ארבעת המינים ? לא הגזמנו ? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעת המינים ? לא הגזמנו ?

digitalseeker

Recommended Posts

בוקר טוב אליהו, אנחנו בישראל, מדינה (יהודית) דמוקרטית... אין אחד בארץ שכל החוקים נועמים לו, אבל זוהי המהות של הדמוקרטיה.

לא מתאים לך, איש מערות? אני מניח שאתה כבר מאלה שבדקו את כל היתרונות בברלין. תן לזה עוד צ'אנס.

עם ההתקדמות של הטכנולוגיה וכל החרא החדיש שיש לנו בעולם, you'd think the people's minds would also get wiser... האמנם אגואיסטיות ותועלת אישית משתלטים לנו על העולם?

עריכה: סליחה על המשפט האחרון, לא התכוונתי לכל העולם. אולי בברלין אין אנשים אגואיסטים שפועלים לתועלתם האישית בלבד. אני לא אוהב לצאת בהצהרות מרחיקות לכת שכאלו על קבוצת אנשים מסוימת, אז אני אקח את דבריי בחזרה. end_cynicism/

עריכה #2:

אתה יודע מה הבעיה? שה"אנשים" שהחליטו לאסור, הם המנהיגים של המדינה שנבחרו בדרך דמוקרטית והם ככה"נ מייצגים את הרוב. עוד הפעם, אני לא מחדש לך כלום - זו דמוקרטיה.

שלא תבינו לא נכון, אני רחוק מלהיות חובש כיפה ביומיום, לא מרוצה מחוק התחבורה הציבורית שאתם מדברים עליו, ומתעב את החרדים ששמרתי עליהם בזמן שלמדו תורה. אבל come on people... יש גבול. צריך להילחם בצרות אופקים ובחשיבה כל כך אטומה יותר מביהדות.

מאיפה להתחיל?

בישראל אין הפרדה של דת ומדינה, ובגלל זה מיעוט מסוגל לכפות את רצונו והלכותיו על הרוב. וכן, הדתיים הם (עדיין) מיעוט. וכן, גם בין הדתיים יש רבים שלא מתנגדים לדברים כמו תחבורה ציבורית בשבת.

תודה על ההצעה לעבור לברלין. באמת, מזל שאתה פה בשביל להסביר לי איך לברוח מבעיות במקום להתמודד איתן ולנסות להגיע לפתרון.

ותועלת אישית ואגואיסטיות? אני שוב מניח שאתה מתכוון אלי ואל דעותי. מעניין שזה כ"כ חד צדדי. אם אין לי , אני למעשה תקוע בבית במהלך השבת. אני לא יכול לטייל ולא יכול לפגוש חברים ומשפחה. הכל כדי שלמישהו לא יעבור אוטובוס מול העיניים בשבת. אכן, אני אגואיסט וחושב על תועלתי האישית בלבד. קלעת בול!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 262
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אישית לא מוכן לעבור למדינה שרק לפני 70 שנים כמעט הצליחה להכחיד את העם שלי, אבל אין ספק שיש הרבה מאוד יתרונות בברלין על פני . בישראל אין שום ניסיון להקל על החיים של המעמדות הנמוכים. תחבורה ציבורית בקושי מתפקדת בימי חו"ל ולא קיימת בסופי שבוע. אם אין לך רכב שב בבית ותרקב. מחירי הדיור עולים משנה לשנה ואני לא רואה כיצד צעירים בלי ירושות ו/או משכורת ממש טובה בכלל מסוגלים להגיע לדירה בפרק זמן שפוי. במדינה הזאת צעירים מספיק טובים בשביל למות בעזה, אבל לא מספיק טובים בשביל ללכת לקולנוע בשישי בערב בלי רכב.

