מידע חדש על מחירים וזמינות של כרטיסי RX480 בארץ - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מידע חדש על מחירים וזמינות של כרטיסי RX480 בארץ

danielzy

Recommended Posts

ציטוט של alon23

הייתי ממליץ להם להוריד את הכרטיסים מהאתר עד יום רביעי. יש איסור פרסום מ עד ה 29 ליוני.

הכי חכם לחגות לגרסאות 4GB שאני מקווה שלא יעלו יותר מ 1200 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי קראתי מה שרשמת בתגובה האחרונה.. אני ישאל אותך שאלה מאחר ונראה שאתה בקיא בזה.

וכן אני לא מהנדס חשמל\פיסיקה ובכלל לא למדתי הנדסה.. אני מגיע מעולם הפיננסים כסטודנט, ועובד

עוד מימי הלימודים בשוק ההון.. כל עניין החומרה\משחקים\מחשבים זה תחביב מגיל צעיר.

לעניין שרציתי לשאול... כמו שאמרתי אני לא מהנדס ואני לא מתיימר לדעת דברים

שאני לא יודע \ או לא צריך לדעת.. אני כן רוצה תשובה פרקטית מסקרנות.

בו נלך אחורה שני דורות. סידרה 6 של NV אל מול 2XX של . מגיעים הביקורות באתרים הגדולים.

כרטיסי 290\290X יוצאים מהמפעל ומגיעים לשוק עם בעיית חום. אני קורא לזה בעיית חום כי ככה כתוב בביקורות.

בוא ונסתכל שנייה מה בדיוק קרה ( לפי הרשת, לא לפי מה שאני אומר ) - הכרטיסים במאמץ מלא מגיעים ועוברים

אחרי שעות של לופים את ה 94-95 מעלות. יש קריסות. יש שינויים עם תנועות לא יציבות למעלה ולמטה בקלוקים.

עכשיו אני שנייה קופץ קדימה ומתעלם מתיקון תוכנתי בין אם הוא תיקן את הבעיה לגמרי או לא - זה גם לא רלוונטי לעניין.

ביקורות באינטרנט לקירורים צד שלישי של יצרניות שונות - טמפרטורות נמוכות יותר מן הצפוי, ללא בעיות בקלוקים,

ללא קריסות או בעיות דומות.

בתור צרכן של חומרה שרואה דבר כזה, אתה מצפה שאני לא יסתכל בביקורות על דברים כאלה ? אני שואל

כי אתה צריך לצאת מנקודת הנחה שרוב האנשים שעושים רכישה לא יכולים לדעת את מה שאתה יודע בתור

איש מקצוע או בתור חובב של העולם החומרה. זה סבבה להסביר למישהו כמוני שלא בקיא או מבין לעומק איך באמת

הדברים עובדים.. אז תסביר לי פרקטית איך קרה בהשקה הספציפית הזו כל עניין החום\חוסר יציבות הזו ובפועל

שגילחת מהכרטיסים האלה 15 מעלות במאמץ - לא היו בעיות. בשבילי זה פרקטי להסתכל על ביקורת כזו אני מנסה

להבין איך החום לא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YoniDahan

אני אישית צפיתי בסרטונים, ואני חייב לציין שהכרטיס עומד בכבוד בכל משחקי ה-AAA ב-1080P בלי שום בעיה!

אם המחיר יעמוד על 1500-+, חד משמעית שווה כל שקל ונותן תמורה מלאה ביחס למחיר!

לצורך השוואה, הביצועים פחות או יותר משתווים ל390X ולGTX980, סטייה קלה של 2-3% לפה או לשם.

תראה אני עדיין חושב שצריך לחכות לביקורות של האתרים הגדולים וגם צריך לחכות לדרייברים שתואמים את הכרטיס.

אם תציץ באחד הסרטונים ניתן לראות כמה תגובות ( של יוזרים שונים ) שטוענים שהכרטיס לא מגיע לתוצאות של 980 אלא

הוא עובד איפשהו בין 970 ל 980 שזה כבר משנה את התמונה.. אני דווקא הייתי בטוח שהוא יעבור את ה 980 בכמה אחוזים.

