זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק - עמוד 13 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק

djelectric

Recommended Posts

מה דעתכם על דור השרתים של המעבד?

http://www.tomshardware.com/news/amd-zen-naples-soc-server,33819.html

לפחות בבדיקות שהן לא גיימינג הRYZEN נותן תחרות חזקה לאינטל + הSMT שלהם יעיל יותר, כעת מה יעשה מעבד 32C/64T מול המעבד הכי חזק כרגע של עם ה22C?

מה גם ש 8 ערוצי לכל מעבד ניראה מצויין כי בבאנצים רואים שהרייזן ממש מוגבל מ2 ערוצי .

השק ניהיה מעניין מאוד :-), סוף סוף דברים מתחילים לזוז בקצב מהיר יותר.

אשמח ליראות את מוציעים גם גירסה "ביתית"  שתעמוד מול לוחות הX99, מעבד עם 32C/64T + קירור מים ניחמד ו8 ערוצי .

ולא- זה לא לגיימינג! :-).

נ.ב: למבינים- מה המשמעות של שילוב ה Southbridge  על גבי המעבד מבחינת ביצועים/חיסכון עליות ועוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 356
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שילוב הגשר הדרומי על המעבד בעיקר מייעל גישה בין I/O ונתיבי PCI-e מה שאומר מסלולים קצרים יותר וביצועים גבוהים יותר.

וצריך כמובן לחכות לעוד ביקורות אבל נראה אכן כמו ליין שרתים לא רע בכלל. ואכן שני ערוצי לרייזן זה מעט. האינטלים מקבלים עוד תוספת ביצועים בגלל ארבעה ערוצי הזיכרון שהם מיישמים ולכן בהחלט שמונה ערוצי למעבדי שרתים זה מעולה. לא נראה לי שיצאו גרסאות "ביתיות" למעבדים הללו. מיועדים לשרתים ודאטה סנטרים אם כי בוודאות יהיו אנשים שיקנו וישימו במחשב ביתי:) 

בכל מקרה השוק אכן מתעורר עם טכנולוגיות חדשות וזה מעולה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מתן מויאל

תודה רבה על התשובה(הייתה לי בעיה עם הגישה לחשבון, רק עכשיו הצלחתי איכשהו להיכנס).

אבל הכוונה שלי הייתה האם לקחת את ה1700 הרגיל או את ה-X, הבדל של 300 שקל, לא הרבה בכלל אבל עדיין(בכל זאת בסכום של אחד כזה יכולתי לקחת 7700K עם לוח Z170, רייזן זה תוספת של לפחות 1000 שקל, מנסה טיפה לחסוך).

התכנון שלי הוא שבחצי שנה/שנה הראשונה אני לא מתכנן לעשות OC אם אין אחריות, ראיתי כל מיני סקירות על כל אחד מהם, אבל לא ראיתי השוואה ביניהם.

עוד משהו, עדיין בקטע של לחסוך, Gigabyte AX370-gaming-K3 או MSI X370-gaming-PRO-CARBON? הראשון זול ביותר מ-200 שקל.

שוב תודה רבה.

,קנה לפי פיצ'רים שאתה באמת תשתמש. כי מש שאינך מנצל - הוצאת את כספך בצורה לא חכמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר שחשוב לזכור שזה אף פעם לא רק החומרה,

גם החומרה הכי חזקה עלולה לצלוע אם התוכנה שרצה עליה לא מספיק אופטימלית.

צריך לתת זמן ליצרני תוכנה ומשחקים לבצע אופטימיזציות ספציפיות.

הנה דוגמאות:

מבחן על רייזן בין שני קומפיילרים שונים. לרוב התוצאות קרובות אבל יש שונות (כל המבחנים על לינוקס)

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=gcc-clang-ryzen

בדוגמה השנייה משתמשים באותו קומפיילר אבל בונים עם אופטימיזציות ספציפיות (K8, בולדוזר, זן וכו')

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-ryzen-znver1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

זה ממש לא מפריך, העניין שאתה לא יכול להשוות שתי אריכטקורות שונות לחלוטין ולצפות שההבדלים בינהם ישתמרו לאורך זמן, לכל מעבד יש את היתרונות וייתכן שאחרי זמן מסויים התעשייה תאמץ את הטכנולוגיה שנמצאת במעבד אחר.

