תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 55 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
"קיצוני" הבית היהודי שואפים לקדם את מה שטוב (לראייתם) לישראל, ולעזאזל כל השאר. אני מציע לך לקנות מילון, מר ליאור, אם זה לא נראה לך כמו ציונות.

"קיצוני" העבודה שואפים לקדם את מה שטוב (לראייתם) לישראל, ולעזאזל כל השאר. אני מציע לך לקנות מילון, מר ויק, אם זה לא נראה לך כמו ציונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שכל כך הרבה אנשים מאסו בליכוד המסואב ובביבי, שגרמו לנזק בטחוני, כלכלי וחברתי, עד שהם מוכנים להצביע למחנה הפוסט ציוני. הם עושים זאת מתוך תקווה שהם אלה שיביאו לשינוי כלשהו.

בדיוק כמו שבנט הנאור ואיילת שקד החילונית היפה מסתירים מאחוריהם אנשים חשוכים ובחלקם מושחתים (אורי אוריאל), אשר רוצים מדינת הלכה, כך גם בוז'י וציפי מסתירים מאחוריהם עוכרי ושמאל קיצוני.

טינופות מימין, חלאות משמאל, ובאמצע חדלי אישים.

אין למי להצביע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"קיצוני" העבודה שואפים לקדם את מה שטוב (לראייתם) לישראל, ולעזאזל כל השאר. אני מציע לך לקנות מילון, מר ויק, אם זה לא נראה לך כמו ציונות.

מעניין, לא ידעתי שהגדרת ההמנון הלאומי כ"גזעני" ולבכות כששרים אותו זה לקדם את מדינת .

גם לא ידעתי שלהכניס לרשימה את מר "אני לא ישראלי, אני פלסטיני" בהלול זה לקדם את מדינת .

- - - תגובה אוחדה: - - -

בדיוק כמו שבנט הנאור ואיילת שקד החילונית היפה מסתירים מאחוריהם אנשים חשוכים ובחלקם מושחתים (אורי אוריאל), אשר רוצים מדינת הלכה

אתה יודע, פרט לחזרה על המטרה הזו בתקשורת שוב ושוב ושוב, לא באמת ראיתי ראיה כלשהי לכך שבנט מחפש להפוך את למדינת הלכה. כן, המפלגה דתיה, ונגד תח"צ בשבת, ונגד פתרון הרבה העיות אחרות שיש בישראל ונובעות מחוסר ההפרדה בין דת ומדינה, אבל לא באמת ראיתי שום ראיה לכך שהוא מחפש להחמיר את המצב עבור החילונים מהבחינה הזו. אתה ראית כאלו?

- - - תגובה אוחדה: - - -

לעצלנים : 10 חובשי כיפה תקפו דרוזי (ששירת בחרב) בגלל שדיבר ערבית .

אז רגע: אתה נגד להכליל בנוגע לערבים בגלל מה שחצי מהם לפחות עושים, אבל דווקא מאוד בעד הכללות כשזה נוגע למעשיהם של 1% מחובשי הכיפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע, פרט לחזרה על המטרה הזו בתקשורת שוב ושוב ושוב, לא באמת ראיתי ראיה כלשהי לכך שבנט מחפש להפוך את למדינת הלכה. כן, המפלגה דתיה, ונגד תח"צ בשבת, ונגד פתרון הרבה העיות אחרות שיש בישראל ונובעות מחוסר ההפרדה בין דת ומדינה, אבל לא באמת ראיתי שום ראיה לכך שהוא מחפש להחמיר את המצב עבור החילונים מהבחינה הזו. אתה ראית כאלו?

אתה שואל כדי להתווכח על משהו או שאתה באמת שואל ברצינות?

לא דיברתי ספציפית על בנט, אלא על 15 הח"כים שנמצאים מאחוריו. המצע של הבית היהודי "התעדן" קצת ממה שהיה בעבר, לדעתי כדי למשוך בוחרים חילוניים.

בכל אופן, גם התנגדות לכל שינוי של הפרדת הדת מהמדינה, היא מבחינתי קידום מדינת הלכה. זה אומר עוד כוח לבתי דין רבניים, איסור תחבורה ציבורית בשבת, סגירת עסקים בשבת, שפיטה לפי עקרונות המשפט העברי, אין נישואין אזרחיים אלא רק נישואין לפי היהדות האורתודוכסית (=חרדים), מגבלות וקשיים על גיור (רלוונטי מאוד לעולים מבריה"מ לשעבר) ועוד. כלומר, גם התנגדות ועצירת שינויים רבים, שחלקם מתרחשים בכנסת וחלקם בבית המשפט, היא מבחינתי תמיכה במדינת הלכה.