בכל מקרה צריך להמתין כדי לראות רישמית איפה זה עומד.. אחרי כ"כ הרבה השקות מפציצות של הירוקים ואכזבות מצד

האדומים ( ככה לפחות אני רואה את זה ) אני די רוצה שהם הפעם יביאו כרטיסים מוצלחים ביחס לדור הקודם בדיוק כמו ש NV

הפעם הפציצו.

אין לי ספק שהכרטיס יעבוד מעולה ב 1080, תוסיף לזה שהוא מאוד יעיל וכו'.. אני בטוח שיהיה משתלם.

אני פשוט רוצה לראות מספרים של הרבה מאוד משחקים מודרניים אל מול ה 980.. בלינק היחיד

שעבד לי - זה לא היה, מה שכן היה זה תגובות אחרות כמו שרשמתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

תראה אני עדיין חושב שצריך לחכות לביקורות של האתרים הגדולים וגם צריך לחכות לדרייברים שתואמים את הכרטיס.

אם תציץ באחד הסרטונים ניתן לראות כמה תגובות ( של יוזרים שונים ) שטוענים שהכרטיס לא מגיע לתוצאות של 980 אלא

הוא עובד איפשהו בין 970 ל 980 שזה כבר משנה את התמונה.. אני דווקא הייתי בטוח שהוא יעבור את ה 980 בכמה אחוזים.

בכל מקרה צריך להמתין כדי לראות רישמית איפה זה עומד.. אחרי כ"כ הרבה השקות מפציצות של הירוקים ואכזבות מצד

האדומים ( ככה לפחות אני רואה את זה ) אני די רוצה שהם הפעם יביאו כרטיסים מוצלחים ביחס לדור הקודם בדיוק כמו ש NV

הפעם הפציצו.

אין לי ספק שהכרטיס יעבוד מעולה ב 1080, תוסיף לזה שהוא מאוד יעיל וכו'.. אני בטוח שיהיה משתלם.

אני פשוט רוצה לראות מספרים של הרבה מאוד משחקים מודרניים אל מול ה 980.. בלינק היחיד

שעבד לי - זה לא היה, מה שכן היה זה תגובות אחרות כמו שרשמתי קודם.

לפעמים האדומים היו יותר טובים... HD7950, וגם HD4850 היו מעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם rx480 יהיה קרוב לביצועים של gtx 970 , וגם יעלה כמוהו (היום ובארץ ) , אז לא עשו פה שום דבר עם ההשקה הזאת.

אני מניח שגם בארה"ב נראה ירידת מחיר קטנה של gtx 970 ו 980 , בתוספת הכרטיסים החדשים שנוידיה כנראה יוציאו בתקופה הקרובה באזור ה250 דולר, לamd תהיה תחרות קשה.

וגם tdp של 150w , זה זהה לצריכה של gtx 970 ו1070 , אז איפה פה היעילות של הדור החדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שבב קטן בהרבה, ומבחינת TDP, זה שAMD מוסרת לרוב זה המקסימום שאפשר לצפות מהGPU, תמיד היה פה "מלחמה" לפה ולפה, תמיד עם הארכיטקטורה שלה מכוונת לצפיפות גבוהה מה שפוגע בתדרים , מצד שני מכוונת לשבב גדול יותר ופחות צפוף, אבל שתדרי הבסיס שלו גבוהים בלי לשבור את צריכת החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מענה המשך ל- coch בסוגיית הטמפ'

הי שוב,

הפעם הצגת את סוגיית דור ה- 290 של שנולד בסוף 2013.

זה היה כרטיס, ש- רצתה להשיק ככרטיס שמנצח את הכרטיס דגל של המתחרה באותה עת, הלו הוא ה- .

כדי שהוא יצליח לבצע זאת ויהיה מאד תחרותי מבחינת עלותו לצרכן, AMD יצרו קטנה יותר בגודל 438 מ"מ רבועים בלבד,

שיתחרה במוצר של כ- 600 מ"מ של ה- (ליבת GK110).

נתחיל מעובדות:

ה 290X אכן היה מהיר קצת יותר מה- והעביר את כתר דגל הביצועים לצד של AMD (אך לזמן קצר מאד).

