רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

בתגובה ל-americium.

תראה, קודם כל פשעים שצגת כאן - זה לא פשעים! זה צחוק! בוא לרוסיה עצמה ואתה תיבהל, שערותיך יסמרונא!על צ'קאטילו כבר שמעת?! ;D אני חוקרת התנהגות פושעת וקרימינולוגיה וכל השיט הזה בזמני החופשי אז... ;D

טוב, אז שוב בקשר לגנים, אני עדיין חושבת שהגנים ברוסיה היו ממש טובים ובמקום לפתוח גנים דוברי רוסית פה צרייך לאמץ את השיטה אבל זה כנראה לא יקרה כי מן הסתם זה דורש המון כסף.

כשאני הייתי באה לקחת את הילדה של השכנים מן הגן הייתי מזדעזעת כל פעם מחדש! פעם הלכתי לשם עם חבר וראיתי את הילדים משקים שם ואמרתי "איזה חמודים!" והחבר עשה לי פרצוף "מונע התעברות" (protivozachatochnaya fizionomia למי שמכיר את המושג). תוך שניה הילדים האלו התחילו לנבל את הפה כמו ספסרים בשוק, כמו סרסורים בהוליווד... אני כמובן הייתי בשוק טוטאלי והחבר מת מצחוק. מיהרתי להוציא משם את הילדה הביתה שלא תספוג יותר מדי מהתת תרבות הזאת בתיקוה היא תתוקן ע"י צפיה ממושכת בפרפר נחמד!

אני זוכרת את הגן אצלינו, עזבו שהמקום היה ענק, כמו עיר קטנה שהיה בה גם בית-חולים קטן (שבטח ביתרו שם ילדים שלא התנהגו יפה ושלחו אותם לארוחת הערב - בתור המנה העיקרית). מה רק לא היה שם?! חצרות ענקיות לכל כיתת גן עם מתקנים, עם פרגולה, עם ארגז חול ועצי פרי. איזה, כיף, הלוואי עכשיו הייתי קמה מהבסיס המעפן הזה וחוזרת לגן שלי! וויייייייייייייייייייייייייייי!

מה רק לא היינו עושים שם? צעצועים היה בשפע, אמנם לא "מאטל", "לגו", "ברבי" ושאר ירקות אבל הסתדרנו יפה מאד. היה אולם עם כל המתקנים והאבזרים שבו היינו מתעמלים בבוקר, דבר שהאיץ את הגדילה שלנו בצורה פנטאסטית. אחרי ההתעמלות היינו אוכלים ארוחה חמה של דייסה שהיתה דווקא עשר, חוץ מדייסת הסולת שאותה כל רוסי טוב מכיר בתור "המדוזה הרוטטת שעל צלחתי" (ואולי זה האוכל החייזרי שגרם לנו להיות גבוהים יותר ב-2 ראשים מבני גילינו כאן בארץ)! אח"כ היינו משחקים בחצר שזה היה סבבה בפני עצמו אבל בחורף כשהיה שלג היה ממש כיף כי היינו בונים יחד מגלשה משלג, שופכים עליה מים ובבוקר היא קפואה ואפשר לגלוש עליה בכיף. היו לנו מגלשי סקי בגן ועוד כל מיני דברים מעניינים. אח"כ היתה לנו איזו שעת יצירה שבה היו מלמדים אותנו מלאכה, היינו מציירים ומה לא... אח"כ היינו הולכים לאודיטוריום והיו מלמדים אותנו לדקלם מחזות קטנים כדי להציג בפני ההורים ביום הורים או סתם בחג, היינו רוקדים, שרים ומעלים מחזות שלמים. ברודווי ממש! אח"כ ארוחת צהריים ולישון. אח"כ מתעוררים לחלב חם או מיץ ועוגיה ושוב הולכים לשחק או משהו עד הערב ככה... קיצר, היה כיף, וכל הזמן לימדו אותנו דברים כמו כבוד, עזרה לזולת, מתן כבוד למבוגרים, וכן, גם יישמנו את זה.