מצע הבית היהודי לבחירות לכנסת ה-18:

"התנועה שואפת לעצב את מדינת ברוח התורה, ורואה בכך המשך טבעי למפעל הדתי-ציוני,כעולה מחזון הנביאים.התנועה תפעל לארגן ולשמור על הסדרי יחסי תורה ומדינה באמצעות חקיקה בהסכמה רחבה כדילהבטיח את אופייה היהודי של המדינה.

...

התנועה תיאבק על דמות השבת ברחוב היהודי ברוח אמנות שונות שתביא להשבתתהשירותים הממלכתיים והציבוריים, ובתעשייה ובמסחר, ותבטיח את השתלבותםהטבעית של שומרי שבת במגזרים אלו. בענפי הבידור התרבות והספורט ייעשה מאמץלצמצם את חילולי השבת בדרך של הסדרים מיוחדים וברוח אמנות שונות בהסכמהרחבה".

ויש עוד, סתם בחרתי שני ציטוטים ברפרוף מהיר.

מצע הבית היהודי לבחירות לכנסת ה-19 והמצע הנוכחי די דומים, הרבה יותר מעודן:

"מדינת היא מדינה יהודית ודמוקרטית. צביונה צריך להיקבע בהידברות בין כלל הציבור על בסיס התנ"ך ומוסר הנביאים. יש להימנע מחקיקה דתית ומחקיקה חילונית כופה. יש לשדרג את מעמד המשפט העברי במדינה."

אני לא מבין איך אפשר שהצביון יהיה על בסיס התנ"ך ומוסר הנביאים וגם להימנע מחקיקה דתית כופה, אבל מילא. מה גם ש"שדרוג המשפט העברי" הוא שם יפה לאילוץ בתי המשפט לשפוט לפי המשפט העברי ולא לפי ערכים שיוויוניים וליברלים, כפי שיש היום.

אני לא אנטי-דת, אני אפילו אוהב מסורת יהודית. אבל אני שונא בכל לבי ובכל מאודי כפייה דתית. הנושא החברתי-כלכלי חשוב בעיניי לא פחות מהנושא הבטחוני, וזו הסיבה שלא אצביע לבנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוג'ר, התחלת לשקר כמו אחרון השמאלנים?

מתוך מגילת העצמאות:

"מדינת תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות".

אתה באמת לא מצליח לראות את ההבדל בין זה ובין המצע של הבית היהודי?

מי שתומך במדינת הלכה הוא מבחינתי עוכר לא פחות מהשמאל הקיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את "לאור חזונם של נביאי ישראל" שכחת משום מה להדגיש. בנוסף:

בארץ- קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי.

לא רואה שום סתירה בין מצע הבית היהודי למגילת העצמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין, לא ידעתי שהגדרת ההמנון הלאומי כ"גזעני" ולבכות כששרים אותו זה לקדם את מדינת .

גם לא ידעתי שלהכניס לרשימה את מר "אני לא ישראלי, אני פלסטיני" בהלול זה לקדם את מדינת .

מילת המפתח זה לראייתם

אבל הייתי צריך לנחש שלימנים מותר ולשמאלנים אסור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קידום פלסטינים אינו קידום , לא משנה כיצד אתה מסובב את זה.

כשאמרתי "לראייתם" בהקשר של הבית היהודי, הכוונה היתה שהם משוכנעים שטובת היא דתית יותר. במקרה של ההזויים האלה מהעבודה, הם פשוט רוצים שישראל לא תהיה ביתו של העם היהודי. העיוות שלך את הדברים והשוואתם זה לזה מראה עד כמה אתה חלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לשטוף את הפה המטונף שלך בסבון. אני בטוח שבמציאות אתה לא מעז לציץ, אבל מאחורי המקלדת אין לך בעיה לקרוא לאנשים שאתה לא מכיר בשמות גנאי. סמרטוט רצפה מסריח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי, תתיחס רק למשפט האחרון.

ויק, אתה מספק להם תחמושת (עלאק..) לפסול את דעותיך על בסיס הטפל ולהתעלם מהעיקר.

תמשיכו להתעלם ולהצביע למפלגה שמול עיננו הפכה להיות פוסט ציונית. להתעלם מהעזות מצח והחוצפה בבחירת השם "המחנה הציוני" דווקא כעת, במיוחד כדי להנות את הציבור שהחל לחשוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...