ציטוט של Moon-Mage

לא רק שזה לא מפריך שום דבר אלא שאתה יכול לראות שרק אחריי 5 שנים משהו השתנה ואחריי 5 שנים זמן החיים של מחשב גיימינג עבר מזמן.

בוודאי שזה מפריך, כי מה שמעניין זה לא שאחרי 5 שנים התהפכו את היוצרות, אלא כל מה שקרה באמצע - כל בדיקה בוצעה עם חזקים יותר ועל כותרים עדכניים יותר, ולא רק שהפער לא גדל, הוא אף הצטמצם. לכן, זה בהחלט מפריך טענות כמו "אולי היום רייזן סבבה אבל עוד שנתיים כשאני אשדרג כרטיס מסך הוא יהיה צוואר בקבוק גדול יותר". הרבה יותר סביר במקרה של רייזן זה שהפער יצטמצם מאשר שיגדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NotAvailable

בוודאי שזה מפריך, כי מה שמעניין זה לא שאחרי 5 שנים התהפכו את היוצרות, אלא כל מה שקרה באמצע - כל בדיקה בוצעה עם כרטיסי מסך חזקים יותר ועל כותרים עדכניים יותר, ולא רק שהפער לא גדל, הוא אף הצטמצם. לכן, זה בהחלט מפריך טענות כמו "אולי היום רייזן סבבה אבל עוד שנתיים כשאני אשדרג כרטיס מסך הוא יהיה צוואר בקבוק גדול יותר". הרבה יותר סביר במקרה של רייזן זה שהפער יצטמצם מאשר שיגדל.

אחרי 5 שנים לרוב במחשב גיימינג את תחליף את כל המערכת.

אבל יותר חשוב אתה משווה שתי ארכיטקטורות שונות, אתה בוחר להתעלם מהעובדה הזאת, לפעמים מוצר מציג שימוש בטכנולוגיות חדשות אבל התעשייה לא מאמצת אותן או לוקח לה הרבה זמן לאמץ אותן לכן אתה תראה את הייתרון רק לאחר זמן מה, וזה בדיוק מה שהגרף שלך מראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

אחרי 5 שנים לרוב במחשב גיימינג את תחליף את כל המערכת.

אבל יותר חשוב אתה משווה שתי ארכיטקטורות שונות, אתה בוחר להתעלם מהעובדה הזאת, לפעמים מוצר מציג שימוש בטכנולוגיות חדשות אבל התעשייה לא מאמצת אותן או לוקח לה הרבה זמן לאמץ אותן לכן אתה תראה את הייתרון רק לאחר זמן מה, וזה בדיוק מה שהגרף שלך מראה.

אני מסכים, אבל אתה רק מחזק את הטענה - השוק צריך להתאים את עצמו לריבוי ליבות ובפרט לרייזן. זה אומר שעוד חודש, חודשיים, שנה, שנתיים - גם אם רייזן 7 לא יעקפו את ה-7700k, סביר מאוד להניח שהם יתקרבו אליו, אפילו משמעותית. כשמסתכלים על השימוש במעבד במשחקים רואים כמה headroom עוד יש לרייזן שמשחקים היום לא יודעים לנצל.

אני לא חולק על כך שגיימינג הוא לא הנקודה החזקה של רייזן, ולא בא להמליץ עליו על פני 7700k/7600k. אני רק אומר שאין טעם להשוות 300 פריימים ל-400 פריימים בטענה שזו אינדיקציה כלשהי לגבי המצב בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NotAvailable

אני מסכים, אבל אתה רק מחזק את הטענה - השוק צריך להתאים את עצמו לריבוי ליבות ובפרט לרייזן. זה אומר שעוד חודש, חודשיים, שנה, שנתיים - גם אם רייזן 7 לא יעקפו את ה-7700k, סביר מאוד להניח שהם יתקרבו אליו, אפילו משמעותית. כשמסתכלים על השימוש במעבד במשחקים רואים כמה headroom עוד יש לרייזן שמשחקים היום לא יודעים לנצל.

