תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 52 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

אתה צוחק ?.

מ 2004 יודעים על הפאקינג תעלות ביוב האלה .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3017518,00.html

11 שנה אחר מכן אנחנו עדיין מופתעים ?. ישראל צריכה להסגר על עצמה .

1.ברגע הזיהוי הראשוני להכריז על התקפה של לבנון על ישראל . זו פעולה מלחמתית . על פחות מזה ראוי להכריז מלחמה .

2.להציף אותן .

3.לפוצץ אותן .

4.להפתיע אותם בלילה , או בבוקר שהם באים לעבוד . (לחכות להם עם מק"כ ולעשות ממי שנכנס למנהרה כלשהי סלט . ראה למטה)

5.לחכות שיצוצו משם עשרות אם לא מאות מחבלים מאומנים היטב שיקרקסו את המחלקה/כיתה המסכנה שיש בכל ישוב . (ולא היה לה סיכוי מלכתחילה).

ראה מק"כ -

http://youtu.be/BqDfVMIgzXQ

כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
להכריז על רצועת בטחון של 5 מטרים בתוך שטח . מי שנכנס אליה מתחת לאדמה , שלא יופתע אם המנהרה הזו תהפוך לקבר שלו .

נפתרה הבעיה .

הכרזות זה הדרך הכי אפקטיבית לבצע דברים.

ממחר אין יותר מוסלמים בישראל.

זהו, הבעיה נפתרה.

אפשר לישון בשקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מניח שאתה מסוגל לעשות את ההפרדה הזו, מצד אחד להצטער אך מצד שני לא לתת לזה להשפיע על פעולותיך. קשה לי לשפוט לגביך אישית, אבל לגבי רוב האנשים זה בולשיט: צער זה מנגנון הגנה אבולוציוני שהתפתח על מנת לתת לנו פידבק שלילי על פעולות שאנו תופסים כמזיקות, כדי לעזור לנו להמנע מהן בעתיד. בהרחבה, צער זו גם תגובה טבעית למותם של אנשים - גם אם לפלוני לא היתה נגיעה אישית במותם, הרגש הזה ידרבן אותו להשתדל יותר להגן על חיי אדם בעתיד. לרגש הזה יש מקום מרכזי ב"רגש" אחר - חמלה, שללא ספק חיובית ואף חיונית לתפקוד חברה אנושית.

עם זאת, לא תמיד ההשלכות חיוביות. במצב לחימה, כל רגש חמלה כלפי גורמים שעשויים להיות שייכים לאוייב או אפילו פשוט עומדים בדרכה של משימתך, הוא חסרון אדיר. הרגש הזה עלה לנו ברוב הרוגינו ב"צוק איתן", אני מאמין, שהוקרבו בשם אותו "צער" על הרוגים אזרחים פוטנציאליים בקרב הערבים. הוא גם עלה לנו בפיגועים רבים שבוצעו ע"י תושבי יו"ש שנמצאו בישראל באופן חוקי, מצויידים באשרות שניתנו להם עקב צער על מצבם הכלכלי. זה הרי אנושי להצטער על גורלו של אדם שמתקשה לכלכל את משפחתו, נכון?

במלחמה, כל הצער צריך להיות מופנה כלפי גורם אחד - הצד שלך. על טובתם בטווח הארוך יש לחשוב, ולא על טובתו של אף אחד אחר. אם הייתי חושב שרק חיסולם המוחלט של כל המוסלמים בעולם יביא לשלום ולהבטחת עתידו של עם , ובניגוד לכמה פה שגורסים אחרת אני עדיין לא שם, אז הייתי תומך בלב שלם בהמתתם של כל המוסלמים בעולם, גם אם זה אומר 1,000 מתים, חלקם הלא קטן ילדים, על כל אדם מעמי שיזכה עקב כך לבטחון. ככה מנהלים לחימה. כל החלטה לחוס על חיי לוחמי האוייב או אזרחיו צריכה להיות טקטית - לפעמים עדיף, למשל, לקחת לוחמי אוייב שנכנעו בשבי ולא לחסלם במקום, אם ההערכה אומרת שהם יהוו קלף מיקוח, או אם מעריכים כי זה יגרור יחס דומה לחיילים שלנו שיאלצו מתישהו להכנע. במשוואת המלחמה, ערכם העצמי של חיי אדם בצד השני צריכים להיות אפס עגול. זה נכון בכל מלחמה, ובוודאי שזה נכון במלחמה מול אוייב שמייחס לחיי אדם בצד שלך ערך שאפילו אינו אפס, אלא שלילי - אוייב שמבחינתו הריגתך אינו רק אמצעי אלא מטרה בפני עצמה.