אני לא אומרת שצרייך לעשות טראנספר למי שלא מרוצה מהמצב בארץ. להיות מרוצה מהמצב בארץ זה ממש עצוב. אני אומרת לשפר. לקחת את מה שטוב מכל עדה ותרבות ולתפור הכל יחד כמו שמיכת תלאים יפה (כן, ראיתי את הפרק הזה ב"אמיץ הכלב הפחדן"!). את הגני ילדים והחינוך של הרוסים, את הבירה של הגרמנים, את העמבה של העירקים, את המימונה של המרוקאים, את האפנה של האיטלקים, את ה"אסדו" של הספרדים/ארגנטינאים, ואל תשאלו אותי למה הכל קשור בסוף לאוכל אבל לדעתי, אם נפסיק להתרחק בגלל השוני שלנו, ובמקום זה נאמץ את השונה ונלמד ממנו, תהיה לנו מדינה אחת ממש יפה עם לאום מגוון וצבעוני ולא אחד שרב בינו לבין עצמו בקטע של "יא אשכנזי מסריח" ו-"יא פרענק מכוער"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היה אולם עם כל המתקנים והאבזרים שבו היינו מתעמלים בבוקר, דבר שהאיץ את הגדילה שלנו בצורה פנטאסטית.

שוב חזרנו להכללות? ;)

בפעם האחרונה שבדקתי מצאתי הרבה מאוד ישראלים גבוהים (אני אחד מהם) ולא מעט רוסים נמוכים. הייתכן שאולם הספורט לא הוכיח את עצמו כפתרון היעיל לגדילה? ;)

ד"א. תאמיני לי אני מכיר טוב טוב את הדייסה הזו שאת מדברת עליה. גם אותי האכילו במאכל המוזר הזה כשהייתי קטן (אחחחח שנות ה-80 בישראל. היה כיף לגדול פה :)).

כולי תקווה שביובל הבא למדינת תהיה לנו פה מדינה קצת יותר טובה. לא יותר מדי, אפילו קצת יספיק לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל רעיון הבדלנות הזאת של ערוץ רוסי שפה רישמית שלישית לא דיי נוגד את הרעיון שעליו חונכו הרוסים ??

(סוציאליזם ) .

בנוגע לחינוך , זה נכון שיש פה קצת בעיות אבל לדעתי בגיל של הגן לדוגמה לא צריך להכניס לילדים יותר מידי דברים בראש אלא לתת להם לגדול בכיף.

אם כבר יש לנו בעיה זה לחנך את הילדים בגיל מאוחר יותר,

יש לי כמה חברים רוסים וזה נכון שיש להם חיבה יתרה לאלכוהול אבל זה לא הופך אותם ליותר שונים מהרבה אנשים אחרים פה

אבל יש ביניהם כולרות ויש בין הצברים כולרות אין מה לעשות כולנו קורבנות הסטטיסטיקה ,

ולכל אלו שהגיעו לכאן לא מתוך ציונות , לצערי העלייה הרוסית הם העלייה היחידה שהגיעה לא מתוך הסיבה הזאת אלא מתוך סיבה אחת.

הרצון לעתיד יותר טוב אבל מצד שני זה משותף לכולנו לא ??? אז אם הם תורמים לשאיפה שלי מי אני שאני יגיד לא

לסיכום העלייה הרוסית היא כבר לא עלייה רוסית אני רואה אותם ישראלים לגמריי וחלק מהעם שלנו וחלק מהתרבות שלנו

כולנו אחים לא ???

הלוואי שכולנו נקבל מה שאנחנו רוצים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור כמו שמישהו אמר כבר אתם מנסים לתת תמונה של מצב מושלם שהיה שם והכל היה מעולה ופה חרא ובלה בלה בלה אז כמה שזה לא נכון כמו שכבר הבנתם שיש לי כמה חברים רוסים טובים והם בכלל לא מתארים את המצב כמוכם.

ואני יודע שברגע שטוב לי במקום וסבבה לי וטוב לי בגן, לא הייתי עוזב ובמיוחד לא הייתי עוקר את יילדי מהמקום המושלם הזה נ-ק-ו-ד-ה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל americum:

אתה אומר שאני מכליל.אבל מה זה בעצם הכללה? אני אומר משהו אחד על אוכלוסיה שלמה מבלי להתייחס לכל פרט

ספציפית. זה אף פעם לא נכון, כי תמיד פרט מסוים יהיה שונה מאותה אוכלוסיה אך אני אף פעם לא אמרתי שכל

הישראלים הם חסרי תרבות אלא החלק הגדול שבהם. כמובן, גם בישראל יש חלק נכבד של אנשים תרבותיים ונאורים אך חלק

זה לא כך גדול בחלק לאוכלוסיה שבה, אני לפחות, חי. אני רואה כל יום פשוט ילדים קטנים שמתנהגים כמו "קופים"(נזרקים בחולות,

מקללים חופשי, זורקים חפצים כל יום בקיצור חיות קטנות. ואל תגידו לא כשהייתי קטן הייתי מתנהג ככה כי אני לא). מצד שני הישראלים