אני לא חולק על כך שגיימינג הוא לא הנקודה החזקה של רייזן, ולא בא להמליץ עליו על פני 7700k/7600k. אני רק אומר שאין טעם להשוות 300 פריימים ל-400 פריימים בטענה שזו אינדיקציה כלשהי לגבי המצב בעתיד.

השוק לא צריך להתאים את עצמו לרייזן, השוק צריך להתאים את עצמו למה שנח לו.

אבל השוק כן הולך לכיוון של ריבוי ליבות, ולכן אני ממליץ לאנשים כן לשקול קניית רייזן אני חושב שזה הימור לקנות רייזן\אינטל כרגע כי לא ניתן לדעת לאן השוק יפנה בעוד שנתיים - שלוש(ריבוי ליבות בוודאות השאלה כמה התעשייה תהיה תלויה בזה), אין לי ספק שלא רק מניעים של ביצועים מניעים את השוק אלה גם כסף וכולם יודעים שהחברות הגדול דואגות שהסטודיות הגדולים ייפתחו בטכנולוגיות שמתאימות למה שהם מוכרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

השוק לא צריך להתאים את עצמו לרייזן, השוק צריך להתאים את עצמו למה שנח לו.

אבל השוק כן הולך לכיוון של ריבוי ליבות, ולכן אני ממליץ לאנשים כן לשקול קניית רייזן אני חושב שזה הימור לקנות רייזן\אינטל כרגע כי לא ניתן לדעת לאן השוק יפנה בעוד שנתיים - שלוש(ריבוי ליבות בוודאות השאלה כמה התעשייה תהיה תלויה בזה), אין לי ספק שלא רק מניעים של ביצועים מניעים את השוק אלה גם כסף וכולם יודעים שהחברות הגדול דואגות שהסטודיות הגדולים ייפתחו בטכנולוגיות שמתאימות למה שהם מוכרים.

כבר כתבתי על זה. זה לא ריאלי לשבת לחכות לראות לאן הולך שוק בעוד שנה-שנתיים. בעוד שנה-שנתיים נחליף מעבד במידה ותצא ארכטקטורה חדשה אם כי זה לא סביר.

כרגע מי שצריך לשדרג או מחשב חדש בהחלט צריך לקנות מה שמתאים לו. אם זה רייזן ואם זה .

והשוק תמיד מתאים עצמו לחומרה שיש זמינה. במידה ומפתחים יבינו שהם יכולים לסחוט עוד קצת ביצועים מהאפליקציה/משחק שלהם, למה שלא יעדכנו את הקוד להתאים עצמם לרייזן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פרטים מופיעיים למה הביצועים של  מעבדי נמוכים במשחקים מאשר מעבדי INTEL

מתברר שזה עניין של מוגבלות הארכיטקטורה של ZEN במיוחד Infinity Fabric משתמש בחצי מהירות של הזיכרון למשל זיכרון 2400 משתמש בחצי 1200 זה לא רק זיכרון וגם SSD ב IOPS מוגבל במעבדי לעומת ...

במשחקים הכל תלוי במפתחי תכונה ואיך המנוע המשחק משתמש באמצעים (מעבד - - של כרטיס מסך ועוד ) יש הרבה משחקים  שהסתמכות על מהירות הזיכרון גדולה במיוחד.

יש מי שאומר זו בעית Scheduler אבל זה לא נראה העניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TECH AMATEUR

עוד פרטים מופיעיים למה הביצועים של  מעבדי RYZEN נמוכים במשחקים מאשר מעבדי INTEL

רק למבינים או למי שמעוניין להבין יותר :

מתברר שזה עניין של מוגבלות הארכיטקטורה של ZEN במיוחד Infinity Fabric משתמש בחצי מהירות של הזיכרון למשל זיכרון 2400 משתמש בחצי 1200 זה לא רק זיכרון וגם SSD nvme ב IOPS מוגבל במעבדי RYZEN לעומת אינטל...

הכל תלוי במפתחי תכונה ואיך המנוע המשחק משתמש באמצעים (מעבד - זיכרון - זיכרון של כרטיס מסך ועוד )...

יש מי שאומר זו בעית Windows Scheduler אבל זה לא נראה העניין...