אתה אולי עשוי לחשוב שתפיסתי קרה ולא אנושית, אבל אם תסתכל בדפי ההסטוריה תראה שכל המלחמות בעבר נוהלו עם התפיסה הזו. מתישהו אחרי מלה"ע ה2 המערב זנח ברובו את התפיסה הזו, ועבר להתנהל בתפיסה הקרובה יותר לזו שלך, לפיה לחיי אדם יש ערך בפני עצמו וגם על האוייב מותר להצטער. מאז, המערב חדל לנצח במלחמות, גם מול אוייבים שמבחינה צבאית היו חלשים ממנו בהרבה.

אתה מערבב בין סוגים של רגשות שאולי אינך חווה באופן אישי, ולכן שוגה בהם ובהבנתם שגיאה גסה. צער, חמלה, הימנעות מפעולות... עשית סלט שלם בניסיון שווא לצייר תמונה של שחור ולבן, שתתאים למשנה הקיצונית שלך, בה יש מקום רק לרוצחים קרי רוח ונטולי רגשות.

במלחמה עלינו לעשות את מיטב המאמצים לניצחון על אויבנו, כשהגבול הוא רצח עם (וגם אותו אפשר לחצות במקרי קיצון, לשיטתי). לגבי צוק איתן, למשל, אני מחזיק בדעה תקיפה שעשינו פחות מדי. התנצלנו, היססנו, ניסינו לשמור על חיי העזתים יותר מאשר על חיי חיילינו ואזרחינו. זה נראה כאילו מרץ ניהלו את המלחמה הזו, לא הליכוד והבית היהודי. אחד הכשלונות המהדהדים והצורמים של ביבי, מבחינתי. היינו צריכים לרמוס אותם עד דק, לא בפעולות כירורגיות נקודתיות, אלא באופן גס בהרבה.

ולמרות שאני חושב כך, אני עדיין מסוגל להצטער בשביל אזרחים עזתים שנפגעו. מאוד יכול להיות שהם שונאים אותי ומייחלים למותי. מצד שני, יכול להיות שחלקם רק רוצים לחיות את חייהם בשקט ומקללים בלב את חמאס. זה לא רלוונטי בעיניי, משום שכאשר אני רואה ילדים מתים או כל מיני בלתי מעורבים שהופכים לנכים, אני חש צער. אני מצטער על העולם המחורבן, על השכונה הארורה שאנחנו חיים בה, על דת האסלאם המעוותת, ועל כך שיש כל כך הרבה אלימות ואכזריות סביבנו.

הצער שאני חש אינו גורם לי לרחם על אויביי. הוא אינו גורם לי להסס. הוא אינו גורם לי להאשים את עצמי בכך שאני רוצה לחיות בארץ הזו, בכך שאני מתגונן מפני אלה שמנסים להרוג אותי. אין לי בעיה להרוג בהם אם זה מה שנחוץ כדי לשמור על חיי בני עמי, אבל איני אדיש למותם. אני מצטער על כך ומקווה שאולי יום אחד ישרור כאן שקט.

הצער והחמלה הם מה שהופכים אותנו לאנושיים. הם לא מפריעים לנו להילחם על שלנו ועל מה שצודק, הם רק מזכירים לנו שמלחמה היא דבר רע ולא תכלית בפני עצמה. אם נאבד את האנושיות שלנו, לכל השאר כבר לא תהיה משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתחיל עם הדמגוגיה שלך .

