שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין - עמוד 9 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין

nec_000

Recommended Posts

לקרוא ל-20 fps חלק הופך מבחינתי את כל מה שכתבת עד עכשיו ללא רלוונטי.

על אף עיני המזדקנות, כשה-FPS יורד מתחת ל-30 (ובינינו, עוד לפני) אני מיד שם לב וההנאה שלי נפגמת. להגיד ש-20FPS זה חלק... אם לא את האובייקטיביות, אזי לפחות את החלק של השכנוע העצמי כנראה שהבאת לדרגה של אומנות. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 248
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חברים יקרים,

אין לי אלא לציין כי הנכם במקרה דנן טועים לחלוטין בכותר הספציפי הזה. הכותר אינו fps shooter אלא כותר קולנועי, ולכן הפרמטרים שבמסגרתם הנכם מודדים את הנושא שגויים מיסודם. אין לי אלא להפנותכם לביצוע ניסוי אישי אשר ימחישכם טוב יותר מכל מלל כזה או אחר, הריצו את הכותר ועשו מה שצריך במכונה לרבות under clock כדי לראות מה ואיך נראית אנימציית witcher פרטנית תחת 20hz syncronized animation. צפוי לכם שעור חשוב בנושא. 

מה שכן אזכירכם זה שסרטי עובדים ב 24fps ולא זכור לאף אחד מאיתנו שהסרט נראה מקרטע. 

אילו ה input lag היה מרים את הראש אז היה ניתן להבין את הטרוניה מהכוון הזה, בפועל הכותר עשוי בצורה יוצאת דופן וכל input lag אינו מורגש גם באזור 50 מילישניות. מעבר לכך הכותר מטמיע טכנולוגיית motion blur אשר תורמת את שלה ומסייעת תחת פריים רייט נמוך יחסית להראות חלק יותר ממה שהפריים רייט מרמז עליו. ועכשיו מספיק דיבורים, גשו לבצע הדרוש על מחשבכם תחת הכותר הזה ותחזרו לפה לחוות דיעה חוזרת. לחלופין חפשו סרטי שנעשו בכותר זה תחת פריים רייט דומה, וראו האם הסרטונים חלקים לעין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה בין סרט למשחק היא לא נכונה בין אם זה משחק FPS או RPG. 

לסרט יש פריימים קבועים שמופיעים בנקודות קבועות מראש וטעונות אל תוך הנגן מהרגע שהקובץ נטען והנגן התחיל לנגן. 

משחק הוא דינמי, עם תנועות ותזוזה (משום כך גם רינדור) שמשתנה ולא צפוי. 

כרטיס מסך מחשב/מכין בדרך כלל 2-3 פריימים קדימה, שים לב שאם תנסה להעלות את הערך הזה (שאפשר בכמה משחקים או בכל משחק אם יש לך SLI) אתה תראה חווית משחק עוד יותר לא חלקה מכיוון שרוב הזמן הפריים הרביעי והחמישי שהכרטיס יחשב לפי צפי תנועה יהיה לא נכון ולכן ירגיש עוד יותר לא זורם. 

במשחקי FPS גם הפריים השלישי מרגיש לא זורם בגלל תנועה יותר מהירה (ולא צפויה) של השחקן. 

בתור אחד שיש לו מסך 60HZ בארץ ומסך 144HZ בחו"ל (עם GSYNC בכלל), כשאני באתי לחופשה בארץ לא יכולתי לשחק FPS. פשוט כשהתרגלתי כבר הרגשתי את ההבדל וכמעט הזמנתי את אותו מסך בארץ... 

הסיבה היחידה שעצרתי את עצמי היא כי אני גר בחו"ל ונמצא בארץ אולי 30 יום בשנה סך הכל ולא שווה לי לשלם עוד 2000 שקל מעל המחיר של המסך בחו"ל בשביל כמה ימים כל חודשיים. 

ההבדלים מורגשים ואי אפשר להשוות משחק לסרט. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים יקרים,

אין לי אלא לציין כי הנכם במקרה דנן טועים לחלוטין בכותר הספציפי הזה. הכותר אינו fps shooter אלא כותר קולנועי, ולכן הפרמטרים שבמסגרתם הנכם מודדים את הנושא שגויים מיסודם. אין לי אלא להפנותכם לביצוע ניסוי אישי אשר ימחישכם טוב יותר מכל מלל כזה או אחר, הריצו את הכותר ועשו מה שצריך במכונה לרבות under clock כדי לראות מה ואיך נראית אנימציית witcher פרטנית תחת 20hz syncronized animation. צפוי לכם שעור חשוב בנושא. 

