עבור לתוכן

FARKASH7

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  1,609
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  5יום 21ש' 32דק' 20שנ'

דירוג

0 ניטרלי

אודות FARKASH7

 • דרגה
  Zone Addict
 • יום הולדת 01/01/1980
 1. הייתי עסוק בלהשמיש את המחשב הקיים. בינתיים היא עובדת איתו ולא מתלוננת, כנראה שבמילון המושגים של סטודנטים לעיצוב אין כזה דבר רינדור שמבוצע מהר... בכל מקרה יש גם את שנת הלימודים הבאה לא צריך לדאוג (אולי לדאוג קצת למממן של כל הסיפור). Antec הידרדרו עד כדי כך? בסדר הבנתי.
 2. תודה על המפרט. אז אם אני מסתכל על המפרט השני אפשר להתקרב מאוד לתקציב שלי ולשמור על מערכת באותה רמה. אפשר בתור התחלה לקחת 8GB של זיכרון, זיכרון תמיד אפשר להוסיף אם התעורר צורך. אפשר לוותר על הדיסק הקשיח המכני. אפשר לוותר על מערכת ההפעלה. אפשר לוותר על כונן הדיסקים. אפשר לקחת ספק פחות יקר למשל 450W של Antec שממה שאני זוכר מדובר בחברה טובה מאוד, אולי אפילו יש דיל לספק+מארז באיכות טובה. עם כל השינויים האלה אפשר להגיע ל1500 שקל חסכון כמעט, ולהישאר עם מערכת מחשב זהה פרט לעניין הזיכרון שתמיד ניתן לשדרוג. זה שם אותנו במערכת בכ-4500 שקלים בלי פשרות כמעט. מה דעתכם?
 3. כפי שרשמתי מחשב חדש נקנה בכל מקרה זה שעכשיו אני משתמש במחשב קיים זה זמני בלבד. ההורים שלי צריכים אותו והוא לא מיותר. תיכננתי בכל מקרה לשים להם SSD בשני המחשבים, אז כן אני בטוח שהSSD הזה נחות ומיושן (לא 3D NAND לדעתי), אבל הוא יותר טוב מדיסק מכאני אז שיהיה. מעבר לזה אני לא אשדרג את הקיים, פשוט נזמין מחשב חדש השבוע. מהתגובה האחרונה שלך אני מבין שמחשב מבוסס I5 מודרני יספיק לשימושים שציינתי (היות והמחשב הנוכחי הוא עם I5 מלפני שלוש שנים+). אני מבין שאתה לא רוצה לתת מפרט שאתה לא שלם איתו. בכל זאת אשמח לקבל מפרט שאתה כן שלם איתו. אתה כבר יודע את כל הנעלמים. מה שיש לי כרגע בראש זה I5/I7/AMD + 8-16GBRAM + כרטיס מסך 1060 טוב+ SSD מהיר. ההתחבטות היא בעיקר לגבי המעבד. לא מבין דבר במעבדי AMD.
 4. התקנתי עכשיו SSD במחשב של ההורים. תיכננתי לעשות את זה בכל מקרה.PLUS SSD של סנדיסק לא הכי טוב אבל בטח טוב מדיסק רגיל וזה מה שהיה במלאי פה קרוב. לגבי כרטיס המסך. יש חנות מסויימת שאני רוצה לרכוש ממנה את המחשב החדש כי המבחר שם גדול יותר, וכרגע היא סגורה. לכן לא ארכיב היום כרטיס. הבנתי אבל את הכיוון, GTX 1060 עדיף בגירסה חזקה. דרך אגב ספק כוח של 350W של corsair כמו שמותקן כרגע במחשב יכול להחזיק כרטיס כזה? עכשיו לגבי המחשב באופן כללי. אחרי שהבנו איפה הבעיה אני אשמח למפרט סופי. אני לא יודע אם I7 הוא הכרחי. ממה שאני מבין ממך גם אתה אחרי שהבנת איפה הבעיה לא בטוח. התקציב הוא עד 5000 שקלים. הדרישות רשמתי קודם. רצוי שזה הסתכם בסופו של דבר ב4000 שקלים. אפשר גם שני מפרטים, מפרט ב4000 כבר נתת לי למעלה, השאלה אם לא עדיף מעבד אינטל I5 על הAMD הזה? מפרט מבוסס I7 גם התקבל בברכה. תודה רבה על הסבלנות.