רצועת בטחון של 5 מטר בתוך . מי שחוצה אותה , בפרט מתחת לאדמה , שלא יופתע .

שלא יופתע מה?

שנכריז עליו כמת?

איך תדע בכלל מה קורה שם?

מה זה השטויות האלו.

עם הכרזות לא מאתרים מנהרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוליי גם עוד בנינו את החומות בזמנו, אז החומות היו יותר חשובות באותו הזמן.

אם אני לא טועה ביבי קרא לבנות את החומות גם בירושליים ומסביב לכל הארץ כשהשמאלנים והעולם התנגדו והשוו את החומות לחומת ברלין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמרות שאני חושב כך, אני עדיין מסוגל להצטער בשביל אזרחים עזתים שנפגעו. מאוד יכול להיות שהם שונאים אותי ומייחלים למותי. מצד שני, יכול להיות שחלקם רק רוצים לחיות את חייהם בשקט ומקללים בלב את חמאס. זה לא רלוונטי בעיניי, משום שכאשר אני רואה ילדים מתים או כל מיני בלתי מעורבים שהופכים לנכים, אני חש צער. אני מצטער על העולם המחורבן, על השכונה הארורה שאנחנו חיים בה, על דת האסלאם המעוותת, ועל כך שיש כל כך הרבה אלימות ואכזריות סביבנו.

הצער שאני חש אינו גורם לי לרחם על אויביי. הוא אינו גורם לי להסס. הוא אינו גורם לי להאשים את עצמי בכך שאני רוצה לחיות בארץ הזו, בכך שאני מתגונן מפני אלה שמנסים להרוג אותי. אין לי בעיה להרוג בהם אם זה מה שנחוץ כדי לשמור על חיי בני עמי, אבל איני אדיש למותם. אני מצטער על כך ומקווה שאולי יום אחד ישרור כאן שקט.

בעוד שאני מקווה שדבריך לגבי עצמך נכונים, המשפט שהדגשתי בדבריך מטריד אותי. צער על אלימות משמעו רתיעה מסויימת ממעשי אלימות. אתה אומר שזה לא גורם לך להסס, אבל נימת הדברים מעידה על כך שהיית מעדיף פתרון לא-אלים על פני פתרון אלים ואכזרי, גם אם ניתוח שקול היה מראה שהפתרון האכזרי עדיף מבחינה אסטרטגית. זו, לפחות, התחושה שלי לגביך. אולי אני טועה - אבל רתיעתך מהמסקנות שהגעתי אליהן בדבר הטיפול במצב שאותן שטחתי בדיון זה ואחרים, מראה שאתה ממהר לתקוף את האכזריות שבי עוד לפני שיש לך רציונל כלשהו נגד הנימוקים עליהם אני מבסס את האכזריות הזו. יש לך רתיעה מפתרונות אלימים לכשעצמם. לא רתיעה מוחלטת, כמובן, אינני טוען שאתה איזה היפי מחבק פרחים (טוב, יחסית אלי אולי כן), אבל יש מידה מסויימת של אלימות שכשאני מדבר על הפעלתה אתה אומר "את זה אני לא הייתי מוכן לעשות" ולא "זה לא הדבר הנכון לעשות כי זה לא משרת את המטרה". לטעמי, במצב מלחמה זו צורת חשיבה מסוכנת.

