770-6700 אבל עם מחיר מעולה, פתוחים ל OC בכל הרמות מחיר, זה התשובה האמיתי ל7700 ו7500.

לדעתי מי שמשווה את ה1700 ל7700 קצת מפספס את היעוד של המעבדים, קשה להשוות מעבד 8 ליבות איטי למעבד 4 ליבות סופר מהירת יש יותר מדיי תלות בתוכנה ולכן לא נדיר לראות 7700K עושה צחוק גם מ6950K.

ה1600-1800X הם גרסאות "poor men" ל6800-6900K וכשראים את זה רואים את הערך האמיתי שלהם. (* בינתיים רק הערכה לגבי ה 1600)

המרובעי צפויים להיות הגרסאות "poor men" ל7700 ומטה.

בשני המקרים הAMD בוודאות פחות טובים אבל הvalue שלהם לא פחות ממדהים ובניגוד לתקופת הבולדוזר הם עדיין עושים את העבודה בצורה מספקת ל 90% מהאנשים לפחות.

ציטוט של wizi

הצלחה פנומנלית, סגרו פער של שש שנים בפעם אחת

יש שאלה גדולה אם זה שסגרו את הפער או שפשוט לא התקדמו...

תחלס ? קצת משניהם ^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובת  על בעיות עם 10 

טוענת שאין בעיה עם צווינדוס 10 , אני לא מבין אם פוחדים מווינדוס או  פוחדים שאנשים לא יקנו אלו  ?

שבפועל עובדים נהד ר אך יכולים לעבוד אולי טוב יותר 

http://www.fudzilla.com/news/processors/43111-amd-denies-ryzen-windows-10-problems

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהכונה שאין איזה באג ב scheduler  של אבל לבטח אפשר לעדכן אותו לטפל טוב יותר במעבדים החדשים של AMD

יש הבדל בין באג, שמשהו לא עובד כפי המצופה או לשפר משהו שעובד לכאורה על פי המפרט שלו ועדיין לגבי חומרה חדשה יכול לעבוד טוב יותר

בכל מקרה, זה כבר מהבוקר ויש ב reddit איזה 1000 תגובות בפוסט שם על זה. לכל אחד יש דיעה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wizi זה בדיוק מה שאמרו בPCPER...

הזיהוי בין אמיתית לליבה לוגית עובד מעולה, כרגע מנסים לבדוק אם החוסר עקביות בביצועים אולי נובע ממצב שבו הווינדוס מחלק עבודה בצורה לא יעילה בין שני ה CCX

ואז כשהם צריכם לתקשר בינהם זה נעשה ע"י infinity fabric ולא ע"י L3 גדול ואחיד כמו באיטל.

תחלס ? לדעתי חופרים איפה שלא צריך, המעבדים מספקים ביצועים מעולים מחיר שלהם וביצועים טובים מאוד באופן כללי, זה היה ברור(לי לפחות) שהם לא יצליחו להדביק את הפער בפעם אחת, לפחות לא בכל המבחנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן, לגמרי מסכים איתך. חפירה באמת מיותרת, לאנשים שמשחקים זאת לא המטרה העיקרית של המחשב שלהם. לגיימרים שלהם חשוב כל פריים, אולי באמת זה מציק להם ומעיק. שלהם חשוב כל פריים עדיף להם ללכת על 7700 שנותן אחלה תמורה בנושא משחקים. 

יתרה מכך, אמרת נכון. הפאבריק לא אמור היה להוות צינור להעברת מידע בין CCX שונים. הקאש היה אמור להיות שטח משותף ששני ה CCX יוכלו לגשת אליו לקאש שבו.

יותר מזה, יש טענות כאלה ואחרות, לא ממש יודע כמה הן מבוססות, שחלונות 10 מזהה הרבה יותר קאש פר ליבה ממה שיש באמת. מזהה 8 מגה לליבה במקום 2.5 מגה.

אולי שם נעוצה הבעיה. בכל מקרה, לא דרמטי בשביל חדשה ביצועים מעולים וסביר להניח שבדורות הבאים גם חבלי ילדות אלא יבואו על פתרונם. 

עריכה:

עוד קצת מידע וחקירות שבוצעו בנושא. המאמר תורגם.