הבעיה היא, שכדי ששבב בגודל 438 מ"מ רבועים יצליח לנצח שגדול ממנו בערך ב- 30% כמו ה- GK110 (שממנו הורכב ה- titan)

יש כמה טריקים שצריך ליישם:

הראשון הוא היכולת להכניס הרבה יותר טרנזיסטורים ליחידת שטח, מה שנקרא "לצופף את הליטוגרפיה". AMD הצליחו בווקטור הזה:

ליבת ה- 290x (שכינויה hawai) הצליחה להכיל 6.2 מיליון טרנזסיטורים לעומת 7.1 מיליון של ה- , קרי כ- 87% מהטרנזיסטורים

של ה- titan הענק, אך בשטח שהוא רק 73% ממנו. משמעותו של הדבר היא, שיש ל- hawai צפיפות טרנזיטורים גדולה בכ- 20% (וזה המון).

אך זה עדיין לא מספיק, שכן עדיין היו ל- hawai רק 87% מהטרנזיסטורים, וצריך לעבור את ה- 100. מה שעושים עכשיו זה פיצוי

החיסרון בטרנזיסטורים, באמצעות העלאת תדר העבודה.

היה צריך להריץ את השבב של ה- 290x בתדר יותר גבוהה משמעותית, לפחות 15% יותר רק כדי להשיג שוויון, ויותר מכך כדי ליצור יתרון.

בפועל ליבת hawai היתה מאולצת לעבוד סביבות 20-25% בפתרון ש- בחרו בו, קרי עבודה סביב 950-1000mhz לעומת

ה- 800mhz הטיפוסי שבו עבד ה- titan.

כתוצאה מכך נוצרו שתי בעיות:

הראשונה היא שכדי לעבוד בתדר יותר מהיר, משמעותית יותר מהיר, נדרשת עבודה במתח גבוה יותר, זרם גבוה יותר ומכאן מהר מאד

המעטפת החשמלית והטרמית טסות לשמים. מצד שני מוסיפים את העובדה ששטח השבב קטן יותר משמעותית, רק 438 מ"מ רבועים שיש

לפלוט דרכם את כל החום הזה, ולא 600 מ"מ רבועים מהם נהנה ה- titan. בקיצור, יש פה מעמסה של כמה רבדים, כמו צפיפות, תדר עבודה,

שטח נידוף טרמי מוקטן, וכל אלה יחדיו יוצרים בעיות.

AMD הביאה את הפתרון שלה בליבת hawai אל קצה גבול היכולת הפיסיקלית מבחינה חשמלית וטרמית,

דומה הדבר למנוע טורבו קטן ויעיל, אך כזה שעובד כל הזמן על קצה גבול המעטפת הביצועית/הנדסית שלו.

המחיר של הציפוף והתדר, ובעטיו המתח עבודה, היה בקושי בנדוף הטרמי ובפליטת חום גבוהה. השבב מגיע בקלות

לנדוף של 300 watt ואף מעבר לכך במקרי קיצון, בשעה שה- titan פולט פחות, משום שמורץ בתדר עבודה יותר נמוך ונינוח.

דומה למנוע גדול נפח שעובד באיזי - בסל"ד נמוך, לעומת מנוע קטן של hawai שכדי להדביק את הפער עובד בסל"ד גבוה.

הטעות אולי ש- עשו, זה שעם כל הברור מאליו לעיל, הם הוסיפו חטא אל פשע ובכל זאת השאירו את מערכת הנידוף הטרמית שבה

בחרו לעבוד, בתצורה של מפוח סטנדרטי (רפרנס), שלה יש מגבלות של גודל ונפח ספיחת אויר ליחידת זמן בדומה לכרטיסים שקדמו לו,

קרי מערכת שנועדה תכנונית להספקים של עד 250 וואט לכל היותר.

אז איך פתרו את הפער הזה, מערכת נדוף מוגבלת ל- 250 וואט אך צריכה לנדף 300 וואט ואולי קצת מעבר ?

החליטו ב- AMD להגדיל את ה- delta T שבו עובדת הליבה ובכך לפצות. במקום שהכרטיס ירוץ על 70-80 מעלות c,

קרי delta T של כ- 50 מעלות c ביחס לסביבה, העלו את ה delta T למשהו סביבות 70 מעלות (ליבה על 94 מעלות c).