שאני חי הם צעקנים, חסרי תרבות, גזעניים לרוב-בקיצור לא האנשים האיכותיים שאולי אתם כל כך מכירים. נכון, יש מקומות בארץ

שיש שם ההפך, כמו שאצלי זה שכונה די גדועה כך יש גם שכונות די טובות. אבל אנחנו מדברים על שכונה ממוצעת, שם יש מכל מני סוגים

ואם תקחו את המאפיינים של ישראלי ממוצע- זה שעובד, יוצא לחופשות, מבלה עם משפחה וכו'... אתם תגלו מנטליות ישראלית

כמעט זהה אצל כל אחד ומה זה אומר? זה אומר להיות חוצפן, בלתי סבלני, נדחף, צעקן ועוד הרבה דברים......ותאמינו לי זה קורה גם לאנשים איכותיים, ונאורים וחכמים, כי כמה שתלא תחנך גם הסביבה משפיעה על בן אדם וכשגדלים כל החיים בסביבה כזאת ובגישה ישראלית לחיים זה קשה להתנגד זה אחר כך בהיותם בוגרים.

לשנות את המנטליות הישראלית? איך בדיוק? אני מחכה לתוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל merrymoon chevy ועוד כמה לא זוכר כבר, שהתלוננו כמה שהתרבות הייתה טובה ברוסיה.

אז קודם כל, אני גאה שבגן אכלתי חול, אם הייתי גדל על הצגות הייתי מתפגר.....

עכשיו ככה: באתם הנה, סבבה, התרבות ברוסיה מצוינת, ופה התרבות חרא! מה אפשר לעשות?

][glow=red,2,300]TAKE IT OR LEAVE IT[/glow]

אתם לא יכולים להנות מכל העולמות. או שתשלימו עם זה שככה זה, (ואז אולי תנסו לשנות את התרבות הלא כל כך יפה שלנו, בתור ישראלים, לא בתור רוסים),

או שכמו שמייבריק אמר: מיקרונזיה פתוחה לכולם.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה דווקא מיקרונזיה? אני כבר בניתי על בוואריה ;)

אני רק אומרת שלא היה מזיק שינוי ופשוט יהיה נחמד אם ניקח משהו טוב מכל תרבות ונימנע מהרע, יהיה פה ממש סבבה.

ולאכול חול?... איכסה...! :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה מאוד "עמחא" ומעצבן לשמוע "למה הוא קיבל ואני לא"?

תגידו אנשים, כמה פעמים אפשר להגיד לכם שזאת בכלל לא הנקודה?!

אני חוזר פעם אחרונה: יש 2 סיבות שלא כדאי (לדעתי) לתרגם את המסמכים לרוסית:

1. זה מתחיל פה (בעצם על מי אני עובד... זה התחיל לפני הרבה זמן...), אבל בסוף תיווצר פה חברה מסוגרת רוסית (מה שקורה כבר במקומות מסוימים). זה מה שאתם רוצים?

2. אם נתרגם הכל לרוסית, איזה מוטיבציה תהיה ללמוד עברית? ואם עולים לא ילמדו עברית, איך הם יוכלו להשתלב בחברה שלנו?

אבל נכון לעכשיו למה לא לתת יד ולומר "אפשר לתת יותר אז למה לא בעצם?!" למה כי סבא רבא שלי לא קיבל אותו דבר ? שטויות......

למה לא? בדיוק מהסיבות שאמרתי למעלה (ומאתיים פעם לפני זה).

ובקשר לסבא-אתם ממש, אבל ממש לא קולטים נכון?

עכשיו לאט: הבאנו (אני ועוד כמה) את הדוגמאות של הסבים שלנו, מסיבה אחת, והיא להראות שכן אפשר להסתדר בארץ ולהסתגל אליה. אף אחד לא אמר שצריך להקשות על העולים, אבל צריך להמנע מלעשות דברים שמנציחים אותם כחברה שונה ומבודדת.

אני בספק ביחס להשכלה הממוצעת של עולי אתיופיה אם הם יבינו את תוכן המסמך גם לאחר שיתורגם :-\

ושוב אני חלילה לא גזען אבל זאת עובדה ....... אני לא שמעתי על המכללה למנהל של אדיס אבבה.

תגיד, מדי פעם אתה מקשיב לעצמך לפני שאתה פולט שטויות? לא, רק שנדע.

וד"א-זה שאתה אומר "אני לא גזען" לא אומר שאתה לא כזה.

נ.ב: לכל אלה שמדברים בכזאת ערגה על החינוך/תרבות/גנים ברוסיה ואומרים כמה חרא פה: what's your point?