 5. כפי שאמרתי המשוואה היא שנה אקדמית VS מחשב אז ברור ששנה אקדמית עולה יותר. אבא שלי לא רוצה להגיע למצב אחד. שהיא לא תסיים הגשה כי המחשב לא עמד במשימה. בהנחה שהתקציב יעלה ל-5000 שקלים. זה ישפר את המצב שלנו בצורה מוחשית? בתקציב הזה אני חושב שאפשר להכניס מעבד I7 מהדור האחרון ואולי אפילו עוד סטיק של זיכרון (16GB total) אם ניקח מארז וספק צנויים יותר וכרטיס מסך בעד 1000 שקלים ודיסק SSD בלבד ללא ההרדיסק נוסף. מה דעתך?
 6. תודה על המפרט. כמה שאלות ותהיות. קודם כל אני אוסיף עוד פרטים. המחשב ישמש את אחותי שהיא סטודנטית לעיצוב. עד עכשיו היא עבדה עם לפטופ של דל עם מעבד I7U מדור 6, 8GB זיכרון, וכרטיס מסך של Nvidia. לאחרונה היא צריכה לבצע רינדורים. אין לי שמץ של מושג מה זה, אבל לטענתה וגם ראיתי את זה בפועל כאשר מבצעים רינדור המחשב ניתקע לזמן מסויים עד לתום ביצוע הרינדור. לא יודע כמה זה קריטי, אבל היא טוענת ש"לכל אחד בכיתה יש שני מחשבים, אחד לרינדורים ואחד לעבודה שוטפת". מזל שלכל הסטודנטים האלה יש אבא שקונה להם ציוד, ואח שמתקין כל מני תוכנות שעולות אלפי דולרים "איכשהו", אחרת לא יודע מה הם היו עושים. עכשיו חזרה לנושא שלנו. קראתי את הדיון על למה לא כדאי לקנות מחשב היום. לצערי שנה אקדמית שווה יותר כסף. המחשב שרציתי לשדרג הוא מחשב שמשמש בבית את ההורים שלי, זו הסיבה שלא התייחסתי אליו כמשהו קבוע ותודה לחבר הפורום שרמז שאולי המעבד הזה יספיק, אבל בכל מקרה נזדקק למחשב נוסף חדש. אתקין על המחשב הקיים בינתיים את התוכנות וזה יהיה הפלסטר לשבוע הקרוב, מקווה שיחזיק. בינתיים נזמין מחשב חדש. ראיתי את המפרט שפירסמת. כמה שאלות: מעבד - היו לי בעבר מעבדי AMD והייתי מאוד מרוצה. מה שכן לא התעסקתי אף פעם ברינדורים וכו' ובעבודה עם התוכנות האלו ואני לא יודע איך הם למשימה הזו. כרטיס מסך - ראיתי שיש שם כרטיס מסך חזק יחסית וגם בגירסא יחסית יקרה שלו עם 6GB זיכרון וכו', ראיתי שמוכרים גרסאות של ה1060 גם בקרוב ל-1000 שקלים כמובן פחות מרשימות. ויש גם את ה1050 שהזכרנו קודם. האם לשימושים שלי ניתן לחסוך בכרטיס המסך הזה/דגם כרטיס המסך הזה? או שכדאי להשקיע את האקסטרה? העודף זה יכול להיות מופנה למקומות אחרים כמו מעבד וכו'... ספק הכוח - ראיתי שיש שםן ספק 550W, האם המערכת דורשת כל כך הרבה או שניתן לחסוך גם שם? סך הכל אם אני מוריד את הדיסק הקשיח הרגיל שאין בו שום צורך וחוסך קצת במארז ובספק (ראיתי שילובים אחלרים של חברות טובות שיכול לחסוך 200-300 שקלים, אני רק לא יודע לאיזה ספק לכוון), אז אנחנו בהחלט מתכנסים לתקציב, כ-4000 שקלים. אני רק אחכה לתשובה לגבי השאלות שלי.