מה שכן אזכירכם זה שסרטי עובדים ב 24fps ולא זכור לאף אחד מאיתנו שהסרט נראה מקרטע. 

אילו ה input lag היה מרים את הראש אז היה ניתן להבין את הטרוניה מהכוון הזה, בפועל הכותר עשוי בצורה יוצאת דופן וכל input lag אינו מורגש גם באזור 50 מילישניות. מעבר לכך הכותר מטמיע טכנולוגיית motion blur אשר תורמת את שלה ומסייעת תחת פריים רייט נמוך יחסית להראות חלק יותר ממה שהפריים רייט מרמז עליו. ועכשיו מספיק דיבורים, גשו לבצע הדרוש על מחשבכם תחת הכותר הזה ותחזרו לפה לחוות דיעה חוזרת. לחלופין חפשו סרטי שנעשו בכותר זה תחת פריים רייט דומה, וראו האם הסרטונים חלקים לעין .

לטעמי גם כותרים כמו Witcher עובדים רע מאוד בפחות מ 20 פריימים לשנייה, ולא משהו בפחות מ 60. ניסיתי.

גם הקצב בקולנוע הוא תקן ארכאי שנבע בחלקו הגדול גם משיקולי תקציב וטכנולוגיה. ששודרו בקצב גבוה יותר נראו הרבה יותר טוב, ואפקט אופרת הסבון, כלומר הכפלת פריימים כאשר האינטרפולציה מבוצעת היטב נראה טבעי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים,

חלקכם מתחיל אף להגזים אם לא להרגיז סליחה על הביטוי:

nemesis - אף אחד לא דיבר על מתחת ל- 20FPS, אז במתוטא תקרא ותדייק.

דברנו על משהו אחר:

ב- low המכונה רצה באזור 38-40FPS (לא מסונכרן) אם לא עושים panning מהיר אז קריעת התמונה לא כזו נוראה.

והזרימה של התמונה חלקה כמו תחת של תינוק. ועם עושים sync זה מתסנכרן ל- 30, וזה עדיין חלק כמו תוסיק של תינוק.

*אין נפילות מתחת ל- 30 שזה הכי חשוב.

שנית, אנימציה גם במחשב היא חלקה למהדרין הגדרתית ב- 30FPS ובתנאי שאין נפילות רגעיות מתחת לכך, מה שנקרא stuttering.

אלא אם סמולטורים של חיל האויר הישראלי והאמריקאי שכל אחד מהם עולה מעל 10 מיליון דולר, נחשבים בעינכם לא מקצועיים מספיק

כי יש להם "רק" 30FPS. ואולי גם סגמנט הקונסולות שעדיין נמצא לו ב- 30 FPS ומשרת מיליונים רבים בעולם ללא כל תלונות.

אנו מתווכחים פה וויכוח סרק מיותר, במיוחד בשעה שעבדכם הריץ את המערכת אצלו, ולכן יודע איך החוויה נראית ומרגישה,

בשעה שלא מעטים מדברים ותולים יותר מדי תילי תללים באויר, מבלי שחוו את התחושה על בשרם במכונה האמורה ועם

הכותר witcher, ומדברים מניחוש בלבד.... שלא לדבר מבורות בתחום הזה מבחינה פרופסיונאלית.

ולא זכור לי שבניחושים ניתן לצאת עם טענות מוצקות או רלוונטיות - בשום תחום אגב.

ולכן נעבור למבחן המציאות, למי שמכונה זו מיועדת עבורו:

אשתי נכנסת לחדר. יקירתי אני שואל, האם האנימציה נראית לך כאנימציה חלקה ואפשר לשחק ככה ?

משיבה כן. 

עובר לביתי (בת ה- 9) הלקוחה של המכונה:

האם האנימציה נראית לך חלקה וזורמת, או שזה לא מספיק חלק ?

אפילו מראה (לשתיהן) איך זה נראה תחת LOW ב- 30FPS מסונכרן ויציב ללא נפילות (סביבות 38-40 לא מסונכרן) ואיך זה נראה

בהשוואה צמודה להגדרות Mid , כשזה לעיתים על 30 ולעיתים על 20 מסונכרן (תלוי באיזה אזור גראפי במשחק, יותר עמוס או פחות)

או סביבות 28-32 לא מסונכרן. 

ושתיהן עונות: "חלק באותה מידה, לא רואות הבדל".

לא סתם שאלתי אותן, רציתי חוות דעת ניטראלית מהצד שמגיע מהמשתמש הממוצע והלא מקצועי, משום שהדיעה שלו חשובה יותר משלנו, 

המכונה הזו היא הרי עבורו, לא עבורנו.

