עכשיו מתברר WIN 10 עוד פוגע בביצועי AMD Ryzen - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עכשיו מתברר WIN 10 עוד פוגע בביצועי AMD Ryzen

roynany015

Recommended Posts

כתבה על כך שווינדוס 10 פוגע ביצועי  המעבדים החדשים של  AMD Ryzen

מתברר שווינדוס לא קורא נכון שפת עיבוד  simulated SMT threads

הקישור מתאר עוד בעיות שקשורות בין המעבד לווינדוס 

http://www.guru3d.com/news-story/microsoft-confirms-windows-bug-is-holding-back-amd-ryzen.html

לא ידוע עפ"י הכתבה מתי זה יסודר בעדכון 

מה שזה כן אומר שהמעבדים של יכולים להצליח יותר עם 10 היו משקיעים יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של urib

הרקדן בסדר! הרצפה עקומה...

אתה כמובן יכול להביא תימוכין לסרקזם שלך ולהוכיח שהרקדן לא בסדר?

מת על אנשים כמוך. באמת.

כאילו שכשאינטל יצאה לראשונה עם HT הכל רץ חלק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שזה לא יעזור להביא את כל הבנצ'ים שפורסמו בכל האתרים הגדולים שמראים הפוך נכון?

אתה צודק. כולנו טועים. הרייזנים של ממש גרועים.

אתה צודק.  עכשיו אתה מרוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתרים גדולים עסוקים בגיימינג ובתכנות בסיס.

בעולם המקצועי הרוב משתמשים בתכנות של אדובי ובזה שוב אכזבו.

אז מה תומר כעת שגם אדובי "אשמים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני מבין הבעיה נעוצה באיך שהמעבד בנוי, כל זה ממה שקראתי והסברים שראיתי.

רייזן למעשה בנוי כשני נפרדים של מרובע ליבות. הכל בסדר עד לרגע שליבות שנמצאות בשני שונים צריכות לעבוד אחת עם השנייה או יש צורך להעביר תהליך מליבה אחת לליבה אחרת.

ולמעשה המעבד מתפקד כשני נפרדים שפשוט יושבים על אותה פיסת סיליקון ולכן ערוץ התקשורת בינהם הרבה יותר נמוך מאשר שתי ליבות אשר נמצאות על אותו מעבד ומשתפות cache.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נראה שה CCX הם שניים נפרדים. עדיין, כולה NUMA. אם זה עובד על שני נפרדים אין סיבה שזה לא יעבוד על שני נפרדים על אותה אריזה. כמו שבשרתים זה עובד אין סיבה שכאן זה לא יעבוד. 

עניין של זמן עד שיפתרו את זה ברמת מערכת ההפעלה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wizi

אכן נראה שה CCX הם שניים נפרדים. עדיין, כולה NUMA. אם זה עובד על שני מעבדים נפרדים אין סיבה שזה לא יעבוד על שני מעבדים נפרדים על אותה אריזה. כמו שבשרתים זה עובד אין סיבה שכאן זה לא יעבוד. 

עניין של זמן עד שיפתרו את זה ברמת מערכת ההפעלה. 

העניין שבשרתים אתה עובד עם תוכנות אחרות, שהמעבדים לא בהכרח צריכים לשתף מידע בין ליבות שונות באשכולות עיבוד שונים.

והבעיה היא  שמהירות שיתוף בין שתי אשכולות העיבוד הוא איטי יחסית :S.

אז אני לא חשוב שזה ברמת מערכת ההפעלה (אם מדברים על משחקים כמובן) אני חושב שזה דווקא ברמת המשחק\מנוע, הם יהיו צריכים לוודא שהמשחק מוגבל רק למעבד אחד, או פתרון חכם אחר. בכל מקרה יהיה מעניין לעקוב אחרי זה לראות אם ואיך יפתרו זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה שלא יודע מספיק על הארכטקטורה להבין אם מדובר אכן בשני CCX שלא מדברים בינם לבין עצמם או לא. 

ממש לא יודע אם הם נפרדים לגמרי כמו שני נפרדים או חולקים חלק מהקאש וכו. 

גם בהנחה ומדובר על שני אשכולות שונים, לא בעיה לדאוג שכל CCX יריץ שמונה SMT על הCCX ובלי להעביר ל CCX השני עיבודים מה CCX הראשון.

לא חושב שיש הרבה דברים שצריכים לתהליך אחד יותר מאשר ארבע ליבות פיזיות ושמונה נימים.

בכל מקרה, כמו שאמרתי, מודה שלא מכיר את הארכטקטורה מספיק טוב כדי להביע דיעה בכל מקרה, בהחלט אפשר לדעתי לשפר ביצועים וגם אם מעבדי לא יצליחו לעבור את ה 7700 במשחקים, זה טוב מספיק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wizi

אני מודה שלא יודע מספיק על הארכטקטורה להבין אם מדובר אכן בשני CCX שלא מדברים בינם לבין עצמם או לא. 

ממש לא יודע אם הם נפרדים לגמרי כמו שני מעבדים נפרדים או חולקים חלק מהקאש וכו. 

גם בהנחה ומדובר על שני אשכולות שונים, לא בעיה לדאוג שכל CCX יריץ שמונה SMT על הCCX ובלי להעביר ל CCX השני עיבודים מה CCX הראשון.

לא חושב שיש הרבה דברים שצריכים לתהליך אחד יותר מאשר ארבע ליבות פיזיות ושמונה נימים.

בכל מקרה, כמו שאמרתי, מודה שלא מכיר את הארכטקטורה מספיק טוב כדי להביע דיעה בכל מקרה, בהחלט אפשר לדעתי לשפר ביצועים וגם אם מעבדי AMD לא יצליחו לעבור את ה 7700 במשחקים, זה טוב מספיק. 

ממה שקראתי הם לא חולקים שום cache וזאת הבעיה :S

יש אתרים שטוענים שהם למעשה מתנהגים כמו שני נפרדים, אני מניח זה שהם על אותה פיסת סילקון משפר את המצב, וברור לי שברגע שילמדו להסתגל לזה המצב ישתפר.

רייזן הוא כשלון והצלחה בו זמנית, הם נכשלו בלעקוף את אינטל, אבל הם הכריחו את אינטל להיכנס שוב לתחרות ויש סיכוי סביר מאוד שהדור הבא כבר יראה שיפור משמעותי. ברגע שאנשים מתלבטים האם לקנות רייזן למחשב גיימניג או כל שימוש אחר, זאת כבר הצלחה כבירה ל הפעם האחרונה שamd היו אופציה רצינית למחשבי high end היה לפני עשר שנים.

האם יהיו יותר ליבות? או שיפור פנומנאלי בביצועים פר שיגרום לריבוי ליבות להיות מיותר? אין לי מושג אבל מה שבטוח שהולך להיות מעניין ואנחנו הצרכנים הולכים להרוויח :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם כ"כ רצים לדבר על כמה הרייזן נכשל ולמה...

רק אני לא מבין על מה אתם מקשקשים ?

רייזן בדיוק איפה שחשבנו שהוא יהיה, חלש מ7700K במשחקים אבל חזק משמעותית בריבוי נימים באותו מחיר ומטה (R7 1700)

איפה עוד יש לכם אופציה להתקרב ל6900K עם מעבד של 330$ (+OC) בריבוי נימים ?

הימים של שקונים בזול והופכים למפלצת עם קצת OC חזרו ואין מרוצה ממני סוף סוף להחליף את ה I7 930 בלי לשלם 600-1000$ למעבד ו400$ ללוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...