ממה שהתחלתי לקרוא ברשת, הבעיה נובעת שלמעשה המעבד הוא לא 8c/16t אמיתי אלא למעשה פועל כשני של 4c/8t אשר יושבים על אותה פיסת סיליקון, ופה מתחילה הבעיה שכאשר הליבות צריכות לתקשר אחת עם השנייה והן לא נמצאות על אותו "מעבד" אז התקשרות בינהן איטית יותר מה שמוביל לירידה בביצועים במשחקים.

ועכשיו השאלה האם התעשייה תסכים להתאים את עצמה כי זה כבר יותר מורכב מלגרום למחשב לעבוד עם 8\16 נימים, זה יהיה ליצור הפרדה בין כל מעבד, אבל בסופו של דבר זה יהיה פחות יעיל מאשר מעבד 8 ליבות\16 נימים אמיתי.

fun fact: לפני יותר מעשור טענה שהמעבדים של אינטל dual  אינם כפולי אמיתיים מאותה סיבה בדיוק,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הבעיה היותר מהותית זה ה scheduler  של שעדיין לא יודע להתמודד עם הארכטקטורה החדשה ויוצר בעיות.

אין משמעות אפילו אם היה מדובר בשני מעבדים נפרדים, מערכת הפעלה צריכה לדעת להתמודד עם זה והיא מתמודדת עם זה בכל הפלטפורמות, אם ואם

זה פשוט באג שצריך להיות מטופל. 

אגב, טענות של לפני עשר שנים מקומם בפח האשפה של ההיסטוריה. כבר אז הטענה של כנגד אינטל היתה מטופשת והטענה היום כנגד מטופשת באותה המידה. אם יש שני פיזיים שונים על אותה פיסת סיליקון לא אמורה להיות למערכת ההפעלה בעיה להתמודד עם זה כל עוד שני המעבדים הללו מזוהים על ידי המערכת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wizi

כרגע הבעיה היותר מהותית זה ה scheduler  של מיקרוסופט שעדיין לא יודע להתמודד עם הארכטקטורה החדשה ויוצר בעיות.

אין משמעות אפילו אם היה מדובר בשני מעבדים נפרדים, מערכת הפעלה צריכה לדעת להתמודד עם זה והיא מתמודדת עם זה בכל הפלטפורמות, אם חלונות ואם לינוקס

זה פשוט באג שצריך להיות מטופל. 

אגב, טענות של לפני עשר שנים מקומם בפח האשפה של ההיסטוריה. כבר אז הטענה של AMD כנגד אינטל היתה מטופשת והטענה היום כנגד AMD מטופשת באותה המידה. אם יש שני מעבדים פיזיים שונים על אותה פיסת סיליקון לא אמורה להיות למערכת ההפעלה בעיה להתמודד עם זה כל עוד שני המעבדים הללו מזוהים על ידי המערכת. 

הטענה לא הייתה מטופשת הטענה הייתה נכונה השאלה כיצד זה משפיע על הביצועים ומה ניתן לעשות, זה לא פשוט באג ממה שקראתי כאשר מעבירים תהליך מליבה אחת לליבה אחרת אשר לא נמצאות על אותו מעבד המעבר איטי יותר ההשפעה נראית לך אולי מינורית אבל היא לא. למעשה כבר יותא להתמודד עם זה יש בשם numa שאינה מופעלת אני מאמין שיידרשו מספר התאמות אבל מייקרוסופט עובדת על זה.

המערכת יודעת להתמודד עם שני נפרדים ואפילו יותר, אבל יש לזה מחיר בביצועים בישומים מסוימים ויש לזה יתרונות בישומים אחרים.

מה שיותר מעניין האם ניתן לכבות לגמרי 4 ליבות שיושבות על אותו מעבד ברייזן, ואז לבדוק מה יהיו התוצאות מבחינת אובר קלוק ומשחקים.

אני לא אופתע אם המרובעי ליבות יגיעו בתדרים הרבה יותר גבוהיים ויראו ביצועים עדיפים אפילו על במשחקים.

בסופו של דבר זאת חדשה וייקח לנו מעט זמן לראות מה הפירות שהיא מביאה עימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...