ברמת העיקרון זהו פתרון אלגנטי לבעיה ברורה. הבעיה היא שהפתרון הזה הסתבר בדיעבד, לא עמד במקרי קצה כאשר לאורך

זמן הכרטיס הותקף בעומס של 300 פלוס וואט. במקביל AMD גם לא רצתה להריץ את המאוורר הבודד מסוג מפוח, במהירות גבוה

מדי ולייצר רעש רב. ולכן כאשר הכרטיס למשך זמן היה עובד על 94 מעלות ומוצף בעומס גבוה של דרישות עיבוד, היו חריגות אף

מעל 300 וואט, ולאורך זמן החום פשוט הצטבר בגוף הכרטיס (heatsink) והמשיך להבנות הלאה והלאה.

כדי לטפל בכך יש שתי אפשרויות: או להעלות דרסטית את מהירות המפוח וכתוצאה מכך לסבול רעש מוגזם,

או מצד שני לבצע מנעוד של תדר ומתח העבודה בכדי שלא לחרוג מ- 300 וואט ולשמר את טמפ' העבודה על 94 מעלות לכל היותר,

שהיא הטמפ' שנושקת לגבול ה- safe zone מבחינה פיסיקלית (שלא לעשות נזק).

כך או כך לקח ל- AMD זמן מה להבין, מספר חודשים בודדים אגב, שהמימוש בו הם בחרו במנגנון מפוח שמותאם ל 250 וואט

במקרי עומס לאורך זמן, היה מימוש שגוי ואינו מתאים דיו למשימה. ולכן הם העבירו את כל הליין הזה של ליבות hawai

לעבודה עם מערכות פתוחות, להם יכולת נידוף גבוהה משמעותית מעל 300 וואט וכך בא לציון גואל.

זה הכל על רגל אחת, אפשר לפרט עוד אך לא רלוונטי כרגע. נסכם זאת כך:

השקת כרטיס שקצת הזדרזו עימו, ולא נתנו מספיק זמן לבדיקות שטח ולמידה - מה קורה בגבולות הגזרה במקרי קצון.

הפתרון של מנעוד תדר ומתח עבודה הוא מקובל וקביל לחלוטין, ואינו נחשב חלילה כלא כשר.

יחד עם כל האמור לעיל, די ברור שהיה מדובר כאן במקרה נקודתי ודי נדיר בתעשייה, ולא במקרה טיפוסי שכיח בתעשיה.

עכשיו, זה אינו אומר כהוא זה, שהנך צריך באיזו שהיא צורה להסיק שממקרה אחד ונדיר,  מעתה תפתח אתה חרדת טמפ' ליבות של מאיצים

ותתחיל לקרוא בכל סקור את הפרק של הטמפ' באדיקות יתר. היו בעבר עוד מקרים שבהם בחרו לעבוד עם הליבה על 94 מעלות,

ראה סדרת fermi שהרכיבה את GTX580/570 , גם שם היתה בעיית נדוף טרמית. המימוש של נוידיאה לא התפשר על מהירות מאוורר

שהוטס עד כדי 100% רועמים במיוחד, והעיקר שלא להידרש להורדת התדר עבודה תחת גיימינג. (כן היתה הורדת תדר תחת בנץ סינטטי כמו furmark).

אוקצור:

רק מהנושא הזה של טמפ' עבודה ובדיקת טמפרטורת הכרטיס תחת טרמית (משהו שאותי ושכמותי מאד שיעשע חייב לספר).

תתרכז רק ב TDP אם זה בכלל רלוונטי. לדעתי גם זה לא, לא עבור מחשב desktop שעובד על חשמל מהקיר ממילא,

וכמה חום הוא מייצר מעניין בערך את Greenpeace לכל היותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של your humble servant

אם rx480 יהיה קרוב לביצועים של gtx 970 , וגם יעלה כמוהו (היום ובארץ ) , אז לא עשו פה שום דבר עם ההשקה הזאת.

אני מניח שגם בארה"ב נראה ירידת מחיר קטנה של gtx 970 ו 980 , בתוספת הכרטיסים החדשים שנוידיה כנראה יוציאו בתקופה הקרובה באזור ה250 דולר, לamd תהיה תחרות קשה.

וגם tdp של 150w , זה זהה לצריכה של gtx 970 ו1070 , אז איפה פה היעילות של הדור החדש?

זה ככה רק במדינות עולם שלישי כמו , בשאר העולם המחיר יהיה זול משמעותית מGTX 970

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטרף,

לא לקנות RX480 ביותר ממחיר חו"ל כפול 5.5 שח לדולר, קרי לא יותר מ- 1200 (גג 1250) ש"ח לגרסת 8GB.

