זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק - עמוד 16 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק

djelectric

Recommended Posts

יש לי מעבד i7-3770. אין שום שימוש שבו הוא מגביל אותי.

לשוק המקצועי זה סיפור אחר (נניח עריכת , יותר מהירות = רינדור מהיר יותר, תמיד בהגדרה מהיר יותר = טוב יותר), לשימוש סטנדרטי אפילו ה-i5-2500 שהיה לי לפניו (והוחלף רק בגלל תקלה בלוח אם) הספיק מעל ומעבר.

אני לא רואה שום צורך לשדרג את המעבד, גם אם הייתי יכול לשדרג אותו בחינם לא הייתי טורח לעשות את זה כי זה לא שווה לי אפילו את ההתעסקות של פירוק והרכבה מחדש של גוף הקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 356
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Milford Cubicle

יש לי מעבד i7-3770. אין שום שימוש שבו הוא מגביל אותי.

לשוק המקצועי זה סיפור אחר (נניח עריכת וידאו, יותר מהירות = רינדור מהיר יותר, תמיד בהגדרה מהיר יותר = טוב יותר), לשימוש סטנדרטי אפילו ה-i5-2500 שהיה לי לפניו (והוחלף רק בגלל תקלה בלוח אם) הספיק מעל ומעבר.

אני לא רואה שום צורך לשדרג את המעבד, גם אם הייתי יכול לשדרג אותו בחינם לא הייתי טורח לעשות את זה כי זה לא שווה לי אפילו את ההתעסקות של פירוק והרכבה מחדש של גוף הקירור.

ממתי חובבי חומרה והמהרה\רודפי ביצועים (אלה שמבצעים אובר קלוק) הולכים לפי מה שצריך?

וככל הנראה אחת הסיבות שהמעבד מספק אותך זה כי לא קידמו יותר מדי את השוק עקב חוסר תחרות מאינטל.

ואתה בפורום של חובבי חומרה אז מן הסתם אנשים ידברו פה על בהתלהבות על אפילו 5% - 10% שיפור ביצועים שהם השיגו ועל העוד כמה פריימים שכבר איש לא מרגיש ויעשו בנצ'מרק על משחק מיושן ורזולציה נמוכה באופן מטופש וישמחו שהם מקבלים עוד 10 fps כאשר נקודת ההתחלה הייתה 300 משהו. לא צריך את זה אבל זה מה שאנשים נהנים לעשות.

לפעמים יש דברים שלא צריך לחפש בהם היגיון פשוט לקבל אותם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של בור ועם הספר

אשמח לשמוע על לפחות דוגמה אחת למעבד מודרני יחסית נניח משהו החל מ i7-4770K + אפליקציה או משחק שהיתה חובה לבצע OC אחרת האפליקציה לא תעבוד היטב.

אני טוען שאין חיה כזאת.

OC גורם להתחממות רכיבים, שריפת ים של זמן, מחזורים אינסופיים של איתחולים, יותר רעש מהמאווררים וכו'. החל ממעבד מסויים אין בו טעם כי כל תכנית או משחק יעבוד טוב מאד על מעבדים כאלה בלי שום צורך בהמהרה. קל וחומר ברייזן למיניהם.

קודם כל הטעות שלך היא בהבנה של מטרת OC בסיסי. אם אתה לא מוצא בזה צורך כי הכול עובד לך כמו שאתה רוצה, זה לא אומר

שאפליקציות מסוימות לא יקבלו שיפור מסוים שעולים למעלה בתדרים. אף אחד לא טען שזה משהו שחובה לעשות, לפחות לא שראיתי בדיון.

יש הבדל בין מה שאמרת, לבין שיפור ביצועים יחסי כתוצאה מ OC.

דוגמא. שנים הייתי עם i5 2500K במחשב הקודם. משחק מולטי בזמנו שכבר היום אני לא נוגע ( BF4 ), היה מגיע ל 20-30 אחוז 

פריימים מינימליים יותר גבוהים במפות כבדות בשרת של 60 שחקנים תחת OC ל 4+. במידה והייתי חוזר לסטוק, ולא נוגע בשום

רכיב אחר בחומרה שלי הייתי מאבד פריימים וחווית משחק. המעבד הזה חי עד היום. עבד על OC שנים, הסיבה היחידה שהחזרתי

אותו לסטוק זה כי המחשב עבר לאחיין שלי אחרת בכיף הוא היה עובד על OC גם היום. 

OC גורם לרעש ? אנא ממך פרט לי מה כוונתך. לא מכיר דבר כזה, הבן אדם בוחר את הקירור המתאים. נהפוך הוא OC למתקדמים מבוסס פתרונות

קירור יותר שקטים בהרבה. מים, חנקן וכו'. אני משתמש שנים בקירורי אוויר וממהיר כל מעבד שברשותי, איך לי שום בעיה של רעש כי אני בוחר

קירורים מתאימים.

לגבי שריפת רכיבים, שריפת זמן, אינספור אתחולים... שוב, אתה רוצה להגיע למטרה מסוימת - תקדיש לזה זמן. אם זה לא מדבר אלייך,

תישאר על סטוק ותהנה ממה שיש, לא ממה שאפשר לסחוט. שריפת רכיבים ואינספור אתחולים זה בעיות של מתחילים, או טעויות אנוש.