מידע נוסף בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הסבר מפורט איפה הבעיה של המעבדים 
נעשו בדיקות וטוענים שהבעיה כנראה לא מיקרוסופט 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1149&v=6laL-_hiAK0

https://www.pcper.com/reviews/Processors/AMD-Ryzen-and-Windows-10-Scheduler-No-Silver-Bullet

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של roynany015

הנה הסבר מפורט איפה הבעיה של המעבדים 
נעשו בדיקות וטוענים שהבעיה כנראה לא מיקרוסופט 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1149&v=6laL-_hiAK0

https://www.pcper.com/reviews/Processors/AMD-Ryzen-and-Windows-10-Scheduler-No-Silver-Bullet

ידוע שהבעיה היא לא מיקרוסופט אבל ייתכן שהתאמות במערכת הפעלה יגרמו לשיפור ביצועים. למשל לתעדף חלוקת משימות פר ccx ולא להעביר תהליכים לccx אחר, ולמנוע פיצול של עבודה על שני ccx שונים, זה לא פתרון מיטבי אבל זה יכול לעזור, למען האמת שאני חושב על זה עכשיו יותר נכון לקרוא לרייזן מעבד כפול מרובע מאשר מתומן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תיפול עכשיו כולנו אנשים מסכנים. כניראה שיש פה הרבה שלא מבינים עד כמה אנחנו מסכנים נהיה. 

מחזיק אצבעות לamd ואני כבר חודש בלי כרטיס מסך כי אני מחכה לכרטיסים שלהם. 

מקווה שכבר ישחררו בקרוב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

ידוע שהבעיה היא לא מיקרוסופט אבל ייתכן שהתאמות במערכת הפעלה יגרמו לשיפור ביצועים. למשל לתעדף חלוקת משימות פר ccx ולא להעביר תהליכים לccx אחר, ולמנוע פיצול של עבודה על שני ccx שונים, זה לא פתרון מיטבי אבל זה יכול לעזור, למען האמת שאני חושב על זה עכשיו יותר נכון לקרוא לרייזן מעבד כפול מרובע ליבה מאשר מתומן ליבה.

האמת שיקראו לו מרובע כפולי .. כל עוד נקבל ביצועים כאלה באמת פחות מעניין אותי איך הפרוסת סיליקון מחולקת.

שורה תחתונה, ממה שיצא היום, הרייזן רגיש יותר למהירות הזיכרון והיות וכרגע המקסימום הוא 2933 ויש מיעוט שמגרד 3200.. זה פוגע בביצועים במשחקים מסויימים.

יתרה מכך, גם מפתחים צריכים להתאים את הקוד שלהם לניצול נכון של הליבות.

תכל'ס, מעבדים טובים מאוד ובמשחקים הם פחות חזקים מה 7700, כבר טחנו את זה. גם ה 6900 של נופל במשחקים מול ה 7700.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wizi

האמת שיקראו לו מרובע כפולי ליבה.. כל עוד נקבל ביצועים כאלה באמת פחות מעניין אותי איך הפרוסת סיליקון מחולקת.

שורה תחתונה, ממה שיצא היום, הרייזן רגיש יותר למהירות הזיכרון והיות וכרגע המקסימום הוא 2933 ויש מיעוט שמגרד 3200.. זה פוגע בביצועים במשחקים מסויימים.

יתרה מכך, גם מפתחים צריכים להתאים את הקוד שלהם לניצול נכון של הליבות.

תכל'ס, מעבדים טובים מאוד ובמשחקים הם פחות חזקים מה 7700, כבר טחנו את זה. גם ה 6900 של אינטל נופל במשחקים מול ה 7700.

רק שיתפתי מחשבה לא צריך להתעצבן :)

וכן ייטב לamd אם יצליחו לגרד יותר ביצועים דרך שיפור הראם אני מקווה שהלוחות הבאים יוכלו לתמוך אפילו ב4000 מגה הרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

רק שיתפתי מחשבה לא צריך להתעצבן :)

וכן ייטב לamd אם יצליחו לגרד יותר ביצועים דרך שיפור הראם אני מקווה שהלוחות הבאים יוכלו לתמוך אפילו ב4000 מגה הרץ.

אם הובנתי לא נכון, מתנצל. ממש ממש לא כועס:)

אכן לפי הטופולוגיה , שני CCX נראה כמו שתי פיסות של ארבע ליבות:) הקטע פה זה הפאבריק שמחבר בין שני ה CCXים

וממה שקראתי היום, טוענים שבעוד חודש תהיה תמיכה גם בזיכרונות של 3500-3600 MT/s

היה איזה בנצ' היום שהראו ב guru3d שזיכרון מהיר יותר בחלק מהמקרים/משחקים נתן שיפור של 33%.

אם זה לא היה אתר מכובד הייתי חושד שזה מפוברק.

בכל מקרה, אתה כנראה צודק ומדובר בשני CCXים של ארבע ליבות כל אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...