ארבעת המינים ? לא הגזמנו ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעת המינים ? לא הגזמנו ?

digitalseeker

Recommended Posts

בעניין הזה היה פס"ד לפני שנתיים בערך. רשת גדולה רצתה שעובדים יעבדו ביום שבת (בהסכמת העובדים) ובמקום יום שבת יקבלו יום שבתון אחר במהלך השבוע. בית המשפט פסק נגד הרשת. חרדים מהווים בקושי 20% מאוכלוסית מדינה , אבל הכוח הפוליטי שלהם אדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 262
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אך זכויותיו של העובד גם נחשבות. יום השבתון נקבע על פי צורך דתי, הווי אומר, יהודי בשבת מוסלמי בשישי ונוצרי בראשון. חסרי דת יכולים לבחור אחד משלושת הימים.

אם תרצה סימוכין אחפש את דברי ההסבר להצעת החוק ששם יש הסבר לכך.

כל חוקי העבודה הם קוגנטיים, הווי אומר מחייבים ובלתי ניתנים לשינוי. יש הרבה סיבות לכך. להכריז "זה בגלל הדתיים/חרדים/חתולות" או לא משנה מה זה לא נכון.

בקשר לפס"ד שlev-27 הזכיר, פס"ד זה היה ברור מאליו, שהרי חוקי העבודה הם קוגנטיים. אם באמת תרצה הרחבה, אוכל להרחיב, אך לא היום (אני לומד למבחן).

אנסה לחפש קצת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנימוק לכך שלכל עובד חייב להיות יום מנוחה שבועי הוא אכן סוציאליסטי. הנימוק לכך שלכל העובדים שבחזקת יהודים יום זה חייב להיות יום השבת באופן מרוכז גם אם זה בניגוד לרצונם, הוא דתי בלבד, ושום התפתלות מצדך לא תשנה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש פה איזהשהו בלבול בנושא הזה של מדינה יהודית.

אנחנו מדינה יהודית בלאום!

כדי להיות יהודי אתה לא חייב לשמור מצוות, אתה לא צריך לשמור מצוות.

אתה לא חייב לצום בכיפור.

כמו שכדי להיות ערבי לא חייב להיות מוסלמי !

הבלבול הוא קלאסי...מאוד נפוץ ואפשר לומר שהוא אחד הבעיות שלנו בקשר מדינה-דת שלנו.

אם נשנה את המילה יהודי בהגדרה של לאום למשהו אחר,נגיד פלאפל אז אנחנו חיים במדינה פלאפל דמוקרטית.

אז כמדינת פלאפל זה אומר שלא נוסעים בשבת ? זה אומר שגוף הכשרות חייב להיות גוף לא ממלכתי ומושחת ? זה אומר שכדי להתגרש אתה חייב ללכת לרבנות ? ולהתחתן ?

כדי להגדיר את עצמי כפלאפל אני חייב להביא הוכחות לאיזה רב צילומים של הקברים של הסבא והסבתא שלי ?

אתה חושב שאת היטלר עניין שאתה יהודי בדת ? עניין אותו שאתה פלאפל !

אני פלאפל גאה דרך אגב ! אין דבר שאני מתגאה בו יותר מהפלאפליות שלי....וכשאנחנו עושים ליל סדר, אנחנו לא עושים את זה כהכרח דתי, ההפך אנחנו גם דנים על ההגדה (תאכלס זו אגדה אם אתה שואל אותי) וצוחקים עליה (בחלקים שמצחיקים), ובסך הכל לוקחים את ליל הסדר כמחווה משפחתית ומסורת משפחתית שנועדה כדי לחבר בינינו כמשפחה וכהזדהות פלאפלית.

האם כל שאר הפסח אני אוכל פיתות ואופה פיצות ? בהחלט !

האם זה הופך אותי לפחות פלאפל ? ממש לא !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^לא ניתן להפריד את הלאום היהודי מהדת והמסורת היהודית, ולא משנה באיזה אור מבודח תנסה להציג את הדברים. כך למשל ניתן לעבור טקס גיור דתי ולהצטרף לעם וללאום היהודי.

ויק,

אתה כנראה שוכח שהמסורת והזהות היהודית היא זו שמעניקה לנו הצדקה וזכות על האדמה הזו. ההתנערות וההתנגדות שלך לציביון יהודי עומדות בניגוד לשאיפות הלאומניות שלך ולפחות לחלק מהטענות המדיניות שלך (שבאות לידי ביטוי גם באווטאר שלך).

אז אני מבין שאתה רוצה להיות אזרח העולם ולא להיות כפוף למסורות דתיות בשום צורה, אבל לא ניתן לאחוז את המקל הזה משני קצותיו. ונדמה לי שכבר כמה פעמים כתבתי לך שזו אחת הסכנות במה שאתה מטיף לו - משנה ימנית קיצונית מגיעה יחד עם משנה הלכתית-דתית קיצונית. כשאתה פועל תדיר לחיזוק המשנה הזו ותוקף, משמיץ ומתסיס נגד כל גורם ליברלי, הרי שזו התוצאה.

קצת לא רציונלי מצדך לתעב את הליברליזם ואת זכויות האזרח ואז להתלונן שאלה נשללות ממך.

