רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

אני נזהר לא להתייחס לאחוזים, אבל אני חוזר על מה שאמרתי: דווקא ניסיתי בעבר לכמה עולים שהיו לנו בכיתה, אבל זה פשוט לא עוזר.

הם המשיכו להשאר קבוצה קטנה ומסוגרת.

ככה שזה לא תלוי רק בצברים.

חוץ מזה, ברור שיהיו כאלה שכן ישתלבו וכן יסתגלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תעשו טובה, כאילו אין "מאפיות" של מרוקאים ואתיופים... חרא בא בכל הצבעים ותמיד יהיה מישהו שיגיד ששם היה יותר טוב.

אני אומרת לכם, חכו שיתחלף דור ויהיה פה טוב. והאמת, האנשים שלא מתלהבים להשתלב הם אנשים שעולים בגיל 17 ומעלה, השאר

מאד מהר מתחברים למה שקורה פה ונהנים מכל רגע ומוצאים וממצאים את הטוב פה, כמוני. אני מצאתי שיש פה משהו שלא היה בסיביר

וזה ים! אז נכון שלפעמים המים קצת ירוקים ויש ימבה חרצפים (אבל עכשיו גיליתי את עתלית) אבל אני אוהבת ים והמון ישראלים אוהבים ים אז כבר יש לי משהו משותף איתכם יא קקטוסים.

גם כשלא ידעתי עברית ידעתי להשתלב כי חיפשתי את המשותף. הרבה פעמים דחו אותי, וכמה מכות חטפתי, הטרדות מיניות ושאר ירקות.

עדיין, כל העולים, גם אחרי שהם יורדים מהארץ ומתלוננים כמה חרא היה פה, תמיד נשאר להם מקום בלב בשביל והם יחסירו פעימה

כשישמעו שהיה פיגוע ויתקשרו לכל מכרים הישראלים שלהם לשאול אם כולם בסדר ויגנו את כל פלשטין, ערב ועמלק. אז תעשו טובה, תפסיקו ללכך ובמקום זה תעזרו להשתלב.

יש פרוייקט ושמו "פרח" שמיועד בעיקר לסטודנטים והמטרה היא להתנדב ולעזור לילדים עולים ויש עוד המון פרוייקטים מקבילים ל"פרח" שישמחו לקבל מתנדבים. קל להגיד "הם לא רוצים", "זה הם לא בסדר", אבל יותר קשה לעשות את הצד הראשון בעצמך לקראת הפתחות והתקרבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להסכים, ויותר מכך, אם יש אנשים שלא רוצים להשתלב, זה מיעוט.

הרוב רוצים להשתלב. כשהגענו לארץ אח שלי היה בן שנתיים ואני הייתי בן 10 שנים. למדתי עברית שוטפת תוך 8 חודשים ולמדתי בבית ספר שלא היו בו רוסים כלל (אתם כמובן יכולים לדמיין שזה לא היה קל להיות הרוסי היחיד) וכן, חטפתי מכות והתנכלויות, אבל התגברתי על זה. אח שלי בקושי מדבר רוסית עכשיו (הוא בן 13) והבעיה היא רק הסבים והסבתות. אמא שלי עד היום (11 שנים אחרי העליה) נאלצת ללכת לבנק עם סבתא שלי ולתרגם לה כל מילה. אז אם רוצים להקל עלינו קצת - זה כל כך נורא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו טובה, כאילו אין "מאפיות" של מרוקאים ואתיופים... חרא בא בכל הצבעים ותמיד יהיה מישהו שיגיד ששם היה יותר טוב.

אני אומרת לכם, חכו שיתחלף דור ויהיה פה טוב. והאמת, האנשים שלא מתלהבים להשתלב הם אנשים שעולים בגיל 17 ומעלה, השאר

מאד מהר מתחברים למה שקורה פה ונהנים מכל רגע ומוצאים וממצאים את הטוב פה, כמוני.

פה יש לך טעות. אני אומר לך שכבר בחטיבה (כיתה ז, גיל 13) היו את האנשים עליהם דיברתי, וגם הם כבר היו בארץ כמה שנים.

ובקשר ל"מאפיות" של מרוקאים-שו? קודם כל, אני לא מודע לעליה מרוקאית נרחבת בזמן האחרון... חוצמזה, לא נתקלתי במרוקאים שיושבים ביחד, מבלים ביחד, מדברים (עם עצמם ועם העולם) רק מרוקאית....