שוב אני חוזר על טענתי - כשהמערב החל לייחס חשיבות לחיי אדם בצד האוייב בזמן מלחמה, הוא הפסיק למצח במלחמות. מול גרמניה, ארה"ב לא היססה להפעיל ציי מפציצים להשמדת ערים. מול יפן, היא לא היססה להפעיל אטום. מול צפון וויאטנם, שני עשורים מאוחר יותר, הגישה השתנתה מקצה לקצה - פתאום ניסו לערבב מלחמה עם יח"ץ, פתאום נתנו לטייסים הוראות פתיחה באש בלתי מעשיות בעליל, פתאום תקיפות על מטרות ספק-צבאיות בוטלו בגלל הספק הזה. התוצאה ידועה לכולנו. באפגאניסטן אנו רואים שידור חוזר של התופעה הזו, רק פי 10, אחרי עוד כמה עשורים של התחזקות האמונה העיוורת ב"זכויות אדם אוניברסליות". אל תבין אותי לא נכון - אני חושב שזו היתה יכולה להיות גישה מצויינת, אם כולם היו נוקטים בה. כשרק צד אחד מנסה זאת, היא הרת אסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוליי גם עוד בנינו את החומות בזמנו, אז החומות היו יותר חשובות באותו הזמן.

אם אני לא טועה ביבי קרא לבנות את החומות גם בירושליים ומסביב לכל הארץ כשהשמאלנים והעולם התנגדו והשוו את החומות לחומת ברלין.

תגיד לי אתה חי בפלנטה אחרת? הימין התנגד לחומת ההפרדה! בטענה שלא יאה להתחבא מאחורי חומה, גם כן גאונים בימין...

למרות שהייתי ילד צעיר אני עדיין זוכר את הוויכוחים ב"פופוליטיקה" כן לבנות גדר הפרדה לא לבנות.

השמאל היה בעד החומה, היה וויכוח על התוואי אבל בעקרון הוא הניח את הרעיון(ממשלת רבין ואז ברק). מי שביצע זה שרון(אופייני ל"ימין" לבצע בדיליי של 10 שנים את מה ש"השמאל" מציע), ואופייני לשרון לבצע. היה הרבה דברים לא טובים בשרון, אבל הוא היה בולדוזר לטוב ולרע .

"כשעלה לראשונה הרעיון לבנות מכשול פיזי בין ישראל גופא לשטחים הן אנשי שמאל והן אנשי ימין התנגדו לו. טענתם של אנשי הימין הייתה שהדרך הנכונה ללחום בטרור היא באמצעות הפעלת לחץ צבאי רצוף, ולא באמצעות הסתגרות מאחורי גדרות, וכי הגדר תעלה כסף רב למשלם המסים הישראלי, כשתועלתה מוטלת בספק. בנוסף חששו אנשי הימין שבכוח הגדר להביא לחלוקה דה פאקטו של הארץ ולגרום להפניית הפיגועים כלפי ההתנחלויות הנמצאות מעברה המזרחי של הגדר. טענתם של אנשי השמאל הייתה שאין לתמוך בהקמתגדר הפרדה ביטחונית שאינה מלווה בפינוי התנחלויות או בנסיגה משטחי יו"ש שיישארו בצד שאינו מוגן בגדר. כמו כן, הציעו אנשי השמאל גדר המבוססת על תוואי הקו הירוק."

ביבי הצטרף מאוחר יותר(מאוחר מאוד, ואחרי שהעסק היה כבר סגור) לתומכים זה ממש לא היה רעיון שלו אז צא מהסרט שלך שביבי הוא נביא משיחי. "ובהמשך הצטרף לתומכים גם בנימין נתניהו, עת כיהן כשר אוצר, אך טרח להבהיר כי יש לגדר כחלק מתוכנית ההתנתקות את כל גושי ההתיישבות ואף את בקעת הירדן."

מתי הוא היה שר אוצר? ב2003, את החומה התחילו לבנות ב2002. מכאן זו דעתי האישית: הוא נזכר לתמוך בה אחרי שהתחילו לבנות אותה, כי אי אפשר היה כבר להרוויח מלצאת נגד החומה היא הייתה עובדה מוגמרת, אז נעבור ללתמוך בה ועל הדרך נציב תנאים כדי שיזכרו שאני אמרתי. פאטת.

מקור ויקיפדיה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%93%D7%A8_%D7%94%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חסר תקנה! אתה לא מסוגל להודות שאתה טועה? שכתבת בליל של שטויות? שהרעיון המדהים הזה שהתהדרת קודם שהיה של בנימין נתניהו בכלל ממשלות "שמאל" העלו והימין התנגד אליו בתוקף.

