רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

כי המצב שם מבחינה כלכלית היה בלתי אפשרי ולכן עליתי ארצה. יש כאלה שעלו כי הם ציונים, אני לא ואני לא מכחיש את זה.

גם לא היה לי ממש דעה, שאלו אותי אתה רוצה לעלות לישראל? אני אמרתי כן כי כל דבר אז נראה לי יותר טוב מרוסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מדברים על ישראלים בחו"ל... חחח... קראתי פעם איזה של אורי פינק בו הוא מציג 2 מהגיבורים יושבים בלובי של איזה מלון בחו"ל ומדברים בקולי קולות, צוחקים כמו צבוע, עושים בלגאן ואז הם שומעים עוד זוג אנשים נכנסים ושומעים שהם מדברים עברית אז הם ישר משתתקים והולכים לאט לאט לעבר היציאה ונעלמים. ואז רואים חדרנית עוברת ומסדרת אחריהם את הבלגאן וחושבת לעצמה "למה אומרים שישראלים הם רעשנים? כשיש יותר מ-2 הם נורא שקטים..."

לא יודעת אם יצא לכם לראות את הפוסטרים האלו בטרמינלים בנתב"ג לפני איפה שעולים על אוטובוס למטוס, אבל אם ראיתם אתם מבינים למה לא אוהבים אותנו בחו"ל. כשאמרתי לאנשים בחו"ל שאני מישראל הם היו בשוק, הם לא אמרו, אבל בטח חשבו לעצמם, שהם מתפלאים שאני מישראל כי ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנו מה באתם להעביר אתלם מתורבתים אנחנו חיות.

יש כאלה שהיו אומרים ששמחת חיים ואושר ולהגיד מה שיש על הלב זה טוב.

ואני מכיר יותר מידי רוסים שמתנהגים בדיוק כמו שאת מתארת אותנו אז די להיתמם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מבין מה זאת ההתנשאות הזאת. כאילו רק העולים מרוסיה הם המתורבתים ואילו אנו, הצברים, עוד גרים על העצים. קשקשוש מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה קשקוש?

יחסית למדינות אירופאיות באופן כללי (לא רק רוסיה) אנחנו נראים על הפנים...

אנשים הרבה יותר מתורבתים באירופה מאשר בארץ וזו עובדה שאין להתכחש לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדברים על ישראלים בחו"ל... חחח... קראתי פעם איזה של אורי פינק בו הוא מציג 2 מהגיבורים יושבים בלובי של איזה מלון בחו"ל ומדברים בקולי קולות, צוחקים כמו צבוע, עושים בלגאן ואז הם שומעים עוד זוג אנשים נכנסים ושומעים שהם מדברים עברית אז הם ישר משתתקים והולכים לאט לאט לעבר היציאה ונעלמים. ואז רואים חדרנית עוברת ומסדרת אחריהם את הבלגאן וחושבת לעצמה "למה אומרים שישראלים הם רעשנים? כשיש יותר מ-2 הם נורא שקטים..."

אוווווווווווווווווווו.... נוסטלגיה, יש מצב שיש לי את הקומיקס הזה איפשהו פה, יש לי כמה וכמה ספרי זבנג!.

עריכה: חיובי. "גאווה לאומית", זבנג! 10, עמוד 130.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולכל אלו שהגיעו לכאן לא מתוך ציונות , לצערי העלייה הרוסית הם העלייה היחידה שהגיעה לא מתוך הסיבה הזאת אלא מתוך סיבה אחת.

כאלו שטויות.

חלק נכבד מכל העליות שהגיעו לארץ לפני קום המדינה לא הגיעו מתוך אידיאולוגיה אלה כי רצו לברוח מאירופה, לברוח מהמזרח העני של אירופה או שפשוט רצו להגר למערב אבל ארה"ב סגרה את שעריה לפני אנשים מפולין, ליטא וכו'....

וMerrymoon, מזל טוב על המינוי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מבין מה זאת ההתנשאות הזאת. כאילו רק העולים מרוסיה הם המתורבתים ואילו אנו, הצברים, עוד גרים על העצים. קשקשוש מוחלט.