ועוד פעם אני אחזור-אני לא אומר שכולם ככה, אבל העובדה היא שיש הרבה כאלה.

ובקשר ל'פרח' (פרויקט חונכות זה הר"ת, לא?)-לא כ"כ הבנתי למה התכוונת כשהבאת את הדוגמה הזאת.

ואני אומר לך שניסיתי כמה פעמים להתקרב ולהתחבר לעולים חדשים, אבל בד"כ הם המשיכו לדבוק בחבורות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומרת לכם, חכו שיתחלף דור ויהיה פה טוב.

המאפיות של המרוקאים והאתיופים לפחות מדברים בעיברית.. העניין לדעתי שזה נראה כאילו הרוסים מנסים להבדיל את עצמם ולהישאר עם מה שמוכר להם ע"י כך שהם נשארים בקבוצה שלהם ומדברים רק ברוסית..

אני לא אומר שאין רוסים שהם אחלה, ומתקבלים בקבוצת הצברים כי ברור שיש.. ויש לי הרבה חברים רוסים.

אבל הבעיה נשארת המבוגרים ואיך היחס שלהם בבית.. כל עוד הילד מגיע ממשפחה רוסיה שבבית מדברים רק רוסית זה יקשה על הילד להתאקלם כמו שצריך.

אני לא בטוח אם לתרגם את המסמכים זה רעיון טוב או רע.. לדעתי העליה הרוסית כבר הבדילה את עצמה מהצברים מספיק (כאמור: רדיו-עיתונים--חנויות-מועדונים).

המרגש הוא שהם לא רוצים להתאקלם אלא מעדיפים לשמור על השורשים שלהם, ולהישאר בקבוצה שלהם. ודווקא בגלל זה לאחר מכן, שחלקם מנסים להשתלב בחברה המקומית, יהיו אלה מהם שיזכו בפרצוף חמוץ ויחס מזלזל (לובה anyone..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אומר לך שניסיתי כמה פעמים להתקרב ולהתחבר לעולים חדשים, אבל בד"כ הם המשיכו לדבוק בחבורות שלהם.

כנראה דיברת עם האנשים הלא נכונים, וייתכן והם עדיין לא מוכנים להתאקלם בישראל ולדבר עברית.

יש אנשים ויש אנשים.... :P

אבל הבעיה נשארת המבוגרים ואיך היחס שלהם בבית.. כל עוד הילד מגיע ממשפחה רוסיה שבבית מדברים רק רוסית זה יקשה על הילד להתאקלם כמו שצריך.

אלא אם כן, הוא "ימרוד" ויכניס את השפה העברית בה הוא מדבר חצי מהיום (בבית הספר) לבית ויתחיל לדבר עם ההורים בעברית, ללמד אותם ולהסביר להם את ה"מצב"... :P

אני אישית שמדבר רוב הזמן בבית ברוסית, מנסה בכל הזדמנות ורוב הזמן מדבר עם המשפחה בעברית (לאמא שלי אין בעיה, היא התאקלמה מעולה, גם בעבודתה שבה היא מרבה לדבר ולהרצות בנושאים שונים).

ואני? לא מוציא מילה ברוסית בחברה הישראלית - אני לא רואה את זה לנכון ואף פעם לא אמרתי לאף אחד ישראלי משהו ברוסית. וגם אם אני אשוחח עם מישהו רוסי אני אשוחח איתו בעברית כי פשוט יותר נוח לי ...

אפשר לומר ש"זנחתי" את הרוסית ;D

עליתי בגיל 4 (שבועיים לפני היום הולדת שלי :D ) לארץ.

הערה קטנה:

אני לא יודע קריא/כתיב (ברוסית),

נראה לי שאנשים ישראלים יודעים יותר קללות ברוסית ממני ;D.....מה לעשות...חונכתי בבית טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אמרו פה יותר מידי דברים בשביל שאני יגיב על הכל אבל אני יגיב על מה שראיתי.