עכשיו,

עד מחר יכולים אנחנו חובבי מנועי ה- V8 עם "השברולט קורבט שלנו וה- 400 כוחות סוס" לעשות שמיניות באויר

ולהתלונן על משפחתי משומש, שבקושי יש לו 80 כוחות סוס, ולצעוק גוועלד, ושזה לא מספיק טוב לסטנדרטים המפונקים שלנו,

אך לצרכן מהשורה שחיפש פתרון תקציבי ב- 100 שח, אנחנו ניראה פתטים במקרה הטוב, או מנותקים מהמציאות במקרה הפחות טוב

(לא רציתי לומר סנובים).

כישבוא לכאן חבר פרום אחר, וימצא לנו פתרון תקציבי עדיף ב-  100 ש"ח, שיתן ביצועים משופרים ממה שהוצב לפנינו,

כזה שיאפשר כלל להריץ ולשחק בכותר כבד כמו witcher - אנחנו נוריד את הכובע בפניו. אני אהיה הראשון שאוריד את הכובע

בפניו, וכבר הכנתי אחד בצד למקרה ש...

הזמנה:

הנני מזמין כל חבר פורום שמכבד את עצמו ואת גילו, לבוא "לנסיעת התרשמות" בעצמו על המכונה, כשהיא עובדת עם witcher 

ובהנחה שאין לו יכולת לסמלץ תנאים מקבילים אצלו, ולכן רוצה להתרשם ולהעזר במכונה שכבר עובדת ומוכנה להדגמה שכזו.

פעם אחת יתרשם איך היא מתנהגת ב- Low עם 30FPS מסונכרן (בין 38-40 לא מסונכרן) ולאחר מכן על Mid עם 20 או 30 מסונכרן 

( 28-32 לא מסונכרן) ויחליט האם הפשרה ב- FPS שווה לראייתו את העליה באיכות התמונה מ LOW ל- MID,

והאם הויתור על v-sync פעיל רק כדי לקבל עוד כמה פריימים תמורת קריעת תמונה, ראוים בעיניו או לא...

ויחזור לפה לדווח רשמים חוזרים. הנני בטוח במאת האחוזים, שכל אחד שיעשה כן יחזור לפה ויכה על חטא. 

הנני מבטיח עוד דבר:

קפה טוב יוגש זה עלי (יותר נכון על אשתי) וקבלת שיעור חשוב באנימציה וחלקותה - עד כמה חלק,   זה "מספיק חלק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

what a load of baloney.

בחוויה הסובייקטיבית שלך אין הבדל. אחלה.

אם אני משחק ב-30 FPS, ומסובב מהר את המצלמה, יש הבדל מורגש מאוד לעומת אותו תרחיש ב-60 FPS.

אתה לא מרגיש? מעולה. יש אנשים שלא רואים את הצבע ירוק, זה לא אומר שהשאר רק חושבים שהם רואים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה אתכם, אבל את כותר 3 witcher אנכי משחק ב- ultra תחת מאיץ R9-390 כשכל האפשרויות מודלקות ופעילות גראפית,

ומקבל בממוצע 55-57FPS  טיפוסי במאיץ שנחשב חזק למדי, מה שאומר שאחרי v-sync זה מציג בפועל 30FPS,

זה כל כך מהיר וזורם שאין (לי) כל מושג על מה (חלקכם) מדבר או מתלונן. 

שזה בדיוק אותו הדבר, כמו הביצועים של המחשב הצנוע כשהוא רץ על low, שכן אחרי v-sync גם הוא מתכנס ל- 30FPS בפועל.

לאיש המערות, יש לך הזמנת כבוד:

קפוץ לביקור ותביא עימך כובע קש. מישהו יוכל אותו בסוף הערב זה בטוח, אל תבוא על בטן מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני האחרון שיסכים עם מישהו לגבי ההגדרות האלה \ הפריימים האלה \ החווית משחק הזו.

אבל אם הוא מזמין אותכם לבוא לראות.. כנראה שאפשר לשחק ככה שאתה משקיע 80% פחות כסף על ממה שהיית משקיע

בפועל על מחשב מודרני. סה"כ עובדות עם 30 פריימים.. עשור ויותר.

אני ממש לא יסכים ויהיה לי קשה מאוד לשחק ככה. אבל אולי הוא מצא דרך שבמינימום כסף אפשר לקבל חוויה ממוצעת.

לכו לקפה אצלו ותנסו  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...