ארבעת המינים ? לא הגזמנו ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעת המינים ? לא הגזמנו ?

digitalseeker

Recommended Posts

אני רואה אנשים שבודקים אתרוג יותר מאשר את הרכב שהם הולכים לקנות.

משעמם לאלוהים שם למעלה ? הוא אתגר את המאמינים להוכיח לו כמה הם טובים בלמצוא אתרוג "מושלם" ?

מה הקטע הזה ?

יש איזהשהו פסוק בתורה או בתנ"ך שמורה לאנשים לחפש ארבעת מינים כאלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 262
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תמיד יש מקרים של כפייתיות / עדריות חברתית. אבל אם על הרוב נדבר המקור להדר בכל המצוות הוא מהפסוק "זה א-לי ואנווהו", ופירושו: התנאה לפניו במצוות.

אנשים מחבבים את ציוויו של הקב"ה, ובמידה זו או אחרת אף יותר מרכב טוב, ולכן מחזרים אחר חפצים נאים לקיום המצוות.

חג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דת היא סוג של מחלת נפש.

יש כאלה שאצלהם היא חשוכת מרפא.

אם הגעת למצב שאתה לא רק שולל אלא גם מגנה בצורה כזו את הדת, משהו קורה גם אצלך בנפש הייתי אומר.

איך אומרים, "שאלה יהיו הבעיות שלנו"? אז שיהדות תהיה מחלת הנפש של כולנו.

ואני ממש לא מאמין גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אמונה" יכולה להיות חיובית, אם היא עוזרת לאדם להיות שלם יותר עם עצמו או לנהוג באופן טוב יותר בזולתו (אף אם מהסיבות הלא נכונות), ויכולה להיות שלילית - העיקר שהיא באה מבפנים. "דת", לעומתה, היא מנגנון שליטה בהמונים ותו לא, שמעודד עדריות, כפייה, התעמקות בטפל וכו' - כדוגמת האתרוגים בסיפורינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפות"ש : מה זאת אומרת "הגזמנו"?, אתה גם נוהג ככה לחפש אחרי אתרוג?

מה זה עניינך?, אתה שופט את ההודים שטובלים בגנגס שרק מלהסתכל עליו צומח לך זנב?

אתה שופט את המוסלמים שמליון איש מתסובבים סביב אבן ענקית?

אתה שופט אנשים שעומדים על רגל אחת שלוש שנים?

אתה שופט אנשים ששותקים 60 שנה?

מה זה "הגזמנו"?, זה לא מנהגך בכלל, אז מה העניין?

לא הגזמנו אנשים צמים 70 שנה?

http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/101/586.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל לדעתי ממש הגזמת עם התמונה, זה לא פייסבוק פה, יש פה אנשים מכל מיני קבוצות\מגזרים\אמונות וכו', וזה לדעתי האישית ממש לא במקום, אם אתם מעוניינים בפורום שמקבל את כולם למטרת דיונים על וכו' זה לא הדרך.

יש לי המון המון חברים דתיים, ומאוד מצערת אותי התמונה הזו, אני לא צוחק! תבדוק את חוקי הפורום ותגיד לי אתה אם זה בסדר.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אמונה" יכולה להיות חיובית, אם היא עוזרת לאדם להיות שלם יותר עם עצמו או לנהוג באופן טוב יותר בזולתו (אף אם מהסיבות הלא נכונות), ויכולה להיות שלילית - העיקר שהיא באה מבפנים. "דת", לעומתה, היא מנגנון שליטה בהמונים ותו לא, שמעודד עדריות, כפייה, התעמקות בטפל וכו' - כדוגמת האתרוגים בסיפורינו.

:facepalm:

אני חושב שעדיף להיות משויך ל"דת" מאשר להיות כזה אטום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...