על מה שמישהו אמר על זה "אז מה אם יקלו עלינו קצת" אז אני תאמין לי שלא איכפת לי לראות שעוזרים למישהו אחר (במיוחד תושב ישראלי) אני בן-אדם מאוד איכפתי ואוהב לעזור אבל צריך להבין שאתה במדינה ישראלית וצריך להתאקלם לטוב ולרע, פה אין מאפיות שידרשו ממך פרוטקשיין מדלת לדלת ופה שירצחו מישהו כן יהיה איכפת, אבל באותו זמן צריך לדעת להתרגל למצב אתה לא יכול להגיד זה כן מתאים לחיות פה במצב טוב (אם אפשר לקרוא לזה ככה יחסית למצב המטורף שאנחנו חיים בו אבל אני מדבר בכלליות) אבל לא לדבר עיברית ולרצות שיתרגמו לנו מסמכים והכל צריך להבין שזה הכל בא ביחד לטוב ולרע.

ועל הקטע עם הסבים והסבתות אני לא באתי להגיד את זה להם היה חרא אז גם לרוסים יהיה (שגם סבא שלי היה צריך לעבוד באיזה 80 עבודות ושירת בפלמ"ח במשהו ששווה לדובדבן היום, לא צוחק) אז שהם באו היו תנאים x y והיה קשה והיום יש תנאים z x שגם קשה לעולים (לדעתי פחות עוד בלי גזענות יש לי חברים רוסים הרבה ושתיים ממש טובים ואחד מהם היו עושים את הדברים הכי מטורפים ביחד) החדשים וככה תמיד יהיה לעולה חדש גם אם אתה עובר מחר לגרמניה\ארה"ב\שוודיה שאלה מדינות מתקדמות ובמצב טוב גם לך יהיה קשה ואין מה לעשות בקשר לזה.

בקשר לזה ששבי אמר על לדבר רוסית ליד ישראלים אז יש לי סיפור קטן:

יש לנו מורה נשמה בבצפר והוא תמיד אהב עולים ותמיד השקיע את הנשמה שלו לא משנה מי הוא מלמד, פעם אחת הוא לקח על עצמו לחנך כיתת עולים במשך שלוש שנים ובמשך הזמן הזה הם נקשרו בצורה שלא תאמינו, וכל פעם שאחד התלמידים היה פולט משהו בכיתה שלו הוא היה ממש נעלב (לא כי הם דיברו עליו לא כי הוא לא רצה שהם ידברו רוסית בגלל שהוא שנא את זה מה שברור שלא !) וזה היה קורא פעמים נדירות הם היו ממש מכבדים אותו גם בצורה לא רגילה אז הנה אפשר לקחת עולים חדשים טריים (וזה מה שהם היו) וראות שהם כן יכולים לדבר עיברית וכן יכולים להתאקלם.

כמובן שלא כולם ככה ותמיד יש את הגרעין הקשה יותר אבל בסופו של דבר זה יעלם גם אם יקח לזה עוד 50 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם כן, הוא "ימרוד" ויכניס את השפה העברית בה הוא מדבר חצי מהיום (בבית הספר) לבית ויתחיל לדבר עם ההורים בעברית, ללמד אותם ולהסביר להם את ה"מצב"... :P

אני אישית שמדבר רוב הזמן בבית ברוסית, מנסה בכל הזדמנות ורוב הזמן מדבר עם המשפחה בעברית.

ואני? לא מוציא מילה ברוסית בחברה הישראלית - אני לא רואה את זה לנכון ואף פעם לא אמרתי לאף אחד ישראלי משהו ברוסית.נראה לי שאנשים ישראלים יודעים יותר קללות ברוסית ממני ;D.....מה לעשות...חונכתי בבית טוב :)

אתה רואה ועובדה שזה עובד כי לא היה לי מושג עד עכשיו שאתה רוסי בכלל..! אתה נראה יותר מדי צפונבון.. ;)

אני בתקווה שהדור הבא של הרוסים באמת יהיו יותר דומים לך, כי זה רק יעזור להם יותר להשתלב בחברה בקלילות.

באשר לצעיר הרוסי המורד, הלוואי וכולם היו ככה, אבל הרוב פשוט מדברים בבית ברוסית, לא שזה אשמתם, אני רק טוען שזה מקשה עליהם ועל המשפחה שלהם להתאקלם כמו שצריך, ובאיזשהו מובן צעיר/ה רוסים ירגישו יותר בנוח ליד רוסים אחרים בד"כ, מאשר עם צברים ישראלים. (בהנחה שהמשפחה הבוגרת שלהם מדברת רק רוסית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chevy,

אני מסכים עם זה שיש עולים שמסתגלים ומשתלבים וכו'. אבל, כמו שאמרו פה, הרבה מהעולים החדשים (שנות ה-90), מעדיפים לא להתשלב ולא ללמוד עברית.