אתה רוצה להראות לי איפה מישהו רשם שצברים גרים על עצים? משהו אמר שכל הרוסים הם תרבותיים? בדגש על הכל?

בסך הכל ציינו שהמנטליות הישראלית וחלק מהתכונות שמאפיינות את הישראלי הממוצע הם לא כל כך מחמיאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה להכניס אותו לגן רוסי אם אתה בארץ ישראל??!

הנה דוגמא מעולה לזה, וכמו שההוא אמר אני לא שוכח מי אני, אף אחד לא אמר לך לעשות את זה אבל גם אל תשכח איפה אתה (מה שהרבה עושים).

לא יודע אם ענו לו עדיין על השאלה הפשוטה הזו אבל אני אעשה זאת בכל זאת:

הסיבה לכך היא שההורים לא רוצים שהילדים שלהם ישכחו את שפת האם שלהם שהיא רוסית. מאותה סיבה בדיוק ההורים שלי שלחו אותי לבית ספר ערב להשתלמויות ברוסית וגם בנסיונות נואשים ללמוד רוסית עם סבתא שלי. אף אחד פה לא מנתגד ללימוד עברית, להיפך - לוקחים את זה כמובן מאליו. פשוט שתבין שלשכוח את שפת האם שלך זה דבר לא טוב. זה דבר טבעי שקורה אחר כמה דורות במילא, אבל אין מה להפסיד, לכן מנסים לתת לילדים קצת רוסית כשהם עוד קטנים.

אין בזה שום נסיון להבדלות מהחברה.

נקודת המוצא של אנשים רבים בדיוק הזה היא מוטעית, וזה מה שגרם לכל הויכוח הזה מלתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להראות לי איפה מישהו רשם שצברים גרים על עצים? משהו אמר שכל הרוסים הם תרבותיים? בדגש על הכל?

בסך הכל ציינו שהמנטליות הישראלית וחלק מהתכונות שמאפיינות את הישראלי הממוצע הם לא כל כך מחמיאות.

עכשיו אתה סתם מתחמק ומנסה לנפח את העניין בכדי להסיט את תשומת הלב ממה שאמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון הראשוני של מדינת היה כור היתוך לתרבויות שונות.

חבל שהוא כבר לא כזה, ויש פלורליזם עצום של תרבויות.

אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. היום אנחנו חיים במדינה קפיטליסטים ופלורליסטית שבה כל אדם לעצמו (בן גוריון היה מתהפך בקברו).

מה שאני בא להגיד פה, שממש לא אכפת לי שהעולים מרוסיה שולחים את הילדים שלהם לגנים רוסיים, או מלמדים אותם רוסית, להפך, אם אני הייתי הורה גם אני הייתי עושה זאת לילדי, בכל זאת, עוד שפה = עוד ידע.

מה שכן אכפת לי, זה יצירת תרבות בתוך תרבות, יש כאלה (לא כולם, אבל עדיין זה מאוד בולט), שחיים בתןך גטו,

מדברים רק רוסית, קונים רק בחנויות רוסית, וכו'.

זה מקומם כי אם כך, לשם מה הם עלו מרוסיה לפה?, כדי לקחת סל קליטה?

ואני לא מדבר על אלה שעושים את מירב המאמצים, אני מדבר על אלה שאפילו לא הלכו ללמוד עברית.

התרבות הישראלית עדיין לא התגבשה סופית, היא משתנה בכל עליה.

רק בעוד דור יהיה ניתן לדבר על תרבות ישראלית אחת, ולהשוות אותה לתרבויות אחרות, אבל ניתן בכל זאת לדבר על תרבות זמנית/עכשיווית.

להגיד שהתרבות הרוסית נעלה יותר, זה לא נכון, זה אפילו גובל בגזענות.

זה כמו להגיד "אנחנו מעליכם, אנחנו יותר טובים ממכם".

אני מסכים שיש תרבויות באירופה שהם מאופקות יותר, מנומסות יותר, וכאלה, האם זה הופך אותם לטובות יותר מאשר התרבות שכרגע יש לנו כאן?

ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון הראשוני של מדינת היה כור היתוך לתרבויות שונות.