תנו לחנויות/יבואנים להיתקע קצת ולהבין את הרמז, שמוטב להן לייצב מחירים מהר יותר מאשר מאוחר.

*לגרסת 4GB לא לשלם יותר מ- 1050 (גג 1100) ש"ח, אם כי לא אמליץ לרוכשה בלי קשר למחיר:

4GB זהו קטן מדי לכרטיס שכזה במונחים של היום, ולכן יניב אורך חיים קצר מדי בהמשך.

כבר היום הכותרים המודרניים ביותר של 2016 מגרדים ממוצע טיפוסי של בין 3 עד 4GB, נסו להעריך מה יקרה בתוך שנתיים...

זה יהיה כמו כרטיס שכיום מכיל רק 2GB , שכבר אבד עליו הסוס, וגם ערכו כמשומש נופל לקרשים בשל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אני מצטרף,

לא לקנות RX480 ביותר ממחיר חו"ל כפול 5.5 שח לדולר, קרי לא יותר מ- 1200 (גג 1250) ש"ח לגרסת 8GB.

תנו לחנויות/יבואנים להיתקע קצת ולהבין את הרמז, שמוטב להן לייצב מחירים מהר יותר מאשר מאוחר.

*לגרסת 4GB לא לשלם יותר מ- 1050 (גג 1100) ש"ח, אם כי לא אמליץ לרוכשה בלי קשר למחיר:

4GB זהו קטן מדי לכרטיס שכזה במונחים של היום, ולכן יניב אורך חיים קצר מדי בהמשך.

כבר היום הכותרים המודרניים ביותר של 2016 מגרדים ממוצע טיפוסי של בין 3 עד 4GB, נסו להעריך מה יקרה בתוך שנתיים...

זה יהיה כמו כרטיס שכיום מכיל רק 2GB , שכבר אבד עליו הסוס, וגם ערכו כמשומש נופל לקרשים בשל כך.

זה לא מאוד מדוייק. כבר כמה שנים טובות שהמשחקים לא נהפכים תובנעניים יותר, 4GB זה מספיק מאוד לרזו' של עד 2K (ואף לא יקנה את הכרטיס הזה בשביל במילא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של danielzy

זה לא מאוד מדוייק. כבר כמה שנים טובות שהמשחקים לא נהפכים תובנעניים יותר, 4GB זה מספיק מאוד לרזו' של עד 2K (ואף לא יקנה את הכרטיס הזה בשביל במילא)

מאוד נאיבי לחשוב שתצרוכת הזיכרון במשחקים לא תעלה, במיוחד ב-1440P. תמיד כדאי לקחת נפח גדול יותר, זה בהחלט ישתלם לטווח הרחוק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אכן,

לא רוכשים כרטיס שהיום מגיע עם כמות , כזו שמספיקה "רק לכותרים של היום".

הרי אנו מדברים על רכישת מאיץ חדש, קרי יקר, דהיינו רלוונטי אם משקיעים את הסכום, אז שתהיה למוצר תוחלת חיים ארוכה דיה, שזה מינ' 2-3 שנים.

כיום כרטיסי 4GB חיים ברמה העקרונית של השנה האחרונה שלהם מהבחינה הזו, שכמות הזיכרון עודנה מספיקה בשביל להריץ ברמה גבוהה

את כל הכותרים החדשים. אך בשנה-שנתיים הבאות הסטנדרט יעמוד על 8GB , שכן זה הסטנדרט המקובל ברמות הביניים ומעלה בקרב

הכרטיסים שנמכרים כיום בחנויות (GTX 1070/1080, RX480 .....)

זה לא שלא ניתן יהיה להריץ את הכותרים עם פחות מ 8GB, אלא שזה יחייב להוריד הגדרות גראפיות (הורדת הטקסטורות).

ולכן את הפער בסך של 30$ שמתקיים בין RX480 עם 8GB לעומת 4GB (150 שח פער בישראל) שווה גם שווה לשלם.

בסוף הדרך זה עוד יחזיר את עצמו בענק, אפילו בעת מכירת הכרטיס כמשומש ב- 2018...   בשנה ההיא לגרסת 4GB לא יהיה כמעט בקוש,

או ביקוש ביותר. מנגד לגרסת 8GB עוד יישאר מיץ לסחוט ממנה, ולכן הביקוש אליה יהיה ער יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...