אני חושב שיותר נפוץ היום בחורף שיש הפסקת חשמל ואין הגנה על המחשב לאבד רכיב כלשהו מאשר לשרוף רכיב ב OC שקוראים

מדריך פשוט ובסיסי באתר חומרה אמין כלשהו. 

לא הייתי טוען שאין חיה כזו.. יש אינספור שמקבלות תוספת ביצועים ( בטח שמשחקים ביניהם ), ככה שזה קל מאוד לבוא 

ולהגיד שכל מעבד מודרני לא צריך OC. הטענה הזו יבשה, אפשר ללכת ולמצוא המון המון המון דוגמאות לתוספות ביצועים. במידה 

והתוספות האלה הינם שוליות בשביל מישהו אחד, בשביל אחר - זה לא.

@Milford Cubicle OC סוחט ביצועים נוספים. אין קשר להגבלה. יש דברים מוכחים שאפשר למצוא ברשת שכאשר נותנים למעבד מסוים

OC מסוים - אז קיימות והרבה מהם, שיקבלו תוספת ביצועים יחסית. גם הכרטיס מסך שלי לא מגביל אותי, אם יש לי קירור

מתאים, איוורור סביר במארז, ואני יודע מה אני עושה - אז אני מקבל גם עוד 5-7 פריימים בממוצע עם OC ידני לכרטיס מסך. ועם המעבד אני

מקבל גם עוד קצת. ועם הזכרונות אני מקבל גם עוד קצת. ככה שזה לא שאלה של הגבלה, זה סה"כ בחירה של מי שמוכן לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מצטער מראש אם כבר דיברו על הנושא - עברתי על הדיון, אז אולי פספסתי את זה.

בכל מקרה, יש פרט חשוב כאן עם מעבדי בנושא הגיימניג. קהל היעד של רזולוציות גבוהות, 1440P ומעלה - יכולים

לבנות מערכות מבוססות לרוב ללא שום פגיעה בביצועים. ברזולוציות האלה הכרטיס מסך נותן את הדיבור, ולא נוצרת שום

חסימה חלקית של פריימים בניגוד למיינסטרים שזה FHD. יש להבדיל בין המקרים, זה כן מוכיח דווקא שלאינטל יש עדיין יתרון

ברור בגיימינג במצבים שהמעבד עובד באופן חזק. למה זה קורה, שאלה טובה בתקווה שנראה שינוי כלשהו בעתיד הקרוב.

ככה שכל החברים שקונים 1080\1080Ti\Titan או מערכים של כרטיסי SLI יכולים בכיף ללכת על . החסימה פוחתת

ככל שעולים למעלה ברזולוציה, וזה הגיוני לחלוטין.. גם תתרמו לתחרות וגם תקבלו מחירים הרבה יותר משתלמים.

אני עדיין עם 1070, עד שווגה יצא אני ישקול צעדים. מאוד מאוד בא לי לקנות מערכת חדשה מבוססת 1600X. ימים יגידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אגב, מצטער מראש אם כבר דיברו על הנושא - עברתי על הדיון, אז אולי פספסתי את זה.

בכל מקרה, יש פרט חשוב כאן עם מעבדי RYZEN בנושא הגיימניג. קהל היעד של רזולוציות גבוהות, 1440P ומעלה - יכולים

לבנות מערכות מבוססות AMD לרוב ללא שום פגיעה בביצועים. ברזולוציות האלה הכרטיס מסך נותן את הדיבור, ולא נוצרת שום

חסימה חלקית של פריימים בניגוד למיינסטרים שזה FHD. יש להבדיל בין המקרים, זה כן מוכיח דווקא שלאינטל יש עדיין יתרון

ברור בגיימינג במצבים שהמעבד עובד באופן חזק. למה זה קורה, שאלה טובה בתקווה שנראה שינוי כלשהו בעתיד הקרוב.

ככה שכל החברים שקונים 1080\1080Ti\Titan או מערכים של כרטיסי SLI יכולים בכיף ללכת על AMD. החסימה פוחתת

ככל שעולים למעלה ברזולוציה, וזה הגיוני לחלוטין.. גם תתרמו לתחרות וגם תקבלו מחירים הרבה יותר משתלמים.

אני עדיין עם 1070, עד שווגה יצא אני ישקול צעדים. מאוד מאוד בא לי לקנות מערכת חדשה מבוססת 1600X. ימים יגידו.

העובדה שאין הבדל ברוזלציות גבוהות זה בגלל שכרטיחסי המסך לא מסוגלים, עם כרטיסים חזקים יותר שוב יהיה הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

העובדה שאין הבדל ברוזלציות גבוהות זה בגלל שכרטיחסי המסך לא מסוגלים, עם כרטיסים חזקים יותר שוב יהיה הבדל.