יש לי 2 דברים להגיד לכם:

א. המצב פה לא כ"כ גרוע. לא הכל חרא, יש אנשים טובים, מתורבתים, מחונכים, בדיוק כמו שברוסיה (או אירופה) יש אנשים חארות, ברבריים ובורים. רדו מהעץ.

ב. אם כל כך רע פה, אתם יכולים לנסות ולשפר את המצב, או לחילופין לעזוב. לשבת ולקטר ולהגיד כמה חרא פה וכמה טוב שם לא עוזר לאף אחד (כולל לכם) ולא מראה על חוכמה יתרה (גם אם חונכתם ברוסיה... ;) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל americum:

אתה אומר שאני מכליל.אבל מה זה בעצם הכללה? אני אומר משהו אחד על אוכלוסיה שלמה מבלי להתייחס לכל פרט

ספציפית. זה אף פעם לא נכון, כי תמיד פרט מסוים יהיה שונה מאותה אוכלוסיה אך אני אף פעם לא אמרתי שכל

הישראלים הם חסרי תרבות אלא החלק הגדול שבהם. כמובן, גם בישראל יש חלק נכבד של אנשים תרבותיים ונאורים אך חלק

זה לא כך גדול בחלק לאוכלוסיה שבה, אני לפחות, חי. אני רואה כל יום פשוט ילדים קטנים שמתנהגים כמו "קופים"(נזרקים בחולות,

מקללים חופשי, זורקים חפצים כל יום בקיצור חיות קטנות. ואל תגידו לא כשהייתי קטן הייתי מתנהג ככה כי אני לא). מצד שני הישראלים

שאני חי הם צעקנים, חסרי תרבות, גזעניים לרוב-בקיצור לא האנשים האיכותיים שאולי אתם כל כך מכירים. נכון, יש מקומות בארץ

שיש שם ההפך, כמו שאצלי זה שכונה די גדועה כך יש גם שכונות די טובות. אבל אנחנו מדברים על שכונה ממוצעת, שם יש מכל מני סוגים

ואם תקחו את המאפיינים של ישראלי ממוצע- זה שעובד, יוצא לחופשות, מבלה עם משפחה וכו'... אתם תגלו מנטליות ישראלית

כמעט זהה אצל כל אחד ומה זה אומר? זה אומר להיות חוצפן, בלתי סבלני, נדחף, צעקן ועוד הרבה דברים......ותאמינו לי זה קורה גם לאנשים איכותיים, ונאורים וחכמים, כי כמה שתלא תחנך גם הסביבה משפיעה על בן אדם וכשגדלים כל החיים בסביבה כזאת ובגישה ישראלית לחיים זה קשה להתנגד זה אחר כך בהיותם בוגרים.

לשנות את המנטליות הישראלית? איך בדיוק? אני מחכה לתוצאות.

אם החלטת לחזור על דבריך פעם נוספת בניסוח קצת שונה תן לי לעשות זאת גם כן, טוב?

כל מה שאמרת לא ממש מסתדר לי עם העובדה שישראל נחשבת למעצמה בתחום הטכנולוגי. זאת לפי מספר לא מבוטל של חברות בעלות שם עולמי (ע"ע אינטל) אשר השקיעו בארץ מהסיבה הפשוטה שבישראל ריכוז המוחות החושבים יחס לגודל האכלוסייה הוא מהגדולים על פני כדוה"א. אז נכון, עוד לא הנחתנו אדם על הירח וגם לא על המאדים אבל אם תבצע בדיקה פשוטה כמעט בכל מקום על פני כדוה"א יש משהו מהטכנולוגיה הישראלית. אם בשביל זה צריך "קצת" חוצפה ולהיות ישראלי אז אני בעד!

למה אני בעד? כי כשאני מסתכל על "אמא רוסייה" אני רואה איך היא התמוטטה כלכלית בתחילת שנות ה-90 (וסוף שנות ה-80 לאחר המלחמה הקרה) עם פול הקומוניזם (מישהו איפה שהוא כתב פה סוציאליזם. התכוונת לקומוניזם ;)), המשטר הטוטליטרי שהעלים מיליונים של רוסים שהתנגדו למשטר (סטלין מישהו?) והתפרקותה של רוסיה למדינות קטנות ומבוזרות שבעצם לעולם לא רצו להיות ביחד. לא פעם נתקלתי ברוסים שעלו ממוסקבה וכל אימת שיכלו הדגישו והבדילו את עצמם מהרוסים שגדלו בפרברים.