יש לך מקור אחר שסותר את ויקיפדיה? גם פה יש לך תאוריית קונספירציה? דביל.

תמשיך לחיות בהזיה שאתה חי בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל, השמאלני יצטט רק את מה שנוח לו (וגם על מה שצוטט - הערות בהמשך). הנה כמה דברים נוספים, מאותו המאמר עצמו:

"בהדרגה, לאחר מאות קרבנות כתוצאה מפיגועי התאבדות, התעצמה התמיכה הציבורית בגדר הפרדה ושכנעה לבסוף גם מתנגדים, כמו שר הביטחון בנימין בן אליעזר, הרמטכ"ל ושר הביטחון שאול מופז, הרמטכ"ל משה יעלון, ראש "שינוי" יוסף לפיד ואחרים. בעיקר היה זה ראש הממשלה אריאל שרון שהביע במשך תקופה ארוכה התנגדות לרעיון הגדר, אולם הוא שינה את דעתו לבסוף. בשל השתהותו הועלתה דרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את אחריותו לעיכוב בבניית הגדר שהביאה, על פי המציעים, למותם של מאות ישראלים."

עתה, למה שכן ציטטת:

"כשעלה לראשונה הרעיון לבנות מכשול פיזי בין ישראל גופא לשטחים הן אנשי שמאל (אותם שכחנו, נכון?) והן אנשי ימין התנגדו לו. טענתם של אנשי הימין הייתה שהדרך הנכונה ללחום בטרור היא באמצעות הפעלת לחץ צבאי רצוף, ולא באמצעות הסתגרות מאחורי גדרות (מה שנכון. הפיגועים "הגדולים" בתחומי הקו הירוק הופסקו לאחר תגבור הנוכחות ביו"ש ומבצעים כגון "חומת מגן", ולא רק לאחר בניית הגדר - שבחלקה עדיין לא הושלמה.), וכי הגדר תעלה כסף רב למשלם המסים הישראלי, כשתועלתה מוטלת בספק. בנוסף חששו אנשי הימין שבכוח הגדר להביא לחלוקה דה פאקטו של הארץ (שזה בדיוק מה שהשמאל רצה, כפי שמופיע בהמשך) ולגרום להפניית הפיגועים כלפי ההתנחלויות הנמצאות מעברה המזרחי של הגדר (מה שאכן קרה). טענתם של אנשי השמאל הייתה שאין לתמוך בהקמתגדר הפרדה ביטחונית שאינה מלווה בפינוי התנחלויות או בנסיגה משטחי יו"ש שיישארו בצד שאינו מוגן בגדר. כמו כן, הציעו אנשי השמאל גדר המבוססת על תוואי הקו הירוק".

במילים אחרות, בשמאל היה מי שהתנגד כליל, והיו עוד הרבה שחיפשו ליישם בכך את תוכניתם לחלק את הארץ תוך שהם רוכבים על הדרישה הבטחונית. אז כן, סרגון טועה לגבי ביבי אישית בעניין הזה, אבל זה עוד לא הופך את השקרים שלך לנכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכוונה הבאתי את המקור. ובדברי כתבתי שבשמאל גם היו מתנגדים, אבל מאיזה טעמים?(דרך אגב גם ציטטתי את החלק הזה אז תפסיק לנסות להציג אותי כמי שמצטט מה שנוח לי ומסלף את האמת).

אני לרגע לא טענתי שהגדר היא לבדה הביאה לעצירת הפיגועים. זה היה שילוב של שני דברים, ואם היית מוותר על הגדר חומת מגן לא הייתה עוזרת ולהפך.

כשאתה רוצה למנוע חדירה על גבול כל כך גדול אתה חייב מכשול. תראה מה קרה בגבול מצרים(פה קרדיט לביבי שקידם את בניית הגדר), גדר מסכנה וטיפשה עשתה את ההבדל. כמובן שהגדוד הצבאי שם גדל והתעצם, אבל בלי הגדר לא היה להם סיכוי.

