רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יכול להבין, במידה מסויימת, את ההתבודדות של היהודים בחו"ל רק במקרים ספציפיים. אם מדובר בחנויות נפרדות (מטעמי כשרות) או מוסדות דתיים אחרים אז כן. אצל העולים מרוסיה אין שום רצון להיות ישראלים. אני, כמובן, לא מדבר על כולם. יש לי חברים ממוצא רוסי אשר התאקלמו בצורה מצויינת, מדברים עברית שוטפת וממש מתמזגים בחברה. לעומת זאת ישנם אנשים אשר כל עניינם הוא רק לומר ששם (ברוסיה) טוב יותר, התרבות טובה יותר, האנשים נחמדים יותר וכו'. אם כל כך רע פה וכל כך טוב שם אז קדימה לדרך. אני לא מכריח אף אחד להישאר פה. הלוואי והייתה מדינה מערבית שהייתה מוכנה לתת לי אזרחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הם אומרים ששהם התרבות יותר טובה והאנשים יותר נחמדים אז אולי זה לא סתם! אז בואו נלמד מהם נימוסים והליכות ואיך לכבד אחד את השני ואולי ניפטר סופסוף מהתרבות הזאת של "עדיף להיות מאניאק אבל לא לצאת פראייר" הזאת שאני נתקלת בה בארץ כל הזמן.

לא אני לא אומרת שכל העולים הם אנשים נחמדים ומנומסים אבל מה כן שרובם חונכו לכך. לקום כשהמורה נכנס לכיתה למשל ולחלוק לו כבוד, פה ילד מקלל את המורה שולח אותו לכל הרוחות ואפילו להעיף אותו מהכיתה אסור. יש שם דברים שאין פה כמו משמעת ותרבות (במידה מסויימת לפחות) ויהיה נחמד אם נלמד משהו אחד מהשני. הרבה רופאים ופרופסורים בארץ הם עולים מחבר העמים והמורים בבית ספר יוקרתי אחד שמכר שלי למד בו, כמעט כולם רוסים ותתפלא לכולם שם יש בגרות עם לפחות 4 יח' בהכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שזה מצער לכמה אנשים, צברים יכולים ללמוד הרבה מאוד מהתרבות הרוסית ולסגל לעצמם. למשל כמו לכבד

מבוגרים או סובלנות, להיות תרבותי במקומות המיועדים לכך, פחות להיות חוצפן ויותר אדיב. רגע....בעצם כמעט כל העולם

המערבי מתנהג ככה חוץ מישראל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק הבן-אדם ;) ^^

חוזר על מה שאמרתי קודם כדי להדגיש עד כמה חונכתי בבית :

נראה לי שאנשים ישראלים יודעים יותר קללות ברוסית ממני

כך שאנשים, קצת תרבות ונימוס לא יזיקו. :biggrinangelA:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הם אומרים ששהם התרבות יותר טובה והאנשים יותר נחמדים אז אולי זה לא סתם! אז בואו נלמד מהם נימוסים והליכות ואיך לכבד אחד את השני ואולי ניפטר סופסוף מהתרבות הזאת של "עדיף להיות מאניאק אבל לא לצאת פראייר" הזאת שאני נתקלת בה בארץ כל הזמן.

לא אני לא אומרת שכל העולים הם אנשים נחמדים ומנומסים אבל מה כן שרובם חונכו לכך. לקום כשהמורה נכנס לכיתה למשל ולחלוק לו כבוד, פה ילד מקלל את המורה שולח אותו לכל הרוחות ואפילו להעיף אותו מהכיתה אסור. יש שם דברים שאין פה כמו משמעת ותרבות (במידה מסויימת לפחות) ויהיה נחמד אם נלמד משהו אחד מהשני. הרבה רופאים ופרופסורים בארץ הם עולים מחבר העמים והמורים בבית ספר יוקרתי אחד שמכר שלי למד בו, כמעט כולם רוסים ותתפלא לכולם שם יש בגרות עם לפחות 4 יח' בהכל.

כפי שכבר אמרתי: אף אחד לא מחזיק אותך או את בני מינך בכוח. לא אוהבים את המנטליות - בעיה שלכם. אתם יכולים לעבור לגור במיקרונזיה.

מי שישמע יחשוב שרק העולים מרוסיה הם מחונכים וכל השאר הם חיות אדם. הצחקת אותי!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקח אדם רגיל מרחוב ברוסיה ותיקח אדם רגיל מרחוב בישראל,ואז תשווה את הרמה התרבותית שלהם.

תמיד בכל מדינה יש את האנשים התרבותיים והנאורים ורוב העם. ותרבות היא על פי רוב העם ולא בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא זה לא שאין הרבה "אנשים טובים" ויש הרבה, אלא העניין שהדברים הקטנים והיחס של מספר קטן של אנשים הוא ה"מובלט" בישראל.

אפשר לקרוא לה "סטיגמה קולקטיבית"? :P ???

לדוגמא מצב מבית הספר, אוקיי?

2-3 תלמידים מפריעים בשיעור, כל הכיתה אוכלת אותה - זה לא בגלל ש*כל* הכיתה הפריעה, אלא בגלל אותם "יוצאי דופן" אשר אליהם מייחסים חשיבות. וזה שגוי כי כך ישנה התעלמות מוחלטת מן התלמידים שלא הפריעו (בדוגמא זו) אך למרות שהרוב הוא באמת עם יחס טוב מחייסים אליהם חשיבות פחותה כי הם לא "בולטים" במעשיהם וחורגים מ"הסדר הטוב".

לא יודע עד כמה הבנת/ם את הדוגמה שהצגתי להלן אבל אני בהחלט מסכים איתך כי "זה מה יש", וכי לא יכולה להיות מדינה "ישרה".

אבל! למה כל ההתייחסות במדינה למוצא של אנשים ???

זה הדבר היחיד שאני לא מבין פה.

למה אמור להיות למישהו בכלל איכפת מאיפה באת, מאיזה מוצא אתה...

ממש אבסורד מה שקורה פה :o תהיו (פניה כללית) בני אדם דבר ראשון, ממש מפתיע ובאותה הזדמנות מרגיז אותי הנושא הזה של "אשכנזי/רוסי/מרוקאי...." ( WHO GIVES A F...) ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך למה שבי. כי עד כמה שאני ואתה היינו רוצים שאנשים יהיו טובים נאורים ושווים תמיד יהיו גזענים

ומדביקי תוויות שידאגו להשאיר רושם רע על רוב האוכלוסייה שאין לה בעיה עם השונים מהם. לדעתי צריך לשים את אותם

פרזיטים באי בודד ושישנאו אחד את השני. כמובן יש את הקנאה גם, הרי איך ייתכן שאיזה רוסי ייקח עבודה שלי! ובמיוחד

סימן קריאה על "שלי". כי הרבה ישראלים חושבים שרק להם יש זכות לעבוד בעבודות טובות וחס וחלילה שאיזה פרוספור או דוקטור

ייקח להם את זה. עדיף שהם ינקו רחובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...