אני אומר תודה שעוד מותר לי לנסוע בשבת ברכב הפרטי שלי, גם זה לא מובן מאליו במדינת "הבית היהודי".

בחיי, הדיון הזה גרם לי להתגעגע לרפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסורת היהודית לא מעניקה לנו זכות או הצדקה על האדמה....יש כזה סיפור/בדיחה על הרצאה של הסטוריון שמתחילה במשהו בסגנון "אברהם אבינו נכנס לירדן לשחות והשאיר את בגדיו על יד, הפלסטינים בוא ולקחו לו את הבגדים".

ואז התלמידים עונים לו "אבל לא היו אז פלסטינים בארץ ישראל".

אולי אני קצת טועה בדקויות של הסיפור...אבל הפואנטה שלי שה"זכות" שיש לנו על האדמה הזאת לא נובעת מדת, ולא ממסורת, אלא מהיסטוריה בלבד !

אולי אין לנו גם זכות, אבל היסטוריה יש פה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני קצת טועה בדקויות של הסיפור...אבל הפואנטה שלי שה"זכות" שיש לנו על האדמה הזאת לא נובעת מדת, ולא ממסורת, אלא מהיסטוריה בלבד !

אולי אין לנו גם זכות, אבל היסטוריה יש פה :-)

לא מסכים איתך חבר, הזכות שיש לנו על האדמה הזו נובעת מדת שהיא ההיסטוריה שלנו.

אני לא יודע ממתי אתה סופר את ההיסטוריה אבל אבל אני סופר מהתחלה.

איזה טעות עכשיו אש ... 3..2..1 :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא מבין מה זה אומר להיות יהודי ומתנגד ובז לסממנים יהודיים, אינו יכול לנכס לעצמו את ההיסטוריה של העם היהודי.

ההיסטוריה של העם היהודי שזורה במסורת והדת היהודית. נתק אותם זה מזה - נשארת בלי דבר, אזרח העולם הגדול שאין לו זכות ונחלה בארץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AVIK-

יודע מה...בוא נגיד שלא היה פה ראיות הסטוריות.

נגיד שלא היה את הכותל המערבי וכל מה שנמצא סביבו, נגיד שלא היו פה אפילו יהודים לפני הקמת מדינת , נגיד שלא היה את ההרודיון ואת כל אתרי ההסטוריה האחרים שמהווים כמעין עוגן להסטוריה של העם הלאומי שלנו פה.

איך תהיה בטוח שאתה בכלל בארץ הנכונה ? כי ספרת מהתחלה ?

ANIMOR -

אני חושב שיש מסורת שאפשר לשמר בלי קשר לדת, ונתתי לדוגמה את ערב פסח.

לא חייב להאמין בדברים שעומדים מאחורי המסורת, לא חייב להשמע להם, הסיבה שאגב אנחנו משתמשים בהגדה זה כי אנחנו יכולים ליצור בעזרתו קו אחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנימור, אתה באמת חושב שאי אפשר להיות יהודי כלאום מבלי להיות יהודי כדת ?

לך יש אפשרות לראות את עצמך כיהודי כלאום וכדת, כפי שאתה רוצה. אל תנסה לאמר לאחרים איך הם לא יכולים להגדיר את עצמם. הם יהודים כלאום בדיוק כמוך, וישראל שייכת להם בדיוק כמוך. היא לא צריכה להיות מדינה דתית (בעלת חוקים של כפייה דתית) בשביל להיות מדינה יהודית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה...בוא נגיד שלא היה פה ראיות הסטוריות.

נגיד שלא היה את הכותל המערבי וכל מה שנמצא סביבו, נגיד שלא היו פה אפילו יהודים לפני הקמת מדינת , נגיד שלא היה את ההרודיון ואת כל אתרי ההסטוריה האחרים שמהווים כמעין עוגן להסטוריה של העם הלאומי שלנו פה.

איך תהיה בטוח שאתה בכלל בארץ הנכונה ? כי ספרת מהתחלה ?

זו שאלה רצינית?

אתה מכיר את הדת שלנו? בדקת בכלל את העובדות להיותה אמיתית או שקרית?

אני ממש לא מנסה להעליב אבל זה לא רציני ואפילו בורות לבטל ככה את הדת שלנו לפני שאתה בודק טוב טוב במה מדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ביטלתי כלום.

אבל לא ענית לי על השאלה, ללא ראיות פיזיות להסטוריה של עם פה - איך היית יכול לדעת שאתה בודאות במקום הנכון ? (פיזית)

למען האמת ציינתי שלחלק מהסיפורים, כמו יציאת מצרים, יש ראיות תומכות נוספות מעבר לסיפור יפה בתורה/תנ"ך שתומכות בקיומם.

אתה יודע...הרצל לא הסתכל על האטלס ואמר "הנה פה נראה לי ארץ ישראל", הוא הסתכל על ראיות ארכיאולוגיות כמו העובדה שיש יהודים שחיים פה, יש את הר המוריה ודברים נוספים.

זה לא רוח הקודש שאמרה ליהודים שחיו פה הרבה לפני קום המדינה "חבר'ה שמעו...פה זה מדינת , מילה."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...