 7. קודם כל תודה רבה. לא הבנתי ממש הכל. קודם כל מדוע לא שווה לרכוש כרטיס מסך למחשב הנוכחי ולהעביר אותו למחשב החדש במידה ונקנה אותו? האם יש שוני מבחינת הלוח שבמחשב הנוכחי ללוחות במחשבים מודרניים, שוני שלא יאפשר להעביר את כרטיס המסך בין המחשבים? על איזה כרטיס מסך היית ממליץ? בנוסף אם כבר פתחתי את השחרור הזה, ובגלל שהסיכויים שירכש מחשב חדש הם גבוהים ננצל אותו כבר על מנת לבקש המלצה למפרט מחשב. אשמח אם ישנו את הכותרת בהתאם. אם זה בעיה נפתח שרשור חדש. 1. מה התקציב המקסימאלי? כמה שיותר נמוך. לצורך העניין נתחיל מ-4000 שקל ונעלה אם תהיה דרישה לכך א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אם אפשר לחסוך עדיף ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 שקלים 2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? השימושים זהים לשימושים שהזכרתי קודם א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). נרשם למעלה -מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1080P -לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? 1080P 3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אין צורך 4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? 5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 5 6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא 7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבת מחשב 8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? בין נתניה לחדרה 9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבועיים הקרובים 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן?כונן SSD 11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא 12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:
 8. Vray https://www.chaosgroup.com/ תוסף לסקטצ'אפ
 9. לוח: MSI H81M-E34 מעבד: Intel Core i5-4590 זיכרון: 8GB אני מבין שספק הכוח גם יכול להוות בעיה. בערב אדע בדיוק מה יש שם, בשביל זה צריך לפתוח את המארז. בכל מקרה נניח לצורך העניין שגם אם הוא מהווה בעיה ניתן לקנות ספק חדש גם אם יש צורך. בנוסף לא כתבתי את זה קודם, כנראה נרכוש מחשב חדש בהמשך וכרטיס המסך הזה יעבור אליו. אם זה משנה את התמונה/לא כדאי להשקיע כסף במחשב הזה אשמח לדעת.
 10. חשבתי שאם יש למחשב מעבד I5 רלוונטי וחיבור PCIE זה יכול להספיק. אני מבין שכדי לתת עצה מקצועית כנראה שצריך יותר מזה. אעדכן בהמשך את המפרט המדויק של המערכת. תודה לך.
 11. שלום. יש לי בבית מחשב נייח עם מעבד I5 ו8GB זכרון שנקנה לפני שנתיים שלוש, לכן אני לא סגור לחלוטין על המפרט. אם זה קריטי אוכל לעדכן בהמשך. בכל מקרה אני רוצה שהוא יריץ בצורה טובה+ קצת תוכנות עיצוב גרפי כמו: Sketchup+Vray, Rhino פוטושופ+AutoCad. הכרטיס מסך שמותקן עליו כרגע הוא כרטיס OB של אינטל. רציתי לדעת האם כרטיס מסך יעודי ישפר את הביצועים. אם כן מה הייתה רוכשים. שתי נקודות הנחה - יש חיבור PCIE, ספק הכוח הוא לא מפלצת. תקציב עד 1000 שקל. לא מבין בזה כלום כי אני לא בתחום כבר כמה שנים. זכור לי שלNvidia יש סדרה "מקצועית", Quadro, ראיתי את הכרטיס הזה, לא יודע מה הוא שווה ומה דרישות ההספק שלו. יש כרטיסים נוספים כמו 1050 של Nvidia, וכרטיסים של AMD שם אני לא מבין כלום לגבי הדגמים והמספורים. אשמח לקבל דעות והמלצות. תודה. עריכה: הדרישות למפרט החדש בהודעה למטה