אמת. כרגע עם 1080 זה לא קורה, אולי עם שניים זה יקרה. לא יצא לי לבדוק את זה ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, אפשר לסכם את הדיון הזה ככה:

RYZEN 7 1700 BOX @329$ משנה את חוקי המישחק!

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-7-1700-review,1.html

זו הפנינה האמיתית ברייזן, אותו המעבד, בעל אותם יכולות OC ואפילו בפחות חום/צריכת חשמל כולל סטוק אפילו לOC מכובד(3.5~3.8) בכלום כסף!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

בקיצור, אפשר לסכם את הדיון הזה ככה:

RYZEN 7 1700 BOX @329$ משנה את חוקי המישחק!

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-7-1700-review,1.html

זו הפנינה האמיתית ברייזן, אותו המעבד, בעל אותם יכולות OC ואפילו בפחות חום/צריכת חשמל כולל קירור סטוק אפילו לOC מכובד(3.5~3.8) בכלום כסף!.

הלוואי ואתה טועה, במובן הטוב - כי אני בונה על מעבד אחר.

אני דווקא חושב ש 1600X - מעבד 6 ליבות שאמור להגיע עם תדר בסיסי גבוה יותר הוא הפנינה האמיתית.

אפשרי שזה יהיה מעבד שניתן ל OC לאיזור ה 4.2 לכל הליבות.. ואני מעריך בחוצפה באיזור ה 290 דולר.

תודה רבה , שלום ולהתראות.. אבל עדיף להמתין מאשר להתאכזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רץ מהר מידי, אני מדבר על הפנינה שזמנה כעת :-).

מכיוון שהIPC הוא כמעט זהה לאינטל+ הSMT יעיל יותר מאינטל אז המעבדי 4C/8T ביכלל יהיו להיט ויהרגו את שוק הi3 העלוב.

מה שמצחיק אותי שמדברים על ביצועי מישחקים ומיתלוננים שהמעבד חלש מידי לכרטיס מסך ומגביל- תגידו אתם נורמאלים? המשחקים עם הקוד הדפוק שלהם בקושי מנצלים 20% מכוח המעבד ואתם מאשימים את המעבדים? שקודם כל המפתחים יזיזו את הטוסיק העצלן וישפרו את נצילות החומרה ולא סתם יעשו קופי פאסט מהקונסולות ויגרמו אפילו ל1080 בקושי לרוץ על 60FPS ב1080P.

http://www.legitreviews.com/cpu-bottleneck-geforce-gtx-1080-ti-tested-on-amd-ryzen-versus-intel-kaby-lake_192585/6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לבוא בטענות למפתחים כשהמעבדים יצאו לאוויר העולם באופן רשמי רק לפני שבועיים.

ברור שיצאו פאצ'ים למשחקים כדי להתאים אותם לסדרה החדשה אבל בגדול , רוב העבודה צריכה להתבצע בין מערכת ההפעלה והחומרה. גם כשאינטל יצאו עם ה HT שלהם לפני ..מליון שנים, היו חריקות ושיפורים עם הזמן. ככה זה עם טכנלוגיה חדשה. לוקח זמן לדבאג את הפלטפורמה עד עבודה חלקה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו- עד עכשיו לא חושב שראיתי היתייחסות לאופן שבו משחררת את כל הליין שלהם שהם פתוחים לגמרי ובעצם אין שום הבדל בגירסה הזולה ליקרה? ככה שחובבי החומרה ישמחו ליקנות את הגירסה הזולה ולעשות OC ולהינות מההרגשה המצויינת כמו שהיה בעבר עם שניפתחים ומעבדי פאנום משולשי שפותחים ליבות בקלות?

אני מאוד אוהב את הגישה הזו שהחברה אומרת לך אתה שילמת- זה שלך ותעשה מה שבא לך!.

ממש הורסים לאינטל עם הגישה שלהם שדפקה את חובבי הOC עם גירסאות K במחיר מופרש עם מישחה עלובה.

ועוד אנקדוטה קטנה, בעוד שבאינטל עושים החלפת מישחה על הליבה להורדת עד 20 מעלות- בAMD החיישנים מתוכננים לדווח טמפ' על תוספת 20 מעלות לטמפ' האמיתית LOL.

http://hexus.net/tech/news/cpu/103450-some-amd-ryzen-cpus-run-hot-reported/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המעבדים של בליין הרייזן הם פתוחים לגמרי. תעשו מה שאתם רוצים.

יתרה מכך, אפילו משחררת שבעזרתה ממהירים את המעבדים שלה. לא רק שהיא לא מונעת מאיתנו להמהיר את המעבדים שלה היא אפילו עוזרת  לנו בזה :)

לגבי הטמפ' כן, איזו טיפשות:) החיישן שלהם מזייף ב 20 מעלות שלמות כלפי מעלה. מה שאומר שכל האנשים המסכנים והמבוהלים שחשבו שהמעבד שלהם בוער באש עם 90 מעלות בעומס מלא, יכולים לנשום ולדעת שבמקרה הקיצוני הוא על 70 מעלות לערך.

אגב, באופן מוזר, שוב היהלום הזה, ה 1700 , במעבד הזה, 65W TDP, החיישן טמפ' תקין לגמרי :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...