המדינה משתמשת בכל מיני תירוצים כדי להצדיק את התעללות באזרחי המדינה. אין תחבורה ציבורית בגלל קדושת השבת. נו באמת... אין תשתיות בגלל תקציב הביטחון. תזכירו לי איזה איובים יש לצה"ל בדיוק? רוצים לקצץ בתקציב הביטחון? אין בעיה יאללה יוצאים למבצע "צוק איתן" כדי להזכיר לכולם למה חשוב להזרים עוד 15 מיליארד לצבא. כמובן שנדאג לסיים את המבצע בתיקו. אם ננצח יגידו בשביל אתם צריכים את הכסף. אם נפסיד יסלקו אותנו מהתפקיד ויעלו אותנו על המוקד בועדות חקירה.

במדינה הזאת לאף אחד לא אכפת מהדור הצעיר. הדור המבוגר מעוניין לשמור על פנסיות, מעמד והטבות. בלי מרי אזרחי אמיתי ממש מכוניות שרופות ברחובות ושרים מותקפים בביצים ואבנים אני לא רואה שום פוטנציאל לשינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כידוע רעש של אוטובוס הוא לא נעים .

מספיק כבר לרכב על התירוץ המטופש הזה של "רעש של אוטובוס". האוטובוסים המודרניים מרעישים פחות מהקקנוע המקרטע של שליח הפיצה שנמצא בדרך לעוד לקוח מורעב, ומאלו יש מספיק בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה להתחיל?

בישראל אין הפרדה של דת ומדינה, ובגלל זה מיעוט מסוגל לכפות את רצונו והלכותיו על הרוב. וכן, הדתיים הם (עדיין) מיעוט. וכן, גם בין הדתיים יש רבים שלא מתנגדים לדברים כמו תחבורה ציבורית בשבת.

תודה על ההצעה לעבור לברלין. באמת, מזל שאתה פה בשביל להסביר לי איך לברוח מבעיות במקום להתמודד איתן ולנסות להגיע לפתרון.

ותועלת אישית ואגואיסטיות? אני שוב מניח שאתה מתכוון אלי ואל דעותי. מעניין שזה כ"כ חד צדדי. אם אין לי , אני למעשה תקוע בבית במהלך השבת. אני לא יכול לטייל ולא יכול לפגוש חברים ומשפחה. הכל כדי שלמישהו לא יעבור אוטובוס מול העיניים בשבת. אכן, אני אגואיסט וחושב על תועלתי האישית בלבד. קלעת בול!

זה היה מן משפט מסכם כזה בראייה כוללת, לא מכוון למשהו או מישהו ספציפי. כמו שאמרתי, גם אני לא מרוצה מהחוק הזה ואנחנו לא היחידים.

אני חושב שאם זה באמת כמו שאמרת, שהמיעוט כפה את החוק הזה וגם בין המיעוט הזה יש כאלה שלא באמת רוצים בו, אז הוא כבר היה מבוטל. אבל זה לא המצב, לצערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, הדת לא מופרדת מהמדינה. יש מפלגות דתיות, שבגלל שהן מהוות לשון מאזניים בהרבה הצבעות (ואף בהרכבת קואליציות), סוחטות ויתורים וחוקים למען הציבור שלהן. זו אמנם מטרת המפלגה, לדאוג לציבור בוחריה, אבל בישראל זה קורה על גבם של אחרים. למעשה, אונס עליהם אורח חיים עם סממנים דתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אונס עלייך אורח חיים עם סממנים דתיים, אתה יכול לצאת לרחובות בשבת עם אופנוע וטייפ על הכתף ולהרכיב מאחורה שתי גויות ולשים בפה סנדוויץ עם חזיר, אף אחד לא יגיד לך כלום.

יש ציבור בארץ שצריך להתחשב בו, בגלל זה אין בשבת, אם אתה חושב שאתה יכול להתמודד עם המצב ולשנות שיהיה לך בהצלחה, טובים ממך ניסו בעבר, לצערך אתה יכול רק לרטון בפורום זה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציאותית כן אונסים עלי אורח חיים דתי

האם אני יכול לשלוח את הילדים שלי לבית ספר שבו לא ילמדו אותם סיפורי מעשיות מכיתה ב' כשהדרך בה מספרים אותם היא כאילו שהם אמת אובייקטיבית ?