חבל שהוא כבר לא כזה, ויש פלורליזם עצום של תרבויות.

אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. היום אנחנו חיים במדינה קפיטליסטים ופלורליסטית שבה כל אדם לעצמו (בן גוריון היה מתהפך בקברו).

מה שאני בא להגיד פה, שממש לא אכפת לי שהעולים מרוסיה שולחים את הילדים שלהם לגנים רוסיים, או מלמדים אותם רוסית, להפך, אם אני הייתי הורה גם אני הייתי עושה זאת לילדי, בכל זאת, עוד שפה = עוד ידע.

מה שכן אכפת לי, זה יצירת תרבות בתוך תרבות, יש כאלה (לא כולם, אבל עדיין זה מאוד בולט), שחיים בתןך גטו,

מדברים רק רוסית, קונים רק בחנויות רוסית, וכו'.

זה מקומם כי אם כך, לשם מה הם עלו מרוסיה לפה?, כדי לקחת סל קליטה?

ואני לא מדבר על אלה שעושים את מירב המאמצים, אני מדבר על אלה שאפילו לא הלכו ללמוד עברית.

מצד אחד אתה אומר שזה בסדר שהעולים מרוסיה שולחים את הילדים שלהם לגן רוסי ומלמדים אותם רוסית, ומדברים איתם רוסית ובמשפט הבא אתה אומר שזה יוצר תרבות בתוך תרבות ואתה מתנגד לזה.

ומה הקטע החנויות הרוסיות?! מה זה חנות רוסית? חנות שמוכרת בין השאר מוצרים לא כשרים? שמיבאים מוצרים מרוסיה? שכולם שם רוסים? בחנויות "רוסיות" יש מוצרים שאנחנו -הרוסים- אוהבים.

אנחנו בשמפחה שלי קונים בטיב טעם(שעכשיו יש יותר אופי של חנות אמריקנית מאשר חנות רוסית) בגלל ששם יש מבחר של מוצרים לא כשרים שאנחנו אוהבים (נקניקים, יינות, בשר, דגים...) ובכלל החנות היא על רמה של ארצות הברית\אירופה בכל מה שקשור לגודל, עיצוב ומבחר- ולא בגלל שזה חנות "רוסית" כביכול...

התרבות הישראלית עדיין לא התגבשה סופית, היא משתנה בכל עליה.

רק בעוד דור יהיה ניתן לדבר על תרבות ישראלית אחת, ולהשוות אותה לתרבויות אחרות, אבל ניתן בכל זאת לדבר על תרבות זמנית/עכשיווית.

להגיד שהתרבות הרוסית נעלה יותר, זה לא נכון, זה אפילו גובל בגזענות.

זה כמו להגיד "אנחנו מעליכם, אנחנו יותר טובים ממכם".

מה הבעיה שלך? אתה רוצה שכולם יהיו אותו הדבר?

אני לא רוצה להיתבלט יותר מדי- אבל אני לא רוצה להתערבב והיות כולם.

אולי הבעיה שלכם עם ההיתבלטות של הרוסים היא זה שהם לא שוכחים לגמרי את התרבות שלהם. אצלנו בכיתה כל מי שלא רוסי לא יודע את השפה של ההורים שלו, ולדעתי זה חבל...

ולהגיד שהתרבות של העולים מרוסייה זה במובן מסויים נכון ואין שום קשר לגיזענות. מה לעשות שהחינוך שהילדים מקבלים מהגן הוא אל בדיוק חינוך כמו ברוסייה\אירופה(אותו הדבר). ומעבר למה שכתוב על הנייר אפשר ליראות את ההבדל בין אנשים ברחוב בספרד\רוסייה\אנגליה\ ובין אנשים ברחוב בתל-אביב...

אני מסכים שיש תרבויות באירופה שהם מאופקות יותר, מנומסות יותר, וכאלה, האם זה הופך אותם לטובות יותר מאשר התרבות שכרגע יש לנו כאן?

ממש לא.

:lol: :lol: :lol:

רגע, אז לפ מה כן נימדדת תרבות? לפי איפה יודעים לצעוק יותר חזק? איפה שמתחצפים יותר? איפה שמקללים בצורה יותר מקורית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...