לגבי ההתנגדות משמאל. ה"שמאל" ראה את התועלת שבגדר, התנגדותם הייתה מנימוקים אחרית שעם חלקם אני מסכים, ועם חלקם אני לא מסכים מה שכן הם ראו את הנחיצות. הימין שלל אותה מכל וכל. שאל היום כל איש בטחון/איש ימין האם הגדר הכרחית בטחונית למדינת ותקבל תשובה ברורה. אז הם טענו אחרת.

שרון בניגוד לפאנטים חסרי תקנה כמו sargon ידע להודות בטעות, וידע לבצע. בגלל זה הוא היה מנהיג, ואפילו פרגנתי לו.

גם לך קשה לקבל את הדברים? הימין התנגד לחלוטין לגדר! הוא לא ראה את הנחיצות הבטחונית לגדר! מה שעניין אותו זה שכמה התנחלויות מצ'וקמקות לא ישארו חלילה מחוץ לגדר, ושחלום ארץ השלמה ימשיך לחיות, ושכול מדינת תמשיך לסבול מפיגועים כי על הז*ן!, כנ"ל ראשי המתנחלים זה בדיוק מה שעניין אותם.

מי שהעלה את רעיון הגדר היה השמאל! מי שביצע את הרעיון היה ימין!

מה זה אומר על ההבדלים בין "שמאל" ל"ימין"? אולי הגיע הזמן שתיתן קרדיט "לשמאל".

לפחות אתה מסכים על זה שהנביא בנימין נתניהו הוא לא המוח הגאוני שמאחורי רעיון הגדר. כבר התחלה. לפחות אתה לא דביל כמו החבר שלך.

לגבי תוואי הגדר. מה לעשות שיש התנחלויות שתקועות כמו פצע באמצע כמה כפרים ערביים. אז מה תעשה? תספח התנחלות עם 10 משפחות יחד עם 10000 ערבים? לא. אתה תשאיר אותם בחוץ. את הגושים הגדולים, וכל התנחלות גדולה שהיה ניתן השאירו בתוך הגדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרגון טעה כשלא בדק את העובדות לאשורן ובכל זאת התעקש על עמדתו (ובינינו, סרגון, זה לא מוסיף לך קרדיט), אבל אתה עושה משהו גרוע מכך: אתה מתכחש ל"חומר הראיות" שבעצמך הבאת! כתוב שם שחור על גבי לבן שגם בימין וגם בשמאל היו תומכים, וגם בימין וגם בשמאל היו מתנגדים - ולמרות זאת, אתה בשלך: "השמאל תמך, הימין התנגד". שקרן נשאר שקרן.

גם הנימוק להתנגדויות\לתמיכה מאוד חשוב: חלק גדול מהימנים שהתנגדו, התנגדו לכך שהגדר תהפוך לכל הפתרון במקום רק לחלק קטן ממנו - בדומה למתנגדים שהיו לכיפת ברזל בטענה שזה לא "פתרון" לאיום מעזה. מצד שני, חלק לא קטן מהשמאלנים שתמכו, רצו שהתוואי יהיה על הקו הירוק תוך פינוי הצבא והישובים שמעבר - כלומר, הם ראו בבניית הגדר דרך ליישם את משנתם המדינית במקום לראות בה אמצעי בטחוני נטו. גם זה מופיע בדברים שהבאת.

ההמשך ידוע: הגדר כלל לא סיכלה כוונות טרור, היא רק הפחיתה מיכולתם של הערבים להוציא לפועל פיגועים ברוב ערי . היא גם אכן העתיקה את פעילות הטרור לישובים היהודים ביו"ש. אני לא טוען שהגדר כלל לא עוזרת, אבל לראות בה (ובכל אמצעי "הגנתי" אחר) פתרון למצב זו טעות גסה, שהשמאל מתעקש לעשות פעם אחר פעם. מבחינתו, צריך להתמגן ומעבר לכך רק לתת לערבים את מה שהם רוצים, כלומר נסיגה מיו"ש. בחלומות הלילה, חביבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...