האם הסטודנטטים הלא דתיים באוניברסיטה העברית, יכולים לארגן מיוזמתם הסעה באוטובוס פרטי מהקמפוס בשבת, בלי שיערבו ויאסרו עליהם ?

האם אני יכול לפתוח את החנות או מפעל שלי בשבת, בלי שימדדו לי עד כמה זה "חיוני לתפקוד של העסק / הכלכלה / וכו" ויקבעו מכסה מותרת של פועלים ?

האם אני יכול ליסוע בתחבורה ציבורית, בלי שיהיה לי פרטי ? (נניח שאני והחברים שלי עדיין לא בגיל שבו ניתן לנהוג, או שאנחנו רוצים לשתות אלכוהול, או שאנחנו לא במעמד הכלכלי שיש לו רכב)

האם אני יכול לקנות בצורה זמינה מוצרי אוכל בסיסיים, או אפילו מגשי אלומיניום, בלי לשלם כחלק מהמחיר על שירות כשרות שאינו מעוניין בו, ושהכסף ממנו זורם לעיתים קרובות למימון פעילות דתית אחרת שאיני רוצה ? - זה נראה לך אולי כמו דבר קטן ולא מפריע, אבל הוא לא פחות מפריע לי ממה שהאוטובוס שעובר ברחוב בשבת מפריע לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשרות - פרוטקשן לכל דבר ועניין. אני מכיר בעל מסעדה שרוצה לשבור צנצנת עגבניות על הראש של משגיח כשרות.

לפני מאות שנים היה היגיון בחוקי הכשרות. בעבר בבשר חזיר היו טפילים שעברו לבני אדם ( עדיין נפוץ במדינות עולם שלישי). פעם לא היו מקררים ולכן היה היגיון להמליח בשר (המלחת בשר היא צעד ראשון בתהליך שימור הבשר) וכו אבל במאה ה-21 אין היגיון בכשרות. אבל הממסד החרדי מרוויח כל כך הרבה כסף מתעודות כשרות שאין לו שום אינטרס לחנך את ציבור המאמינים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ואם ידי אינה משגת רכב?

אכלת אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אני יכול לפתוח את החנות או מפעל שלי בשבת, בלי שימדדו לי עד כמה זה "חיוני לתפקוד של העסק / הכלכלה / וכו" ויקבעו מכסה מותרת של פועלים ?

דיני העבודה, יום המנוחה השבועי וכל הנ"ל, הם חוקים ותקנות סוציאליסטיות. הסיבה של יום שבתון היא סוציאליסטית. גם לעובדים זרים מחויב המעביד לתת יום שבתון, שישי/שבת/ראשון. אין מקום להכניס את הדתיים לכאן, זה חוק סוציאליסטי בלבד.

אם אתה לא מסכים איתי אשמח להביא סימוכין. אני מבין שהמשפט הזה אולי נכתב בלהט הדברים אך המשפט הזה ספציפית אינו נכון בהקשר שהבאת אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בטח יפגע פה בכמה נשמות רכות אבל זה עדיין די מצחיק

לא שביום חול תחב"צ לחורים בגולן על תקן "קיימת". בהצלחה לכל מי שמנסה לצאת מת"א בבוקר ולהגיע לג'ילבון שלא באמצעות טרמפים או, כמובן, פרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני בעל העסק והעובד היחיד בו (למשל חנות שכנתית קטנה), ואני רוצה לעבוד 7 ימים מלאים בשבוע, זאת אמורה להיות החלטה שלי. אבל גם זה אסור

אם אני בעל עסק ויש לי עובד, אנחנו מסכימים שהוא יקבל את השבתון שלו ברביעי-חמישי במקום שישי-שבת (ונניח אפילו שהבקשה הגיעה מהעובד), אסור. הייתי מסכים להחשיב את החוק כסוציאליסטי אם הוא היה רק קובע את כמות ימי המנוחה ומשאיר לעובד ולמעסיק לתאם איזה ימים, ולא "על פי דתו של העובד" כפי שיש בחוק הקיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...