ועוד פעם אני אחזור-אני לא אומר שכולם ככה, אבל העובדה היא שיש הרבה כאלה.

ואמרתי את זה עוד כמה פעמים.

לחזור עוד פעם? אני יודע שיש עולים שכן מתאקלמים. יש גם הרבה שלא.

עכשיו נקלט?

ועוד משהו:

פיסוק!בבקשה!

באמת, זה כבר ממש מעצבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לגבי המאפיות, כן, לא חסר עבריינים ערסים כאלו וכן בבסיס שלי היו 2 כאלו שקיללו את כולם במרוקאית. אז אם הם לא מקללים אנשים במרוקאית אז הם סתם קוראים לכל מי ששונה מהם אשכנזי מסריח ומאיימים לפרק לו את הצורה.

בכל עדה אנחנו נמצא כמה כאלו.

הבעיה בישראל שזה המקום שבו אתה מרגיש הכי פחות יהודי! זה לא המקום להרגיש יהודי. בחו"ל אתה הכי יהודי בעולם, גם אם אתה למחצה ולא לפי הלכה כמוני. פה בארץ אתה או רוסי או מרוקאי, או אתיופי, או תימני או פולני או חייזר ותו לא יהודי.

מי שלא רוצה להשתלב - בעיה שלו. אבל מה הם כל כך מפריעים? אז שישבו בבוצות שלהם, שילכו למועדונים ולפאבים שלהם (יש פאב רוסי אחד בת"א שאני אוהבת ומבקרת מדי פעם, מה יש? אסור להעלות נוסטאלגיות?), שידברו רוסית במקום ציבורי ויעשו מה שבא להם. למי זה אכפת כל עוד הם לא פוגעים באף אחד??? בסוף הם והגטו שלהם יכחדו ויעלמו מהשטח, או שהם ירדו מהארץ או שהם פשוט יביאו ילדים שישתלבו בחברה בצורה נורמאלית.

אבל תחשבו על זה. בחו"ל ליהודים של שכונות משלהם, הם מתעקשים לדבר יידיש כל הזמן, יש להם בתי-ספר וגנים יהודיים, את הבתי-כנסת שלהם, החנויות הכשרות שלהם, איטליז ומאפיה וכל זה, עיתון משלהם וכל זה. אם לא היו נותנים להם לעשות את זה, כל יהדות העולם היתה קמה וצועקת "גזענות, אנטישמיות!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שאסור להם להבדיל את עצמם וליצור לעצמם הוואי משותף.. אמרתי שזה מקשה עליהם להתאקלם יותר מהר.

ובחו"ל ליהודים היתה שואה בדיוק בגלל הסיבות הללו שציינת.. אולי אם הם לא היו מבדילים את עצמם כל כך מהעמים בהם ישבו, היו מקבלים אותם ביתר קלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בינינו, גם יהודים שכן השתלבו וכן התבוללו וכן תרמו והיו לגיבורים במלה"ע ה-1 ובכל זאת סופם היה בדיוק כמו של אלו שהסתגרו בתוך תוכי עצמם כך שאין הרבה קשר. זה דפקט כזה אצל הרבה אנשים שגורם להם לקושי רק בכל הקשור של לקבל את השונה מהם וזה מה שבסוף מביא לדברים מכוערים ומזוויעים כמו השואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובחו"ל ליהודים היתה שואה בדיוק בגלל הסיבות הללו שציינת.. אולי אם הם לא היו מבדילים את עצמם כל כך מהעמים בהם ישבו, היו מקבלים אותם ביתר קלות.

אין קשר, דווקא בגרמניה היהודים השתלבו מצוין בחברה, מה שהוביל לטענה שהם "מנסים להשתלט על גרמניה ולהשחית את הגזע הארי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאת אומרת לא כל כך נכון בגלל שהיהודים עושים את ההתבודדות שלהם מיכוון שלהם יש הלכות ודת יהודיים והם חייבים ללכת בדרך הזאת וברגע שהם יתערבבו אז זה לא ישמר ולא רק בנושאי כשרות וכו אלא גם התבוללות וילידים מחוץ לנישואים וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...