אז ברוסיה היו דברים טובים, כמו החינוך שאני האמת מעריץ. אני חושב שהילדים בגן בהחלט יכולים ללמוד קצת יותר ובהחלט רצוי ודרוש לשנות קצת את מהלך היום של הילדים בגן אבל אני מתנגד לגנים ילדים לילדים רוסים ועוד יותר לכך שהגנים בישראל ינהגו כמו הגנים ברוסיה. יש צורך להגיע לעמק השווה בין הגנים ברוסיה לבין הגנים הישראלים, איפשהוא באמצע יהיה טוב מאוד.

לבסוף, אני מתנגד לערוץ רוסי בחסות ההמשלה והרשות השנייה, אני מתנגד לבדלנות ולהסתגרות של הקהילות הרוסיות בתוך עצמן אך אני מברך על אלו שבכל זאת ניסו ואף הצליחו להיטמע בתוך הקהילה הישראלית. זה אומר שלא החברה הישראלית היא שמנכרת ליוצאי רוסיה אלא שרוב הרוסים הם שמתנכרים ומתבדלים מהחברה הישראלית. כולי תקווה שמספרים אלו ייגדלו, ושכור ההיתוך שלנו (שיעורי אזרחות חברים) ימשיך לתפקד כמו שצריך. לכולנו יש מה ללמוד האחד מן השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

americium: אף פעם לא אמרתי שישראלים הם לא אנשים חכמים, הם כן ואני לא אומר שלא. העובדה שכמעט בכל

העולם יש מוצרים ישראלים זה בהחלט גאווה, אך זה לא חוצפה, זה שיווק טוב ופוטנציאל אדיר שיש לפיתוחים ישראלים.

אך, חכמה אין זה דווקא מעיד על תרבות. כדוגמא חיה אני מכיר בן אדם שהוא די חכם, סיים תואר שני ועם זה עדיין הוא חרא

בכל מה שקשור לתרבות. ככה שעם כל הכבוד(ויש כבוד) לא תמיד שני הדברים באים ביחד.

מה זה חוצפה ישראלית. אתה היית בחו"ל? ראית ישראלים בחו"ל? שם זה הדוגמא הכי טובה ל"תרבותיות" של ישראלים.

אפילו ישראלים רבים מודים בכך- הרבה מעמינו פשוט לא יודעים להתנהג. אני לא מדבר על הכבוד הבסיסי שיש אפילו(בין תלמיד

למורה למשל) או למשל כשאנשים שמים קצוץ כשמבקשים מהם לכבות טלפון סלולרי במקומות ציבוריים

("מי יתקשר אליי...בחייכם") והדגומאות לא חסרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל merrymoon chevy ועוד כמה לא זוכר כבר, שהתלוננו כמה שהתרבות הייתה טובה ברוסיה.

I didn't say a word about the "מצב" in Israel and how bad it is.

I simply discribed my point of view about it. ::)

הנה לכם עוד נתון שנכנס לסטטיסטיקה. :P

בתור ישראלים, לא בתור רוסים

כולנו בני אדם, הלא כן? אז למה כל ההבדלות ?

השאלה הזאת עדיין לא נענתה, כמדומני....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Path Finder.

אתה צודק, לרבים מאתנו יש בעיה עם ההתנהגות שלנו וניתן לראות את ההשפעות של בעיה זו בחו"ל. לא פלא ששונאים אותנו, ואני אומר את זה פעמים רבות. אני לא מבין למה צריך להתנפל על כל דבר כאילו אין מחר. מצד שני, אין לי תשובה לשאלה הזו מאחר ואני לא מתנהג ככה.

כל מה שאני יכול להגיד זה שקל מאוד להכליל. כמו שלנו הצברים קל מאוד להגיד ש-"כל הרוסים האלה שיכורים מוודקה" דבר שכמובן לא בהכרח נכון (עם זאת חייבים לציין שמדובר בתרבות שתייה שלנו כצברים הייתה די מוזרה תחילה כי בישראל החה לא היינו רגילים לראות מדפים שלמים של וודקות מכל הסוגים ושאר משקאות אלכוהוליים) ומצד שני קל מאוד להגיד ש-"כל הישראלים האלה חסרי תרבות ומתנהגים כמו קופים" וגם זו כמובן הנחה מוטעית מיסודה מאחר ואף אחד מאתנו לא ערך בדיקה סטטיסטית של כמה "קופים וחסרי תרבות" יש בארץ לעומת אינטלקטואלים מתורבתים שקוראים נובלים, מאזינים לבאך ושופן כל אחה"צ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...